» »

Življenje v Posavju

Življenje v Posavju

ubermensch ::

Zaradi dela je ena izmed možnosti, da se preselim v Posavje.

Vsakič ko sem to regijo obiskal ali se mimo nje vozil, mi je bilo tam všeč: lepa pokrajina, prijetna stara majhna mesta (Sevnica, Krško, Brežice) in prijazni ljudje. Cene za nakup nepremičnine so tudi nizke. Vendar pa seveda z bežnimi obiski ne začutiš pravega utripa življenja in ne dobiš tistih "pristnih" informacij, ki jih imajo tamkajšnji prebivalci.

Zanima me predvsem mirno življenje v hiši z vrtom v bližini narave, za prijetno bivanje z družino.

Za tiste, ki živite na tem območju, me zanima predvsem sledeče:
1) Katera območja veljajo najboljša za življenje za nekoga z mojimi željami? PRedvidevam, da znajo biti problemi z romi. Kako je s tem? Katerih območij se izogibati? Meni je osebno zelo lepo Bizeljsko, kako je tam?
2) Kakšni so prebivalci regije osebnostno? Vem, da se ne da posplošiti na vse ampak vseeno mogoče kakšni stereotipi ali kaj kulturološko tam je/ni zaželjeno? Na kaj se je treba prilagoditi, da boš z ljudmi v dobrih odnosih?
3) Katere so druge stvari, ki bi jih nekdo, ki se morda seli v to regijo moral vedeti?

Hvala za vso pomoč.

Raptor F16 ::

Živim relativno blizu ravno nekako na meji s Posavjem ampak moj vtis je takšen.

Sevnica - fukovci med hribi ampak umirjen predel. Osebno tam ne bi živel zaradi omejenih cestnih povezav (infrastruktura).

Brežice - glavni plus je bližina Zagreba. Samo mesto je meni zelo grdo in razmetano. Gospodarsko nič nekaj posebnega. Depresivno in neurejeno. Nekih posebnih dogajanj tam ni... nazadnje sem bil cca 4 leta nazaj v klubu Haciendi za železnico... seljačko do daske in temu orimern folk. Vsi normalni gredo v lajf v Samobor, Zagreb... šoping orav tako Zagreb.

Krško - malo južneje od Krškega so sončne ravnice in vasi. Avtocesta je blizu, kar pomeni dobre cestne povezave. Hitro boš tako v Brežicah, Zagrebu, Novem mestu, Šentjerneju, Kostanjevici na Krki.

Če že mora biti posavje naj bo bližina krškega, da ne boš čisto odmaknjen od sveta pa da te ne bo depra pobrala. Otroci se bodo verjetno tekom SŠ vozili v Nm če bo pa želja pa imajo tudi v Krškem srednje šole.


Kar se naroda tiče. Jah lej tkule ti pavem... v posavju maš kar dosti težakov ampak bolj je pomembni kakšno družbo si sam poiščeš. Ljudje načeloma niso žleht.


Aja... cigane maš žal vsepovsod. Ampak dosti je tudi "belih ciganov" ... Če se distanciraš ne bo težav. Problem je če živiš v bližini kakega ciganskega naselja ki je običajno za kako hosto. Predvsem zato ker se ti bo mimo hiše stalno vozilo en kup sumljivih kombijev in neregistriranih vozil.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

Sevnica: -med hribi, -stisnjeno, -bohorci, -bližina nuklearke.
Krško: na meji med hribi in ravnino, -stari del v senci pod hribom, -bližina ciganov, +nuklearka pa njihova letna renta občini, +bližina AC.
Brežice: +ravninca, se širijo lažje, +srednje šole, -bližina nuklearke, +bližina AC in Zagreba.

Gospodarstvo je v vseh treh bolj tako-tako.

Cene nepremičnin v "središču" (vsaj v Brežicah) so že skoraj
"ljubljanske".

Reaper ::

Za ravnice in naravo je obrobje Krškega ali Brežic dobra izbira. Na obrobju Krškega boš našel več ciganov kot na obrobju Brežic, takšen je moj občutek. Imaš lepih malih vasic, ki se gibljejo od Krškega vse do Brežic. Sam sem v mestu v Krškem že celo življenje in se ne bi preselil nikamor, ker imam tu vse kar potrebujem. Edina stvar, ki se je zadnji čas razpasla, sploh v Krškem, so Albanci/Kosovci, ki se ne trudijo integrirati, živijo po svoje, ne govorijo jezika, ne upoštevajo lokalne kulture, neolikani... Seveda ne vsi, velika večina pa. Bi rekel še za nekaj razredov slabši nivo kot prebivalci Ex Juge. Pa tudi to se bo rešilo s časom predvidevam. Slovenci smo zaheban narod in v takšnih primerih to mogoče pride prav.

