» »

"Posiljevanje" z odpiranjem šol

"Posiljevanje" z odpiranjem šol

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Smrekar1 ::

kancler je izjavil:

Je še komu tale situacija shizofrena?

Najprej, šolniki s sestanka na začetku letu. Vlada/covid skupina reče da so razmere resne, da ni pametno šol odpirat. Šolniki obratno, da se dela večja škoda kot bla bla bla, da bojo šli na Ustavno sodišče.
V vmesnem času res neka pobuda nekih staršev za odprtje šol gre na Ustavno sodišče. In posebni program krene.
Nazadnje se, hvala bogu, situacija pomalem izboljšuje in vlada gre z načrtom v odpiranje šol (del je tudi test učiteljev) -- IN SPET šolnikom nekaj ni prav.


Tule je par stvari, in sicer:

1. US je že spomladi odločilo, da so določene omejitve - kamor sodi tudi zaprtje šol - dovoljene SAMO v primeru, da predlog za to pride iz stroke (kar Krava Beovička pač ni, Crack pa še manj) IN da učinkovitost in nujnost teh ukrepov preverja najmanj enkrat tedensko. Vlada ne počne nič od tega, grožnja z US je še premalo, ustavna obtožba je tule minimum.
2. Načrt za odpiranje šol ni načrt. Gre za skupek idej brez repa in glave. Obvezno testiranje učiteljev je že tak primer, ker genialci niso pomislili, da se morajo učitelji potem tudi testirati, ti pa jim nisi povedal kje, kako, kdaj in kako naj to dokažejo. Morajo cel dan stati v vrsti skupaj s potencialno kužnimi da bodo smeli iti v službo ali jim boš blagovolil organizirati nekaj ločenega?

Včeraj je potekalo masovno testiranje samo za učitelje in je bil cel halo, ker zdravstvo pač nima dovolj prostih kapacitet da bi to delali vsako nedeljo. Izjemo da se dela na ponedeljek se tudi da narediti samo enkrat.

Boljše šole zaprte 1 mesec preveč kot en mesec premalo jaz pravim.


Ta hip je vprašanje ali bodo šole zaprte 3 mesece preveč ali 4 mesece preveč. V šolah je bila epidemija lepo obvladana, kaj je pa glavni vzrok kataklizmičnega drugega vala nam je pa že kar nekajkrat razložil Okapi. Zdaj so ga tudi potrdili epidemiologi - t.j. stroka - Necenzurirano poroča o tem. Tudi vlado so o tem večkrat obvestili in v osmih PKP niso našli posluha zanje.

So pa dali temeljni dohodek verskim delavcem, ker je to pomembnejše od obvladovanja epidemije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

RockyS ::

smrekar zavajaš, učitelji oziroma ravnatelji so jasno povedali, da se v nedeljo ne bodo testirali. Ker niso plačani. Ker jim ne gre v ure. Ker je gospodov dan.

In ljudje, ki učijo naše otroke so včeraj zjutraj čistili in pripravljali prostore, popoldan pa so odšli na testiranje! To ti pove vse o šolnikih. In JJ je lepo povedal, v Avstriji bi ostali brez službe, tukaj pa se jih mora ujčkat. Prejšni teden smo ugotovili, da nam Nemčija ni več vzor, sedaj še nam Avstrija ne bo vzor... kaj nam pa potem ostane, Hrvaška?

Ampak ti šolniki bodo še naprej šerali selektivno izbrane novice in objave. Da bi pa se pogledali v ogledalo to pa ne, ker oni so vseeno ŠOLNIKI, nekaj več od drugih državljanov. Oni so vseeno izobražen in šolan kader, sej brez tega ne moreš 40 let predavat/učit/razlagat eno in iste zadeve.

WhiteAngel ::

Smrekar1 je izjavil:

1. US je že spomladi odločilo, da so določene omejitve - kamor sodi tudi zaprtje šol - dovoljene SAMO v primeru, da predlog za to pride iz stroke (kar Krava Beovička pač ni, Crack pa še manj) IN da učinkovitost in nujnost teh ukrepov preverja najmanj enkrat tedensko. Vlada ne počne nič od tega, grožnja z US je še premalo, ustavna obtožba je tule minimum.


