» »

Jutri se grem cepit

Jutri se grem cepit

Temo vidijo: vsi
««
43 / 71
»»

sbawe64 ::

Kažeš, kar ti ustreza.
Florida je odprta od 09/2020.In ni bilo zombi apokalipse.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

LuiIII ::

Pri vsakem cepivu je recimo temu kolateralna škoda. Tudi pri tistih, ki so že desetljetja preverjanan.Tukaj se je potrebno pač vprašati o koristih. Ali ne cepiti z AZ in iti iz karantenskih oz. epidemioloških ukrepov mesec ali dva kasneje ali pristati na to, da bo morda zaradi posledic ceplenja morda umrli ena ali dve osebi.

3p ::

sbawe64 je izjavil:

Kažeš, kar ti ustreza.
Florida je odprta od 09/2020.In ni bilo zombi apokalipse.


Kaj točno bi naj meni ustrezalo? Brez covida je bilo v redu. Če pa je covid najhujše, kar me je doletelo, pa tudi v redu. Fetiša na cepljenje nimam, predvsem mi je tečno v vrsti stati. Preprodajalev zdravil pa tudi ne v familiji.

Florida je "odprta", ja, z omejitvami. Podobno kot pregovorna Švedska. Zombiapokalipse niso imeli. Posebej dobrega stanja pa tudi ne.
https://www.nytimes.com/interactive/202...

So pa, mimogrede, z vsaj eno dozo pocepili dobrih dvakrat toliko ljudi kot pri nas.
---
Kot smo že večkrat ugotavljali tule, sta dva načina, da omejiš širjenje virusa. Daš priporočila in računaš, da bojo ljudje uporabili glavo. Ali pa daš predpise in ljudem predpišeš, česa se naj držijo.

Obstaja še balkanski model, ko daš ljudem predpise, po katerih naj bojo ponoči doma, in naj ne hodijo iz regije, razen samo zgolj na šiht, kjer se prosto družijo z vsemi ostalimi 8 ur v slabo prezračenih prostorih. Pa naj nosijo maske v gozdu, da dajejo "signal". Ali pa uvedeš lockdown, kjer imaš zaprte v bistvu trgovine s cotami (ne pa bauhausov), knjižnice in knjigarne ter šole. S tem da povsod, ne samo po vaseh, ljudje "inkognito" visijo po kafičih in okoli njih. Glavno, da je delo na daljavo pri nas ostalo tabu (manj kot 10% ga je uporabljalo v tretjem valu). Mi imamo de-fakto zaprtje s predpisi, v praksi pa se tudi zaradi shizofrenih predpisov večina lepo poserje na vse omejitve, tudi tiste, ki koristijo. Švedsko-balkanski model. Maksimalno nadležno in minimalno učinkovito.

SambaShare ::

A110 je izjavil:

40M doz AZ so porabili v UK. Začuda so začeli odpirati lokale, navijači se vračajo na stadione,... Po napovedi nekaterih bi vsaj pol že moralo biti mrtvih oz imeti strdke


Od kje številka 40M? Tule piše 20.2M:
https://www.gov.uk/government/publicati...

UK je mislim da pretežno precepljena s Pfeizerjem. Kaj bo (izmed)teh 20.2 dobilo za drugo dozo pa vprašanje. Pod 30 najbrž nekaj drugega.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

LuiIII je izjavil:

Pri vsakem cepivu je recimo temu kolateralna škoda. Tudi pri tistih, ki so že desetljetja preverjanan.Tukaj se je potrebno pač vprašati o koristih. Ali ne cepiti z AZ in iti iz karantenskih oz. epidemioloških ukrepov mesec ali dva kasneje ali pristati na to, da bo morda zaradi posledic ceplenja morda umrli ena ali dve osebi.

Samo gledati ne sneš s stališča populacije, ampak posameznika.

Če zaradi korone umre ena mlada zdrava ženska na deset milijonov okuženih, zaradi cepiva pa ena na pet milijonov cepljenih, je precej logično, da se mlade zdrave ženske ne bodo hotele cepit. Zanje bi bila boljša možnost, da se namerno okužijo.

Koliko 30 let starih zdravih žensk je umrlo zaradi korone?

HappyPills ::

20 mil jih je dobil AZ.

