» »

Mikrotik WIFI prekinja

Mikrotik WIFI prekinja

DamijanD ::

Odkar imam nov Mikrotikov router RB4011iGS+5HacQ2HnD mi na thinkpadu P52s pogosto prekinja wifi - za par sekundic.
Log od mikrotika:
 log

log



Windowsi:
 Event viewer

Event viewer



Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo treba nastavit, da bi bilo to bolj stabilno (dopuščam možnost, da je tudi na notebooku kaj narobe, čeprav prej s prejšnjim Mikrotikom nisem imel teh težav). Aja na kablu dela zadeva stabilno.
  • spremenilo: DamijanD ()

starfotr ::

Naredi update FW in paketov.

DamijanD ::

Update paketov? FW imam zadnji.
Paketi se očitno tudi ob FWju upgradajo, tako da imam zadnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Karen ::

A imaš Intel ax wifi kartico notri? Meni je enako delal na X1 extreme lenovotu. Sem wifi driver omejil na bgn hitrost pa je ostal stabilen, oz. sem ga skinil iz 5ghz na 2,4ghz. Potem je pa sledilo par win upgradeov, pa lenovi wifi driverji, pa firmware updatei prenosnika, nisem šel secirat ampak po vsem tem sem vključil nazaj ac al ax oz. 5ghz, in evo... ni ravno natančno kaj je narobe, ampak poskusi s tem, boš vsaj kaj izločil.
ps: če je samo notebook tisti ki prekinja bi bil bolj primeren naslov teme Lenovo prekinja :D

chort ::

Welcome to the club ;)
Poskusi podaljšat group-key update policy na 1 dan (Wireless-->Security-->General-->Group key update policy).

starfotr ::

DamijanD ::

Ja vem - samo pravim, da so se očitno tudi posodobili oz. imam zadnje.

DamijanD ::

Včeraj sem spremenil group-key update policy in tudi reštartal router - danes ni nič prekinjalo. Ne vem pa kaj je pomagalo ali je to zgolj naključje...

sandmat ::

Lenovo plus 4011 je fail. Sem poskusil nekoc povezat kakih 20 lenovo laptopov in ni sans, da dobis kakrsenkoli pameten throughput. 3 lenovo laptopi hkrati so wifi uspeli polomiti do te mere, da je lezel s par kb/s pri downloadu. Mikrotik je sicer bil neobrememjen in switch je normalno delal na 1gbps med tem. Resitve na zalost nimam, pac das deug router.

chort ::

DamijanD, moji zaključki so podobni. Po spremembi group-key update intervala se mi zdi precej bolje, ne bom pa trdil da je :)

sandmat, moja izkušnja je, da je MikroTik WiFi na splošno še kar fail. Sej večino časa nekako dela, ne morem pa rečt, da sem navdušen nad stabilnostjo povezav. Doma imam RB2011, ki ima resne probleme z iphoni, lenovoti, arduinoti itd. Podobno a malo drugače HAP-AC2, ki ima probleme z vsem naštetim, plus roombo in zvočnikom, ne pa s projektorjem. Spet malo drugače trio HAP-AC-ov, ki ima resne probleme z androidi.

sandmat ::

Hehe, imam podobno situacijo s hapacom. Conference calli včasih delajo, drugič pa povezava droppa na polno. Kabel je zaenkrat edina rešitev, če si na mikrotiku

Karen ::

Zanimivo, jaz imam pa doma rb2011, pa v meshu še 5 HAP-Ac2, pa še enega 3-portnega, pa gor dela normalno vse (2 iphone-a, androidi, par IoT zadev, windows notebooki...).

chort ::

sandmat, to, najprej sem za svoje konferenčne težave doma (internet preko 30km LTE linka) krivil slabo povezavo v net, dokler nisem enkrat po pomoti ostal priklopljen na mrežni kabel, ki je rešil vse probleme.

Karen, kaj pa imaš zaen FW na HAP-AC2 in RB2011? Mogoče pa samo še nisem našel magičnega kombota ;)

sandmat ::

Danes sem factory resettal v upanju, da je sw update od 6.3x do 6.48 bil problem v zadnjih letih (zdruzevanje switchev in bridgov tam okoli 6.40). Zaenkrat je stabilno na 6.48, koliko casa, pa bomo videli.

mzakelj ::

Imejte vklopljen samo GN standard na Mikrotiku. B dela same štale ...

sandmat ::

Imam, mikrotikovi problemi so izgleda povezani z Wifijem nasploh, ne glede na standard.

c3p0 ::

Imajo neke probleme občasno, na enem RB4011 občasno 5G AP kar izgine za kako minuto, nato se spet pojavi, v logih nič pametnega.

Karen ::

Niti ni zadnji, na 2011 (rdeči) je 6.46.6, na RBD52G-5HacD2HnD-jih je 6.47 stable, na rb931-2nD je 6.46.8-long-term. Zaenkrat dela vse.

tonis ::

Bom še jaz pristavil lonček... Meni pri mikrotiku ne uspe pogruntat kaj nastavit, da iphone ne bo imel težav s konekcijo - konekta se, ip dobi, vedno pa napiše: privacy warning(private wi-fi address is turned off for this network).
Noben drug klient nima težav, sam jabuk serje...

Kakšna ideja?
hvala.

Apple ::

tonis je izjavil:

Bom še jaz pristavil lonček... Meni pri mikrotiku ne uspe pogruntat kaj nastavit, da iphone ne bo imel težav s konekcijo - konekta se, ip dobi, vedno pa napiše: privacy warning(private wi-fi address is turned off for this network).
Noben drug klient nima težav, sam jabuk serje...

Kakšna ideja?
hvala.


Na telefonu v nastavitvah za ta ssid si oznaci Private Address na true. Tko ti bo vsakic random generiral mac naslov.
LP, Apple

tonis ::

Apple hvala - zajebal sem z vprašanjem - zdaj sem se spomnil kaj je sploh težava :) (s tem se nisem že lep čas ukvarjal in sem pozabil)
torej, na ssidu sem res imel izklopljen private address, ker samo v tem primeru mi dela konekcija. Če private address vklopim nazaj mi sam melje -> no internet connection, in tudi IPja ne dobim od dhcpja, ki laufa na mikrotiku.

Apple ::

Kaj pa mac filtering na Mikrotiku?
LP, Apple

NoName ::

FYI... 6.48.x release ima hude težave sam s seboj.. predlagam da poskusiš zadnjim 6.47.x releasom, ki ga dobiš na https://mikrotik.com/download/archive
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722495 (8343) Daniel
»

Domača mreža hardware

Oddelek: Omrežja in internet
172070 (368) Invictus
»

Mikrotik prekinjena pppoe povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
262897 (2021) Bencc
»

Kateri router za VPN ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476334 (5018) SeMiNeSanja
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011655 (8935) Invictus

Več podobnih tem