Dokler je razglašena epidemija, si z ustavo lahko samo rit obrišeš, pa še to, če ni natisnjena na gloss papir. Kaj pa bo ustavno sodišče? A bo ogorčeno zapelo protestno noto in postavilo "nek" rok ali pa "v najkrajšem možnem času" naj odpravi nepravilnosti? Še volilnih okrajev državni zbor ni uspel rešiti. Trenutna vlada samo potegne "rešujemo življenja" karto pri ukrepih, kar je nad vsemi ostalimi členi v ustavi, in ga ni sodišča na svetu, ki bi lahko dokazalo nasprotno.

Na vlado je treba pritiskat mehko od spodaj. Na primer, če bi želel zminirati odpiranje šol, se ne gre testirat 20% učiteljev in ne morejo več izvesti pouka. Pa če se vlada na trepalnice postavi - ker zmanjka kadra. Podobno je z ostalimi področji, samo opozicija je nesposobna.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Tudi kadar ni epidemije, si lahko z ustavo samo rit obrišeš. Ali s sodbami sodišča. Ali s čimerkoli.
Če si pri koritu.

Zakaj bi pa ne bi šli v šole? Ker ne morete tastarega v klet zapreti, morate vse ostale zapreti v klet plus tastarega? Nekako nefer zveni. Tudi logično ni.
Ampak beri zgoraj. Tudi z logiko si lahko le rit obrišemo.

LeQuack ::

Otroci so v šolah, koronakrize je konec. Zdaj pa je treba načrtovati koncerte in zabave da proslavimo vse to.
Quack !

feryz ::

Naša ni. Čeprav bi morala danes začeti. Niti na test jo ne pustijo, kaj šele učiti.

Smrekar1 ::

RockyS je izjavil:

smrekar zavajaš, učitelji oziroma ravnatelji so jasno povedali, da se v nedeljo ne bodo testirali. Ker niso plačani. Ker jim ne gre v ure. Ker je gospodov dan.


In ker v nedeljo niso zagotovljene kapacitete testiranja in ker jih vlada neprestano žali. Če nekdo šolnikov ne bi pojmoval kot sovražnike bi tudi raje sodelovali z njim.

In ljudje, ki učijo naše otroke so včeraj zjutraj čistili in pripravljali prostore, popoldan pa so odšli na testiranje! To ti pove vse o šolnikih. In PTTM je lepo povedal, v Avstriji bi ostali brez službe, tukaj pa se jih mora ujčkat. Prejšni teden smo ugotovili, da nam Nemčija ni več vzor, sedaj še nam Avstrija ne bo vzor... kaj nam pa potem ostane, Hrvaška?



Če še nisi opazil, PTTM zelo rad laže. V Avstriji so jim dali izbiro, ali se testirajte, ali nosite FFP2 maske. To ni enako kot "izgubil službo".

https://www.thelocal.at/20201125/austri...

Naši 'genialci' so zdaj ugotovili, da bombažne maske niso prav zelo učinkovite in da je imela 'nesposobna' Nina Pirnar marca lani hudimano prav.

Ampak ti šolniki bodo še naprej šerali selektivno izbrane novice in objave.


Aha. Šolniki fakenewsajo, ja. In PTTM je rekel, da bi jih v Avstriji odpustili, čeprav bi jih samo prisili v nošenje FFP2 mask. Totalno ista stvar.


"Odpuščen"

s1m0n ::

Maske so le zaradi kapljičnega prenosa, kapljični prenos pa dobro "zavirajo" več slojne maske ni potrebe po nobenih FFP2 maskah. Je pa res, da en kos blaga te naloge ne opravlja optimalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

RockyS ::

Smrekar1 je izjavil:

RockyS je izjavil:

smrekar zavajaš, učitelji oziroma ravnatelji so jasno povedali, da se v nedeljo ne bodo testirali. Ker niso plačani. Ker jim ne gre v ure. Ker je gospodov dan.


In ker v nedeljo niso zagotovljene kapacitete testiranja in ker jih vlada neprestano žali. Če nekdo šolnikov ne bi pojmoval kot sovražnike bi tudi raje sodelovali z njim.

