» »

Nvidia namenoma prepolovila hash rate na Geforceu RTX 3060

Nvidia namenoma prepolovila hash rate na Geforceu RTX 3060

Nvidia CMP HX

Slo-Tech - Prihajajoča Nvidiina grafična kartica, GeForce RTX 3060, bo imela za polovico zmanjšano zmogljivost rudarjenja za kriptovaluto ethereum. Gonilniki, ki bodo pospremili njen izid, bodo namreč programsko zaznali rudarjenje in znižali hash rate. Ukrep pa ne bo prizadel GPUjev, ki so jih doslej že prodali. Jasno, namen je preprečiti, da bi nove kartice vnovič razgrabili za potrebe kriptofarm, kot se je zgodilo z lanskimi modeli GeForce RTX 3080, RTX 3090 in RTX 3070. Kar je pri gejmerjih povzročilo precej slabe volje. Kot so povedali pri Nvidii, so njihovi grafični procesorji pač programabilni in uporabniki so zanje našli že veliko novih nalog, rudarjenje kriptovalut je samo ena od njih. In ker ima ethereum trenutno najboljši izkupiček med vsemi coini, ki jih je mogoče rudariti z GPU, so ukrep osredotočili prav nanj.

Da pa si ne bi zdaj nakopali zamere še na drugi strani, so za kovalce ethereumov predstavili namenski Cryptocurrency Mining Processor (CMP), Nvidia CMP HX, ki je optimiziran prav za to početje, po drugi strani pa bo z njega odstranjeno vse, kar ima neposredno povezavo z grafiko. Čip ne bo imel niti video vmesnika za prikazovanje slike, zaradi česar jih bo moč še tesneje tlačiti v strežniške omarice. CMPji obenem tečejo na nižjih frekvencah in nižjih napetostih, kar niža strošek elektrike, ki je pri rudarjenju opazen dejavnik.

Poleg popularnosti kriptorudarjenja, je v ozadju tudi že dlje časa trajajoča kriza z dobavami silicijevih čipov, zaradi česar ponudniki grafičnih kartic ne morejo slediti povpraševanju trga. Kriza je posledica več dejavnikov, med osrednjimi je nepredvidljivo dogajanje na trgu zaradi pandemije COVID-19, pa tja do zapoznelih učinkov trgovinske vojne Donalda Trumpa, ki je otežila sodelovanje ameriških podjetij s kitajskimi proizvajalci čipov.

112 komentarjev

«
1
2 3

pffff ::

Ma ja, tole je pljunek v morje, v naslenjem momemntu jim bo nekdo popatchal driverje (in upam, da ne bo objavil). Ce mi kdo fino placa v fizicni valuti vnaprej mu jih morda jaz, sicer bolj zato, da zeznem nvidine marketing barabe, saj so edini, ki mi grejo na k* bolj kot kriptovalutarski goljufi, korporacijski goljufi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

ajdov2 ::

Namesto da bi povečali proizvodnjo so raje gimpali izdelek.

Bwaze6 ::

Kot da kdo res rabi produkt kripto "rudarjenja"...

m0LN4r ::

Rabis samo spremenit .ini fajle v starem driverju, da ga nalozis na 3060 preko kaksnega HW IDja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Najbolj je to k so izdal nove kripto kartice, ki so še počasnejše od trenutnih gaming.

Quack !

Bwaze6 ::

m0LN4r je izjavil:

Rabis samo spremenit .ini fajle v starem driverju, da ga nalozis na 3060 preko kaksnega HW IDja.


ZOTAC GeForce RTX 3060 early GPU mining test shows reduced hashrate in action

Zgleda da ne. Biosov pa že od Pascala naprej niso uspel shekat, razen če bo kak AIB partner "leakal" negimpanega.

m0LN4r ::

Butasti graf. Tiste vrednosti za HX grafe so brez optimizacije, za RTX kartice pa najvisje mozne vrednosti, ce ti 3060Ti ne krepne pri 60mhs poleti sem jaz papez, ker saj prides na 60mhs, ampak kako dolgo se bodo tejle rami cvrli preden crknejo in recimo meni vse kar gre cez 59mhs je share not accepted. Tiste vrednosti so max.max. za nove kartice.

