» »

Denarna pomoč pri nizki pokojnini?

Denarna pomoč pri nizki pokojnini?

tt33 ::

Imam znanca, ki na stara leta živi sam in prejema pod 400€ pokojnine kljub celemu življenju dela. Torej živi pod pragom revščine. Na uho mi je prišlo, da se za take primere baje da dobiti nek dodatek oz. denarno pomoč - ve kdo kaj o tem oz. ima izkušnje? Katere so ključne besede in relevantni obrazci, da te ne pošiljajo od okenca do okenca? Če ima živeče otroke, so ga dolžni preživljati oni in mu ne pripada ničesar, pa čeprav tudi ti morda komaj shajajo?

enemon ::

A ni to varstveni dodatek?

A110 ::

Tudi če imaš več lahko zaprosiš za nek dodatek. Moj sosed to prejema, ga bom vprašal jutri. Moraš pa biti pri tem kar vztrajen. Prvič ko je dal vlogo je bil zavrnjen, potem pa je oddal še 1x in so mu odobril ( bureaucracy - idiocracy)i. Nevem pa če je to s strani občine ali države.

Dimnik ::

Zaprosi lahko za varstveni dodatek in izredno denarno pomoč( enkratni znesek, če se ne motim največ 2x letno(plačilo položnic, nakup hrane in potrebščin, kurjava, itd)...so pogoji ja, če ima otroke....malo poglej na spletu, tudi obrazce oz vloge najdeš

https://e-uprava.gov.si/podrocja/social...

https://www.gov.si/zbirke/storitve/vlog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

zobnik ::

nekam pozno take zadeve odkrivate, če je sam mu lahko dodelijo še 200 evrov varstvenega dodatka.

siniša ::

Varstveni dodatek, če ima otroke so oni dolžni,da ga preživljajo razen če so otroci "revni" oz. na minimalcu in ga finančno niso zmožni preživljati. V tem primeru morajo otroci podati izjavo (najbrž tudi dokazila?), da tega niso zmožni. To vse se ureja na socialni.

tt33 ::

Hvala vsem za odgovore.

Kvinta ::

Delat pa ne more zraun kaj na easy ? Bolha ,Ebay ,Willhaben itd poznam enga penzionista z malo penzijo pa razglednice prodaja na Ebayu samo za primer.
A.C.A.B

enemon ::

Kvinta je izjavil:

Delat pa ne more zraun kaj na easy ? Bolha ,Ebay ,Willhaben itd poznam enga penzionista z malo penzijo pa razglednice prodaja na Ebayu samo za primer.


Kakšne razglednice? Stare, ki jih je prejel ali jih sam izdeluje?

Kvinta ::

Dal sem samo primer za katerega vem lahko je karkoli drugega.

Stare razlednice starinske predvsem vintage take 100 let stare.
A.C.A.B

Greg91 ::

A ni minimalna pokojnina, ob izpolnejnih vseh pogojih 500eur?

tt33 ::

Minimalna pokojnina sodeč po temle je bila lani 233 EUR, za 2020 menda 300 EUR.

70+ let stari ljudje z zdravstvenimi težavami težko nekaj bistveno delajo zraven, čeprav ta oseba kakor vem tudi še nekaj dodatno rihta. Zraven tega, če moje informacije držijo, zakon ne dovoljuje služenja penzionistom preko nekega zneska, sicer izgubijo pokojnino, ki se na tem koščku sveta obravnava kot socialni transfer.

Tudi nasploh morajo za takega človeka očitno skrbeti njegovi polnoletni otroci, čeprav potem sami komaj shajajo. Istočasno pa ni problema za kupe doklad in socialnih pomoči raznoraznim dela sposobnim družbenim skupinam ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

IL_DIAVOLO ::

Kdor jezika spara, kruha strada.

svecka ::

Nič ni več zastonj zahvaljujoč Erjavcu in ostalim "naprednim" upokojenskim politikom, ki so:
1. znižali pokojnino,
2. ukinili pokojnine gospodinjam in varstveni dodatek,
3. vse socialne transferje skencali in prevesili na pleča otrok in
4. vsakršno pomoč ki jo prejemaš (varstveni dodatek, socialna), se po 1 letu prejema beleži in po smrti vrži "rubež" na premoženje, razen če ta dolg ne odplačajo dediči.

Tako da napredna socialan država, ki pušča starejše da čimprej crknejo, saj si še upokojenskega doma ne morejo privoščiti (cene so že 1000€ na mesec).

Invictus ::

Pravzaprav niso nič ukinili, samo začeli so izvajati zakonodajo iz 70tih let...

