» »

COVID /zdravniski potni list

COVID /zdravniski potni list

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Nevem meni ni smesno, da se folk druzi sedaj v trgovinah kot so lidl, hofer, merkator si tam kupijo pivo in ga pijejo na poti pes domov.
Hkrati pa nesmes v trgovino si pogledati pohistvo, kupiti in pomeriti cunje.

Kje je raziskava, studija, vir, ki na kakrsen koli nacin dokazuje, da je ta drugo toliko bolj nevarno od prvega.


Ne bi preveč špekuliral, kaj je bolj nevarno, verjetno se več različnih rok dotakne enega pralnega stroja v trgovini z belo tehniko kot ene piksne ananasa v Merdekakatorju.
Dejstvo je, da brez hrane ne moreš biti, brez novih cunj ali hifija pa si lahko, oziroma brez hrane zdržiš manj časa kot brez novega ipada.
Mene zanima, kje je za to vir, da je se v "Jysku" hitreje okuzis, kot v Lidlu. Viiiiir.
Hrano lahko tudi narocis na dom, ze nekaj casa.

Zakaj mora 60 let stara babica kasirati na blagajni v Merkatorju, 25 let mlada kelnarca polna elana pa mora sedeti doma? Viiiiiir!!


Nimam vira, to je samo moje mnenje, kar sem itak nakazal (glede varnosti nakupovanja bele tehnike in cunj). Drugače pa, če kupim moko in kvas, lahko pek v moko kašlja in kiha, ko jo v obliki testa spečem, ni več nobenega virusa iz kihanja. In tako naprej.
Po drugi strani, če mi natakar na mizo da košarico kruha in pri tem ni najbolj pazljiv... Če upoštevamo še, kako so te košarice običajno potovale iz mize na mizo...
A res moram nadaljevati glede hrane v gostilnah v primerjavi z doma pripravljeno?

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pojma nimam. Koliko?

Kako je lahko brez tega podatka utemeljeno zapiranje takih trgovin?

Omejiš, kar ni nujno, dokler ne veš zagotovo. Itak se da skoraj vse kupiti na spletu. Ampak zagotovo imaš ti ta podatek...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jojw ::

No,kam pa si se skril zdaj? A te niso bila polna usta malo prej? Lahko dokažeš?

Se mi je želel ja. Kako tipični....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

m0LN4r ::

Nah v zadnjih dveh treh urah, niste uspeli nalimati nobenega kredibilnega vira, za katerokoli zastavljeno problematiko. Toliko o tej kredibilnosti. Zdaj smo ze presli na mnenja.

jojw, vmes sem lajal nazaj tistemu kaj je ze zmaugyju, ker on se ima za kredibilnega in baje ima neke vire. No saj nima veze, zdaj vec vidim, da na pravo problematiko ni nobenih virov in je kriv jansa, merklova in EU politika.

Torej smo nasli vsaj enga skupnega imenovalca, da so ukrepi taki kot so za en drek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Nah v zadnjih dveh treh urah, niste uspeli nalimati nobenega kredibilnega vira, za katerokoli zastavljeno problematiko. Toliko o tej kredibilnosti. Zdaj smo ze presli na mnenja.

jojw, vmes sem lajal nazaj tistemu kaj je ze zmaugyju, ker on se ima za kredibilnega in baje ima neke vire. No saj nima veze, zdaj vec vidim, da na pravo problematiko ni nobenih virov in je kriv jansa, merklova in EU politika.

Torej smo nasli vsaj enga skupnega imenovalca, da so ukrepi taki kot so za en drek.


Ok, za katero stvar sem trdil, da imam vire in jih potem nisem podal? Kar link na moj post bo ok. Bo šlo?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jojw ::

m0LN4r je izjavil:

Nah v zadnjih dveh treh urah, niste uspeli nalimati nobenega kredibilnega vira, za katerokoli zastavljeno problematiko. Toliko o tej kredibilnosti. Zdaj smo ze presli na mnenja.

jojw, vmes sem lajal nazaj tistemu kaj je ze zmaugyju, ker on se ima za kredibilnega in baje ima neke vire. No saj nima veze, zdaj vec vidim, da na pravo problematiko ni nobenih virov in je kriv jansa, merklova in EU politika.

