» »

Android /e/: imate dovolj googlovega vohunjenja? Resitev.

Android /e/: imate dovolj googlovega vohunjenja? Resitev.

pffff ::

(... oz. vsaj delna, dokler se ne znebite se chroma in gmaila. Ampak na preprost nacin odrezete googla stran od najvecjega vira podatkov - vasega telefona)

Vcasih so bili spremenjeni ROMi precej nedostopna zadeva, vendar se je e foundation res potrudil in poskrbel, da se lahko googlovega vohunskega ekosistema relativno preprosto znebite. Ne bo sicer znala poinstalirat vsaka babica ali ljudje z, od googlovega ekosistema, skurjenimi mozgani, ampak naceloma bi moralo biti dovolj preprosto za povprecnega racunalniskega znalca. Sicer razvijajo tudi aplikacijo za namestitev (menjavo operacijskega sistema, ljubkovalno flashanje), ki bi morala zadostovati tudi za babice.

Tule si preberite, kaj /e/ je...
https://doc.e.foundation/what-s-e

... tule preverite ali podpirajo vas telefon:
https://doc.e.foundation/devices/

Nato pa odskakljajte na:
https://e.foundation/get-started/

Mimogrede, spraviti rom na nivo kot je /e/ zahteva kar precej dela, sem se dolga leta znebljal googlove svinjarije iz mojih telefonov in je, vsaj prvic, kar podvig. No pri /e/ so poskrbeli za vse, skupaj z "microg" (https://microg.org/ , reimplementacija googlovih "servisov", brez katerih veliko aplikacij ni hotelo delovati).

Ker vas pa seveda samo odstranitev googla ne bo odresila vseh aplikacij, ki vam kradejo podatke na lastno pest, lahko namestite se tole (in avtorju placate tistih 10$ donacije, vredno vsakega centa), deluje brez root-a: https://netguard.me/

Gre za aplikacijski firewall, ki preprecuje aplikacijam dostopati do zunanjega sveta (poklukate kam jih spustite in kam ne), tako, da ne morejo recimo do reklam, da bi vam jih prikazovale. Ali pa preprosto ne morejo poslati facebooku vseh vasih kontaktov (facebookova knjiznica za krajo podatkov je vgrajena najmanj v vsako drugo aplikacijo. Avtor je naredil nekaj hudo zanimivih applikacij za varovanje zasebnosti in ne pocne svinjarij, sicer je pa tudi celotna koda objavljena na githubu in jo lahko mirno preverite.

Se boljsa varianta je (od istega avtorja): https://lua.xprivacy.eu/ samo tukaj se bo treba pa vec igrati. Po drugi strani pa omogoca, da aplikacijam vracate "fake" podatke, od gps koordinat, do kontaktov, vase telefonse, imei,...

.
  • zaklenil: bluefish ()

shadeX ::

V celofan se zavij.

DostMam ::

Hvala za linke, zanimivo branje.
Vendar: kdo so ti e-foundation? Tudi oni predvidevajo prijavo in odprto povedo, da administratorji zaenkrat imajo vpogled v osebne podatke. Občutek imam, da je to samo izpod dežja pod kap.

pffff ::

Ob zgornji pripombi (shadeX), naj samo se opozorim, da se bo seveda usula lepa kolicina taksnih in podobnih diskreditacij s strani dveh tipov ljudi:

- Android developerjev, ki jim s tem zgoraj napisanim dejansko odziram kruh, ki ga sluzijo na kraji vasih podatkov. Netguard (zgoraj imate link) si lahko namestite na katerikoli telefon (ne potrebuje niti roota), poglejte si malo, kaj pocnejo vase aplikacije na telefonu in kam se povezujejo, recimo zakaj preprosta aplikacija, ki prizge lucko na telefonu, kontaktira 15 internetnih domen? Kaj mislite?

- ta bolj zabavna skupina so pa seveda razni google apologeti, ki so si zgradili svojo osebno podobo in "jaz" na korporaciji. Sicer zelo zanimivo opise celotno situacijo tale raziskava https://insight.kellogg.northwestern.ed... (samo povzetek) ampak dobro opise situacijo, tako da se splaca prebrati.

