» »

Huawei bojda želi prodati seriji telefonov P in Mate

Huawei bojda želi prodati seriji telefonov P in Mate

Slo-Tech - Po podatkih Reutersa iz virov v Huaweiju naj bi si podjetje prizadevalo prodati seriji pametnih telefonov P in Mate. To nakazuje, da so sankcije ZDA začele preveč boleti in da si podjetje morda želi izstopiti iz segmenta telefonov višjega razreda.

Pogovori med Huaweijem in konzorcijem investitorjev, ki jih podpirajo lokalne oblasti, poteka že več mesecev. Huawei je začel razmišljati o prodaji tega oddelka že lanskega septembra, ko so se razmere zaostrile. Trenutno Huawei ne sme uporabljati ameriških proizvodov, kar vključuje tako Googlove storitve za Android - operacijski sistem je odprt, Googlove aplikacije pa ne - kot strojno opremo. Trenutno se Huawei trudi z lastnimi čipi Kirin. Trenutno jih zanj proizvaja TSMC, ki pa uporablja ameriško opremo, zato jih ne sme več prodajati Huaweiju. Zaloge, ki so jih nakupili pred sankcijami, bodo pošle še letos. Že sedaj proizvodnja Huaweija P40 in Mate40 škripa in ne dosega želenih številk.

Ni še znano, koliko bi Huawei iztržil ob prodaji. V fiskalnem letu 2020 (od tretjega četrtletja 2019 do 2020) so prodali za 39,7 milijard dolarjev telefonov Mate in P. Huawei je drugi največji proizvajalec pametnih telefonov na svetu. To ne bi bila prva prodaja. Lani novembra so najavili odprodajo družine Honor, ki sodi v spodnji cenovni razred telefonov. Kupuje jo konzorcij 30 investitorjev, ki jih vodijo šenženske oblasti, za kar bodo odšteli 15,5 milijard dolarjev. Honor so prodali zaradi ameriških sankcij, saj brez ameriške tehnologije poceni telefonov niso mogli več izdelovati.

Huaweijev tiskovni predstavnik je najnovejše pogovore zanikal.

36 komentarjev

chucki ::

Sem vedel, da brez google telefon ni vreden prakticno nic. Ce ze kdo kupi kitajca, je to xiaomi
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

OK.d ::

Se tudi za njih pripravlja isti scenarij.https://www.xda-developers.com/xiaomi-u...
LPOK.d

opeter ::

Meni je zelo škoda, da imamo samo DVA oper. sistema za te vrste telefonov/tablic/naprav. Duopol ... Čudno je tudi, da so vsi od ta večjih držav tiho.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Meni pa ni čudno.
sudo poweroff

Invictus ::

opeter je izjavil:

Meni je zelo škoda, da imamo samo DVA oper. sistema za te vrste telefonov/tablic/naprav. Duopol ... Čudno je tudi, da so vsi od ta večjih držav tiho.

To so pač ekonomske zakonitosti.

Na svetu je vedno prostor samo za 2 velika. Vsi ostali so nepomembni. Bil članek nekaj let nazaj na Bloobergu, se mi zdi. Ravno na temo mobilnih telefonov in zakaj Windows Mobile ni uspel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

gozdar1 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))


Če ene rabiš appov je dovolj telefon na tipke.

Key Quest ::

Vse aplikacije mi delajo brez Googla. Bancna se vsakotolko potozi da moram namestit Googlove storitve ker (predvidevam) hocejo mojo geolokacijo, to je pa tudi vse. Sicer ne bi nikoli kupoval Huaweia (s Xiaomi sem se ze opekel), vendar so Android alternative ala LineageOS zame osebno trenutno edina smiselna opcija.

sass628 ::

Nikoli nisem razumel odvisnosti uporabnika od Googlovih aplikacij. Nekako razumem za Google Maps za ostalo pa ne vidim neki večjih ovir.

zeleni ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))


Zakaj se potem ustavljajo, če so jih prehiteli? Kaj je narobe? So se zakalkulirali in je zmanjkalo goriva?

nergac ::

Ta zgodba je tak lep protiprimer, ko SW premaga HW.