Torej smo nasli vsaj enga skupnega imenovalca, da so ukrepi taki kot so za en drek.

Še enkrat.... Kje sem jaz trdil, da ukrepi kot jih imamo pri nas dejanski delujejo? A lahko citiraš komentar, kjer sem podpiral ukrepe? Upam,da ti bo tokrat šlo.. Zopet čakam... mislim,da že eno uro. Zdaj vsaj vemo kdo laja..

Čakam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

m0LN4r ::

Ti kr cakaj, ce ne dojames, da ni bilo explicitno tebi namenjeno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jojw ::

Aja ne?????

m0LN4r je izjavil:

jojw je izjavil:

Dejansko brž ko pomislim na Facebook materijal, ki ga je lani popal ajdov, se mi vsa debata zdi nesmiselna, če ne celo hecna.
No dej, ti si tudi tako pameten, pa mi bos znal razloziti, zakaj drzava doloca, kdo mora biti doma in kdo ne, ne glede na starost, ampak glede na poklic in naravo dela. Torej ce si 65 letni dedek, je pac od poklica odvisno, ce moras delati ali ne. Ne pa od starosti. Torej covid tudi gleda na poklic, branzo?

Razlozi mi, zakaj enostavno drzava ni na zacetku enostavno dolocila starostno mejo in poslala domov samo riziko paciente, omogocila ljudem, da se svobodno odlocajo o tem ali bodo ostali doma in se scitili ali ne.

Zdaj bos rekel, da v tem primeru nihce nebi prostovoljno ostal doma, pa tudi ce bi jih drzava financno podprla? Pa to je neiskrena laz.

jojw je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

jojw je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Navade in ukrepi, ni isto kolega.

Predlagam ti, da predlagas vladi, da naj uvedejo ukrep, da nosis dve maski hkrati, ker ni vira, ki bi dokazal, da sta dve maski slabsi od ene.

Hahaha, se mi je zdelo kako se bo končala. Brž ko zmanjka tehtnih argumentov, začnete floskule o dveh maskah, bunkerjih, itd. Tipično.
Poskrolaj rajsi ti gor, na moja vprasanja, kjer zahtevam vir za utemeljitev dolocenih ukrepov. Ali si jih namerno preskocil?

Funkcionalna nepismenost je težava mnogih, med drugimi tudi tvoja. Že cel večer tulim zgolj to, da je primerjava med državami glede št. obolelih/mrtvih nesmiselna. Večkrat sem tudi utemeljil zakaj..

Jaz pa ze tulim, da ni studije, ki dokazuje, da so strozji (selektivni random) ukrepi premo sorazmerni z boljsimi rezultati. Ali pa imas ti?
Jaz sem imel pred kratkim Studijo kjer so napisali, da:
Conclusions: While small benefits cannot be excluded, we do not find significant benefits on case
growth of more restrictive NPIs. Similar reductions in case growth may be achievable with less
restrictive interventions.

Imas ti vir, ki trdi drugace? Prosim, NALIMAJ ga.



Kaj pa je to????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

ajdov ::

zmaugy je izjavil:


Omejiš, kar ni nujno, dokler ne veš zagotovo. Itak se da skoraj vse kupiti na spletu. Ampak zagotovo imaš ti ta podatek...

To je isto kot če bi ob vraščenem nohtu najprej odrezal celo stopalo, potem pa bi šli preverjat zagotovo, ali je bilo potrebno.

thetech ::

Molnar ne bo priznal zmote, se bo na vse kriple do zadnjega boril.

jojw ::

thetech je izjavil:

Molnar ne bo priznal zmote, se bo na vse kriple do zadnjega boril.