Bizeljsko je lepo, vinogradi itd. ampak si oddaljen od vsega v vse smeri. Kakšno krško polje mogoče boljša izbira.

Aja, pa kot je predhodnik omenil, stari del Krškega, desni breg Save je tuga, hrib, senca, manjko trgovin... Levi breg je vsekakor bolj privlačen oz. Leskovec pri Krškem, ki se dejansko drži Krškega kot podaljšek. Na začetku Krškega (iz strani AC), pri Leskovcu, so vse večje trgovine v KK (Supernova, Lidl, Hofer, Eurogarden,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

ubermensch ::

Hvala za mnenja.

1. Sklepam, da je stari del tisti, kjer je Valvasorjeva knjižnica in muzej? Tisti, stisnjen med reko in hribom? Torej je boljši levi breg, tam kjer stoji nuklearka?
2. Aja, kako je glede nje? Sem gledal, da načeloma naj ne bi bila višja incidenca rakov zaradi sevanja, kako pa je z onesnaženostjo Save v tistem območju? Je voda normalno pitna?
3. Na desnem bregu Save je torej slabo, razen tisti južni del, Leskovec pri Krškem in Velika vas pri Krkšem, ki je blizu AC?
4. Pravite, da so v okolici Krškega cigani, a sta Leskovec in Velika vas tu izvzeti? Je sploh kakšno bolj znano naselje, kjer so strnjeni, da vem česa se izogibat? Ali so kar povsod razmetani, kar je potem zelo slabo?
5. Kakšno imate mnenje glede tega območja med Krkšim in Brežicami na levem bregu, npr. Spodnji Stari Grad?
6. Odmaknjenost Bizeljskega me ne moti, če že, je to plus. Sem videl da majo vse potrebne trgovine, šolo itd. Kaj hočeš boljšega. Narava in gradovi so pa fenomenalni. Hrana tudi.

Jure14 ::

4. google Kerinov grm.

kixs ::

Vsak ti bo povedal iz svoje prespektive in izkusenj... odvisno od prioritet.

Sem zivel do 18 leta v starem Krskem, potem sem sel studirat in po svoje od stajerske (MB, Velenje) do Ljubljane, kjer sem zivel cca 9 let in nato Iv. Gorice za 3 leta, Kostanjevica na Krki za 5 let in zadnja stiri leta sem (smo) v Leskovcu.

Se je pa Krsko precej razvilo od kar sem sel. Dejansko je HE kar precej prispevala k ureditvi raznih sprehajalnih in rekreacijskih poti ob Savi. Kar je meni vsec. Razvoj je sel v pravo smer. Edino kar mi ni vsec, je velik prirast Albancev. Tega je vec na videmski strani. Ciganov ni ravno vsepovsod. Se najvec jih vidis pred kaksnim Lidlom :lol:

Bizeljsko je tudi meni vsec, ko se peljem tam, ne vem pa, ce bi tam zivel. Imam vseeno rad malo blizje vec infrastrukutre. Ampak na vse se navadis.

NEK je tam in se je niti ne zavedas. Je pa lepa pot ob Savi od KK do Brezic in mimo NEK po desnem bregu. Impresiven razgled, ko gres mimo.

Ce bodo zraven zgradili se NEK2, bo malo drugace, ker zna biti precej vecja zaradi hladilnega stopla.

Voda je seveda normalno pitna. Imas vec zajemov v hribckih okoli KK. NEK Savo samo ogreva, saj se njena voda uporablja za hlajenje (sekundarnega ali tercialnega kroga - ne vem vec iz glave), vendar ne pride blizu sevanju.

Ko sva se z mojo odlocala za okolico Krskega, nama je bila najbolj vsec Kostanjevica. Tam je lepo in narava, Gorjanci, so res pred pragom. Kasneje sva hotela hiso in v Kostanjevici ni bilo pametne izbire. Zato sva gledala ali Reso ali Leskovec. Na koncu sva kupila v Leskovcu in nam je cisto v redu.