V srednjeročnem obdodju se moram le še razgmajličiti, in si končno lahko kupim mobilni telefon Doro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Horas ::

jaz imam mate 10 lite in je odličen telefon, preden sem ga dobil sem bil čisto proti tem. kakšni so šele novi, so prave mašine verjetno.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

nergac ::

Mašine so super.
p/p daleč najboljše.

Dejansko so prehiteli tako apple kot samsung glede tega.

gozdar1 ::

nergac je izjavil:

Ta zgodba je tak lep protiprimer, ko SW premaga HW.

V srednjeročnem obdodju se moram le še razgmajličiti, in si končno lahko kupim mobilni telefon Doro.


HW je bre SW samo drag obtežilnik za papir.

prowb ::

Invictus je izjavil:

opeter je izjavil:

Meni je zelo škoda, da imamo samo DVA oper. sistema za te vrste telefonov/tablic/naprav. Duopol ... Čudno je tudi, da so vsi od ta večjih držav tiho.

To so pač ekonomske zakonitosti.

Na svetu je vedno prostor samo za 2 velika. Vsi ostali so nepomembni. Bil članek nekaj let nazaj na Bloobergu, se mi zdi. Ravno na temo mobilnih telefonov in zakaj Windows Mobile ni uspel...

Če slučajno najdeš ta članek, bi ga z veseljem prebral.

renofkinja ::

Slotech prodaja stare reutersove rumorse. Me zanima ce je reuters predvcerisnem tudi objavil da huawei ne namerava prodati serije p in mate in bodo nadaljevali z izdelovanjem hiend fonov. Vir. Gsmarena

7982884e ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))

lol, spet te neumnosti
kje jih je huawei prehitel? imas druge znamke, ameriske ali ne, ki so boljse.

nergac je izjavil:

Mašine so super.
p/p daleč najboljše.

Dejansko so prehiteli tako apple kot samsung glede tega.

p/p? ne seri. iphone SE nascije vse glede tega. sploh pa softversko je huawei za v kanto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

VaeVictis ::

Če je novica resnična smo dobili zgovoren odgovor, koliko pomeni, da ima telefon prednaložene Google storitve in kako velik v praksi je krog ljudi, ki nalagajo alternativne trgovine in alternativne OS.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

njyngs ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))

Ja, tapametni se zbirate na FB skupinah in shady forumih in iščete načine kako nameščati Google aplikacije. Če ne to, pa se pogovarjate pri kateri alternativi za posamezno google aplikacijo boste izgubili najmanj časa za čaranje, da vam bo vsaj 30% tako dobro delalo kot Googlova zadeva.

Master_Yoda ::

2 minuti da si namestis f-droid in aurora store pa res ni toliko.
Dovie'andi se tovya sagain.

Pinturicchio ::

Mislim da bo čez približno 5 let spet Nokia na vrhu.... kot je bila že nekoč

Zgodovina sprememb…

nergac ::

7982884e je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))

lol, spet te neumnosti
kje jih je huawei prehitel? imas druge znamke, ameriske ali ne, ki so boljse.

nergac je izjavil:

Mašine so super.
p/p daleč najboljše.

Dejansko so prehiteli tako apple kot samsung glede tega.

p/p? ne seri. iphone SE nascije vse glede tega. sploh pa softversko je huawei za v kanto.


Pa saj sem napisal da je v tej vojni SW premagal HW.

HW je p/p uavei premagal tako samsung kot apple.

Update - kdo pa sploh rabi update ...

Če pa res rabiš update, je epl najboljši, se strinjam.

Škoda da ne naredijo tistega velikosti 2g ali kaj je že bil, samo lažjega in malce glasnejšega.

Super za v žep.

Galaxy Note ta prvi ima izmenljivo baterijo. Super. Edino UI je neintuitiven, kar včasih zna biti prednost.