Opažam ja.. Kako tipično.

zmaugy ::

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Omejiš, kar ni nujno, dokler ne veš zagotovo. Itak se da skoraj vse kupiti na spletu. Ampak zagotovo imaš ti ta podatek...

To je isto kot če bi ob vraščenem nohtu najprej odrezal celo stopalo, potem pa bi šli preverjat zagotovo, ali je bilo potrebno.


A to trdiš kar brez tega podatka, po katerem si me spraševal in o katerem nisem sam ničesar trdil?
Nov način pretepanja strawmana...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

thetech ::

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Omejiš, kar ni nujno, dokler ne veš zagotovo. Itak se da skoraj vse kupiti na spletu. Ampak zagotovo imaš ti ta podatek...

To je isto kot če bi ob vraščenem nohtu najprej odrezal celo stopalo, potem pa bi šli preverjat zagotovo, ali je bilo potrebno.

Ne to vsekakor ni isto!

Hahaha, kakšna primerjava.. Fak stari.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

jojw ::

Ja res, pravi butalec..

valkoor ::

Očitno se je nekaterimi že čisto skisalo. Res moraš biti malo čez les,da napišeš tako primerjavo. Kriza stari, kriza.

zmaugy ::

In to že skoraj eno leto. Dobijo odgovor 10krat dnevno, v sto dvajseti temi spet isto (pod xyz novim nickom).
Tole je ratalo bolj vudu kot slo tech.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

ajdov ::

zmaugy je izjavil:

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Omejiš, kar ni nujno, dokler ne veš zagotovo. Itak se da skoraj vse kupiti na spletu. Ampak zagotovo imaš ti ta podatek...

To je isto kot če bi ob vraščenem nohtu najprej odrezal celo stopalo, potem pa bi šli preverjat zagotovo, ali je bilo potrebno.


A to trdiš kar brez tega podatka, po katerem si me spraševal in o katerem nisem sam ničesar trdil?
Nov način pretepanja strawmana...

Vi (lockdownerji) ste tisti, ki morate pokazat kak učinek ima posamezen ukrep in utemeljit njegovo upravičenost. Do takrat ukrepa ne sme bit.

zmaugy ::

Pa saj ukrepi sploh niso moteči. Vse je ok. :))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

thetech ::

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Omejiš, kar ni nujno, dokler ne veš zagotovo. Itak se da skoraj vse kupiti na spletu. Ampak zagotovo imaš ti ta podatek...

To je isto kot če bi ob vraščenem nohtu najprej odrezal celo stopalo, potem pa bi šli preverjat zagotovo, ali je bilo potrebno.


A to trdiš kar brez tega podatka, po katerem si me spraševal in o katerem nisem sam ničesar trdil?
Nov način pretepanja strawmana...

Vi (lockdownerji) ste tisti, ki morate pokazat kak učinek ima posamezen ukrep in utemeljit njegovo upravičenost. Do takrat ukrepa ne sme bit.

Ne, to počne stroka.

Mi je pa zanimivo, da ste največji nasprotniki lockdowna, najbolj aktivni v covid temah. Od jutra do večera komentirate ajdov, m0ln4r, itd.. in to vsak dan, pa naj bo sonce ali dež? A ne bi rajši lepo vreme izkoristili za sprehode v naravi, kolesarjenje...No toliko, koliko vam dejansko pomeni svoboda l...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

valkoor ::

thetech je izjavil:

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Omejiš, kar ni nujno, dokler ne veš zagotovo. Itak se da skoraj vse kupiti na spletu. Ampak zagotovo imaš ti ta podatek...

To je isto kot če bi ob vraščenem nohtu najprej odrezal celo stopalo, potem pa bi šli preverjat zagotovo, ali je bilo potrebno.


A to trdiš kar brez tega podatka, po katerem si me spraševal in o katerem nisem sam ničesar trdil?
Nov način pretepanja strawmana...

Vi (lockdownerji) ste tisti, ki morate pokazat kak učinek ima posamezen ukrep in utemeljit njegovo upravičenost. Do takrat ukrepa ne sme bit.

