» »

slovenski HBO go mi blokira slovenski VPN

slovenski HBO go mi blokira slovenski VPN

Dekameron ::

Nekaj mi ni jasno in sicer to, da se nahajam v Sloveniji in malo sprobavam razne vpn providerje (nordVPN, expressVPN).

To, da hbo geoblokira tuje države mi je jasno, ni mi pa jasno, zakaj me geoblokira tudi, če izberem slovenski server?



Problem imam tako z nordom, kot z expressom. Pozna kdo rešitev ali ponudnika, ki bi zagotovil dostop do slovenskega hbogoja preko VPNja?

Hvala

Mikrohard ::

Obstajajo IP liste, kjer se točno ve, kater IP pripada komu oz. za kakšno storitev se uporablja. IP-ji, ki pripadajo znanim VPN ponudnikom tako pristanejo na blacklisti streaming providerjev. Tako da ti lahko samo svetujem, da si dobiš kakšnega manj znanega VPN providerja... najbolj idealno bi pa bilo, če si dobiš oz. postaviš privat VPN.

Edit: primer takega ponudnika https://www.ip2location.com

IP2Proxy™ Proxy Detection Database contains IP addresses which are used as VPN anonymizer, open proxies, web proxies and Tor exits, data center, web hosting (DCH) range, search engine robots (SES) and residential proxies (RES).

Anonymous proxy servers are intermediate servers meant to hide the real identity or IP address of the requestor.

Zgodovina sprememb…

Dekameron ::

Tole s postavljanjem lastnega private vpnja se mi zdi kar malo preveč kompleksno. Bom še malo naštudiral.

Če ima pa kdo pogruntano kater manj znan vpn provider ni na ip blacklisti od hbo go - se pa toplo priporočam če poveste. V tej temi ali na zs.

styrian ::

Postavljanje privat VPN-a ni kompleksno, problem je ponavadi samo dobiti soglasje osebe v določeni državi, da ima v svojem domu neko napravo, do katere imaš ti dostop. Nekateri Wifi routerji (recimo Linksys WRT3200ACM) imajo OpenVPN strežnik že vgrajen.

Stvar se da rešiti precej poceni z Rapsberry Pi (lahko verija 1) napravo za okoli 30€. Če jo rabiš, ti naredim namestitev, da jo samo priklopiš v omrećje, nastaviš port na routerju in ti bo delalo. Kontakt na ZS.

flisko ::

spiderdao.io maš rešitev za vse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri VPN v Sloveniji?

Oddelek: Informacijska varnost
4510651 (3380) xseki
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615502 (6176) rkobarov
»

Najboljša VPN storitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
367646 (2930) louser
»

Kateri VPN ponudnik vzet?

Oddelek: Omrežja in internet
417687 (4377) Badwolff
»

Mobilni internet v ZDA preko VPN (slo ip)

Oddelek: Omrežja in internet
51663 (659) SeMiNeSanja

Več podobnih tem