Torej TDP in memory clocka, verjetno bodo tudi Voltaze odklenjene in se marsikaj, recimo latence ramov, kar pri eni RTX kartici brez flashanja in brickanja prakticno ni mozno.
Potem pa je se vprasanje kaksna bo cena za minerje, ce narocis 100 komadov, ker lahko uporabis cenejsa in slabsa jedra, ki ne dosegajo visokih frekvenc in cenejse PCB material.

Recimo si izmislim malo gaming clock imas 2000mhz za ETH pa je dovolj 1000mhz, za 1000mhz pa lahko vzames konkretno slabsi yield.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Shegevara ::

Slej ko prej bodo tud to omejitev obšli. Verjetno bodo AIBji leaknili kot je Bwaze6 namignil, al pa bojo spisal nov BIOS al pa enostavno prelisičili grafo softwersko, da se ne zaveda tega, da rudari..
.. Itak pa lahko vse te kripto shitcoine razen etheriuma rudari brez omejitev out-of-the-box, tako da tud kljub vsemu niso nezanimive za rudarje in stavim jurja, da bodo tud te kartice pošle v parih dneh.

m0LN4r ::

Bwaze6 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Rabis samo spremenit .ini fajle v starem driverju, da ga nalozis na 3060 preko kaksnega HW IDja.


ZOTAC GeForce RTX 3060 early GPU mining test shows reduced hashrate in action

Zgleda da ne. Biosov pa že od Pascala naprej niso uspel shekat, razen če bo kak AIB partner "leakal" negimpanega.


2000MHz na jedru? Pa kak je ta clovek butast.

Sem jaz sel malo igrat z Laptop karticami in je fora podobna, ker ne mores spreminjati TDPja se ravnovesi med Core im Mem clockom, ko pa das core clock na -500 pa gre hashrate spet gor, ker se timingi na ramu spremenijo. Vceraj sem glih to sprobaval na Mobile 1660ti, ce imas core na 0 ram laufa na 6600 max. ne glede na to kaj imas nastavljeno, ko sm pa za foro dal na core -450 je pa ram od samega sebe skocil na 7200, pa nisem nic dregal.

Sicer pa kartice so prisle danes na trg, pocakajmo kaksne kitajce, ki to bolj profesionalno delajo. Itak pa da ti taksne custom biose ne bodo nalozli na internet.
Bodo pa ti prodali z veseljem prodali modificirane kartice na aliexpresu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

A naj nej bi bil zunaj že Eth 2.0 ki bi naredil to rudarjenje obsolete?
Quack !

Jarno ::

Tukaj mislim, da bi lahko globalni igralci bolje utilizirali GloFo, tudi morda pri nVidii za določene kartice.
#65W!

m0LN4r ::

Shegevara je izjavil:

Slej ko prej bodo tud to omejitev obšli. Verjetno bodo AIBji leaknili kot je Bwaze6 namignil, al pa bojo spisal nov BIOS al pa enostavno prelisičili grafo softwersko, da se ne zaveda tega, da rudari..
.. Itak pa lahko vse te kripto shitcoine razen etheriuma rudari brez omejitev out-of-the-box, tako da tud kljub vsemu niso nezanimive za rudarje in stavim jurja, da bodo tud te kartice pošle v parih dneh.
Pa ja, ce so kitajci zmozni sproducirati fejk graficne, ki na prostem trgu sploh ne obstajajo pol ne vidim sploh ovire tukaj.
Malo gres na kitajski ebay, pa vidis cuda ala 1080Ti z 3GB rama, fejk 1060ke, X79 plosce z DDR4 kontrolerji, ni da ni.
Mater celo maticno sem videl v katero si lahko vtaknil ddr3 in ddr4 ram. Ne podcenjujte kitajski underground.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

filip007 ::

Nočejo cenejših grafičnih izdelovati, naj raje tako povejo, če bi bile namenske bi bile cenejše v končni fazi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Silici ::

Se pravi naslednja generacije GPU NON mining varjante v nekem razmerju, me prav zanima kakšne bodo razlike v ceni za praktično enak GPU. RTX 4070 320e in mining različica 3200e :))

Geho ::

Ja hvala bogu, ker je res podlo, da moramo potem tisti., ki rabimo grafično za grafiko plačevati več zaradi takih, ki lahko kupijo celo zalogo... Dej najte si druge mlinčke kriptarji prosim.