Ne, to počne stroka.

Mi je pa zanimivo, da ste največji nasprotniki lockdowna, najbolj aktivni v covid temah. Od jutra do večera komentirate ajdov, m0ln4r, itd.. in to vsak dan, pa naj bo sonce ali dež? A ne bi rajši lepo vreme izkoristili za sprehode v naravi, kolesarjenje...No toliko, koliko vam dejansko pomeni svoboda l...

Folk v Sloveniji rad gode. To pač ni nič novega pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkoor ()

mahoni ::

sheeshkar je izjavil:


Pa saj smo videli, kaj se zgodi, ko se Covid prične nenadzorovano in s tem izjemno hitro širiti.


Zgodi se tole:
https://hr.n1info.com/regija/foto-u-sus...

ali tole

https://www.vecernji.hr/vijesti/staro-n...

ali tole

https://kroativ.at/drugi-put-u-bih-zivo...

Se?

SmeskoSnezak ::

Ojla,

Vracam temo na prvotno, originalno.

Z novicami iz sveta okoli nas in kaj se dogaja na sodiscih.
Najbolj zanimivo je tole:
https://www.express.co.uk/news/politics...
But Mrs von der Leyen tried to explain away the botched process on technical grounds.

She said: "There is not a compromise we can make when it comes to injecting people with biologically active substances into an individual with good health.

Ursula von der Leyen: https://ec.europa.eu/commission/commiss...

Torej se zavedajo implikacij pocetja.
https://journals.sagepub.com/doi/full/1...
While constitutional courts performed their role in Bosnia and Herzegovina, Kosovo and North Macedonia, the corresponding institutions in Albania, Montenegro and Serbia did not rise to the occasion. In Bosnia and Herzegovina, the constitutional court ruled that the decision of the Federation's government to impose a complete curfew on people aged under 18 and over 65 years old was unconstitutional (Živanović 2020a).


https://www.lexology.com/library/detail...
B&H Constitutional Court once again declares COVID-19 measures unconstitutional, although toothlessly


https://edmontonjournal.com/opinion/col...
The premier is right that a number of public health measures limit important civil liberties. None of these measures would be constitutionally sustainable without justification driven by the extraordinary circumstances of the moment.

But, of course, the rights and freedoms set out in the Charter are not absolute, and for good reason. Section 1 of the Charter"guarantees the rights and freedoms set out in it subject only to such reasonable limits prescribed by law as can be demonstrably justified in a free and democratic society."


https://globalnews.ca/video/7629988/cor...
Trudeau specifies it's 'not legal' to refuse to any Canadian that wants to come home'


https://www.thelocal.de/20201109/dsseld...
Düsseldorf forced to lift face mask rule after court ruling


https://www.maltatoday.com.mt/news/nati...
"We are organising a protest as an open debate to discuss human rights, civil liberties and the right of patients in the wake of the management of the COVID crisis. A number of rights have been limited, a number of human rights also," said lawyer Rudolph Ragonesi, one of the organisers. "The Constitution of Malta says that these rights cannot be limited unless for reasons deemed to be reasonable. If policies are to be deemed to be reasonable by a Constitutional court they need to be based on science. Unless based on science then you cannot say it is reasonable," he said.


https://www.aljazeera.com/news/2021/2/2...
https://timesofmalta.com/articles/view/...
The United Nations on Monday harshly criticised countries that are using the pandemic to justify cracking down on dissent and suppressing criticism.

Speaking at the opening of the UN Human Rights Council's main annual session, Secretary-General Antonio Guterres charged that authorities in a number of nations were using restrictions meant to halt the spread of COVID-19 to weaken their political opposition.

"Using the pandemic as a pretext, authorities in some countries have deployed heavy-handed security responses and emergency measures to crush dissent, criminalise basic freedoms, silence independent reporting and curtail the activities of non-governmental organisations," he said, without naming the countries.