Matevz96 ::

chucki je izjavil:

Sem vedel, da brez google telefon ni vreden prakticno nic. Ce ze kdo kupi kitajca, je to xiaomi


Je naslednji na vrsti, če se ne motim je bila ravno tu pred par tedni novica da so tudi proti xiomiju planirane prepovedi.
#hooldthedoor

klinker ::

VaeVictis je izjavil:

Če je novica resnična smo dobili zgovoren odgovor, koliko pomeni, da ima telefon prednaložene Google storitve in kako velik v praksi je krog ljudi, ki nalagajo alternativne trgovine in alternativne OS.


Nisi lih dobro prebral novice, a?
Najvecja tezava so cipi, ker jim jih TSMC ne sme vec proizvajat.

poweroff ::

Glede Huaweia je zanimiv tudi tale podatek: https://www.eticen.it/2021/01/25/huawei...

Plus dejstvo, da jim je celo Janša podelil priznanje: https://reporter.si/clanek/slovenija/ja...
sudo poweroff

Invictus ::

Huawei je že nekaj časa lobiral nazaj pri Telekomu za 5G omrežje. Naredili bi ga zastonj, če bi se Telekom odločil zanj. Ampak se niso.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

opeter ::

VaeVictis je izjavil:

Če je novica resnična smo dobili zgovoren odgovor, koliko pomeni, da ima telefon prednaložene Google storitve in kako velik v praksi je krog ljudi, ki nalagajo alternativne trgovine in alternativne OS.


Kako pa lahko na telefon naložiš alternativni OS?
Ker bi me zanimalo, imam pa en starejši model telefona (Crosscall Trekker M1 LTE), ki ima Android 5.1 in ga ni možno posodobiti na novejši sistem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Poglej si LineageOS.
sudo poweroff

r3dkv1c4 ::

zeleni je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))


Zakaj se potem ustavljajo, če so jih prehiteli? Kaj je narobe? So se zakalkulirali in je zmanjkalo goriva?

Kdo se ustavlja?
Razloži nam ti, kaj je narobe.
Pa moraš bit res usekan, da verjameš zahodnim pravljicam o Huawei.
Apple je začel izgubljat tržni delež, Samsung enako.....Huawei je pač lansiral na trg zelo dobre, lahko rečem odlične primerke, za primerno in konkurenčno ceno.
Tega požrešni Apple nikoli ne bo sposoben, ker ga podpira korpokrativna mentaliteta zablojenih požrešnih korporacij.
Politika narekuje ukrepe......zamisli si, da Huawei postavi 5g omrežje v Evropi in po ZDA.
Kaj natedijo ameri, ko se počutijo ogrožene?

Šolski primer je Huawei.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

opeter ::

poweroff je izjavil:

Poglej si LineageOS.


Hvala.

Sem preveril, ampak izgleda, da ni med podprtimi. :(
Torej so "brezimenski" telefoni čez čas bolj kot ne za odpad. Škoda.

Tudi drugi so vpraševali, kaj narediti s starimi "pametnimi" napravi in dobiš takšen odgovor:
https://forum.xda-developers.com/t/what...

Put it into electronic waste: 1 GB RAM, 4 GB max storage, 1.5 GHz CPU ...

Potemtakem je računalnik vseeno bolj univerzalen od vseh teh igračk, katere odklopiš od omrežja in/ali "ekosistema" in postanejo v trenutku samo še obtežilnik za papir.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Edino, kar sem našel je ena takšna čudna in sumljiva stran, kjer imajo baje vnaprej narejen ROMe:
https://guideroot.net/how-to-flash-cros...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Poglej si LineageOS.

Ni prav veliko podprtih telefonov, samo najbolj pogosti...

Žal google ni zmogel/hotel narediti pravega odprtega modela, kjer bi se updatalo samo Android, ne pa driverjev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7982884e ::

r3dkv1c4 je izjavil:

zeleni je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))


Zakaj se potem ustavljajo, če so jih prehiteli? Kaj je narobe? So se zakalkulirali in je zmanjkalo goriva?

