» »

Jutri se grem cepit

Jutri se grem cepit

Temo vidijo: vsi
««
48 / 71
»»

krucymucy ::

Telbanc je izjavil:

Število okuženih drastično upada. Imamo tud manj mrtvih vsak dan, prehitela nas je še Slovaška.

Bliža se tud obdobje višjih temperatur.

Zgleda da bo prej konec korone, preden bojo tle vsa cepiva.

V bistvu samo testirajo manj ce dobro pogledas.

;-) ::

Pa smo prisli do te tocke ko bo treba enemu gobec nalomit.

Moj dedek se zdravi za rakom na mehurju. V ponedeljek je imel kemo v ukc mb. Cakal dve uri in ni bilo prav nobenega, naslednji ponedeljek lahko poklice za nov termin...

Miki N ::

sbawe64 je izjavil:


Opažam, da so normiji (zmaugy & co) nehali s flatearherji, reptilijanci in 5g.


Pa dobro saj to je bilo jasno, da gre za klasične 10x ojačane medijske junake. Po mojem Paničarji tudi zares ne verjamejo, da je to sploh nek omembe vreden pojav izven (mogoče celo lastnega) LARPanja.

Še en teater.. saj do sedaj smo se že navadili, da statiramo v predstavi. Samo druga sezona je klasična "dvojka", dokaj nedomiselna in rahlo prežvečena. Rabimo kaj novega, kaka pizdarija bi se prilegla!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

zmaugy ::

sbawe64 je izjavil:

To je samo začetek
https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...
Lani še teorije zarot, letos samo zarote.
Kot bi SS čuvaj v KZ Birkenau opravičeval ravnanje SS Totenkopf&dr. Mengeleja

Opažam, da so normiji (zmaugy & co) nehali s flatearherji, reptilijanci in 5g.


Človek se naveliča ukvarjat z modeli, ki stalno pretepajo strawmane in se vztrajno upirajo najbolj osnovni logiki. Mislim, da smo si vse povedali.
Na razvoj dogodkov se pa tisti, ki nismo opranoglavi flateartherji, odzivamo v skladu z novimi dejstvi.

Si boste morali najti nove sogovornike, ki se jim bo ljubilo preganjati vaše vedno znova iste butaste strahove. Pa vaša kolegica s sarinom je lepo demonstrirala kje je kdo, tako da je res očitno brezveze.:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sheeshkar ::

sbawe64 je izjavil:

Lani še teorije zarot, letos samo zarote.

Zadnje čase konstantno berem, da se "teorije zarot uresničujejo" in podobne kretenizme. Pa kdo za vraga je cepilne potne liste označil za kakšno teorijo zarote? Saj obstajajo že desetletja in napoved, da bodo obstajali tudi za Covid, ni nikoli bila prav nobena "teorija zarote". Še več, niti jih ni predvidel/pričakoval noben "teoretik", temveč tisti, ki živi(mo) v realnosti (torej po vaše "normiji", kot da je to neka žaljivka :))).

"Teoretiki" ste takrat bili še preveč zaposleni s podiranjem 5G stolpov in Bill Gatesom ter njegovimi načrti o depopulaciji (oz. z zaslužkom s cepivi? oz. množičnim nadzorom preko nanočipov v cepivih?... nevem, veliko nebuloz ste "napovedali"). Aja, saj res, 5G teorij se sedaj sramujete in jih obešate drugim. Ampak Billy vam pa še kar ne da miru, ane? :))

Zanimivo, da naj bi se teorije zarot sedaj konstantno "uresničevale" in da naj bi vse to napovedali na tem forumu, ampak do sedaj nisem videl še niti enega linka do takšnih vaših preteklih napovedi, kaj šele, da bi se jim drugi posmehovali. Očitno vam (poleg marsičesa) ni jasno niti, kaj pomeni "teorija", niti kaj pomeni "zarota", kaj šele "teorija zarote".

m0LN4r ::

A gre v ta cepilni list tut, ce se cepis, proti gripi in klopom?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Telbanc ::

krucymucy je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Število okuženih drastično upada. Imamo tud manj mrtvih vsak dan, prehitela nas je še Slovaška.