Hypathia ::

3p je izjavil:


Kot smo že večkrat ugotavljali tule, sta dva načina, da omejiš širjenje virusa. Daš priporočila in računaš, da bojo ljudje uporabili glavo. Ali pa daš predpise in ljudem predpišeš, česa se naj držijo.

Obstaja še balkanski model, ko daš ljudem predpise, po katerih naj bojo ponoči doma, in naj ne hodijo iz regije, razen samo zgolj na šiht, kjer se prosto družijo z vsemi ostalimi 8 ur v slabo prezračenih prostorih. Pa naj nosijo maske v gozdu, da dajejo "signal". Ali pa uvedeš lockdown, kjer imaš zaprte v bistvu trgovine s cotami (ne pa bauhausov), knjižnice in knjigarne ter šole. S tem da povsod, ne samo po vaseh, ljudje "inkognito" visijo po kafičih in okoli njih. Glavno, da je delo na daljavo pri nas ostalo tabu (manj kot 10% ga je uporabljalo v tretjem valu). Mi imamo de-fakto zaprtje s predpisi, v praksi pa se tudi zaradi shizofrenih predpisov večina lepo poserje na vse omejitve, tudi tiste, ki koristijo. Švedsko-balkanski model. Maksimalno nadležno in minimalno učinkovito.

Malo si pomešal vrstni red, "šizofrene" predpise imamo zato ker normalna priporočila ne delujejo, še enkrat več potrjeno v zadnjem lockdownu, ki je bil, kljub posmehovanju z vseh strani, uspešen ker edino kar pri nas dejansko deluje je žal zaprtje šol in javne uprave, gospodarstvo, ki je bilo defakto zaprto le v 1. valu in še to zaradi prekinjenih dobavnih poti, in zasebniki pač ne želijo sodelovati in država jih temu tudi ne more prisiliti.

HappyPills ::

Kar deluje je cepljenje če naročiš cepiva.

Hypathia ::

Telbanc je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Covid povrzoči 165.000 strdkov na 1.000.000.
Ampak to nas ne zanima ker je eko/bio :)
Aja btw kajenje 1700 na miljon.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/dan...

"Danska trajno prestaje cijepiti AstraZenecom"

Ti lah pišeš neumnosti, ampak danci z Az ne bojo več cepli.

Ziher bodo zdaj na Sputnika presedlali, knede.

HappyPills je izjavil:

Kar deluje je cepljenje če naročiš cepiva.

Seveda in cepiva SO naročena ter bodo tudi izdobavljena. Ravno danes Komisija potrdila, da Pfizer 50 mio iz zadnjega kvartala preusmerja v drugega, torej do junija bo imela SLO dodatnih cca. 250.000 doz, s čimer bo izpad zaradi Karlovanja skoraj v celoti saniran. Slaba novica za antivladne histerike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

3p ::

Okapi je izjavil:

Samo gledati ne sneš s stališča populacije, ampak posameznika.

Če zaradi korone umre ena mlada zdrava ženska na deset milijonov okuženih, zaradi cepiva pa ena na pet milijonov cepljenih, je precej logično, da se mlade zdrave ženske ne bodo hotele cepit. Zanje bi bila boljša možnost, da se namerno okužijo.

Koliko 30 let starih zdravih žensk je umrlo zaradi korone?


Saj to je logično.

Številke je posredoval nekdo na prejšnji strani.
Sledilnik, za Slovenijo, pravi, da ena med 25 in 34 leti.
V ZDA (150x populacija) okoli 1000 med 20 in 30. (https://www.statista.com/statistics/119...
Več, kot lahko američani, po znanih podatkih, pričakujejo mrtvih zaradi cepiva, če pocepijo vse prebivalstvo.
Res pa je, da v teh številkah niso opisane morebitne pridružene bolezni teh oseb.

V Sloveniji je pričakovati ~1 umrlo zaradi cepiva, če se bojo vse ženske cepile. Pričakuje se, da se bo večina ljudi, ki se ne bo cepila, sčasoma okužila s covidom.

Ampak gotovo obstaja neka starostna meja, pod katero ni dodane vrednosti cepljenja. Lahko ugibamo. Jaz bi rekel 20 let, ti 30 let. Reciva na pol, pa roka? 8-)

Glede na do, da cepivo dobro ščiti cepljene, iz tega ne bi delal posebne drame. V časih "zakaj bi jaz tvegal za druge" pa gotovo moramo zanemariti tiste, ki se mogoče res ne smejo/morejo cepiti. Torej naj vsak izbere s čem bo raje tvegal, s cepivom ali covidom.