“If you believe that a brand is part of you, and you read something negative about it, how are you going to react?” Lee asks. “Are you going to stop using it? Or do you use it even more?” Sure enough, after crunching the numbers, Lee and her colleagues found that self-conscious, low-self-esteem subjects who said they liked Starbucks initially actually rated the coffee company more favorably after they had read the critical editorial.


Morda se niste prisli do tega, kako googlov (in podobni, recimo fb) ekosistemi deljujejo, kako manipulirajo z vami, tako da priporocam tale video, profesorice na Harvardu, ki se je spravila nastudirati, kako deluje kapitalizem nadzora in prisla do zanimivih zakljuckov, preprican sem, da boste vsaj pri enem pobuljili (garantiram, ce ste kdaj igrali Pokemon Go), tako da priporocam ogled (ali branje knjige, tudi zelo zanimiva). Pa, da kar takoj ustavim kogarkoli, ki bi rad povedal, da gre za teorijo zarote: ne, govori samo o dejstvih.


(pa se slotechova tema: Shoshana Zuboff on surveillance capitalism )


shadeX je izjavil:

V celofan se zavij.


Verjetno si mislil alu-folijo? Ker celofan ne bo naredil faradjeve kletke, te malo fizika hebe, a? Kekec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Kumbaja ::

V bistvu je DostMam postavil izredno dobro vprašanje. Kaj dela e-foundation toliko bolj zaupanja vreden kot google?
Vprašanje je povsem na mestu, ker kot pišeš z Netguard dobiš vpogled kaj delajo grdi grdi razvijalci, ki zbirajo podatke, ampak hkrati pa te taiste podatke posreduješ tretjemu grdemu grdemu razvijalcu. Zakaj je eden boljši kot drugi? Pa drugače osebno netguard uporabljam.

pffff ::

DostMam je izjavil:

Hvala za linke, zanimivo branje.
Vendar: kdo so ti e-foundation? Tudi oni predvidevajo prijavo in odprto povedo, da administratorji zaenkrat imajo vpogled v osebne podatke. Občutek imam, da je to samo izpod dežja pod kap.


https://www.indidea.org/gael/blog/

Pazi, nisem nek njihov fan itd., objavil sem, ker sem prvic videl, da je nekdo omogocil rom na nivoju mojih za sirse mnozice in na ogromno raznih modelov telefonov. Boljsega ni. Razen tega so podvrzeni GDPRju (google pa ga na veliko izigrava).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

pffff ::

Kumbaja je izjavil:

V bistvu je DostMam postavil izredno dobro vprašanje. Kaj dela e-foundation toliko bolj zaupanja vreden kot google?
Vprašanje je povsem na mestu, ker kot pišeš z Netguard dobiš vpogled kaj delajo grdi grdi razvijalci, ki zbirajo podatke, ampak hkrati pa te taiste podatke posreduješ tretjemu grdemu grdemu razvijalcu. Zakaj je eden boljši kot drugi? Pa drugače osebno netguard uporabljam.


Beri zgoraj, poglej se drugi video. Bolj grdega grdega od googla in fbja v tem momentu ni. Razen tega, je celotna koda odprta, izvoli iti na repo in si jo preglej. Pri googlu (da sploh ne omenjam vendorju tvojega telefona) tega ne mores narediti (ne ne govorim o AOPK, govorim o vseh ostalih binary blobih, ki jih porinejo zraven.

Ampak taka debata gre lahko v neskoncnost, kako pa da zaupas Bokhorstu (netguard)? Samo omenim, sem pregledal vso netguard kodo in imam svoj modificiran build, lahko mu zaupas. Ergo, naredi enako. Preglej kodo, naredi svoj rom. Ali pa pac poglej ali se je kdo v zvezi s privacyem /e/ja tehtno oglasil. Ali pa naredi svoj rom iz nule, potem ne rabis nikomur zaupat. Samo bo stalo nekaj casa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Boobiz ::

pozdravljam take zadeve za navadno rajo, vsak korak stran od zaprtosti androida je pravi korak imho. še vseeno pa tisti, ki so približno pismeni in si znajo naložit LineageOS, rajši priporočam to. /e/ je v osnovi precej outdated verzija LineageOS na katero slapnejo svoj "ekosistem", zato ne bi bila moja prva izbira.