Bliža se tud obdobje višjih temperatur.

Zgleda da bo prej konec korone, preden bojo tle vsa cepiva.

V bistvu samo testirajo manj ce dobro pogledas.


Hitrih testov je blo zlo dost za konc tedna in sicer 33.000. Zato tud še dokaj visok delež % PCR .

Testirajo manj PRC, ker nimajo kaj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Fritz ::

m0LN4r je izjavil:

A gre v ta cepilni list tut, ce se cepis, proti gripi in klopom?

V cepilno knjižico? Ja, gredo vsa cepljenja vključno z nalepko cepiva (vrsta cepiva, proizvajalec, LOT).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Miki N ::

S temi stranskimi učinki se dejansko pretirava - stranske učinke ima vse od prehitrega vstajanja iz postelje naprej. Medicinski stranski učinki se mi zdijo osebno veliko hrupa za nič.... DRUŽBENI stranski učinki po drugi strani bodo precej bolj tečni.

Recimo pomislite samo na pojav t.i. "vax fag" miselnosti - za ilustracijo problema:

 Vax fag

Vax fag



Pa to zdaj ni mišljeno (samo) dobesedno - se razume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Hypathia ::

Danes smo tudi uradno izpadli iz deseterice držav z največ covid smrti, prehitela nas je še Slovaška, lovi nas Italija. https://www.worldometers.info/coronavir...
Tudi ostale epidemiološke številke so vse boljše, lockdown je bil očitno zgodba o uspehu in ne "epic fail", kot ga je poimenoval Fafangel in škodeželjno povzeli mediji.

okoduha ::

To je moč hrena, ne pa x-tega lockdowna.

LightBit ::

Hypathia je izjavil:

Danes smo tudi uradno izpadli iz deseterice držav z največ covid smrti, prehitela nas je še Slovaška, lovi nas Italija. https://www.worldometers.info/coronavir...
Tudi ostale epidemiološke številke so vse boljše, lockdown je bil očitno zgodba o uspehu in ne "epic fail", kot ga je poimenoval Fafangel in škodeželjno povzeli mediji.

"epic win!" ;((

LeQuack ::

Hypathia je izjavil:

Danes smo tudi uradno izpadli iz deseterice držav z največ covid smrti, prehitela nas je še Slovaška, lovi nas Italija. https://www.worldometers.info/coronavir...
Tudi ostale epidemiološke številke so vse boljše, lockdown je bil očitno zgodba o uspehu in ne "epic fail", kot ga je poimenoval Fafangel in škodeželjno povzeli mediji.


Zakaj nismo potem že oktobra za 11 dni zaprl in bi bli zdaj že brez virusa. O wait.
Quack !

Konlov ::

A se da kje astra zeneca mikico dobiti. Je kar fora...

HappyPills ::

Hypathia je izjavil:

Danes smo tudi uradno izpadli iz deseterice držav z največ covid smrti, prehitela nas je še Slovaška, lovi nas Italija. https://www.worldometers.info/coronavir...
Tudi ostale epidemiološke številke so vse boljše, lockdown je bil očitno zgodba o uspehu in ne "epic fail", kot ga je poimenoval Fafangel in škodeželjno povzeli mediji.



Much wow. Smo pa rudi izpadli iz tekme za precepljenost. Smo edini katerim se dnevno število cepljenih manjša. Italija nas šiba za 40%. 400k na dan jih tam cepijo. Mi še vedno stopnicami s 15k. Zdaj bo še fail k se maturanti naujo hotl cepit in se bo 150k cepiva ki se Praši v skladiščih pokvarilo. To bo sele epic win.