Ker Posavje v vecini lezi v Krski kotlini, zna vcasih megla trajati vec kot bi si zelel. Pri tem NEK in HE sigurno ne pomagajo.

enemon ::

Kako to, da je v vseh manjših mestih kar naenkrat toliko Kosovcev in Albancev? Do pred parimi leti tega ni bilo, vsaj ne v tolikšni meri, kaj se je torej zgodilo?

Raptor F16 ::

enemon je izjavil:

Kako to, da je v vseh manjših mestih kar naenkrat toliko Kosovcev in Albancev? Do pred parimi leti tega ni bilo, vsaj ne v tolikšni meri, kaj se je torej zgodilo?


Predvsem njihovi rođaci fasaderji, keramičarji, zidarji jim rihtajo papirje in zaposlitev... neko bajto kupjo in pol živijo vsi na kupu ali pa v skupnih stanovanjih.

Bureki in sladoled se tukaj ravno ne prodajajo dobro.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

ubermensch ::

Hvala, še za tvoje mnenje. Ja, ta trend priseljevanja šiptarjev je kar zaskrbljujoč.

Koliko bi rekel, da so v redu cene na m2 nepremičnine v Posavju? Sem malo raziskoval in sem našel, da je povprečje nekako okoli 1100 eur/m2.

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

Ko sek kupoval stanovanje, obstoječa gradnja, je bilo povprečje 1000 €/m2, 3 leta nazaj.

Cheetah ::

ubermensch je izjavil:

Hvala za mnenja.

1. Sklepam, da je stari del tisti, kjer je Valvasorjeva knjižnica in muzej? Tisti, stisnjen med reko in hribom? Torej je boljši levi breg, tam kjer stoji nuklearka?
2. Aja, kako je glede nje? Sem gledal, da načeloma naj ne bi bila višja incidenca rakov zaradi sevanja, kako pa je z onesnaženostjo Save v tistem območju? Je voda normalno pitna?
3. Na desnem bregu Save je torej slabo, razen tisti južni del, Leskovec pri Krškem in Velika vas pri Krkšem, ki je blizu AC?
4. Pravite, da so v okolici Krškega cigani, a sta Leskovec in Velika vas tu izvzeti? Je sploh kakšno bolj znano naselje, kjer so strnjeni, da vem česa se izogibat? Ali so kar povsod razmetani, kar je potem zelo slabo?
5. Kakšno imate mnenje glede tega območja med Krkšim in Brežicami na levem bregu, npr. Spodnji Stari Grad?
6. Odmaknjenost Bizeljskega me ne moti, če že, je to plus. Sem videl da majo vse potrebne trgovine, šolo itd. Kaj hočeš boljšega. Narava in gradovi so pa fenomenalni. Hrana tudi.


1. Ja, knjižnica in muzej sta v starem delu (tudi upravna enota npr.).

2. Tega še nikoli nisem zasledil ampak dvomim, da je to res, ker je količina sevanja v bližini NEK zanemarljivo majhna. Nekje sem prebral, da človek, ki živi tik ob ograji NEK prejme letno dozo sevanja približno enako, kot da bi pojedel par banan :). Možno, da so bili te incidenti od sevanja med delavci elektrarne? Voda je normalno pitna.
Moram pa reči, da včasih ko se pelješ po mostu oziroma po obvoznici ob savi (na Vidmu) kar smrdi (zdi se mi, da je zaradi čistilne naprave), kar je v bistvu ena izmed redkih stvari, ki me moti v Krškem poleg industrijske cone, ki je tudi v bližini in je bolj zapuščeno/neurejeno. Se mi pa zdi, da so zdaj začeli nekaj obnavljati.

3. Jaz ti ne moreč povedati če je "slabo", ker ne vem točno kaj misliš s tem. Leskovec je kar velika vas (ena največjih v Sloveniji) in se mi zdi vredu. Tam sem tudi preživel velik del otroštva. Velika Vas je manjša vas, kakih 5 min vožne iz Leskovca. Tukaj maš eno gostilno se mi zdi, nogometno igrišče zraven gasilskega doma, frizerja, trgovine pa se mi zdi da ni. Zdi se mi, da so ljudje tam med seboj dobro povezani in se veliko družijo. Drugače je pa "Obcestna" vas.

4. Malo naprej od Velike Vasi je eno cigansko naselje (Rimš). Zdi se mi da jih je nekaj tudi v enem delu Leskovca. Kot verjetno že veš, cigani živijo večinoma na samem in z njimi načeloma ni problemov in jih ne boš srečeval (razen mogoče v kaki trgovini). Problem bi lahko bil naprimer za otroke v osnovni šoli. Ko sem jaz hodil jih je bilo kar veliko v OŠ Leskovec, na Vidmu (OŠ Jurija Dalmatina) pa baje niti enega.