Besides, v naši mali rupetini najbrž itak ne moreš kupit enega refubrished /e/ telefona, ali pač? V primeru, da ne moreš tega kupit pri nas (beri: ga more nevešči janez še vedno nalagat sam), je to še en razlog več v prid Lineage namesto /e/.
I'm drunk, what's your excuse?

pffff ::

Boobiz je izjavil:

pozdravljam take zadeve za navadno rajo, vsak korak stran od zaprtosti androida je pravi korak imho. še vseeno pa tisti, ki so približno pismeni in si znajo naložit LineageOS, rajši priporočam to. /e/ je v osnovi precej outdated verzija LineageOS na katero slapnejo svoj "ekosistem", zato ne bi bila moja prva izbira.

Besides, v naši mali rupetini najbrž itak ne moreš kupit enega refubrished /e/ telefona, ali pač? V primeru, da ne moreš tega kupit pri nas (beri: ga more nevešči janez še vedno nalagat sam), je to še en razlog več v prid Lineage namesto /e/.


LineageOS sem pred leti dobil, da je posiljal vse telefonske (iz dialerja) nekemu nemskemu advertisorju in sem jim hebal mater zaradi tega, zaradi cesar so umaknili zadevo ven, razen tega nocejo implementirat spoofinga podpisov apkjev (in se zgovarjajo na varnost, ceprav je to cisti bullshit), da bi si lahko nebolece namestil microg, kar vecino ljudi gladko prisili k namestitvi googlovega spywara na telefon, kjer so potem v isti situaciji. Samo povem. LineageOS ne claima privacya niti jim to ni poslovni model. Z /e/ je pa konec, ce mu dokazejo krsitev privacya.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Boobiz ::

Za pixel lastnike je vredno tole pogledat: https://calyxos.org/
Za CalyxOSom stoji neprofitna organizacija https://calyxinstitute.org/

TL;DR calyxa pa je, da je v osnovi AOSP baziran rom, ki je v osnovi očiščen googlove nesnage ampak ob namestitvi še vseeno ponudi možnost uporabe MicroG (brez ali z loginom). Rom je updejtan mesečno in za razliko od ostalih romov po inštalaciji omogoča ponovni zaklep bootloaderja (in s tem verified boot) in updejtanja preko OTA.

Bb calyxu se zdijo vsi ostali custom romi oz. poskusi ekosistemov bolj meh.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Boobiz ::

Signature spoofing si lahko zrihtaš sam, če ga želiš. Jst svoj LOS sistem lavfam popolnoma google free in popolnoma podpiram odločitev, da tega ne implementirajo po defaultu. Če je sistem v osnovi popolnoma brez česarkoli closed source google, zakaj bi to tlačili zraven?
In ker je še vseen nekaj folka, ki misli kot ti imaš tudi fork LOS-MicroG. Ali pa greš v osnovi na omni rom, ki ma obično verzijo in microg verzijo.
I'm drunk, what's your excuse?

pffff ::

Zgresil si point teme. Ne bila odprta, za ljudi, ki si lahko popatchajo kernel z microg spoofingom, ki so sposobni deodexat rom ipd. Ali, ki imajo eno od 10 vrst telefonov, ki jih calyx podpira. In, to da aplikacije ne delujejo brez google service frameworka (ker ga applikacije pac uporabljajo) za vecino normalnih ni sprejemljivo, temu je namenjen microg, ce ga imas namescenega se ne pomeni, da uporabljas google. Samo aplikacij ne breakas. Ergo, ne propagiraj spet se ene od moznosti, ki je nihce ne bo znal uporabljati, ker na koncu ne bo imel nihce namescenega ne calyxa, ne lineaga, ne /e/ ampak bojo veselo furali naprej kar ze zdaj. Stekas?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Uporabnik ::