A. Smith ::

HappyPills je izjavil:

Much wow. Smo pa rudi izpadli iz tekme za precepljenost. Smo edini katerim se dnevno število cepljenih manjša. Italija nas šiba za 40%. 400k na dan jih tam cepijo. Mi še vedno stopnicami s 15k. Zdaj bo še fail k se maturanti naujo hotl cepit in se bo 150k cepiva ki se Praši v skladiščih pokvarilo. To bo sele epic win.

To se ne bo zgodilo, ker obstajajo seznami prijavljenih za cepljenje. Ko zmanjka ljudi za dnevno kvoto, gredo po seznamih od starejših proti mlajšim. Cepivo bodo porabili, to je sigurno. Maturanti pa, če niso ravno zabiti, razumejo, da brez cepilnega lista ne bo letovanja na hrvaškem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Massacra ::

A. Smith je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Much wow. Smo pa rudi izpadli iz tekme za precepljenost. Smo edini katerim se dnevno število cepljenih manjša. Italija nas šiba za 40%. 400k na dan jih tam cepijo. Mi še vedno stopnicami s 15k. Zdaj bo še fail k se maturanti naujo hotl cepit in se bo 150k cepiva ki se Praši v skladiščih pokvarilo. To bo sele epic win.

To se ne bo zgodilo, ker obstajajo seznami prijavljenih za cepljenje. Ko zmanjka ljudi za dnevno kvoto, gredo po seznamih od starejših proti mlajšim. Cepivo bodo porabili, to je sigurno. Maturanti pa, če niso ravno zabiti, razumejo, da brez cepilnega lista ne bo letovanja na hrvaškem.


A, to bodo Hrvati blokiral necepljene ali države izvora?

Sicer pa, kaj je zapisalo US o izstopu iz države?

m0LN4r ::

Kitajci ze bezijo:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sbawe64 ::

A. Smith

Maturanti pa, če niso ravno zabiti, razumejo, da brez cepilnega lista ne bo letovanja na hrvaškem.

Kaj imajo Slo maturanti z letovanjem v Hr ??
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Telbanc ::

Hypathia je izjavil:

Danes smo tudi uradno izpadli iz deseterice držav z največ covid smrti, prehitela nas je še Slovaška, lovi nas Italija. https://www.worldometers.info/coronavir...
Tudi ostale epidemiološke številke so vse boljše, lockdown je bil očitno zgodba o uspehu in ne "epic fail", kot ga je poimenoval Fafangel in škodeželjno povzeli mediji.


Tole sem že jaz mal prej omenil, pa nič hudega. Bova vsaj dva ki sta to omenila. Mainstraim mediji pa o tem pridno molčijo, kar ne pride na plan, pač ne veš. In si pač zapomniš, da je Slovenija na tretjem mestu po številu mrtvih na svetu....namesto na 11.

To z Italijo je tud res.

Lockdawn je pomagal, tud virus smo zgleda že prebavli, ker se drastično zmajnšuje prisotnost v odplakah. Torej....

Je potrebno preštudirat, kaj se odpre v rumeni fazi, morda toplice?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

darkolord ::

In si pač zapomniš, da je Slovenija na tretjem mestu po številu mrtvih na svetu....namesto na 11.
Od 200 držav.

Telbanc ::

darkolord je izjavil:

In si pač zapomniš, da je Slovenija na tretjem mestu po številu mrtvih na svetu....namesto na 11.
Od 200 držav.


200 jih je blo takrat ko je bla na 3 in tud zdaj ko je na 11.

Ampak tega, da nam gre zdaj dosti bolje v tretjem valu, ki se sedaj zgleda celo končuje dost hitro, tega ni v medijih. :)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

;-) ::

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Pri nas pa je pogorela bajtica kjer so se celo korono odvijale divje zabave, izgleda da bo sedaj krivulja okuzb v obcini draticno padla.