5. Poznam par ljudi, ki tam živi ampak žal ne vem kako je tam.

Osebno mi je Krško všeč po 20 letih življenja tukaj in se mi pač zdi da "nič ne fali" :). Strinjam se z tistim, ki je omenjal šiptarje, saj so bolj problematični kot cigani če mene vprašaš in jih je polno (v zadnjih desetih letih recimo se jih je polno priselilo sem). Če te še kaj zanima lahko še vprašaš in bom probal odgovorit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cheetah ()

Reaper ::

Nek v nobenem primeru ni problematičen in s tega vidika ni bojazni. Živim tu že celo življenje in nimam treh rok :).

Na obvoznici res smrdi ampak zaradi tovarne Vipap ali kako se dan danes imenuje, kjer delajo celulozo/papir. Ta je bila dejansko glavni onesnaževalec pri nas. Z leti se je to izboljšalo, tudi sklopi tovarne so ugasnili.

Ciganov imaš v Leskovški šoli, na Vidmu recimo ne, imaš pa tu Albance, ki želijo vpeljati svoj prav, kot sem že omenil. V zadnjih letih se jih je res veliko priselilo k nam, pred kratkim ja bilo tudi razkritje zakaj, zaradi goljufanja naše države, kjer so podjetja zaposlenim Albance izdajala lažne plačilne liste, da so ti lahko k nam vozili družine, v resnici pa finančno tega niso bili sposobni narediti.

Je nekaj ciganske problematike okoli Krškega ampak ne toliko kot recimo okoli Šentjerneja. Nekaj jih je tu na poti od Velike vasi do Rake, pa na Krškem polju od Leskovca do hipodrom itd... Jih srečaš v trgovinah, po večini brezobrazni, se jih ogneš in se z njimi je ukvarjaš. Tudi na to temo nekaj delajo oblasti, ker so ponekod zadeve šle čez mejo.

Meni je na Vidmu super ker imam brez avta dostopno vse, vrtec, šolo, banko, pošto, več trgovin, zdravnika, lekarno, zavarovalnico, železniško in avtobusno postajo... Imel sem tudi opcijo selitve na podeželje kjer je lepo ampak z vidika izhodišča otrok za šolo in samostojnost sem se odločil da ostanemo v mestu. Na podeželju so otroci odvisno od prevoza staršev ali javnega prevoza, tu pa od svoje "peš honde", ko so seveda dovolj stari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Raptor F16 ::

Reaper je izjavil:



Je nekaj ciganske problematike okoli Krškega ampak ne toliko kot recimo okoli Šentjerneja. Nekaj jih je tu na poti od Velike vasi do Rake, pa na Krškem polju od Leskovca do hipodrom itd... Jih srečaš v trgovinah, po večini brezobrazni, se jih ogneš in se z njimi je ukvarjaš. Tudi na to temo nekaj delajo oblasti, ker so ponekod zadeve šle čez mejo.


Čist tok v vednost. Pri nas smo imeli v zadnjih letih več problemov s kočevskimi cigani kot lokalnimi. To je itak vse povezan hodjo pa vsi na druge konce Slovenije svoje "posle" delat. Kot da je dogovrojeno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Reaper ::

Čisto možno ja.

juroz ::

Raptor F16 je izjavil:

enemon je izjavil:

Kako to, da je v vseh manjših mestih kar naenkrat toliko Kosovcev in Albancev? Do pred parimi leti tega ni bilo, vsaj ne v tolikšni meri, kaj se je torej zgodilo?


Predvsem njihovi rođaci fasaderji, keramičarji, zidarji jim rihtajo papirje in zaposlitev... neko bajto kupjo in pol živijo vsi na kupu ali pa v skupnih stanovanjih.

Bureki in sladoled se tukaj ravno ne prodajajo dobro.


lahko potrdim tudi za gorenjsko oz okolica kranja.
pred 5 leti niti ene hiše albanske v ulici, sedaj vsaj 5 hiš.
manjša ulica, par 10 hiš.

SuperKripto ::

Cheetah je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Hvala za mnenja.