In ljudje, ki učijo naše otroke so včeraj zjutraj čistili in pripravljali prostore, popoldan pa so odšli na testiranje! To ti pove vse o šolnikih. In PTTM je lepo povedal, v Avstriji bi ostali brez službe, tukaj pa se jih mora ujčkat. Prejšni teden smo ugotovili, da nam Nemčija ni več vzor, sedaj še nam Avstrija ne bo vzor... kaj nam pa potem ostane, Hrvaška?



Če še nisi opazil, PTTM zelo rad laže. V Avstriji so jim dali izbiro, ali se testirajte, ali nosite FFP2 maske. To ni enako kot "izgubil službo".

https://www.thelocal.at/20201125/austri...

Naši 'genialci' so zdaj ugotovili, da bombažne maske niso prav zelo učinkovite in da je imela 'nesposobna' Nina Pirnar marca lani hudimano prav.

Ampak ti šolniki bodo še naprej šerali selektivno izbrane novice in objave.


Aha. Šolniki fakenewsajo, ja. In PTTM je rekel, da bi jih v Avstriji odpustili, čeprav bi jih samo prisili v nošenje FFP2 mask. Totalno ista stvar.


"Odpuščen"



Boš moral poiskati malo novejšo novico, ker ta je stara 3 mesece. Tukaj niti še ne omenjajo testiranja otrok. Zdravstveno osebje v Avstriji se že MORA testirati, brez izbire med testom in masko.
In ne, kapacitete za testiranje bi se zagotovile tudi v nedeljo, če se od boga poslani šolniki ne bi uprli.

Tako da step up your game smrekar ali pa ti je mati ena izmed od boga poslanih učiteljic ki ne verjame v nič razen tisto kar predava?

nekikr ::

In ne, kapacitete za testiranje bi se zagotovile tudi v nedeljo, če se od boga poslani šolniki ne bi uprli.

Jaz sem po navadi prvi, ki tolče proti učiteljem, ker jim za tiste 4 ure dnevno res ni hudega. AMPAK, če dobi vsaka tajnica na policiji dodatek, da je plačana več kot doktor informatike v gospodarstvu, če je miličnik prometnik plačan več od ministra, če zdravniki ne delajo nič, ker njihov segment stoji, dobivajo pa vsaj polno plačo, tisti, ki kdaj obiščejo covid oddelek pa trojno (še posebej radi pa tisto za dežurstvo od doma), potem je povsem absolutno pravilno, da tudi šolniki pokažejo sredinca, ko jim hočejo naprtiti neplačano testiranje v nedeljo.

Invictus ::

dexterboy je izjavil:


Ko bodo vsi v šolah, ste lahko prepričani, da bodo socialno distanco, nošnjo mask in ostale nebuloze upoštevali... sploh ne :))

Saj je že zdaj ne...

Če bi odtrgali oči od ekrana in telefona, bi videli, da se mladostniki družijo kot ponavadi, samo na drugih krajih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Slopek ::

A tisti, ki imate otroke, jih puščate ven na sneg, igrišča?
Moja dva, sta bila recimo v teh mesecih vsak dan zunaj s prijatelji. Cele popoldneve na snegu.
Pred tem pa seveda na igrišču, kjer so igrali nevarne igre z žogo.

WizzardOfOZ ::

A tisti, ki imate otroke, jih puščate ven na sneg, igrišča?
Moja dva, sta bila recimo v teh mesecih vsak dan zunaj s prijatelji. Cele popoldneve na snegu.
Pred tem pa seveda na igrišču, kjer so igrali nevarne igre z žogo.


In potem ljudje pljuvajo po vladi, kako slabo dela in kako noben ukrep ne zadrži širjenja virusa. Ne more, če se pa nihče ne drži niti osnovnih stvari.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Smrekar1 ::

RockyS je izjavil:


Boš moral poiskati malo novejšo novico, ker ta je stara 3 mesece.


Zakaj točno?

Zdravstveno osebje v Avstriji se že MORA testirati, brez izbire med testom in masko.


Saj pri nas tudi, že dva meseca je tako.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

In ne, kapacitete za testiranje bi se zagotovile tudi v nedeljo, če se od boga poslani šolniki ne bi uprli.