Vse skupaj pa je dokaz da policija ne dela nic, v tako malem kraju ostajajo odprte se tri ostale gostilne kot do sedaj-pri zadnjih vratah noter.

HappyPills ::

Jaz nevem zakaj se folka ne pusti da se prekuz pač. Če bi se ti telebani prekuzili bi mel odprto že pol leta. Prekuzevalne centre, zurka zaston lekadol I za une k jim pač ne znese pa popust za zale. Survival of the fittest itak pa je just a flu bro. Tak da bi bli centri polni... Zamujena priložnost IMHO.

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

Jaz nevem zakaj se folka ne pusti da se prekuz pač. Če bi se ti telebani prekuzili bi mel odprto že pol leta. Prekuzevalne centre, zurka zaston lekadol I za une k jim pač ne znese pa popust za zale. Survival of the fittest itak pa je just a flu bro. Tak da bi bli centri polni... Zamujena priložnost IMHO.

Podpiram. Pa še hotelske kapacitete bi bile manj prazne.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

feryz ::

Kaj, za vraga, smo pol leta jokali za tistimi, ki so jim iz ukc-ja nosili na Žale? Poglejte hipatijo, kako je hepi. 4000 mrtvih gor ali dol, važno je, da jih imajo drugi več. Kaj bi se sekirali?

Reycis ::

So ponudili tudi maturantom možnost cepljenja in zanimanje ni ravno veliko. 2625 prijav od cca 16000 maturantov. Bi situacijo opisali kot polom šolskega (indoktrinacijskega) sistema?
Diversity is our greatest strength

thetech ::

sbawe64 je izjavil:

To je samo začetek
https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...
Lani še teorije zarot, letos samo zarote.
Kot bi SS čuvaj v KZ Birkenau opravičeval ravnanje SS Totenkopf&dr. Mengeleja

Opažam, da so normiji (zmaugy & co) nehali s flatearherji, reptilijanci in 5g.

To ni bila nikdar teorija zarote. O tem se je pisalo že pred enim letom.
https://www.euro.who.int/en/health-topi...

Priporočam, da si enkrat za vselej razčistitš termin teorije zarote. Verjetno ti bo potem lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Hypathia ::

Maneken je končno odstopil, zaradi za lase privlecenih razlogov, očitno ni prenesel, da je tako močno brcnil v meglo z napovedjo epic faila, bo pa lahko zdaj brez ovir na veliko sral po medijih. Good riddance.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

ubermensch ::

Reycis je izjavil:

So ponudili tudi maturantom možnost cepljenja in zanimanje ni ravno veliko. 2625 prijav od cca 16000 maturantov. Bi situacijo opisali kot polom šolskega (indoktrinacijskega) sistema?


Ja komedija res, mladim dol visi.

facepalm ::

Hypathia je izjavil:

Maneken je končno odstopil, zaradi za lase privlecenih razlogov, očitno ni prenesel, da je tako močno brcnil v meglo z napovedjo epic faila, bo pa lahko zdaj brez ovir na veliko sral po medijih. Good riddance.

Kako je brcnil v temo? Saj so nasi strokovnjaki iz vlade se pred lockdownom dejali, da bodo rezultati vidni sele dva tedna po lockdownu. Torej po njihovih besedah, so vplivi lockdowna vidni sele od vceraj dalje.
Imamo ta teden bistveno boljso sliko od prejsnjega? Ali bomo se rezultate prejsnjega tedna kar pripisali lockdownu? Prvic v enem letu, da se rezultati ukrepov poznajo prakticno takoj.
Lockdown je bil fail oz ga sploh ni bilo.
Razen zaprtih vrtcev in sol, je vse potekalo kot prej. Ceste, pes poti in trgovine polne.
Omejitve gibanja med regijami pa je veljala za pescico ljudi (necepljeni, nepreboleli, netestirani, fizicne osebe, brez druzinskega clana s posestvom v drugi regiji).
Ce si izpolnjeval VSE nastete pogoje, si bil res omejen na svojo regijo. Fail