1. Sklepam, da je stari del tisti, kjer je Valvasorjeva knjižnica in muzej? Tisti, stisnjen med reko in hribom? Torej je boljši levi breg, tam kjer stoji nuklearka?
2. Aja, kako je glede nje? Sem gledal, da načeloma naj ne bi bila višja incidenca rakov zaradi sevanja, kako pa je z onesnaženostjo Save v tistem območju? Je voda normalno pitna?
3. Na desnem bregu Save je torej slabo, razen tisti južni del, Leskovec pri Krškem in Velika vas pri Krkšem, ki je blizu AC?
4. Pravite, da so v okolici Krškega cigani, a sta Leskovec in Velika vas tu izvzeti? Je sploh kakšno bolj znano naselje, kjer so strnjeni, da vem česa se izogibat? Ali so kar povsod razmetani, kar je potem zelo slabo?
5. Kakšno imate mnenje glede tega območja med Krkšim in Brežicami na levem bregu, npr. Spodnji Stari Grad?
6. Odmaknjenost Bizeljskega me ne moti, če že, je to plus. Sem videl da majo vse potrebne trgovine, šolo itd. Kaj hočeš boljšega. Narava in gradovi so pa fenomenalni. Hrana tudi.


1. Ja, knjižnica in muzej sta v starem delu (tudi upravna enota npr.).

2. Tega še nikoli nisem zasledil ampak dvomim, da je to res, ker je količina sevanja v bližini NEK zanemarljivo majhna. Nekje sem prebral, da človek, ki živi tik ob ograji NEK prejme letno dozo sevanja približno enako, kot da bi pojedel par banan :).


Mislim, da primerjava ni dobra. Namrec radioaktivnost obogatenega urana ne moremo primerjat z banano oziroma sevanjem kalija, ki ga banana vsebuje. Kalij in obogaten uran sta med sabo neprimerljiva. Clovek potrebuje kalij in se ga z bananami ne more predozirat. Tudi ce bi jih jedel vec mesecev in vsak dan priblizno 1000 banan.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Kar se pa tice vpliva Krsko, bral sem, da so raziskave pokazale spodbujanje dednih mutacij tudi pri najnizjih vrednostih sevanja, raziskave iz tujine. Ampak pozabljate, da mutacije so lahko tudi pozitivne. Drugac pa od leta 1981 do zdaj se ni dovolj generacij preteklo od takrat, da bi lahko opazili morebitne spremembe.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

enemon je izjavil:

Kako to, da je v vseh manjših mestih kar naenkrat toliko Kosovcev in Albancev? Do pred parimi leti tega ni bilo, vsaj ne v tolikšni meri, kaj se je torej zgodilo?

Oboje Posavje
https://www.dnevnik.si/1042790411
https://old.delo.si/novice/slovenija/di...


https://trma.si/kranjska-klobasa/mestni...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

FTad ::

sbawe64 je izjavil:

enemon je izjavil:

Kako to, da je v vseh manjših mestih kar naenkrat toliko Kosovcev in Albancev? Do pred parimi leti tega ni bilo, vsaj ne v tolikšni meri, kaj se je torej zgodilo?

Oboje Posavje

S prevaro do delovnih dovoljenj

Novomeški policisti in kriminalisti so danes zgodaj zjutraj potrkali na vrata več stanovanjskih in poslovnih prostorov na območju PU Novo mesto. Po naših neuradnih podatkih naj bi šlo za gradbeno podjetje Saramati iz Krškega. Na novomeški policijski upravi so nam potrdili le, da je v preiskavi sodelovalo 33 policistov in kriminalistov, ki so na šestih lokacijah pregledali več stanovanjskih in poslovnih prostorov ter vozil.

https://www.dnevnik.si/1042790411


Hehe, Saramati je pri nas kakih 10 let nazaj fasado delal. Kolikor se spomnim, je bilo vse narejeno korektno in po razumni ceni. Za kaj vec bi moral pa fotra vprasat :)

Raptor F16 ::

FTad je izjavil:



Hehe, Saramati je pri nas kakih 10 let nazaj fasado delal. Kolikor se spomnim, je bilo vse narejeno korektno in po razumni ceni. Za kaj vec bi moral pa fotra vprasat :)


Pa saj vsepovsod njihiv pano na odrih vidiš ko se kje dela ...

SuperKripto je izjavil:

Kar se pa tice vpliva Krsko, bral sem, da so raziskave pokazale spodbujanje dednih mutacij tudi pri najnizjih vrednostih sevanja, raziskave iz tujine. Ampak pozabljate, da mutacije so lahko tudi pozitivne. Drugac pa od leta 1981 do zdaj se ni dovolj generacij preteklo od takrat, da bi lahko opazili morebitne spremembe.