Top tema :) Počasi se selim stran od "ekosistema". Žal šele zadnjih par mesecev, ampak better late than never.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

Boobiz ::

aha, zrešil point teme, ampak v osnovi pa tema še vseeno tema pričakuje, da so bodo ljudje nalagali /e/, ne? :))

moj point je samo ponujanje opcij za katere večina najbrž ne ve, in če že grejo po tej poti naj imajo čim več informacij in opcij.

bi se pa ti kot OP morda lahko potrudu malo več napisat ali pa raziskat to teorijo, da stvari ne delujejo brez google services frameworka. to bi najbrž imelo še največ efekta pri tem, da bi se kdo odločil za kak tak podvig, kot bi dojel da ni vezan na google.

ne zdej mene napadat, da nekaj propagiram.
I'm drunk, what's your excuse?

Uporabnik ::

Ali te XPrivacyLua skrije tudi pred Googlom ali samo za appe? Kaj je bolje NetGuard ali XPrivacyLua?
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

pffff ::

Boobiz je izjavil:

aha, zrešil point teme

Ja, v celoti.

Se strinjas, da je karkoli bolje kot originalni rom?
Se strinjas, da vecina ljudi niti pod razno nima znanja, da bi si usposobila Lineage in da jim bojo aplikacije delale?

Malo si za samopromocijo uporabil (pa slucajno vem o tem precej vec kot ti) in potem spet prides v situacijo, ko imas 100 distribucij linuxa, ljudje pa se vedno windowse uporabljajo. Boli me kurac, kaj folk uporablja, dokler ni google, jim bos ti asistiral? Izvoli, pa porte naredi calyxa na ostalih 150 najbolj pogostih telefonov.

Dal sem trenutno edino opcijo, ki je dovolj preprosta tudi za salabajzerje, tvoji posti pa so nekje na nivoju "ne si instalirat ubuntuja, dajte si raje debian iz sourcov". Ja prav, obvladas, fino, odpri temo in napisi, da obvladas. Good for you. Pomaga pa to nikomur, razen tistim petim, ki ze tako ne rabijo pomoci (btw, a lineage uporabljas? pfej, prave dase si aopk sami zbuildajo /s ).

Uporabnik je izjavil:

Ali te XPrivacyLua skrije tudi pred Googlom ali samo za appe? Kaj je bolje NetGuard ali XPrivacyLua?


Razlicno je. Razen tega rabis za XPrivacyLua flashat magisk v boot ali vsaj receovery, tam pa naloziti edxposed modul. Ni za vsakogar.

NetGuard je firewall. Blokira internetne konekcije.

XPrivacyLua prestreza "sistemske" klice in jih blokira ali nazaj vraca fake informacije, tako da aplikacija dobi od sistema napacne podatke in jih vraca nazaj. Rabi pa malo ljubezni, ker se moras za vsako aplikacijo odlocit kaj ji bos dovolil in kaj ne. Saj pravim, ni za vsakogar, idealno pa kar oboje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Boobiz ::

Dal sem trenutno edino opcijo, ki je dovolj preprosta tudi za salabajzerje


sej ti v svojem "vem več kot ti" balončku zavedaš, da ima /e/ isti install postopek kot LOS (ali karkoli drugega) ane?
ne vem torej, od kje si deduciral da je /e/ edina najlažja opcija. tem tvojim umotvorom težko sledim.

"appe zrihtat šalabajzerjem" je pa as simple as, da ti v svojem OP navedeš še dva paragrafa z linki za fdroid in/ali aurora store. res zajebano.
I'm drunk, what's your excuse?

pffff ::

Boobiz je izjavil:

Dal sem trenutno edino opcijo, ki je dovolj preprosta tudi za salabajzerje


sej ti v svojem "vem več kot ti" balončku zavedaš, da ima /e/ isti install postopek kot LOS (ali karkoli drugega) ane?
ne vem torej, od kje si deduciral da je /e/ edina najlažja opcija. tem tvojim umotvorom težko sledim.

