» »

določitev višine dreves

določitev višine dreves

polozweii ::

Sosed je pomotoma požagal več dreves na sosednji parceli in jih pomešal med ostalo hlodovino.
Ali obstaja tabela iz katere glede na premer grče oceniš neko povprečno višino hloda/drevesa?

Zimonem ::

Bo treba kar neko aproksimacijo usekat. Debla v rasti se merijo na prsni višini. Pogleda se obseg panjev pa potem nekak razdeli.

showsover ::

Saj imaš tam vse hlode, zakaj bi zdaj računal povprečja iz nekih grč?

Zimonem ::

Ne veš več ok kje je kaj, vse ohleščeno in razrezano.

showsover ::

Ja in? Če misli odškodnino plačat (ali zahtevat ali kaj), pač vzame neke običajne hlode in je. Drugič pa naj pazi. Lahko bi sicer (pravičniško) si odvzel največje hlode. Vse je ze razžagano na deske ali kaj? Jaz tega ne razumem tako. A za grče pa je jasno, čigavemu drevesu so pripadale ali kaj?

polozweii ::

Ker človek ne sodi med poštenjake je možno da je bila požagana 1. klasa, kar pa se iz grč ne da videt.

Za ocenitev dolžine hlodov bi lahko s pomočjo trikotnega kosa papirja (prvi način na spodnjem linku) izmeril višino sosednjih dreves/debel. Nato bi ob upoštevanju premera ocenil posekano višino.
https://sl.wikicell.org/medir-la-altura...

Dobro bi bilo dobit tabelo ki glede na premer grče oceni povprečno višino drevesa - če sploh obstaja takšna tabela.

Zimonem ::

Če ne slovi kot poštenjak. Naj pride kak gozdar oceni čez palec, zaokroži še navzgor pa je. Če pa komplicira pa cenilca. Pa ga naj plača.

showsover ::

Ok, ok, te preračune uporabiš, ko že veš, kateri les (oz. hlod) ti je bil odtujen, ali? Ja, neko avtoriteto poklicat, sama se najbrž ne bosta mogla zmenit.

A na osnovi svežih panjev na tvoji parceli se ne da ugotoviti dreves in višine?

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

polozweii je izjavil:

Sosed je pomotoma požagal več dreves na sosednji parceli in jih pomešal med ostalo hlodovino.
Ali obstaja tabela iz katere glede na premer grče oceniš neko povprečno višino hloda/drevesa?


Pomotoma. Seveda. To je nacionalni šport.

jest10 ::

Odvisno, lahko ni pomotoma. Ob podiranju enega drevesa lahko poškoduješ drugega in je dostikrat smiselno podreti tudi tega.

showsover ::

Jest10, to se da vse ugotoviti glede na opazovanje oškodovane parcele, ni potrebno prav dosti ugibati.
OP je res precej skop v podajanju informacij...
Verjetno še ne ve točno, kaj narediti.
Poslikat vse skupaj in sveže panje in hlode in poklicat revirskega gozdarja in naredit štalo.
Koliko štale, pa ne vem, možno, da je sosed še bolj nor.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Pa saj se na premeru štora da izračunat poovprečno kubikažo požaganega. Za iglavce zelo natačno za listavce malo manj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

cvalsr ::

Joooj ...! Edino slotechovec se lahko loti računat kubaturo lesa iz premera grč. V življenju še nisem slišal za kaj takega. Velikost grče je lahko kakršnakoli skoraj tja do velikosti premera hloda, odvisno od vrste drevesa.
Mogoče pa ne ločiš grče in štora?

mailer ::

Ne vem al so žagali grče al drevesa. Ampak ponavadi so grče na drevesih, površina štora pa določa približno kubaturo in višino drevesa.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zimonem ::

No ja lepo slovensko imenujejo štor panj. :) Vsaka vas ima pa svoje posebnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Furbo ::

Določanje višine dreves, DNK analiza lesa, primerjanje letnic.. ljubi bog.

Rečeš modelu, kolk mi misliš plačat tole škodo, ko ti da prvo ponudbo mu zavpiješ, če te ima za norca, pol pa vzameš, kolikor ti da in čao. Saj so samo faking drevesa, OP sodeč po pisanju ne bo nobenega nikoli podrl sam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mancini ::

Zimonem je izjavil:

No ja lepo slovensko imenujejo štor panj. :) Vsaka vas ima pa svoje posebnosti.

Štor je kar lepo pravilno tudi po SSKJ. Seveda pa ime beseda več pomenov.