HappyPills ::

Sem zd mislil da je Pahor odstopil lol. Pa vidim da misli Maria. Jasno povelje prišlo da se ga zdisa. Kako patetično no hipatija

feryz ::

Hypathia je izjavil:

Maneken je končno odstopil, zaradi za lase privlecenih razlogov, očitno ni prenesel, da je tako močno brcnil v meglo z napovedjo epic faila, bo pa lahko zdaj brez ovir na veliko sral po medijih. Good riddance.
Aha, ostal je pa kdo? Arestant?
Ja, zdaj pa bo, ziher.

zmaugy ::

Ne reče se arestant ampak največji zagovornik pravic žensk, kar je dokazal s podporo Trumpu.
Ampak ni važno, ane Hipatija, če je Glanzkopf, je vse oproščeno...

Le zakaj bi Fafangel ostal v neki vladni "strokovni skupini", če jo vlada ne upošteva in če s tem, ko je njen član, zgolj legitimizira butaste vladne odločitve? Logično da bo izstopil.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Uporabnik ::

zmaugy je izjavil:

Ne reče se arestant ampak največji zagovornik pravic žensk, kar je dokazal s podporo Trumpu.
Ampak ni važno, ane Hipatija, če je Glanzkopf, je vse oproščeno...

Le zakaj bi Fafangel ostal v neki vladni "strokovni skupini", če jo vlada ne upošteva in če s tem, ko je njen član, zgolj legitimizira butaste vladne odločitve? Logično da bo izstopil.


Logično ni, je pa moralno zelo ok. Itak bodo našli sedaj eno lutko.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

zmaugy ::

Za vsakega strokovnjaka je to logično, ker drugače trpita njegov ugled in dobro ime.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

SambaShare ::

ubermensch je izjavil:

Reycis je izjavil:

So ponudili tudi maturantom možnost cepljenja in zanimanje ni ravno veliko. 2625 prijav od cca 16000 maturantov. Bi situacijo opisali kot polom šolskega (indoktrinacijskega) sistema?


Ja komedija res, mladim dol visi.


Dol visi za kaj? Potovanja v tujino?

darkolord ::

Javno zdravje.

SambaShare ::

darkolord je izjavil:

Javno zdravje.


Ogroženi že imajo, ali bojo kmalu na voljo imeli cepivo. Pričakovati da se bo 18 letnik izpostavljal nevarnosti za "javno zdravje" je pa bolano. Kje potegnemo črto potem? Na silo cepimo vse v vrtcu, da slučajno posredno ne okužijo enega 80 letika, ki se ni želel cepiti?

Okapi ::

Sem pričakoval, da bo več zanimanja med maturanti, ne zaradi mature, ampak zaradi počitnic na Hrvaškem in v Grčiji. Je le precej bolj preprosto pokazati potrdilo o cepljenju, kot pa komplicirati s testiranje (vsakokrat sproti, za tja in nazaj).

Gogyto ::

Mene pa ne preseneča. Mladi, ki so povečini zdrava populacija, ne razmišljajo o cepljenju, boleznih in podobno. Se spomnim, ko je ven uletel AIDS, nas mladih to ni 'toliko brigalo'. Večji 'problem' je bil, da ne fašemo frocov...

Da ne govorimo, da je tale odločitev o cepljenju maturantov prišla tako na horuk.

perci ::

Ne vem kaj so razlogi maturantov - mogoče hočejo biti solidarni z bolj rizičnimi skupinami, ki bi jih bilo prej treba cepiti.

no comment ::

facepalm je izjavil:


Lockdown je bil fail oz ga sploh ni bilo.

Ni bil fail. Sedaj po lockdownu testiramo manj. Tako kot je rekel Trump, če ne testiraš, nimaš okuženih.