"appe zrihtat šalabajzerjem" je pa as simple as, da ti v svojem OP navedeš še dva paragrafa z linki za fdroid in/ali aurora store. res zajebano.


Ja, ocitno ne ves, nlbjev klik downloadaj in pozeni. Spet primer petelina, ki premalo ve, da bi vedel kako malo ve. Pa Lineage je ze prodajal podatke oglasevalcem, tako da kar se mene tice, ni vreden zaupanja, kot tudi vse ostalo je to predvsem tvoj problem.

Saj ti pravim, za samopromocijo si odpri nov thread, tega sem odprl za tiste, ki niso tega se nikoli delali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Boobiz ::

jojprejoj tistim ki vejo še manj (beri: ciljna publika te teme).

subscribam temu fenomenu transference.

linkaj pa mi tisti tvoj LOS privacy škandal, kako si ti jebal mater vsem in kako je v naslednjem koraku LOS nekaj odstranil zaradi tebe? pouči me, da bom na tvojem levelu.
I'm drunk, what's your excuse?

pffff ::

Boobiz je izjavil:

jojprejoj tistim ki vejo še manj (beri: ciljna publika te teme).

subscribam temu fenomenu transference.

linkaj pa mi tisti tvoj LOS privacy škandal, kako si ti jebal mater vsem in kako je v naslednjem koraku LOS nekaj odstranil zaradi tebe? pouči me, da bom na tvojem levelu.


Sem ze hotel, so ga poradirali, tako neumni pac niso. Pa se vedno googlove dnse uporabljajo. Si instaliral nlbjev klik? Kako je slo? Si se naucil kaj novega? No zdaj ga pa usposobi, da bo delal. Pa javi, da vidiva koliko casa bo vmes poteklo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Boobiz ::

a, poradirali so. okej. pardon, da sem upal, da kaj tako bombastičnega ostane na internetih. :))

klikin ne deluje brez GSF.
ne deluje niti na microG, ker preverja, če je naložen iz playa. torej ne bo deloval niti na /e/, ki ga ponujaš, ker /e/ uporablja 3rd party play indexerje.

kaj pa zdaj?
I'm drunk, what's your excuse?

pffff ::

Boobiz je izjavil:

a, poradirali so. okej. pardon, da sem upal, da kaj tako bombastičnega ostane na internetih. :))

klikin ne deluje brez GSF.
ne deluje niti na microG, ker preverja, če je naložen iz playa. torej ne bo deloval niti na /e/, ki ga ponujaš, ker /e/ uporablja 3rd party play indexerje.

kaj pa zdaj?


Ne ostane, niso nori (sicer dopuscam moznost, da je se kje, pa mi po pravici malo dol visi, kaj si mislis, skoda pa da drugim unicujes moznost, da se znebijo googla). Pa se vedno uporabljajo googlove dnse.

Meni je delal, pa bi rekel, da na /e/ tudi (sam ne uporabljam androida, to je za loserje) in zelo verjetno kjerkoli, kjer se da vklopiti signature spoofing, ti si bos ocitno moral naloziti na Lineaga googlov spyware, da bo zacel delat (kar pa malo "defeats the purpose", mar ne?). Potrudi se bolj, se da. Samo ocitno ne znas.

In tocno o tem sem ti govoril, povprecnega uporabnika boli kurac za to, na katero znamko ti tripas. Hocejo, da jim aplikacije delajo. Zato sem jim dal /e/. Ker jim ni treba premetov delat, zato, da dela in s tem se povecuje moznost, da bo google imel en telefon manj na voljo za vohunjenje.

Preveril. Dela. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Boobiz ::

in other words, zmislu si se to sranje o LOS in temu kako si jih ti dobil pošiljat podatke iz dialerja nekam pač. če bi mogu ugibat bi reku, da so zgolj videl promet na dialerju in nisi poštekal, da se dialer povezuje v internet da preveri, če te kliče kaka številka iz šit liste ali pa za caller id.

vidi se da govoriš iz riti.