janko771 ::

te grafične kartice so čist predrage ma jst sm si kupil procesor z grafo ryzen 7 igrc skor nč ne igram drgač so pa grafe čist preveč drage sploh niso tolk vredne to je vse pretirano folk pa naiven pa kupuje problem je pa tu k ni konkurence da blo saj še nekej proizvajalcev teh čipov kot sta amd in nvidia zato lahk se kartelno dogovarjata in dražita za igralce iger je zdj rešitev edin v igralnih konzolah sej pc pa tv maš lahk povezan je vse kompatibilno preko hdmi in dela zato bi lohk folk te grafične bojkotiral k to je čist preveč 2 jurja za grafo wtf
jest

Blinder ::

Ce das v tekst tudi locila (pike, vejice), ga bo vec ljudi prebralo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bbbbbb2015 ::

pffff je izjavil:

Ma ja, tole je pljunek v morje, v naslenjem momemntu jim bo nekdo popatchal driverje (in upam, da ne bo objavil). Ce mi kdo fino placa v fizicni valuti vnaprej mu jih morda jaz, sicer bolj zato, da zeznem nvidine marketing barabe, saj so edini, ki mi grejo na k* bolj kot kriptovalutarski goljufi, korporacijski goljufi.


To je huda bedarija s strani Nvidie. Ko sem se jaz rudaril, sem vse kartice po tem prodal kot grafične. Vedno sem videl dodano vrednost v tem, da po tem, ko je kartica odslužila svoje kot kripto, je še normalno funkcionirala nekomu kot grafična.

Ne bi kupoval samo kripto-hash kartic nikoli. Ker ko je kartica obsolete, to pa so več ali manj vse, nimaš z njo kaj početi.

hamez66 ::

Ja pa te mining kartice so ful slabe, če držijo teli specsi. 3060 limitirana na 50% hitrosti bo bolj učinkovita od teh mining. Ne vem, a so na mining karticah še Pascal čipi, ali so iz 20xx serije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

scipascapa ::

janko771 je izjavil:

te grafične kartice so čist predrage ma jst sm si kupil procesor z grafo ryzen 7 igrc skor nč ne igram drgač so pa grafe čist preveč drage sploh niso tolk vredne to je vse pretirano folk pa naiven pa kupuje problem je pa tu k ni konkurence da blo saj še nekej proizvajalcev teh čipov kot sta amd in nvidia zato lahk se kartelno dogovarjata in dražita za igralce iger je zdj rešitev edin v igralnih konzolah sej pc pa tv maš lahk povezan je vse kompatibilno preko hdmi in dela zato bi lohk folk te grafične bojkotiral k to je čist preveč 2 jurja za grafo wtf


2k€ v tujini, de/avt,fr, skandinavkse, uk to je ena plača.

kot pri nas rekel 900e

globoko grlo ::

A sam za ETH velja ta gimp? Ostale coone pa komot minaš?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Senior Dev ::

hamez66 je izjavil:

Ja pa te mining kartice so ful slabe, če držijo teli specsi. 3060 limitirana na 50% hitrosti bo bolj učinkovita od teh mining. Ne vem, a so na mining karticah še Pascal čipi, ali so iz 20xx serije?

Gre za slabše čipe ki niso dovolj dobri da bi zadovoljili standarde. To bojo zdaj prodajal bolj tarevnim gamerjem, rudarji bojo pa še neprej kupovali 3080 in 3060 Ti. Ti dve kartici se recimo da v petih minutah prodati s profitom in ko odsluži sploh ni problema da bi ti ostala "na zalogi". Kupiš, odrudariš, prodaš.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

pffff ::

bbbbbb2015 je izjavil:

pffff je izjavil:

Ma ja, tole je pljunek v morje, v naslenjem momemntu jim bo nekdo popatchal driverje (in upam, da ne bo objavil). Ce mi kdo fino placa v fizicni valuti vnaprej mu jih morda jaz, sicer bolj zato, da zeznem nvidine marketing barabe, saj so edini, ki mi grejo na k* bolj kot kriptovalutarski goljufi, korporacijski goljufi.


To je huda bedarija s strani Nvidie. Ko sem se jaz rudaril, sem vse kartice po tem prodal kot grafične. Vedno sem videl dodano vrednost v tem, da po tem, ko je kartica odslužila svoje kot kripto, je še normalno funkcionirala nekomu kot grafična.

Ne bi kupoval samo kripto-hash kartic nikoli. Ker ko je kartica obsolete, to pa so več ali manj vse, nimaš z njo kaj početi.