Po teh novicah sodec, bi bilo bolje se vsesti za mizo in pogovorit kot normalni ljudje, z pro & contra in priti sedaj, ko je eno leto naokoli, do bolj logicnih in manj kontroverznih , ukrepov in vedenj.

Je pa tudi res, da ljudje enostavno ne znajo slediti 2m mejam/priporocilom, in podobno, po vseh slikah na spletu in videoposnetkov za to cepljenje, v trgovinah, itd.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Iz druge teme , citiram tukaj, kajti EHIC in kartice/digitalna oblika takorekoc obstaja ze dalj casa. Zakaj ne morejo tega usposobiti, nadgraditi?

Tukaj je zelo pomemben detajl: za uskladitev tega smo imeli in tudi porabili koliko desetletij?
In osebni dokument je vseeno težko primerjati s potrdilom o cepljenju (kot praviš- list papirja) glede na to, da lahko tako potrdilo vsak pofejka, osebno oziroma potni list je pa za faktor par 1000x težje.

In še enkrat: nismo leta 1950. Čisto nobene potrebe ni po čisto nobenem papirju. Digitalno je 100x lažje, 10x hitreje in ceneje in na ravni celotne države je lahko narejeno v parih urah (ko je sistem postavljen/dogovorjen). Ob enem pa se vključi notri še vse ostala cepljenja (ki so potrebna za določene države). Čisti win-win.

Kartica/digitalna oblika ze obstaja. Zakaj nekaj na novo izumljati vodo?
https://vitafit.si/zzzs-svetuje-obvesca/
Imamo te presnete kartice ze nekaj dolgih let. In niso obvezni del vsakdana. Na EU ravni obstaja EHIC. Naj dodajo tja not, kar je potrebno.
https://ec.europa.eu/social/main.jsp?ca...

Glede tega pa raje nadaljujte/mo debato v za to namenjeni temi:
COVID /zdravniski potni list

In ni nobene potrebe po taksni paniki glede teh virusov. Za to, kako mediji napihujejo zadeve, pa mislim da je bilo na tem forumu ze preveckrat predebatirano, itd. tak da treba nadaljevat v obstojecih temah, ce niso zaklenjene.

Tukaj me res zanima, kako je J&J cepivo drugacno od Oxfordovega, zakaj taksne razlike, ip.

Prav tako ponavljam vprasanje. Zakaj ne uporabiti EHIC, nadgraditi?
Zakaj ne iznajti stemplja za covid? Potni listi obstajajo, in imajo liste znotraj za to, da se stempljajo.
Denar se mece ven za neke novosti, ki niso usklajene z trenutnimi zakoni in svoboscinami za ljudstvo.
@ Pusti soncu v srce... @

Reycis ::

Nimam se jaz časa ukvarjat s tem. Še najmanj pa prepričevat vernike v nasprotno od tega kar jim pravi vera. Vem kako funkcionirate. Tudi če vam pred pričami z neizpodbitnimi dokazi dokažem vašo napako boste naslednji dan to že pozabili in naprej tumbali isto. Edini način da se opravi z vami je, da se med splošno populacijo razkrinka vaš modus operandi in proti vam nehat uporabljat argument besede. Vsi vemo, da je bilo v preteklosti polno nekih drznih klimatskih napovedi in "modelov" o gibanju temperature, polarnega ledu, etc. Tisti, ki preberemo tudi kakšne "neodobrene novice" pogosto zasledimo tudi objave kako ponovno nek model zgrešil napoved gibanja temperature, polarnega ledu, itd. Če v google vpišeš nekoliko bolj tehnično/znanstveno frazo npr. "climate prediction misses 95 percentile prediction" ali pa kaj podobnega hitro dobiš cel kup verodostojnih primerov. In to klimatsko primerjavo s korono sem dal točno zato, ker vsi točno vemo, da če bi klimatskim verskim fanatikom uspelo čez spravit karkoli iz njihove radikalne agende, da bi vpili enako: "ZATO, KER SMO SPREJELI UKREPE". Za kar seveda ni nikakršnega znanstvenega dokaza. To se lepo vidi tudi v Afriki, kjer oblasti nimajo na voljo sredstev za uveljavljanje kakršnihkoli ukrepov in ni nobene korona apokalipse.