Hypathia je izjavil:

...in zasebniki pač ne želijo sodelovati in država jih temu tudi ne more prisiliti.


Noče prisiliti. (čeprav plačuje za škodo zaradi epidemije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

feryz ::

Evo, najnovejši biseri politikov. V njihovem kvazi cepilnem potnem listu enačijo cepljene, prebolele in testirane.
Že iz helikopterja je jasno, da prvi dve grupi nista enakovredni zadnji.

Testirano negativen je negativen in "nenevaren" za okolico.

Medtem ko so lahko, preboleli in cepljeni, še vedno okuženi in kužni.

;-) ::

Pocakaj to bo "stroka" ugotovila cez dva tedna komaj.

3p ::

feryz je izjavil:

Evo, najnovejši biseri politikov. V njihovem kvazi cepilnem potnem listu enačijo cepljene, prebolele in testirane.
Že iz helikopterja je jasno, da prvi dve grupi nista enakovredni zadnji.

Testirano negativen je negativen in "nenevaren" za okolico.

Medtem ko so lahko, preboleli in cepljeni, še vedno okuženi in kužni.


Ja, to je spet svoje vrste greznica.

Kjer ne gre zanemariti tega, da je testirano negativen lahko zjutraj še negativen, zvečer pa že pozitiven.

---
Jaz bolj upam na to, da se do poletja pocepi dovolj ljudi, da se bo covid izgubil v šumu ozadja in bojo vsi pozabili na te covid-potne-liste.

feryz ::

3p je izjavil:

feryz je izjavil:

A110 je izjavil:

40M doz AZ so porabili v UK. Začuda so začeli odpirati lokale, navijači se vračajo na stadione,... Po napovedi nekaterih bi vsaj pol že moralo biti mrtvih oz imeti strdke
V naši vasi smo imeli odprte oštarije brez ene porabljene doze kemije. Par dni nazaj.
Stadiona pa res nimamo. So pa v oštarijah toliko bolj kričali in nažigali harmoniko.


Zakaj pa ne, če inšpektorji do vas ne znajo.
.
Kakšni inšpektorji? Pili smo ga legalno in legitimno.

HappyPills ::

Vsaj v slo se jih ne bo. Je bilo rečeno precepljenost bo šele pozno jeseni.

Hypathia je izjavil:

Telbanc je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Covid povrzoči 165.000 strdkov na 1.000.000.
Ampak to nas ne zanima ker je eko/bio :)
Aja btw kajenje 1700 na miljon.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/dan...

"Danska trajno prestaje cijepiti AstraZenecom"

Ti lah pišeš neumnosti, ampak danci z Az ne bojo več cepli.

Ziher bodo zdaj na Sputnika presedlali, knede.

HappyPills je izjavil:

Kar deluje je cepljenje če naročiš cepiva.

Seveda in cepiva SO naročena ter bodo tudi izdobavljena. Ravno danes Komisija potrdila, da Pfizer 50 mio iz zadnjega kvartala preusmerja v drugega, torej do junija bo imela SLO dodatnih cca. 250.000 doz, s čimer bo izpad zaradi Karlovanja skoraj v celoti saniran. Slaba novica za antivladne histerike.


Ne ne to ni pokrivanje izpada se vedno je manjko 900k ki jih vlada ni naročila. Brez EU pa niti doze nebi bili sposobni skp spravit.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Zdajle sem gledla podatke na sledilniku...kdor je pod 40 in se cepi je vrjetno nezrel sa bi lahko sam odlocal...bolano. Nič od nič ni od tegale virusa.

Še ko pogledaš presežene smrti, so praktično vsi preživeli pričakovano življensko dobo vsaj 3 desetletja.

feryz ::

Tako čez prst bi rekel, da bo letos manjko skupno umrlih. A so že podatki za prvo tromesečje?

;-) ::

Itak so presezki nerelevantni.

Pricakovano starost lahko prezivis desetletje dva tri kot vidimo, večno pač negre živet, to ni odraz trenutnega stanja, ampak da so starci pač umrli ker so stari.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Hypathia ::

HappyPills je izjavil:



Ne ne to ni pokrivanje izpada se vedno je manjko 900k ki jih vlada ni naročila.