Glede na to, da niti nimaš pojma, da je testiranje za zdravstveno osebje pri nas obvezno že nekje dva meseca, sklepam, da bluziš na pamet.

Machete ::

Žalostno je (oz naravno), da določeni otroci z normalnimi starši živijo že eno leto dokaj normalno, se družijo, športajo, se igrajo in ne gledajo idiotov z maskami na spehodih zunaj.
Eni pa so zaprti notri in jih mama v maski vleče po samotnih pločnikih.
Sem ponosen, da moji skoraj ne vedo, da je nek korona cajt.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zmajc ::

Osebno imam enega v 3. letniku srednje in enga v 4. razredu OŠ, in moram reči da ni ravno fajn. V 4. razredu so otroci še ravno tolko nesamostojni, da jim je popoldan po službi potrebno razložiti snov in nato nadzirati delanje nalog. Včasi se to zavleče na par ur dela.

Naloge se objavljajo vsak dan, znova in nobenga ne zanima kdaj se bo naredilo.

Kak mesec ali dva je še šlo, po 5 mesecih pa nam vse skupaj že hudo preseda.

O tem koliko se srednješolec buni da ne bo nikoli naredil mature, če se ne vrnejo v šole pa tud nebi.

nekikr ::

Za vse to si, tako kot jaz, kriv izključno sam, ker otroku ne znaš razložiti, da zunaj kosi smrtonosni virus, ki je pobil že statistično zanemarljivo število na smrt bolnih in da bi se morali, ker na mladih svet stoji, odreči svojemu življenju, da bi, morda pa tudi ne, tem na smrt bolnim pridobili dan ali dva. Sram me/te/nas bodi.

Zmajc ::

nekikr je izjavil:

Za vse to si, tako kot jaz, kriv izključno sam, ker otroku ne znaš razložiti, da zunaj kosi smrtonosni virus, ki je pobil že statistično zanemarljivo število na smrt bolnih in da bi se morali, ker na mladih svet stoji, odreči svojemu življenju, da bi, morda pa tudi ne, tem na smrt bolnim pridobili dan ali dva. Sram me/te/nas bodi.


Jaz se strinjam s tabo ampak moje mnenje nastale situacije ne bo spremenilo nič. Kot ne bo spremenilo nič da otroku razložim zgoraj napisane stvari.

Kdaj bojo bojo otroci šli v (šolo na žalost) ne odločammo ne jaz, ne ti, ne otroci.

dexterboy ::

Zmajc je izjavil:

nekikr je izjavil:

Za vse to si, tako kot jaz, kriv izključno sam, ker otroku ne znaš razložiti, da zunaj kosi smrtonosni virus, ki je pobil že statistično zanemarljivo število na smrt bolnih in da bi se morali, ker na mladih svet stoji, odreči svojemu življenju, da bi, morda pa tudi ne, tem na smrt bolnim pridobili dan ali dva. Sram me/te/nas bodi.
Jaz se strinjam s tabo ampak moje mnenje nastale situacije ne bo spremenilo nič. Kot ne bo spremenilo nič da otroku razložim zgoraj napisane stvari. Kdaj bojo bojo otroci šli v (šolo na žalost) ne odločammo ne jaz, ne ti, ne otroci.

Ampak to NE pomeni, da NE moremo storiti ničesar, da NE bi pospešili odpiranje šol! Je znanec lepo razlagal; VSI starši in OTROCI pred šolo v ponedeljek zjutraj, pa da vidim vlado, kako bo odreagirala. Bo poslala policijo? Vojsko? Ko pride to v javnost in tuje medije, se začnejo jajotu tresti jajca (kar je od njih sploh še ostalo...)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

RockyS ::

Smrekar1 je izjavil:

RockyS je izjavil:


Boš moral poiskati malo novejšo novico, ker ta je stara 3 mesece.


Zakaj točno?

Zdravstveno osebje v Avstriji se že MORA testirati, brez izbire med testom in masko.


Saj pri nas tudi, že dva meseca je tako.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

In ne, kapacitete za testiranje bi se zagotovile tudi v nedeljo, če se od boga poslani šolniki ne bi uprli.


Glede na to, da niti nimaš pojma, da je testiranje za zdravstveno osebje pri nas obvezno že nekje dva meseca, sklepam, da bluziš na pamet.