Dejanske meritve so pokazale, da je sevanje na ozemlju elektrarne dobesedno zanemarljivo. Moč sevanja pa pada s kvadratom razdalje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

blink ::

enemon je izjavil:

Kako to, da je v vseh manjših mestih kar naenkrat toliko Kosovcev in Albancev? Do pred parimi leti tega ni bilo, vsaj ne v tolikšni meri, kaj se je torej zgodilo?


Po navedbah poznavalcev fiktivne prijave prebivališč v Sloveniji služijo kot odskočna deska za delo bodisi v Sloveniji bodisi v EU, saj na ta način lažje dobijo delovna dovoljenja, upravičeni pa so tudi do nekaterih socialnih transferjev.


https://mojeposavje.si/krsko-na-tovarni...

SuperKripto ::

Raptor, kam pa gredo odpadki? Je to tudi zanemarljivo, ce imajo odpadki razpolovno dobo vec milijonov let? Pa ce mi lahko razlozis, kdo za vraga bo kontroliral te odpadke milijon let?

Zgodovina sprememb…

borisk ::

za odpadke se ne bat, jih bomo uporabili za gorivo v novejših reaktorjih, samo regulatorji se morajo znebit straha ( v takšnih lahko tudi kaj oplenenitega narediš).

sbawe64 ::

FTad je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

enemon je izjavil:

Kako to, da je v vseh manjših mestih kar naenkrat toliko Kosovcev in Albancev? Do pred parimi leti tega ni bilo, vsaj ne v tolikšni meri, kaj se je torej zgodilo?

Oboje Posavje

S prevaro do delovnih dovoljenj

Novomeški policisti in kriminalisti so danes zgodaj zjutraj potrkali na vrata več stanovanjskih in poslovnih prostorov na območju PU Novo mesto. Po naših neuradnih podatkih naj bi šlo za gradbeno podjetje Saramati iz Krškega. Na novomeški policijski upravi so nam potrdili le, da je v preiskavi sodelovalo 33 policistov in kriminalistov, ki so na šestih lokacijah pregledali več stanovanjskih in poslovnih prostorov ter vozil.

https://www.dnevnik.si/1042790411


Hehe, Saramati je pri nas kakih 10 let nazaj fasado delal. Kolikor se spomnim, je bilo vse narejeno korektno in po razumni ceni. Za kaj vec bi moral pa fotra vprasat :)

Fasade da, same gradnje jim raje ne zaupaj.

Še en minus za opa, NEK leži na tektonski prelomnici.
https://focus.si/potresna-nevarnost-jed...
2020 is new 1984
Corona World order

Reaper ::

Pa se vi zavedate če se kaj slabega zgodi v NEK, da bo to fasala cela Slovenija + širša okolica? Takrat ti ne bo pomagalo če si v KP, LJ, MS ali pa v KR. Škoda, da Albanci ne razmišljajo tako, bi se naselili kje drugje in ne pri nas ;)

techfreak :) ::

Predvsem cakamo na NEK2 in NEK3, z varnejsim dizajnom, da lahko upokojimo NEK1 in TES. :)

Reaper ::

Itak, ne vem kaj toliko časa packajo. NEK2 bi se lahko že od davno zidal če ne bi bili pri nas tako pohlepni. Kader imamo, odobravanje lokacije tudi, kaj si mislijo sosedi bi nam pa tako moralo biti vseeno, kot da Avstrijec nas vpraša, ko pri sebi doma kaj dela.

Raptor F16 ::

Reaper je izjavil:

Itak, ne vem kaj toliko časa packajo. NEK2 bi se lahko že od davno zidal če ne bi bili pri nas tako pohlepni. Kader imamo, odobravanje lokacije tudi, kaj si mislijo sosedi bi nam pa tako moralo biti vseeno, kot da Avstrijec nas vpraša, ko pri sebi doma kaj dela.


Res je toliko izobraženim bi lahko dali nove priložnosti za dobro plačana dela z odgovornostmi primernimi njihovi izobrazbi, pa jim ne bi bilo treba bežati ven.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi "zelene" energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9314368 (11030) jest10
»

Služba in relacija Ljubljana-Krsko

Oddelek: Loža
255009 (4193) T0RN4D0
»

Fukušima - jedrski incident v teku (V) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25462805 (49102) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877993 (64598) Pyr0Beast

Več podobnih tem