» »

Kje se da kupit CNC frezalni stroj??

Kje se da kupit CNC frezalni stroj??

gabl136 ::

Samo tako informativno, pe še cena me zanima:)

MI_KO ::

Do CNC-ja lahko prideš na več načinov:

- Greš in kupiš novega, kar je seveda zelo drago. Okol 5-10k € za mini modele ala EMCO, kateri se na veliko uporabljajo na SŠ kot šolski stroji, za kako resno delo z čem drugim razen mehkih kovin (Al, Cu) niso! Če hočeš več kupi center za 50k € in več.8-) Za male zadeve je zelo priročen (boljše od emco) tudi stroj golmatic, kateri omogoče tudi več naprav v enem. Cene pa ne vem več, sem pa neki katalog od njih dobil, samo ne vem kje je.

- Kupiš rabljenega. Preglej razne oglase, povprašaj na šolah, če imajo kakega za vstran vrečt. Cena: Osnovni modeli za že kakih 2000€ in več. Recimo pred letom sem našel EMCO VMC nevemkolko z revolversko glavo,... za 7500€. To je že uber dobro za take male zadeve ima ga pa med drugim sksmš v Mb, samo da je malo v okvari.

- Narediš sam, kar je pogosto najceneje a je tudi zelo pogosto zanič. Hkrati pa ti gre ogromno časa, pa da znanja niti ne omenjamo. Tak da to pozabi.

Probaj tudi ta link, vendar imajo večinoma večje stroje.

dexter_II ::

Samo tako informativno, pe še cena me zanima:)

informativno povej kaj bi ti delal s tako masinco:D

a software mas pa ze opredeljen (mislim za CAM?):\

mal vec napis...

Zoidberg ::

On verjetno misle pisat vsako vrstico kode posebej noter. No če bo šupil EMCO ti lahko dam inštrukcije :D :D :D

morphling1 ::

MI_KO od kje tebi te cene ? Ko sem jaz gledal, že rabljene CNC freze ne dobiš pod 10k € razen če govorimo o res mini namizni verziji. EMCO je pa tud kar drag. Najceneje prideš če se greš predelavo sam, torej da neko desktop frezo predelaš na CNC, pa še to rabiš konkretne stepperje za ene 50€/kos (rabljene) pa kontrolerje za vsako os spet tam okrog 100€/kos (lahko narediš tudi sam) če hočeš imet dobro zadevo, pa še par malenkosti. CNC ain't cheap :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MI_KO ::

Sem se zanimal za onega za 7500€ (ali celo mark, nisem 100% ker je več kot eno leto od tega). Mogoče se spomniš onih cnc frez, lahko bi ji rekli celo center, ko so jih mele SŠ (recimo v MB, samo tista je hin ker je en od prof. nekaj po elektroniki šaro pa celo skuro,...,baje!). To je tista 4 osna samostoječa mašina, ko ma rotacijsko revolversko glavo. Model je EMCO VMC, zdaj pa ne vem več kolko, ker so nekaj imena spremenili.
Prodajala pa jo je ena firma z ljubljane ki je delala na njej neke prototipe ohišij za vojsko, pa je zdaj ne rabi več.

Če pa primerjaš tole z navadno cnc frezo, tisto tamalo šolsko, ki ni vredna počenega groša, namizno (tak da prištej še ceno mize!), je že kar makina. Tamalo dobiš sigurno za pod 3000€, če jo sploh kdo prodaja pri nas.

Poglej oni link od zgoraj (used cnc vertical mill) pa boš videl kake batine prodajajo za že pod 10000$ ( ne gledat pre 90's modele, ker to nič ne velja!). Seveda to ni za nas, samo ko bomo v eu potem se zna kaj zgodit, ker v tujini mašine veliko hitreje menjavajo kot pri nas kjer še dan na obnovljenih prvomajkah letnik 80 delajo.

Bom se pa zdaj probal s stola vstat in ti oni katalog od golmatika poiskat, če te zanima.

MI_KO ::

Opa, update:

Šlo je za emco VMC 100!!

pelican ::

BTS Company zraven Bauhausa prodaja CNC stroje

Dr_M ::

hehehe...mi smo mel v sluzbi samo racunalnik in kontrolerje za motorje (3 osni cnc) za cca 10.000€. kje so se motorji...in use skupi.pa delo...
za en kolikor toliko kulturen cnc ne bos dau mn kot 50.000€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

dejte mi zdele povedat al se dobi kakšen frezau(nonCNC) za cca. 200k sit in kje bi se ga dal dobit...to bi rabu samo za vodne bloke in nič drugega:)

morphling1 ::

Težka, mogoče kaka rabljena mašina, v bistvu vertikalni vrtalni stroj z x,y vpenjalno mizo, to bi se mogoče dalo najti, čeprav kvaliteta ne bo za vriskat...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CNC programiranje

Oddelek: Programiranje
116205 (4548) integral15
»

Kaj s CNC znanjem?

Oddelek: Loža
4817221 (15027) Isotropic
»

kje lahko dam delat blok? CNC poceni delavnica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111682 (1325) frenk
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712270 (7630) Boki_
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937171 (4812) Smorny

Več podobnih tem