1. Ker so se stvari spremenile
2. Si si prebral tvoj link za Avstrijo? Tam piše da zaposlitev ni pogojena s testiranjem, zdaj že je. Glej točko 1.
3. Če si ga kdo bluzi si to ti, ker več kot očitno nimaš stika z realnostjo in svetom ampak ti je svet tipkovnica. Spravi se malo pogledat koliko ekip testira vsaki dan in ti bo takoj jasno, da lahko teh 20k pohendlajo kadarkoli, ker so te ekipe mastno plačane.

mailer ::

dexterboy je izjavil:

Zmajc je izjavil:

nekikr je izjavil:

Za vse to si, tako kot jaz, kriv izključno sam, ker otroku ne znaš razložiti, da zunaj kosi smrtonosni virus, ki je pobil že statistično zanemarljivo število na smrt bolnih in da bi se morali, ker na mladih svet stoji, odreči svojemu življenju, da bi, morda pa tudi ne, tem na smrt bolnim pridobili dan ali dva. Sram me/te/nas bodi.
Jaz se strinjam s tabo ampak moje mnenje nastale situacije ne bo spremenilo nič. Kot ne bo spremenilo nič da otroku razložim zgoraj napisane stvari. Kdaj bojo bojo otroci šli v (šolo na žalost) ne odločammo ne jaz, ne ti, ne otroci.

Ampak to NE pomeni, da NE moremo storiti ničesar, da NE bi pospešili odpiranje šol! Je znanec lepo razlagal; VSI starši in OTROCI pred šolo v ponedeljek zjutraj, pa da vidim vlado, kako bo odreagirala. Bo poslala policijo? Vojsko? Ko pride to v javnost in tuje medije, se začnejo jajotu tresti jajca (kar je od njih sploh še ostalo...)
To starši, to. V ponedeljek pripeljite vsi vse osnovnošolske otroke zjutraj ob osmih pred šolo v vseh regijah. Organizirajte se na omrezjih in končno tem pizdunom v vladi pokažite, da vam je sranja dovolj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

lotar123 ::

Zelo enostavno je, kdor zagovarja, da se otroci ne smejo družiti, vsaj z vrstniki, ki se družijo vedno (recimo mehurček) sta samo dve možnosti:

1. nima otrok
2. je totalni fašist, ki svojim otrokom tudi v času ko ni bilo korone omejuje gibanje

Otroci so bitja, ki rabijo gibanje, družbo in socializacijo, sicer ne vsi, večina pa. Sem tudi sam na začetku vse to omejeval, pa nekako nima smisla. Zakaj?

1. otroci ratajo zdolgočaseni, ne vedo kaj bi počeli sami s seboj tudi če se v vsem prostem času ukvarjaš z njimi
2. začne se kazati slaba volja, slabša koncentracija, jeza, slabše spremljanje šole...

Tako, da ja tudi jaz otrokom pustim druženje, sicer ne splošno druženje, vendar druženje v mehurčkih, predvsem s tistimi otroki, kjer vem da starši vsaj približno spoštujejo določene smiselne ukrepe.

In če sem za to v nekaterih očeh, slab starš pa naj bom!

IL_DIAVOLO ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/taksn...

Vse sole se zapirajo.

Ps: Očitno samo v ponedeljek.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/taksn...

Vse sole se zapirajo.

Ps: Očitno samo v ponedeljek.

Kako to? A niso rekli v dveh?
Ma saj mi je že vseeno. Res.

A110 ::

Raje preverita najprej vse in ne samo naslova

Slopek ::

Ja to bo zdaj vsak ponedeljek. Jasno.

gozdar1 ::

Tista dva, tri tedne boste pa že potrepeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

LeQuack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/taksn...

Vse sole se zapirajo.

Ps: Očitno samo v ponedeljek.


Je kar smešno, ker sindikat ne pusti da bi se testirali med vikendom učitelji.
Quack !

Slopek ::

Ja kdo pa bi šel na frej dan(nedelja???) stat v vrsto pred zd?
Jaz že ne. Se raje po jajcih praskam na kavču in sem novodobni heroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

HappyPills ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/taksn...

Vse sole se zapirajo.