če se spustim na tvoj nivo: apple fag, ki misli, da bo lahko "manj vrednim na androidu" sral po glavi s svojim nastopaštvom iz "pozicije moči na napravi za ne-looserje", ki je v osnovi sploh ne pozna.

a svojega ajfončija si že jailbreakal, da se znebiš applovega spyjanja al je apple okej, ker ima najboljši PR glede zasebnosti v zadnjih 2 letih?

funny da omenjaš DNS. pa popravi svoj OP in dopiši, kako si v petih sekundah lahko ljudje, brez kakršenkoli muke spremenijo dns v nekaj bolj privacy frendly, namesto da jim prodajaš xprivacy, potem daš pa totalno useless odgovor, kot te nekdo vpraša kaj to je oz. ali je to bolše kot netguard. 8-O
I'm drunk, what's your excuse?

pffff ::

Boobiz je izjavil:

in other words, zmislu si se to sranje o LOS in temu kako si jih ti dobil pošiljat podatke iz dialerja nekam pač. če bi mogu ugibat bi reku, da so zgolj videl promet na dialerju in nisi poštekal, da se dialer povezuje v internet da preveri, če te kliče kaka številka iz šit liste ali pa za caller id.

vidi se da govoriš iz riti.

če se spustim na tvoj nivo: apple fag, ki misli, da bo lahko "manj vrednim na androidu" sral po glavi s svojim nastopaštvom iz "pozicije moči na napravi za ne-looserje", ki je v osnovi sploh ne pozna.

a svojega ajfončija si že jailbreakal, da se znebiš applovega spyjanja al je apple okej, ker ima najboljši PR glede zasebnosti v zadnjih 2 letih?

funny da omenjaš DNS. pa popravi svoj OP in dopiši, kako si v petih sekundah lahko ljudje, brez kakršenkoli muke spremenijo dns v nekaj bolj privacy frendly, namesto da jim prodajaš xprivacy, potem daš pa totalno useless odgovor, kot te nekdo vpraša kaj to je oz. ali je to bolše kot netguard. 8-O


Skratka, zdaj bos blebetal karkoli se ze da, da si popravis ranjen ego.

Bottom line, si zajcek, ki se dela tigra, ne znas niti zrihtati ene preproste aplikacije, da bi delala, razen tega ne razumes potreb uporabnikov in jim zelis narediti probleme (tole bo ze tretjic, ne razumes namena thread) in za piko na i se projeciras svoje gone name (in ne pokazejo najlepse slike).

Oz. ne zajcek, script kiddie.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

neboben ::

zdej če maš telefon, ki ima andoid, potem ja se splača pogledat /e/ in LineageOS variante. Drgač, če kdo kupuje nov tlefon so pa zadeve še dost bolše. Jest recimo, če bi al pa, ko bom nabavlju novga (ko stari res crkne) bi šu v smer Pinephone al pa če se rabi močnejšo napravo Librem 5 od purism. Pač ja zavisi zdej a telfon že imaš al ga še nimaš. Ampak ja oba zagovarjat dve dost dobr i alternativi in zdej se neki tle prepucavata na osebnem nivoju. Zdej če mislta tk onadlajevat, bo kej kmal zaklenjeno vse skup. Men je to škoda.

St235 ::

Škoda, ko drugače dobro temo, odpre totalno neuravnovešen psihopat in potem ubije vsako dodano vrednost z zdravljenjem svoje erektilne disfunkcionalnosti.

enemon ::

Uporabnik je izjavil:

Ali te XPrivacyLua skrije tudi pred Googlom ali samo za appe? Kaj je bolje NetGuard ali XPrivacyLua?


EdXposed in Magisk modula, ki sta potrebna za delovanje XPrivacyLua in zahtevata rootan telefon, baje izpostavljata tvoj telefon nevarnosti vdora.

bluefish ::

OP, vrni se, ko boš osvojil osnove bontona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416558 (11361) pirlo
»

Porazna ponudba mobilnih OS - kam sploh, če ne na Android in iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10013010 (9554) tryhard
»

Google ve, kje smo, ne glede na nastavitve v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6418273 (12780) MrStein
»

Android 8.1 je tu

Oddelek: Novice / Android
4117363 (14038) Invictus

Več podobnih tem