Ravno tako kot za socialno pomoč...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

svecka ::

Ja skoda da nismo šli izvajat zakona iz prazgodovine ane..

ajdov ::

tt33 je izjavil:

Minimalna pokojnina sodeč po temle je bila lani 233 EUR, za 2020 menda 300 EUR.

70+ let stari ljudje z zdravstvenimi težavami težko nekaj bistveno delajo zraven, čeprav ta oseba kakor vem tudi še nekaj dodatno rihta. Zraven tega, če moje informacije držijo, zakon ne dovoljuje služenja penzionistom preko nekega zneska, sicer izgubijo pokojnino, ki se na tem koščku sveta obravnava kot socialni transfer.

Tudi nasploh morajo za takega človeka očitno skrbeti njegovi polnoletni otroci, čeprav potem sami komaj shajajo. Istočasno pa ni problema za kupe doklad in socialnih pomoči raznoraznim dela sposobnim družbenim skupinam ...

ni mi jasno kako je lahko minimalna pokojnina nižja od socialne pomoči

tt33 ::

ajdov je izjavil:


ni mi jasno kako je lahko minimalna pokojnina nižja od socialne pomoči

To je tudi mene presenetilo, sploh ob vsej grandiozni retoriki o naši socialni državi - s tem da pokojnina ni socialni transfer! Na koncu je tak človek morda več vplačal v blagajno, kot pa zdaj na stara leta po celih dnevih kmetovanja dobiva ven ...

enemon ::

tt33 je izjavil:

ajdov je izjavil:


ni mi jasno kako je lahko minimalna pokojnina nižja od socialne pomoči

To je tudi mene presenetilo, sploh ob vsej grandiozni retoriki o naši socialni državi - s tem da pokojnina ni socialni transfer! Na koncu je tak človek morda več vplačal v blagajno, kot pa zdaj na stara leta po celih dnevih kmetovanja dobiva ven ...


Potem je najbolje, da ne izpolniš pogoja za pokojnino in potem na stara leta raje prejemaš socialko.

svecka ::

Najhuje pa je, da raznim družbenim problemom ZAKONSKO ne smejo vzeti socialnega transferja, čeprav nimajo nobenega premoženja, s katerim bi država po smrti krila, pa čeprav vršijo tisoč in eno tatvino, ali so celo življenej na socialni in ne delajo zanalašč. Poznam dosti takih primerov, ki preprosto položnice od policije meče v smeti in se smeji, ko mu ne smejo trgati 600€ socialne z računa. Jebe se mu in še naprej vrši kazniva dejanja. Res ful dobr, po drgi strani pa upokojenci nja crknejo ob 200e pokojnine.

Da ne govorim o drugih "necivilih"

Kvinta ::

Zraven tega, če moje informacije držijo, zakon ne dovoljuje služenja penzionistom preko nekega zneska, sicer izgubijo pokojnino,


To jaz ne vrjamem da je tak razn če bi si firmo odprl ali pa se dodatno zaposlil zraun pa še penzijo dobival pomoje so tu kake omejitve ..... to pa da greš na bolho pa tam prodajaš knjige recimo žena pa kake stare kikle in puloverje tu pa ti pomojem doben ne sme nič.
A.C.A.B

svecka ::

A misite da bo on kdja v življneju plačal kazen? nikdar. socilano mu ne smejo vzet, otroške dodatke nikdar. Otrok mu ne bodo vzel, ker toče očitno ni normalen človek, ki ogroža svoje otroke, nič se ne bo zgodilo, dokler ne bo povozil ene 3 osebe do smrti na prehodu za pešče. Pa še to bo potem oproščen, ker je bil kao "pod vplivom mamil in alkohola" in so to olajševalne okoliščine. Tako je to v Sloveniji.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Gagatronix ::

Fovšija je težka bolezen, ja ...

svecka ::

a ko ti bodo povozil otroke do smrti in bodo oproščeni, se boš še zagovarjal na fovšarijo?!?! ti nisi nič drugega kot dvoličnež.

https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

mancini ::

Danes pa gledam pri poročilih, kako ljudje delajo za 380€ neto 3 izmensko delo nekje v Mb. Firma je AE izdelujejo pa sukance in so 2 uri stavkali.
Pol se vprašaš kaj je narobe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdreževan družinski član

Oddelek: Loža
102303 (1829) imagodei

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810217764 (147117) Mr.B
»

Plačilo pogreba

Oddelek: Loža
166249 (4924) Phantomeye
»

pokojnina+varstveni po novem zakonu?

Oddelek: Loža
83307 (3023) xsum1

Več podobnih tem