Ps: Očitno samo v ponedeljek.


Ta vlada je opravilno nesposobna.

s1m0n ::

Šole kot kaže otroci tak ne potrebujejo... No vsaj za fakultete ni potrebno, mora za to vlada prvo premislit in pogledat v kristalno kroglo kakšni poklici bodo čez 4+ let potrebni, da jim sedaj omogočijo vpise na fakultete.

HARAR1 ::

Odpreti je potrebno vse nivoje šolanja, tega online pouka imamo poln kufer (kakšna druga beseda bi bila bolj primerna).
Success is a journey not a destination!

lotar123 ::

Glej %. Tudi pri gripi so zapleti pri določenem %, pa za to nismo zapirali šole. Drugače je to rekla kazala, tako kot ti jaz lahko rečem da poznam ljudi, ki so bili pozitivni, pa v istem gospodinjstvu ni zbolel nihče drug. Pač treba je gledati podatke, ki so na voljo, pa verjetno še ti niso ravno realni. Recimo premeščanje iz DSOjev v bolnice za 1 dan, s tem nabijanje statistike + 8kEUR za en dan oskrbe tega bolnika. Zelo veliko stvari je vsaj malo sumljivih če ne se kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

shmandi ::

lotar123 je izjavil:

Drugače je to rekla kazala, tako kot ti jaz lahko rečem da poznam ljudi, ki so bili pozitivni, pa v istem gospodinjstvu ni zbolel nihče drug.

Poznam tudi take primere. Zakaj so bile šole zaprte in drugi ukrepi je zgolj zaradi vzdržnosti našega zdravstva. To, da se je premalo med "pavzo" delalo na kapacitetah je zdaj drugotnega pomena. Sicer se je zdravstvo precej okrepilo, vendar ne dovolj. Tu so pa krive nepotrebne politične igrice.

lotar123 ::

Zaradi otrok v šolah ne bi bi, po vsej verjetnosti in znanih podatkih, nič bolj obremenjen.

lotar123 ::

Še enkrat glej % hospitalizacij pod 50 let. Kot pravim tudi gripa te lahko pokoplje, isto covid, to ni vprašanje. Vprašanje pa je ali zaradi tega lahko odvzamemo otrokom šolo in druženje. Meni ni problem biti doma, je pa potrebno malo misliti izven okvirja svoje glave, če ščitimo starejše, pa dajmo še mladiče in jim omogočimo normalno otroštvo in mladostniško.

shmandi ::

lotar123 je izjavil:

Zaradi otrok v šolah ne bi bi, po vsej verjetnosti in znanih podatkih, nič bolj obremenjen.

Kakšnih podatkih? A uradnih študijah?
Večino, kar jih poznam, kjer se je okužila cela družina, so prinesli otroci iz šole. Kjer je prinesel odrasel iz službe ali drugje pa je pogosto bil edini pozitiven...
Glede na to, kako se po šolah ravna glede virusa ni nič čudnega. Kar je žalostno je, da je še vedno enako. Večinoma gledajo zgolj na svoje udobje. A je takšen problem tisto masko nosit?

WizzardOfOZ ::

lotar123 je izjavil:

Še enkrat glej % hospitalizacij pod 50 let. Kot pravim tudi gripa te lahko pokoplje, isto covid, to ni vprašanje. Vprašanje pa je ali zaradi tega lahko odvzamemo otrokom šolo in druženje. Meni ni problem biti doma, je pa potrebno malo misliti izven okvirja svoje glave, če ščitimo starejše, pa dajmo še mladiče in jim omogočimo normalno otroštvo in mladostniško.



V službi so imeli trije mlajši od mene korono, vsak jo je drugače prebolel. Kam spadam jaz? Bo blažje, bom rabil ventilator?
Statistiko si pa zabij kamor hočeš. Nočem biti del statistike.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

lotar123 ::

Zanimivo, da jaz ne poznam nobenega, ki bi okužbo prinesel iz šole. Jih pa kar nekaj, ki so jo iz delovnega mesta.

Tudi znano je da otroci niso nek hud prenašalec virusa.

Izgubljeno leto in pol pri mladini ni isto kot pri nas. Ne vem ko si boš to nekako dopovedal, oziramo ozavestil, pa se lahko pogovarjava dalje!