Ne razumes. NVidia je dojela, da gamerji ne kupujejo vec kartic, ker toliko kot cryptoscum niso pripravljeni placati. Po drugi strani so ugotovili, da cryptoscum sluzi na racun tega.

S to spremembo so ponudili gamerjem graficne kartice, ki bojo dobavljive, ker jih crypto gnoji ne bojo mogli uporabiti, po drugi strani pa bojo kriptognoje ogloblil preko (seveda drazjih, ce se ne takoj pa zelo kmalu) namenskih kartic in vlekli denar od njih z drazjimi karticami, ki jih bojo pa lahko uporabljali. Win-win za gnoj od managementa (ki je na nivoju kriptofanatikov tule).

Skratka, denar hocejo vleci iz obeh segmentov. Kriptovalutni drekaci, pa se se vedno tolazijo, da imajo vse v svojih rokah. Japapjade. So kmetje na vecji sahovninici, samo so preneumni, da bi to razumeli. Zato pa tudi kupujejo kriptovalute.

Ce vam nekdo zacne prodajati kriptovalute, se morate zavedeti samo ene zadeve - je pokvarjen idiot, ki ga nocete niti pod razno imeti za vzor, kaj sele za prijatelja, tudi, ko bo kriptonorije konec vas bo rade volje zajebal za svoj profit. Izogibajte se ga, predstavlja najvecji poden clovestva. In dejansko so tukaj kriptovalute velika prednost: koncno lahko spoznate, kaksen clovek dejansko je, preden mu naredite psihotest ali vas dejansko zahebe.

"Aja, trgujes s kriptovalutami, se bom raje druzil s kom drugim."

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: muzičar ()

pffff ::

Oz.:

"Aja, trgujes s kriptovalutami, se bom raje druzil s kom drugim, sorry ampak od svojih znancev (kaj sele prijateljev) zahtevam doloceno mero postenosti in intelekta.". In, se razume, povej mi s kom se druzis in povem ti kdo si.

Vetrpiha ::

Kaj pa ce bi gamerji izkoristili te (kripto)grafe za gamaing.
V preteklosti se je to ze delalo

Mato989 ::

Geho je izjavil:

Ja hvala bogu, ker je res podlo, da moramo potem tisti., ki rabimo grafično za grafiko plačevati več zaradi takih, ki lahko kupijo celo zalogo... Dej najte si druge mlinčke kriptarji prosim.


Uboscek en, kdo pa te sili da moras kupit grafo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

Se bo treba sprijazniti, da so izdelki pač namenjeni neki rabi. Razlika med gamerskimi karticami in profesionalnimi (Quadro) je predvsem v gonilnikih in zaklenjenosti. In tako bo zdaj Nvidia iz RTX linije zaklenila ven hobi rudarjenje, in bodo morali kriptorudarji kupiti posebne rudarske kartice (če bodo dejansko sploh prišle, vrednost kriptovalut je vse preveč volatilna, da bi se po mojem splačalo tvegati izdelovati kup kartic, ki bodo prišle na trg ravno v trenutku, ko bodo vse skupaj en drek vredne), ali pa najti kak drug način preživljanja, mogoče celo neparazitski.

Heisenberg ::

Ravno veliko se jih spušča v rudarjenje z mislijo, da bodo kartice po nekaj časa še nekaj vredne. Že prej skoraj nihče ni kupoval namenskih kartic za rudarjenje.

Fail.

Bwaze6 ::

Saj je vse skupaj PR akcija. Ravno en model ima zaenkrat gimpano rudarjenje, če bi Nvidia to želela, bi imeli vsi. In trga verjetno zdaj ne bodo kar preplavile RTX 3060.

Tiste linije rudarskih kartic so pa verjetno le na papirju, ali pa jih bodo skupaj sklamfali nekaj deset za izboljšanje javne podobe med gamerji - tistimi "luzerji", ki podjetju prinesejo polovico od 11 milijard dolarjev letnih prihodkov.

scipascapa ::

Svet morda rabi še enega proizvajalca grafičnih kartic.

tikitoki ::

SO že ugotovili, da je to le metanje peska v oči.

https://www.tomshardware.com/news/rtx-3...

