» »

CNC programiranje

CNC programiranje

Slash#1 ::

Pozdravljeni

Iščem inštrukcije za CNC programiranje nujno. V šoli smo delali po knjigi po knjigi Roberta Balažica PROGRAMIRANJE CNC-STROJEV. Podprogram mi nekako gre ampak največ težav mi povzroča glavni program.

Če kdo pozna koga ki bi mi lahko pomagal.

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Eno tako sporočilo sam že napisal pod drugo temo to je moje drugo ''sporočilo'' tako da sm se moral malo znajti.8-)

LP
  • spremenil: Slash#1 ()

šernk ::

s katerim programom to delate? kaj ti dela probleme? sej med glavnim in podprogramom ni dosti razlike, v glavni program le še parametre nastaviš.

cca 5 let nazaj sem to stvar obvladal, sedaj bi pa moral kar malce obnovit osnove, ko stvari nekaj časa ne delaš hitro pozabiš :8)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Slash#1 ::

Hvala za odgovor, kot sem napisal delali smo po tej knjigi Roberta Balažica, Program je EMCO WinNC.
Meni najbolj težave delajo ko se podprogram napiše kaj potem v glavnem programu je treba napisat? Ne vem. Imam vaje še iz šole pa nikakor ne morem skupaj povezat stvari imam program, delam na računalniku. Potem orodja ne vem narihtat ker delam individualno (kakorkoli se že napiše) to pomeni da delam tale zadnji letnik po izpitih in sem že pozabil kako se delajo nekatere stvari. Meni tole nikoli ni šlo od rok ampak v prvem letniku so zahtevali samo podprogram. Zdaj pa mi glavni program dela resne težave.
Pa tudi ko bom delal maturo bom moru najt nekoga ki bi mi še enkrat razložu Pro/ENGIEER Se mi zdi da verzija Wildfire 2.0 (tako piše v skripti) No, to vem osnove ampak me najbolj moti MNUFACTURING.

Kot vidiš da mi CNC program dela resne težave zaradi tega bi rabil inštrukcije ker že čez dober teden imam izpit. Mislil sem če kdo pozna kakega (sem v Ljubljani), ker sem že imel inštruktorja Jože Jamnik, mi je pomagu da sm zdelal, vendar na žalost mu tole ni šlo od rok:8)
In da ne boš mislu da sm tole izbral samo zato ker se dela z računalniki, bilo je na izbiro RPT, Elek. sistemi pa Mehatronika. Za elek. sisteme je prof. imel polno da bi me sprejel, za Mehatroniko je bilo premalo prijavljennih tako da je ta predmet odpadel. Se pravi da mi je tale predmet ostal (RPT).

Havq ::

Zdravo,se oproščam,ker odpiram staro temo,vendar bolje to kot ustvariti novo.

Bi mi lahko kdo pomagal napisati program za spodnjo risbo?



v šoli imamo stolpce: N,G,X,Y,Z,F.

v šoli nisem ravno zastopil,zato vprašam tukaj,če je kdo strojnik.

hvala za pomoč

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pro_moted ::

S katerim programom ? In kakšna orodja imaš na voljo ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Hayabusa ::

http://www.visjales-mb.org/download/pro...
Najbrž imaš tudi kakšen učbenik, skripto.

Imaš surovec gabaritov 93 x 65 x 15, nc stroj mora narediti kar imaš na sliki.
Tvoj izdelek lahko obravnavaš kot 2d problem, prvo dvigneš začetno točno za 11 in obdeluješ po željeni obliki na višini [12-15].

SŠ imajo nek Siemensov program za take zadeve, napišeš kodo in program naredi simulacijo.
Sinumerik WinNC


Sošolci, profesor tudi nič ne vedo ?

Tu imaš primer cnc stroja v delovanju, ker imam občutek da sploh ne veš kaj dela:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

Se postaviš za 7+6, 11+6, 12 (x,y,z), kjer narediš radius za 1/4 kroga, začenši na korodinaah 7, 11+6, 12 do toćke 7+6, 11, 12, kjer obdeluješ naravnost začetka drugega radiusa 1/2 kroga...in tako naprej po celotni obliki.

Drugače se to počne v mastecamu in podobnih, tudi "splošni" 3d modelirci so lahko uporabni (pro/e, catia, ugs/nx).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Havq ::

Mogoče sem pozabil povedati,da delamo na roke to,brez kakršnega programa ali kaj.
skripte nimamo nobene,še knjige ne.Profesor razloži,potem delamo,vendar pozabiš,ker imamo pouk vsaki drug teden,ker smo 2 skupini.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

dottor ::

Tako smo tudi mi delali na srednji. Najprej na roke, da spoznaš zakaj se gre in kako izgleda CNC programiranje in ti pol olajša delo pri iskanju morebitne napake. Je pa malo bolj zafrknjeno v startu za razumet ampak po par primerih ti pride v kri. Najprej naredi program da poravnaš zgornjo ploskev (ne več kot 1mm ker je brezpredmetno edino če imaš višji kos ga spravi na tistih 15mm), pol pa naredi okoli okoli po točkah. Določi si točke premika, ter pol piši program od točke 1 do točke 2, od točke 2 do točke 3 in tako naprej. Vidim da moreš it v globino 3mm kar lahko komot narediš v enem rezu (3mm ni nevem kaj, pa tudi frezalo preneslo obremenitev), pol pa tako po točkah pišeš program. Zdej je minilo že ene 3 leta od kar sem na zadnje pisal na roko program tako da se ne spovnem več kode (pol boste delali v SolidCAMu ali ProEngineerju kjer boš samo pokazal kaj hočeš nardit in ti samo generira program), na višji pa sploh nimamo več tega in človek malo pozabi če neki ne dela neki časa.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Havq ::

Mogoče kdo še zna kako izračunati polkrog R17 in tisti poševni odrez (17x11),u bisvtu je tole pravokotni trikotnik in računaš po pitagorovem,imam prav?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Polkroga ti ni treba nič preračunavat. Za polkrog je ukaz G2 ali G3 (odvisno od smeri se ne spomnim na pamet kako so ukazi, ker nisem programiral že cca 2 leti) in greš do končne točke in ti naredi polkrog.

torej če je spodaj levo točka 0,0 greš:

G1 X0 Y11
G1 X17
G2 (ali G3?) X51
G1 X(ne vem koliko in greš tako naokoli, dokler ne prideš do poševnega odreza)
.
.
G1 X(ne vem kolk) Y57
G1 X18 Y57
G1 X7 Y40

slednje ti naredi samodejno poševni odrez. Upam da se nism kje pri kakšni cifri zmotu :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

integral15 ::

Zdravo, da si sposodim temo. Jast sem tole programeranje ze cisto pozabil vem pa da obstaja nek program, ki sem pozabil kako se imenuje v katerega vstavis nacrt kosa in ti program sam izpise program brez kaksnega mucenja z racunanjem kot smo vcasih delali v soli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

G-programiranje(CNC)

Oddelek: Programiranje
86879 (6359) HotBurek
»

Šolska politika... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528640 (7046) alexa-lol
»

Kaj s CNC znanjem?

Oddelek: Loža
4817806 (15612) Isotropic
»

Srednja strojna šola ali Gimnazija?

Oddelek: Šola
225973 (5324) Mateja987
»

Programiranje v zbirniku - potrebujem pomoč

Oddelek: Programiranje
51682 (1619) St@jler

Več podobnih tem