WizzardOfOZ je izjavil:

lotar123 je izjavil:

Še enkrat glej % hospitalizacij pod 50 let. Kot pravim tudi gripa te lahko pokoplje, isto covid, to ni vprašanje. Vprašanje pa je ali zaradi tega lahko odvzamemo otrokom šolo in druženje. Meni ni problem biti doma, je pa potrebno malo misliti izven okvirja svoje glave, če ščitimo starejše, pa dajmo še mladiče in jim omogočimo normalno otroštvo in mladostniško.



V službi so imeli trije mlajši od mene korono, vsak jo je drugače prebolel. Kam spadam jaz? Bo blažje, bom rabil ventilator?
Statistiko si pa zabij kamor hočeš. Nočem biti del statistike.


Ni treba biti nasilen, sem se lepo pogovarjal.

Ni problema, če se bojiš korone se pač izoliraš. Zadeva končana. Zakaj bi se vsi otroci morali izolirati zate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

ripmork ::

lotar123 je izjavil:

Še enkrat glej % hospitalizacij pod 50 let. Kot pravim tudi gripa te lahko pokoplje, isto covid, to ni vprašanje. Vprašanje pa je ali zaradi tega lahko odvzamemo otrokom šolo in druženje. Meni ni problem biti doma, je pa potrebno malo misliti izven okvirja svoje glave, če ščitimo starejše, pa dajmo še mladiče in jim omogočimo normalno otroštvo in mladostniško.


Si mogoče videl, da je pri hospitaliziranih otrocih tudi porast netipičnih zdr. težav, izpuščajev? Bohve kaj se bo še sčasoma izkazalo, nekaj je v tej točki popolnoma jasno; nimamo opravka z gripo, ampak z nečim resnejšim. Primerjave med Covidom in Gripo bi lahko vlekli zgolj, če ukrepov ne bi bilo in bi vse prepustili "naravni precepljenosti". Samo potem vemo kaj bi imeli - natrpane bolnišnice preko vseh zmožnosti in kolaps zdr. sistema. Takrat bi šele dejansko videli pravo primerjavo med gripo in Covidom.

2-3 tedne bi se Oktobra morali vsi res strogo držat, pa tega preklemanega virusa v Slo že lep čas praktično ne bi bilo več (ob striktni kontroli mej in karanten). Pa bi živeli precej bolj normalno. Sam za to bi morali imet neko kolektivno družbeno odgovornost, katere pač ne premoremo. Slabi zgledi politikov in govorcev na tv, ki pred kamero snemajo maske so pa še pika na i, da se ljudem začne fučkat za vse skupaj. Zato pa smo, kjer smo, po vseh mesecih strogih ukrepov.

lotar123 ::

Prvič ne vlečem nikakršne povezave med gripo in covidom!

Ravno tako bi lahko rekel, da bomo čez 5 let videli, kaj se bo dogajalo z ljudmi, ki se bodo cepili! Pa nisem proti cepljenju, da bo jasno!

Do sedaj kar je jasno, 99,9999% otrok nimam nobenih problemov, 99% ljudi pod 50 let nima nobenih problemov.

Smrtnost pod 54 let je v SLO 0,08%. Toliko resen je pač ta virus! Smrtnost pod 25 let pa je 0%!

In zaradi tega so otroci doma? Na nas je, da jim prepovemo druženje s starejšo populacijo in rizičnim skupinami. Prav tako sem za to, da se starši odločijo ali pošljejo otroke v šola ali ne. Za tiste, ki so pač proti temu, pa se naredi live strem iz razreda. Sem 100% prepričan da bo več kot 80% otrok v šolah.

WizzardOfOZ ::

Ker ti statistika zelo veliko pomaga, ko zboliš in imaš potem hude posledice.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Slopek ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ker ti statistika zelo veliko pomaga, ko zboliš in imaš potem hude posledice.

Odtipkaj v Google gripa in poljubno letnico.
Lahko odtipkaš tudi zapleti pri gripi, ko boš že tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

lotar123 ::

Statistiko se uporablja za določanje ukrepov, vsaj v praksi naj bi bilo tako, ali pač?