Kdo se ustavlja?
Razloži nam ti, kaj je narobe.
Pa moraš bit res usekan, da verjameš zahodnim pravljicam o Huawei.
Apple je začel izgubljat tržni delež, Samsung enako.....Huawei je pač lansiral na trg zelo dobre, lahko rečem odlične primerke, za primerno in konkurenčno ceno.
Tega požrešni Apple nikoli ne bo sposoben, ker ga podpira korpokrativna mentaliteta zablojenih požrešnih korporacij.
Politika narekuje ukrepe......zamisli si, da Huawei postavi 5g omrežje v Evropi in po ZDA.
Kaj natedijo ameri, ko se počutijo ogrožene?

Šolski primer je Huawei.
moras bit res res usekan, da verjames, da so huawei sankcioniral zato, ker se je apple pocutil ogrozenega, lol.
applov konkurent je bil samsung, pred 5-7 leti. danes jih nima vec, sploh pa ne v huaweiju. da primerjas sranje od huawei z drugimi, tudi kaze na neko osnovno nepoznavanje podrocja. si kdaj ze imel applov telefon v roki? pa tudi ko se gremo androide, imas bistveno boljse opcije kot huawei.

darkolord ::

Ti si pa malo zadaj.

Za $40 milijard so prodali telefonov, in tebi se ne zdi to konkurenca?



Samsung bi tudi že davno skenslali, če bi bil kitajski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

r3dkv1c4 ::

7982884e je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

zeleni je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pametne je Huawei top telefon.
Za tiste G-freake, ki ne znajo živet brez odvisnosti od razmih app je pa to sranje.

Zakaj so ameri banal Huawei....ja ker so jih kitajci prehiteli po desni.:)):))


Zakaj se potem ustavljajo, če so jih prehiteli? Kaj je narobe? So se zakalkulirali in je zmanjkalo goriva?

Kdo se ustavlja?
Razloži nam ti, kaj je narobe.
Pa moraš bit res usekan, da verjameš zahodnim pravljicam o Huawei.
Apple je začel izgubljat tržni delež, Samsung enako.....Huawei je pač lansiral na trg zelo dobre, lahko rečem odlične primerke, za primerno in konkurenčno ceno.
Tega požrešni Apple nikoli ne bo sposoben, ker ga podpira korpokrativna mentaliteta zablojenih požrešnih korporacij.
Politika narekuje ukrepe......zamisli si, da Huawei postavi 5g omrežje v Evropi in po ZDA.
Kaj natedijo ameri, ko se počutijo ogrožene?

Šolski primer je Huawei.
moras bit res res usekan, da verjames, da so huawei sankcioniral zato, ker se je apple pocutil ogrozenega, lol.
applov konkurent je bil samsung, pred 5-7 leti. danes jih nima vec, sploh pa ne v huaweiju. da primerjas sranje od huawei z drugimi, tudi kaze na neko osnovno nepoznavanje podrocja. si kdaj ze imel applov telefon v roki? pa tudi ko se gremo androide, imas bistveno boljse opcije kot huawei.

Lol😂😂😂😂

Žal je resnica ravno ta, ti pa še kar brezglavo veruj v svoje.

Moje mnenje je tako, pa če sem usekan ali pa ne.

Bolj naj te skrbi zase, ker še ne veš, da si:)):))

Cela Amerika se je zatresla zaradi Huawei, ti pa nas zmerjaš.
Za crknit....:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

gozdar1 ::

Apple ne izdeluje mrežne opreme, ki je dejansko fokus vsega skupaj. Prav tako telefoni ne predstavljajo niti polovico applovega prometa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei bojda želi prodati seriji telefonov P in Mate

Oddelek: Novice / Android
3611305 (7551) gozdar1
»

Huawei pripravlja telefon z lastnim operacijskim sistemom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6217911 (12996) GRT
»

Huawei se pripravlja na katastrofo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15351465 (37378) Poldi112
»

Huawei zaradi ameriške blokade zmanjšuje proizvodnjo pametnih telefonov

Oddelek: Novice / Android
4424175 (17290) Mr.B

Več podobnih tem