Bwaze6 ::

Zanimivo, kako težko (v bistvu nemogoče) je najti leake recenzij iger za RTX 3060, a za testiranje rudarjenja se pa najdejo kerlci z imenom in priimkom, ki veselo testirajo prav to.

7982884e ::

ajdov2 je izjavil:

Namesto da bi povečali proizvodnjo so raje gimpali izdelek.

kako pa bi povecali proizvodnjo? ves kaj se dogaja v TSMC trenutno? ko vlade ZDA, EU in Japonske diplomatsko pritiskajo nanje, da zadostijo minimalnim potrebam avtomobilske industrije, ki ima milijardne potencialne izgube zaradi manjka cipov, NVidia nima neke posebne svobode pri povisanju proizvodnje graficnih kartic samo zato ker jih takoj pograbijo scalperji in rudarji.

Bwaze6 ::

To jokanje avtoindustrije mi tudi ni čisto jasno. Govorimo o majhnih perifernih čipkih, ne zmogljivih procesorjih za samovozeča vozila. In prodaja avtov ni strmoglavila zaradi pomanjkanja vozil v salonih, ker ne morejo izdelovati novih zaradi počasnosti TSMCja - še več, prodajni saloni tožijo nad izgubo dobička, ker morajo nižati cene avtom, ki so praktično leto neprodani... Tole prelaganje krivde na dobavitelje procesorjev se mi zdi kot iskanje grešnega kozla. Bo ameriška avtoindustrija od Južne Koreje zahtevala reparacije za vso nastalo škodo zaradi nizke prodaje (kljub zalogi neprodanih vozil)?

scipascapa ::

Namesto, da bi izboljšali javni prevoz in zmanjšali proizvodnjo št. avtomobilov?

Bwaze6 ::

"Anybody seen in a bus over the age of 30 has been a failure in life". - Loelia Ponsonby, Duchess of Westminster

Realest ::

Nateg. Sam še to rabm, da mi bodo govoril, kaj lah pa kaj ne smem delat z lastnim hardwerom.
+ shiftajo blame na minerje, kao spet oni krivi, da je dobesno nemogoče dobit 3000 serijo 5 mescov po releasu.

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

Zanimivo, kako težko (v bistvu nemogoče) je najti leake recenzij iger za RTX 3060, a za testiranje rudarjenja se pa najdejo kerlci z imenom in priimkom, ki veselo testirajo prav to.


mogcoe NDA ne prepoveduje tega:).

Bwaze6 ::

Realest je izjavil:

Nateg. Sam še to rabm, da mi bodo govoril, kaj lah pa kaj ne smem delat z lastnim hardwerom.
+ shiftajo blame na minerje, kao spet oni krivi, da je dobesno nemogoče dobit 3000 serijo 5 mescov po releasu.


Saj ti že govorijo. Na gaming liniji ne boš poganjal profesionalnega softverja, kupi A6000 (bivši Quadro). Kako je to drugače?

Silici ::

TSMC in pandeija ni v tej enačbi, če ni na voljo GPU se ne nadgrajuje, sveži gamerji posežejo po konzolah. Stagnacija, za prekrent se igra na low end 2016 GPU-jih. P/P monitorji se valjajo povsod in nasploh ostala roba, torej TMSC-ju ni potrebno izdelovat čipov za te naprave. Člen v verigi je prekinjen, to bodo mogli popravit drugače bo PC industrija utrpela izgube. Cene ostalih PC komponent bi mogle strmo padati, le zakja ne?

Bwaze6 ::

Gaming ni edini sektor pri PC, za razliko od npr. igralnih konzol?

Upal bi celo trditi, da je gaming relativno majhen del PC sektorja, kljub zloglasnosti. Sploh v zdajšnjem času, ko je poslovni sektor še vedno pretežno na PCju, domače računalnike pa so marsikje nadomestili telefoni in tablični računalniki.

Realest ::

Bwaze6 je izjavil:

Realest je izjavil:

Nateg. Sam še to rabm, da mi bodo govoril, kaj lah pa kaj ne smem delat z lastnim hardwerom.
+ shiftajo blame na minerje, kao spet oni krivi, da je dobesno nemogoče dobit 3000 serijo 5 mescov po releasu.


Saj ti že govorijo. Na gaming liniji ne boš poganjal profesionalnega softverja, kupi A6000 (bivši Quadro). Kako je to drugače?