Okapi ::

perci je izjavil:

Ne vem kaj so razlogi maturantov - mogoče hočejo biti solidarni z bolj rizičnimi skupinami, ki bi jih bilo prej treba cepiti.

Bi bilo sicer lepo, če bi bilo to, ampak sem prepričan, da ni.

Bi bil pa lep udarec za vlado, če bi dijaška organizacija objavila poziv k bojkotu tega izrednega cepljenja, ker cepiva še za vse stare za zdaj ni dovolj.

Po drugi strani sem pa danes stal v vrsti na Gospodarskem razstavišču in očitno so v Ljubljani že vse 60+ cepili.;)

Miki N ::

Ne znate se poistovetiti več, se vidi, da ste stari in gikasti.

Kaj če en povprečen maturant s cepljenjem? Nevarnosti zanj ni, vsi se izogibajo vprašanju o preprečevanju okužb na druge, da o tem, da bi bili komaj cepljeni z enim odmerkom sploh ne začnemo. Očitno ne rabiš faksa, da ugotoviš da je to nekakšno preseravanje na tvoj račun. Komu na čast? Kvečjemu fašeš kak dan glavobola v času ko je vsak dan pomemben.

Glede potrdila o cepljenju je podobno... povprečen maturant z njim nima kaj dosti početi - maturantskega je že imel lani (kaj niso ponavadi konec 3.?), če sploh, Sredozemlje bo letos bedno zaradi Rona ukrepov, dalj ponavadi ne hodijo še v teh letih. Verjetno bo zanje več žura z džolico ob lokalni gramoznici kot na Zrćah - sploh če bodo precepljeni starši šli na dopust. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Okapi ::

V mojih časih smo se popoldan po maturi vsedli na vlak in šli v Poreč.;)

Pa počitnice po maturi so imele še dodatno prednost, ker so bile en mesec daljše, do konca septembra.

Miki N ::

Saj sem ti rekel, da si star.

Okapi ::

Nisem jaz kriv, če je mladina postala zapečkarska.;)

perci ::

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

ne vem kaj so razlogi maturantov - mogoče hočejo biti solidarni z bolj rizičnimi skupinami, ki bi jih bilo prej treba cepiti.

bi bilo sicer lepo, če bi bilo to, ampak sem prepričan, da ni.

bi bil pa lep udarec za vlado, če bi dijaška organizacija objavila poziv k bojkotu tega izrednega cepljenja, ker cepiva še za vse stare za zdaj ni dovolj.

po drugi strani sem pa danes stal v vrsti na gospodarskem razstavišču in očitno so v ljubljani že vse 60+ cepili. ;)

moj fotr je star 70 in- je pred tremi meseci prebolel covid. ko so ga pozvali na cepljenje, je vprašal, če mu pripada, glede na to, da je zadevo prebolel? no, in so rekli, da preverijo in ga pokličejo nazaj. vmes so pa spremenili strategijo in mora zdaj minit 6 mesecev od bolezni. dobrota je sirota :).

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

Hypathia ::

perci je izjavil:

Ne vem kaj so razlogi maturantov - mogoče hočejo biti solidarni z bolj rizičnimi skupinami, ki bi jih bilo prej treba cepiti.

To bo ja, solidarnost z rizičnimi skupinami, sploh ker je veliko primerov, ko so ravno mladi prinesli virus v družino, iz šole ali druženja ker so se tako solidarno držali ukrepov, not.

Ta petina dijakov, ki se je odločila za cepljenje, je življenjsko maturo že opravila, ostale pa še čaka, glede na signale, ki jih dobivajo iz okolice, tudi z današnjo sramotno odločitvijo mariborskega sodišča, bodo lahko mladostno nezrelost potegnili še daleč v prihodnost, treba je samo dovolj jamrat in se ob tla metat, pa drugi pospravijo za tabo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.
««
48 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60478147 (59649) BigWhale

Antivaxx club (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25840869 (37874) ahac

Več podobnih tem