Velika večina Slovencev pa ob besedi panj pomisli na čebelji panj in ne na štor. Seveda pa tako kot si tudi že napisal odvisno kje živiš.

Zimonem ::

Z vsem se strinjam, ponekod je pa lahko tudi grča. Ampak gozdarji se radi afnajo z uporabo panj. Tudi jaz sem čudno gledal.

showsover ::

Ja, izgleda, da bi naj grča morda pomenilo tudi štor oz. panj.
Včasih ni slabo, če se vpraša malo bolj na široko.

Zimonem ::

Saj glede na zemljo štor izgleda kot grča na deblu.

polozweii ::

mailer je izjavil:

Pa saj se na premeru štora da izračunat poovprečno kubikažo požaganega. Za iglavce zelo natačno za listavce malo manj.


Mogoče info pod katerim nazivom najdem tabelo na google?

cronos1234 ::

polozweii je izjavil:

mailer je izjavil:

Pa saj se na premeru štora da izračunat poovprečno kubikažo požaganega. Za iglavce zelo natačno za listavce malo manj.


Mogoče info pod katerim nazivom najdem tabelo na google?


Ti bi se rad z lopovom z racionalnimi argumenti pogovarjal kolk ti je dolžan? Hahahaha, amater :)
"Na google sem najdu neke tabele in je blo X kubikov lesa to".
"Kuga?"

Z lopovi se da pogovarjat samo na en način kot je že zgoraj zapisano:

"Požagal si moj drevje. Kolk boš dal za to? Če ne boš dal nič te bom prjavu"
"X EUR"
"Premal, dj mi 2x tolk"
"Tolk pa ne - evo dam tolk"
"Deal. Pa da te ne vidm več v naši gmajni če ne te bom prjavu!"
"Adijo"

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

cronos1234 je izjavil:

polozweii je izjavil:

mailer je izjavil:

Pa saj se na premeru štora da izračunat poovprečno kubikažo požaganega. Za iglavce zelo natačno za listavce malo manj.


Mogoče info pod katerim nazivom najdem tabelo na google?


Ti bi se rad z lopovom z racionalnimi argumenti pogovarjal kolk ti je dolžan? Hahahaha, amater :)
"Na google sem najdu neke tabele in je blo X kubikov lesa to".
"Kuga?"

Z lopovi se da pogovarjat samo na en način kot je že zgoraj zapisano:

"Požagal si moj drevje. Kolk boš dal za to? Če ne boš dal nič te bom prjavu"
"X EUR"
"Premal, dj mi 2x tolk"
"Tolk pa ne - evo dam tolk"
"Deal. Pa da te ne vidm več v naši gmajni če ne te bom prjavu!"
"Adijo"


V primeru da "tolk" ni dovolj pa kliči revirnega gozdarja. Nikakor pa ne boš uspel s tabelami o kubikih lesa.
#hooldthedoor

Invictus ::

polozweii je izjavil:

Sosed je pomotoma požagal več dreves na sosednji parceli in jih pomešal med ostalo hlodovino.
Ali obstaja tabela iz katere glede na premer grče oceniš neko povprečno višino hloda/drevesa?

"Pomotoma", ne me hecat...

Bilo mu je "spotoma" ;).

jest10 je izjavil:

Odvisno, lahko ni pomotoma. Ob podiranju enega drevesa lahko poškoduješ drugega in je dostikrat smiselno podreti tudi tega.

Daj no mir. Meje so jasno označene, drevo pa podereš v smer, da pade na tvojo parcelo.

Zgleda mamini sinčki v stanovanjih ne vedo kako se podira drevesa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mancini ::

In pa še nikdar ni nihče pomotoma požagal sosedovega drevesa :)

Jaz bi zahteval da mi moj les lepo zložijo na mojo parcelo plus odškodnino. Če ne pa nabiješ kakšnih 50 kubikov zraven.
Drugače pa prijava po uradni poti in brez milosti, po tem ni več jokanja, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izčrpavanje slovenskih gozdov

Oddelek: Loža
415319 (2806) keba
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335202 (30022) louser
»

Potrebujem nasvete za les

Oddelek: Loža
308419 (5356) golcvar
»

Nakup odraslih dreves

Oddelek: Loža
296812 (5593) Okapi
»

Rabim nekaj informacij glede gozda in prodaja dreves za obdelat.

Oddelek: Loža
174074 (3902) Scorpia

Več podobnih tem