Ni lih isto, sam ja, tud to je nateg do neke mere.
Nej producirajo dost graf za vse ali pa ne obljubljajo nedosegljive msrp cene. 5 mescov je kr dolg, da ni stocka...

Realno je to sam marketing trik. Pri 2000 seriji ni blo zanimanja zarad visoke cene. 3000 pa kvazi dobra cena, nek ultra hype, sam nakonc še en let ne bo možno kupt pri taki ceni v EU.

LeQuack ::

Kdaj torej preide svet na ETH 2.0 in proof of stake? Ker predvidevam da bo to zelo offloadalo večino kripto mininga.
Quack !

Realest ::

LeQuack je izjavil:

Kdaj torej preide svet na ETH 2.0 in proof of stake? Ker predvidevam da bo to zelo offloadalo večino kripto mininga.

2 let je roadmap. Sam se je že v 2016 govoril v koncu mineranja, tko da bomo vidl

Bwaze6 ::

Mogoče nikoli ne bo MSRP cen - Pascal kartic se v letu 2018 ni dalo kupiti po MSRP, kljub temu, da se je kriptomehurček razblinil že v januarju 2018. Potem pa je jeseni prišel Tur(d)ing, kjer so cene skočile v nebo.

ETH 2.0 so napovedovali "zdaj zdaj" že ob prejšnjem kriptoboomu v 2017. Zdaj smo leta 2021. Mislim da ETH nima prav nobene nuje preiti iz načina pridobivanja, ki ga naredi zanimivega za toliko domačih rudarjev...

Realest ::

Bwaze6 je izjavil:

Mogoče nikoli ne bo MSRP cen - Pascal kartic se v letu 2018 ni dalo kupiti po MSRP, kljub temu, da se je kriptomehurček razblinil že v januarju 2018. Potem pa je jeseni prišel Tur(d)ing, kjer so cene skočile v nebo.

ETH 2.0 so napovedovali "zdaj zdaj" že ob prejšnjem kriptoboomu v 2017. Zdaj smo leta 2021. Mislim da ETH nima prav nobene nuje preiti iz načina pridobivanja, ki ga naredi zanimivega za toliko domačih rudarjev...


Ja se je. 2017 sm komot naroču 1080ti partner model za 700€ iz nemčije. Pa izbire si mel kokr hočš. Zdej se NE DA dobit nikjer 3080 za pod 1000€.

Bwaze6 ::

Cene grafičnih kartic so začele rasti postopoma - najprej Radeonke, nato nižji modeli Nvidia Pascal kartic (ki so imeli boljši ROI od dražjih) - prišlo je celo do absurdov jeseni, ko si lahko dobil GTX 1080 Ti za manj kot GTX 1070. Nato so seveda začeli pobirati vse, ampak sam naval kupcev je bil kratkotrajen - praktično le zadnja dva, tri mesece 2017 in januar 2018.

Nato pa se cene v trgovinah sploh niso spustile, kljub temu, da rudaril ni nihče več. Kupci s(m)o kartice poceni dobili rabljene od rudarjev, moja je bila kupljena januarja 2018 - torej prav veliko prerudarila ni, prodal pa jo je za manj kot polovično ceno.

Ampak cene v trgovinah pa so ostale visoke - so očitno dovolj zaslužili v zimskih mesecih, in ni bilo potrebe po dodatnih zaslužkih, obirali so pač tistih nekaj nepoučenih, ki so kljub vsemu kupovali.

globoko grlo ::

A AMD ne bo pa nič gimpal kartic? :)
Vidim Nvidio kako bo svoje kartice kastrirala, AMDju se bo pa smejal, pol pa svizec zavije čokolado ...
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

FireSnake ::

pffff je izjavil:


"Aja, trgujes s kriptovalutami, se bom raje druzil s kom drugim."


Ljudi tvojega kova bi se jaz ognil v velikem loku. Sem kar vesel, da te ne poznam.

Zakaj?

Oholih ljudi, ki se niso voljni ničesar naučiti, hkrati pa jih žre zavist, se pač ogibam.
In to mi tudi odlično uspeva in prav nič ne zamujam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia namenoma prepolovila hash rate na Geforceu RTX 3060 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11217714 (11340) MrStein
»

Nvidii grozi tožba, ker so delnice izgubile polovico vrednosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
9121385 (16698) MrStein
»

Nvidia Volta (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
795113250 (65243) tikitoki

Več podobnih tem