Ukrepe podpirajo samo tisti, ki jim koristijo. In potem je to seveda treba zracionalizirat kot univerzalno dobro. Podpiram jih tudi jaz, ker koristijo naši agendi. Ampak se pri temu ne sprenevedam, da gre za "splošno dobro". Je, ampak samo kot orodje za dosego cilja.
Diversity is our greatest strength

HappyPills ::

Cvetoči cepili turizem. Elita že preskakuje vrste. In to kakšne denarje dajejo. Antivexx pa skrbi da jih bodo na silo hahahaha

https://www.24ur.com/novice/dejstva/cep...

mahoni ::

HappyPills je izjavil:

Cvetoči cepili turizem. Elita že preskakuje vrste. In to kakšne denarje dajejo. Antivexx pa skrbi da jih bodo na silo hahahaha

https://www.24ur.com/novice/dejstva/cep...

Se en vec razlog, ko / ce pride muss za cepljenje, se bom cepil samo s tem cepivom. Ze to, da v EU ni odobren mi doda tocke, da se cepim z njim.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

zmaugy ::

Reycis je izjavil:

Nimam se jaz časa ukvarjat s tem. Še najmanj pa prepričevat vernike v nasprotno od tega kar jim pravi vera. Vem kako funkcionirate. Tudi če vam pred pričami z neizpodbitnimi dokazi dokažem vašo napako boste naslednji dan to že pozabili in naprej tumbali isto. Edini način da se opravi z vami je, da se med splošno populacijo razkrinka vaš modus operandi in proti vam nehat uporabljat argument besede. Vsi vemo, da je bilo v preteklosti polno nekih drznih klimatskih napovedi in "modelov" o gibanju temperature, polarnega ledu, etc. Tisti, ki preberemo tudi kakšne "neodobrene novice" pogosto zasledimo tudi objave kako ponovno nek model zgrešil napoved gibanja temperature, polarnega ledu, itd. Če v google vpišeš nekoliko bolj tehnično/znanstveno frazo npr. "climate prediction misses 95 percentile prediction" ali pa kaj podobnega hitro dobiš cel kup verodostojnih primerov. In to klimatsko primerjavo s korono sem dal točno zato, ker vsi točno vemo, da če bi klimatskim verskim fanatikom uspelo čez spravit karkoli iz njihove radikalne agende, da bi vpili enako: "ZATO, KER SMO SPREJELI UKREPE". Za kar seveda ni nikakršnega znanstvenega dokaza. To se lepo vidi tudi v Afriki, kjer oblasti nimajo na voljo sredstev za uveljavljanje kakršnihkoli ukrepov in ni nobene korona apokalipse.

Ukrepe podpirajo samo tisti, ki jim koristijo. In potem je to seveda treba zracionalizirat kot univerzalno dobro. Podpiram jih tudi jaz, ker koristijo naši agendi. Ampak se pri temu ne sprenevedam, da gre za "splošno dobro". Je, ampak samo kot orodje za dosego cilja.


Skratka, zavajal si in se zlagal v tistem svojem postu. Vidiš kako na kratko se da povzeti tole tvoje klobasanje?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

SmeskoSnezak ::

Zanimiva novica/e iz Kitajske:
https://www.abc.net.au/news/2020-10-15/...
More than 600 million people travelled in China during Golden Week. How did the nation avoid a coronavirus outbreak?

https://www.abc.net.au/news/2020-08-30/...

Ah, ah... tukaj pa ljudje ne smejo niti obiskat babico v sosednji regiji.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Počasi se EU inštitucije zbujajo:
https://www.schengenvisainfo.com/news/w...
@ Pusti soncu v srce... @

Miki N ::

Če malo odzoomiramo. Gre pač še za en checkpoint kjer je potrebno izvesti nek ritual bolj ali manj smiselen. Bolj. Ali manj - ne pretvarjajte se, da veste kaj od tega. Ker ne veste.