Potem pa svizec zavije čokolado. Počasi bomo prišli v situacijo, ko bo več cepiv kot tistih, ki bi se želeli cepiti, tako da lahko začnete razmišljati kako boste tudi za to okrivili vlado.

3p ::

feryz je izjavil:

Kakšni inšpektorji? Pili smo ga legalno in legitimno.


Ja, če ste počivalškali, potem je pa itak ok.

To je tisti balkansko-švedski model omenjen prej. Niti ne pravim, da je narobe, da so kafiči odprti. Bolj je narobe, da niso, ampak da hkrati so.

Ampak, ni panike, dajte na naslednjih volitvah volit iste peke. Vsi so isti. >:D

zmaugy ::

feryz je izjavil:

zmaugy je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Angleški sev
prej
https://www.24ur.com/novice/korona/nizo...

potem
https://www.24ur.com/novice/korona/brit...


Znanost je odprta za nova dejstva. A to si hotel povedati?
V bistvu bolj, stroka nima pojma. Se pa pametne dela, da prodaja svojo agendo.
Ponavadi nekaj trdiš, ko se ti sanja, za kaj gre. Razen če si vedeževalec.

Btw, kako so dejstva lahko nova? Včeraj je bila mušnica strupena, danes več ni? Hmmm.


Vse si povedal in lepo opredelil svoje kolege antivaxxerje za vedeževalce. Pozitivno.
Dejstva so za nekoga nova, ko jih prvič opazi. V antivaxx kultu je tako, da če se dejstva ne skladajo z agendo, je slabo za dejstva.
V znanosti pa dejstva, ki se ne skladajo s teorijo, porušijo/preoblikujejo teorijo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

Hypathia je izjavil:

3p je izjavil:


Kot smo že večkrat ugotavljali tule, sta dva načina, da omejiš širjenje virusa. Daš priporočila in računaš, da bojo ljudje uporabili glavo. Ali pa daš predpise in ljudem predpišeš, česa se naj držijo.

Obstaja še balkanski model, ko daš ljudem predpise, po katerih naj bojo ponoči doma, in naj ne hodijo iz regije, razen samo zgolj na šiht, kjer se prosto družijo z vsemi ostalimi 8 ur v slabo prezračenih prostorih. Pa naj nosijo maske v gozdu, da dajejo "signal". Ali pa uvedeš lockdown, kjer imaš zaprte v bistvu trgovine s cotami (ne pa bauhausov), knjižnice in knjigarne ter šole. S tem da povsod, ne samo po vaseh, ljudje "inkognito" visijo po kafičih in okoli njih. Glavno, da je delo na daljavo pri nas ostalo tabu (manj kot 10% ga je uporabljalo v tretjem valu). Mi imamo de-fakto zaprtje s predpisi, v praksi pa se tudi zaradi shizofrenih predpisov večina lepo poserje na vse omejitve, tudi tiste, ki koristijo. Švedsko-balkanski model. Maksimalno nadležno in minimalno učinkovito.

Malo si pomešal vrstni red, "šizofrene" predpise imamo zato ker normalna priporočila ne delujejo, še enkrat več potrjeno v zadnjem lockdownu, ki je bil, kljub posmehovanju z vseh strani, uspešen ker edino kar pri nas dejansko deluje je žal zaprtje šol in javne uprave, gospodarstvo, ki je bilo defakto zaprto le v 1. valu in še to zaradi prekinjenih dobavnih poti, in zasebniki pač ne želijo sodelovati in država jih temu tudi ne more prisiliti.


Normalna priporočila ne delujejo zaradi kretenoidne vlade, katere ministri kršijo lastne predpise in katere precednik v deliriju je v vojni s celim svetom.
Kdo bo taka tesla upošteval...

feryz je izjavil:

Evo, najnovejši biseri politikov. V njihovem kvazi cepilnem potnem listu enačijo cepljene, prebolele in testirane.
Že iz helikopterja je jasno, da prvi dve grupi nista enakovredni zadnji.

Testirano negativen je negativen in "nenevaren" za okolico.

Medtem ko so lahko, preboleli in cepljeni, še vedno okuženi in kužni.

“Testirano negativen” je lahko čez pet minut že okužen in čez dva dni kužen kot strela.
Preboleli in cepljeni pa lahko prideta v stik z virusom, ampak njuna imunska sistema praviloma virus zatolčeta v kali in mu onemogočita razmnoževanje, zaradi česar je tudi čedalje več podatkov, po katerih takšni ljudje predstavljajo zelo nizko tveganje za okolico.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Hypathia ::

zmaugy je izjavil:



Normalna priporočila ne delujejo zaradi kretenoidne vlade, katere ministri kršijo lastne predpise in katere precednik v deliriju je v vojni s celim svetom.
Kdo bo taka tesla upošteval...