WizzardOfOZ ::

Slopek je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ker ti statistika zelo veliko pomaga, ko zboliš in imaš potem hude posledice.

Odtipkaj v Google gripa in poljubno letnico.
Lahko odtipkaš tudi zapleti pri gripi, ko boš že tam.


Če misliš, da jih ne poznam se zelo motiš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Markus386 ::

ripmork je izjavil:


2-3 tedne bi se Oktobra morali vsi res strogo držat, pa tega preklemanega virusa v Slo že lep čas praktično ne bi bilo več (ob striktni kontroli mej in karanten). Pa bi živeli precej bolj normalno. Sam za to bi morali imet neko kolektivno družbeno odgovornost, katere pač ne premoremo. Slabi zgledi politikov in govorcev na tv, ki pred kamero snemajo maske so pa še pika na i, da se ljudem začne fučkat za vse skupaj. Zato pa smo, kjer smo, po vseh mesecih strogih ukrepov.



what?

Zadeva se siri eksponentno z nekim faktorjem... ta faktor je blizu 1 ali celo malce pod trenutno, ce odpremo vse diskote, je pa precej visji. Torej cim imas nekaj okuzenih, dobis neko eksponentno rast.

Torej oktobra zapremo za dva tedna vse (teoreticni ekspriment), in spravimo okuzbe na nulo. Novembra odpremo vse nazaj, in prvi kamionar, ki pripelje ozvocenje za novo diskoteko kihne, okuzi par ljudi, in od tam naprej dobimo nazaj hitro eksponentno rast, in lahko decembra spet vse zapremo za dva tedna, pa februarja itd. Torej neglde na to, kako ucinovito zapiranje naredimo, po odprtju smo nazaj na zacetku, in prvi "kih" cez mejo pozene novo eksponentno rast.

Resitev imas seveda vec. Lahko zascitis najbolj ranljive (starejse, ljudi v domovih za ostarele, rizicne grupe) na take in drugacne nacine (recimo ko 15letni janezek zakaslja, das babici vavcer, da gre takoj v hotel sama v sobo nekam v gornji duplek, za vsak slucaj, ce je se ni okuzil... mamica in ocka prebolita skupaj z janezkom, babica verjetno ostane ziva), pri ostalih pa drzis osnovne ukrepe (maske, roke), ostalo pa drzis odprto. Torej v bolnicah je zadosti placa za nizek procent komplikacij pri mlajsih, namesto drzavne pomoci pa hotelirji kaj celo delajo. Druga opcija je seveda slovenska.... policijska ura, prepoved prehajanja obcin, da ti slucajno ne bo kdo kje protestiral (in tudi ce pade vlada, bo to dvoje ostalo, da ne bi slucajno jansa pripeljal babic iz grosuplja protestirat), v domove spustis okuzbo, in naberes 58% smrti v domovih.

redtech ::

Ocvirk tedna!

Otroke ne voziti v vrtec, položnica pa vseeno bo? :D
Mislijo, da je folk tako butast, da bodo položnice plačevali (polne) otroke pa doma imeli.

sbawe64 ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/v-trbov...
Navedli so tudi, da so proti vsem nesorazmernim in neživljenjskim ukrepom. Na protestu so vzklikali: "Šole ne damo." Na transparentih, ki so jih prinesli protestniki, je med drugim pisalo: "Mi nismo ovce, da imate nas za norce. Vse šole, vrtce in športne objekte odpret, računalnike doma zapret."
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Slopek ::

https://www.24ur.com/novice/korona/drus...

To, kar pravimo že od začetka.
Dedki in babice niso tako prestrašeni, kot nekateri mlajši tukaj. Niti jim ni do čirule čarule zapiranj, da bomo mogoče, do 2025 odgovornim dokazali, da ukrepi ne delujejo. Nimajo časa za te neumnosti. Radi bi samo lepo preživeli še teh par petkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

sbawe64 ::

Koper protestira za odprtje šol.
https://www.rtvslo.si/slovenija/protest...
2020 is new 1984
Corona World order
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Mi Covid19 prekuženi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19624746 (11871) BigWhale

Covid-19 cepljenje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31625045 (20844) BigWhale

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663100710 (73720) BigWhale

Več podobnih tem