Ne pozabite tudi lekcije 9/11 ukrepov. Nekateri navajate "da se je vedno zahtevalo potrdila". Res. Vendar marsikaj od tegav Aziji in Afriki je bilo preverjeno za smiselnost že globoko v 20 stoletju. Ampak zakaj ukiniti?

Kar me spomni.. koliko od vas slotech avtisto-supermanov bi znalo ločiti koristen ukrep od ciničnega prsta v rit?

Recimo, ko se je nek šaljivec spomnil izvajati lastne "korona ukrepe" so se ovce, natrenirane kot so, preprosto postavile v vrsto in uklonile:

https://twitter.com/philthese/status/13...

Mogoče je to ahilova peta tega plana: enkrat ko bodo oblasti dovolj kondicionirale drobnico na razporejanje v vrsto ... kaj bo preprečilo zlorabe zmehčane črede nevladnim "agentom"?

SmeskoSnezak ::

@ Pusti soncu v srce... @

zuz3k ::

a se sme it kupit avto za delo v drugo regijo

covid 19 sledilnik
Life is a psychological game.

feryz ::

Kdo ti pa brani? Mama?

zuz3k ::

omejitev regij, kjer ne piše glede nakupa
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

showsover ::

Strogo formalno mogoče res ne, podobni primeri res niso navedeni in ne vem, kako (ne)dojemljivi so 'nadzorniki', če te že res ustavijo, čeprav prehod deluje upravičeno. Moje mnenje je, da v 92.12% ne bo težav, za ostalih 7.88% pa ne vem, niti ne vem, kdo lahko zagotovo pove.

feryz ::

Moje mnenje je, da je vsak, ki je naredil vsaj osnovno šolo, sposoben sproducirati eno lažnivo opravičilo za palicaje.
Smisel korone in ukrepov je itak laganje. Na vse možne načine.

redtech ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Počasi se EU inštitucije zbujajo:
https://www.schengenvisainfo.com/news/w...


Prej vohajo, da ne bo denarja, če bojo omejevali turizem z enim listom, ki ne potrjuje, da virusa ne nosiš :D

Jaz bom šel na počitnice kjer ni korona manije, drugače bo denar ostal v žepu in čakal boljše čase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Reycis ::

Covid potni listi bodo, tako je bilo planirano od samega začetka. Debata okoli njih bo, ampak tudi tej debati je edini namen samo to, da se preko nje ustvari neka ortodoksija o njihovi potrebnosti, moralnosti, itd.
Diversity is our greatest strength

Konlov ::

A astra zeneca bo veljala, ko je samo 60%?

Lonsarg ::

To je čisto odvisno od seva. Za stare seve imajo vsi podobne %, za afriskega ima recimo Astra slabši procent. Morda pride jutri nov sev za katerega bo Phizer imel slab procent...

So pa to vse % za popolno preprečitev, procento za preprečitve hujših zapletov so precej višji, zelo blizu 100%.

Konlov ::

Torej če se cepiš, se vsaj izogneš hujšim zapletom, ne pa čisto da boš v doloćenem obdobju pozitiven na kovid?

Lonsarg ::

Ščiti proti vsemu, ampak za vsako stvar so različni procenti:
- sploh ne namnoži oziroma imunski ubije skoraj takoj - se načeloma ne meri ker je pretežko merit
- ne pride do siptomov - 60-95% pri covid cepivih (odvisno od seva in cepiva)
- ne razvijejo se hujši simptomi - 100% pri vseh cepivih menda

;-) ::

Konlov je izjavil:

A astra zeneca bo veljala, ko je samo 60%?

Pac bomo pocepili 140% populacije, da bomo dobolj precepljeni.

BigWhale ::

Ok, dost je blo.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Južnoafriška različica virusa pri nas ! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29521602 (14390) sharp126325

Več podobnih tem