Priporočila daje stroka in vsak normalen človek jih upošteva, ne zaradi vlade ampak zaradi skrbi za sočloveka. Neupoštevajo jih v glavnem agresivni, impulzivni, primitivni, neučljivi ljudje s pomanjkanjem empatije.

zmaugy ::

Hypathia je izjavil:

zmaugy je izjavil:



Normalna priporočila ne delujejo zaradi kretenoidne vlade, katere ministri kršijo lastne predpise in katere precednik v deliriju je v vojni s celim svetom.
Kdo bo taka tesla upošteval...


Priporočila daje stroka in vsak normalen človek jih upošteva, ne zaradi vlade ampak zaradi skrbi za sočloveka. Neupoštevajo jih v glavnem agresivni, impulzivni, primitivni, neučljivi ljudje s pomanjkanjem empatije.


A res?

“ Krek brez maske točil gorivo. Bil je utrujen in napako obžaluje.”
“ V opoziciji menijo, da bi morala ministrica Kustečeva zaradi neuporabe maske odstopiti”



Kako dober zgled so nam, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Hypathia ::

Za začetek se nauči ločevati med spodrsljajem in načrtnim kršenjem predpisov.

;-) ::

Meni pogosto spodrsne potem.

SambaShare ::

3p je izjavil:

Pričakuje se, da se bo večina ljudi, ki se ne bo cepila, sčasoma okužila s covidom.


To so spet trhle predpostavke. Kot da je na voljo samo eno cepivo. Če do zdaj nisi bil okužen, se najbrž v tem valu ne boš več. Jeseni pa bomo cepiva metali proč.
AZ pravzaprav bolje če ga sploh ne bi bilo. Še od tistih malih količin ki smo jih dobili, je samo ena brezvezna drama in kup polemik koga bomo posilili s "clio" cepivom.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Hypathia je izjavil:

Za začetek se nauči ločevati med spodrsljajem in načrtnim kršenjem predpisov.

Oddrsaj ti komu drugemu nalagat. Kakšni jebeni “spodrsljaji”, ha? A Kusteceva ni poznala predpisov, ko je čepela na zakuski?
A cel šopek na fotki ni vedel, da morajo imeti maske?
In Kreku so se ti “spodrsljaji” dogajali menda večkrat...
Fak, nimam velikokrat opravka s plačanimi propagandnimi pisunčki. Bruh!

PS: Od Kalimerota je tudi drek dober, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Hypathia ::

Smanji doživljaj, od vse te antijanša histerije te bo še kap.

RoccoC ::

Hypathia je izjavil:

Za začetek se nauči ločevati med spodrsljajem in načrtnim kršenjem predpisov.


Za začetek potegni glavo iz Maršal Tvitove riti.

Konlov ::

Za vse je nekako jasno, kako ih JJ drži, da jim kaj ne uide. Edino Pahorja ne vem s čim. Govorice so, da so ga posneli na praškanju, ampak to so govorice, Ne vem, kje ga drži...

HappyPills ::

Hypathia je izjavil:

HappyPills je izjavil:



Ne ne to ni pokrivanje izpada se vedno je manjko 900k ki jih vlada ni naročila.

Potem pa svizec zavije čokolado. Počasi bomo prišli v situacijo, ko bo več cepiv kot tistih, ki bi se želeli cepiti, tako da lahko začnete razmišljati kako boste tudi za to okrivili vlado.


No no. Meni so lepo rekli da bom predvidoma na vrsti septembra. Tak da ne nakladaj.

Telbanc ::

Hypathia je izjavil:

HappyPills je izjavil:



Ne ne to ni pokrivanje izpada se vedno je manjko 900k ki jih vlada ni naročila.

Potem pa svizec zavije čokolado. Počasi bomo prišli v situacijo, ko bo več cepiv kot tistih, ki bi se želeli cepiti, tako da lahko začnete razmišljati kako boste tudi za to okrivili vlado.


Gre se za to, da vlada ni fleksibilna. Da se obnaša butalsko. Tko ko ti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

;-) ::

Pod 40 se cepijo tisti, ki nimajo obcutka za to kaj je najbolje za njihovo zdravje.

Jaz vem kaj je najbolje za moje zdravje in se tega drzim in mi tega nebo nihce vzel. Za vse ostale se mi gladko...

Reycis ::

Sem proti cepljenju za covid (še bolj pa covidnim listinam in QR kodam, itd) pa vendar tega masovnega poročanja okoli strdkov ne morem razumeti drugače kot sabotažo cepljenja. Še najbolj pa sem jezen koliko nasprotnikov cepljenja je zadevo pograbilo. Sem mislil, da imajo več kot eno možgansko celico. Ti strdki so dejansko statistično popolnoma nepomembni. Jaz nočem nobenih posebnih potrdil, ki bi karkoli olajševala, nočem skeniranja QR kod pred raznoraznimi objekti in nasploh nočem da država steguje svoje lovke tja kamor ji ni mesto. Mogoče je to nepomembno flancanje tudi namenjeno, da se nasprotnike cepljenja spravi stran od dejansko pomembne debate, ne vem. Ne vem zakaj sploh govorimo o teh strdkih. Whatever.

P.S. It is I, "Majk".
Diversity is our greatest strength

Okapi ::

3p je izjavil:


Ampak gotovo obstaja neka starostna meja, pod katero ni dodane vrednosti cepljenja. Lahko ugibamo. Jaz bi rekel 20 let, ti 30 let. Reciva na pol, pa roka? 8-)

Glede na do, da cepivo dobro ščiti cepljene, iz tega ne bi delal posebne drame. V časih "zakaj bi jaz tvegal za druge" pa gotovo moramo zanemariti tiste, ki se mogoče res ne smejo/morejo cepiti. Torej naj vsak izbere s čem bo raje tvegal, s cepivom ali covidom.

Ajde, 25 let;)

Pa jaz sem bolj kot ne se cepit na splošno imel v mislih ne se cepit s cepivom, ki je manj varno. Dokler so na voljo različna cepiva, se je pametno pozanimati, kakšna so tveganja pri posameznem cepivu, in se odločit za tistega, ki je bolj varno za tvojo starost, spol.

"Manjši" problem je, ker je praktično nemogoče dovolj zanesljivo preračunati vsa tveganja. Recimo, a je bolj tvegano se danes cepit z Astro, ali počakati nekaj mesecev in se cepit s Pfizerjem. Pfizer je malo bolj varen, ampak nekaj mesecev odloga poveča tveganje, da se boš vmes okužil. Pri čemer ne poznamo natančno nobenega od teh tveganj, da bi lahko izračunali, kaj je bolj varno.

kancler ::

Okapi, zakaj bi se cepil zdaj, ko je sezona gripe v izteku? Če "zdaj" preskočiš cepljenje/čakaš se pomojem nisi kaj dosti uštel.

darkolord ::

darkolord je izjavil:

;-) je izjavil:

Isti drek, registrirano ni. In nebo.
Pokaži eno registrirano zdravilo.
Čri čri

;-) ::

http://www.cbz.si/cbz/bazazdr2.nsf/Sear...

Tukaj jih imas koliko hoces.

darkolord ::

Tu so tudi cepiva za covid.

kancler ::

Cepilni listi/pasuši so pa že meso postali. Čist vedno je tako, new speak ideja pride ven, potem malo tistega, malo tega, bla bla to ne bo šlo ... potem pa dobesedno v nekaj tednih vse skupaj manifestira v, call-me-krejzi ampak je res, vostokovih napovedih.

EMA je pa klasični birokrat. Kot smo napovedal, je takrat ema rekla da je az varno cepivo, potem pa spet mišmaš. Danci, bogat narod, je že kenslal to kačjo slino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kancler ()

wcpapir ::

darkolord je izjavil:

Tu so tudi cepiva za covid.

Jaz ne najdem AZ.

darkolord ::

Telbanc ::

kancler je izjavil:

Cepilni listi/pasuši so pa že meso postali. Čist vedno je tako, new speak ideja pride ven, potem malo tistega, malo tega, bla bla to ne bo šlo ... potem pa dobesedno v nekaj tednih vse skupaj manifestira v, call-me-krejzi ampak je res, vostokovih napovedih.

EMA je pa klasični birokrat. Kot smo napovedal, je takrat ema rekla da je az varno cepivo, potem pa spet mišmaš. Danci, bogat narod, je že kenslal to kačjo slino.


Teli pasoši, so mal brez veze, ker EU ne zmore zagotoviti zadostne količine varnega cepiva.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

c3p0 ::

zmaugy je izjavil:


Znanost je odprta za nova dejstva. A to si hotel povedati?


Ampak, dokler ni novih dejstev, pa smatrajmo trenutna za sveto resnico?

wcpapir ::



Na jazmp smo dobili tudi obvestilo o trombozi za AZ

https://www.jazmp.si/2021/04/13/cepivo-...

Spoštovani,
v dogovoru z Evropsko agencijo za zdravila (EMA) in Javno agencijo Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke (JAZMP) vas družba AstraZeneca želi seznaniti z naslednjimi informacijami:
Povzetek
o Vzročna povezanost med cepljenjem s cepivom Vaxzevria in pojavom tromboze v kombinaciji s trombocitopenijo je verjetna.
o Čeprav so takšni neželeni učinki zelo redki, je njihova pojavnost večja, kot bi jo pričakovali v splošni populaciji.
o Trenutno ni ugotovljenega nobenega specifičnega dejavnika tveganja.
o Zdravstveni delavci morajo biti pozorni na znake in simptome trombembolije
in/ali trombocitopenije in morajo z njimi ustrezno seznaniti cepljene osebe.
o Cepivo je treba uporabljati v skladu z nacionalnimi priporočili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

kancler ::

Btw, danes na tiskovki nijz data pokaže, da je so tisti, ki so rekli, da so se okužili v šoli (pazi to so rekli, ni nujno da je to res), jih je cca 3 do 4% vseh okuženih. Torej zakaj (samo)testirat FUUUUL populacije, da MOGOČE poloviš nekaj okužb, ki niso niti tvegane za morebitne okužene pri čemer so pa odrasli bili cepljenji! Lahko kdo to pojasni? Zakaj ni samotestov rajši v gospodarstvu (če že mora bit) -- pa a ni celotno testiranje itak tok v "lagu" da je vprašanje smiselnosti??!? Praktično, če bi hotel natačno "samotestirat" bi moral test naredit na dan 1, dan 3 in dan 5 v samoizolaciji in šele takrat bi res lahko reku da ni negativ.

;-) ::

Zdravstveni delavci morajo biti pozorni na znake in simptome trombembolije
in/ali trombocitopenije in morajo z njimi ustrezno seznaniti cepljene osebe.


Predvsem to me zanima ce te seznanijo pred cepljenjem da bos mogoce umrl ko prejmes ta dzus.

kancler je izjavil:

Btw, danes na tiskovki nijz data pokaže, da je so tisti, ki so rekli, da so se okužili v šoli (pazi to so rekli, ni nujno da je to res), jih je cca 3 do 4% vseh okuženih. Torej zakaj (samo)testirat FUUUUL populacije, da MOGOČE poloviš nekaj okužb, ki niso niti tvegane za morebitne okužene pri čemer so pa odrasli bili cepljenji! Lahko kdo to pojasni? Zakaj ni samotestov rajši v gospodarstvu (če že mora bit) -- pa a ni celotno testiranje itak tok v "lagu" da je vprašanje smiselnosti??!? Praktično, če bi hotel natačno "samotestirat" bi moral test naredit na dan 1, dan 3 in dan 5 v samoizolaciji in šele takrat bi res lahko reku da ni negativ.

Testirati bi bilo treba v prvi vrsti policiste ker so zadnje mesece res aktivni kr je tudi prav ampak trosijo to slino okoli po tvojih dokumentih. Danes ni veljalo da pokazem kontroli prometa voznisko dovoljenje ga je hotel prijeti v roke. On meni sluzbene izkaznice ni hotel dati roke, najprej je se pokazati ni hotel (ni imel uniforme).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

kancler ::

Nič ti nihče ne reče, razn da te bo mal roka bolela na mestu vboda. Zamisli si logistiko cepljeja, če bi vsakemu 1-2 uri razlagal (čeprav bi mogl) to je 5 ljudi na dan, zdaj pa šopajo ko tekoči trak.

LightBit ::

darkolord je izjavil:

Ná.

:))
Kakšen izgovor si bodo pa sedaj izmislili?
««
43 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60477849 (59351) BigWhale

Antivaxx club (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25840804 (37809) ahac

Več podobnih tem