» »

Applovi avtomobili že leta 2024?

1
2
»

pffff ::

A se koga ta avto spominja na Applovo misko? :))

Raptor F16 je izjavil:

Neko futuristično jajco


Ravnokar si opisal Teslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Raptor F16 ::

pffff je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Neko futuristično jajco


Ravnokar si opisal Teslo.


Tesla je pol-izdelek.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Problem Tesle je, da so avti malo grdi in spominjajo na nekaj iz bele tehnike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

Pameten uporabnik bo za 100-300 EUR sam predelal kolo v električnega...

Primer: https://www.ebay.de/itm/26-Hinterrad-E-...

In si zrihta službo od doma...


Nekaj takšnega sem imel v mislih. Morda pa kdaj bo...

Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Problem Tesle je, da so avti malo grdi in spominjajo na nekaj iz bele tehnike.

Meni je Tesla 3 všeč, se mi pa zdi znotraj nefunkcionalna. Pa kvaliteta izdelave, draga popravila po izteku garancije.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Raptor F16 ::

zmaugy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Problem Tesle je, da so avti malo grdi in spominjajo na nekaj iz bele tehnike.

Meni je Tesla 3 všeč, se mi pa zdi znotraj nefunkcionalna. Pa kvaliteta izdelave, draga popravila po izteku garancije.


Njihova servisna mreža je roko na srce en kurac vredna.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vres.ales ::

Konkurenca je vedno potrebna, če nebi blo AMD-ja bi še zdaj bili na dual core, nebi bilo nič i-jev

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:


Saj ce clovek objektivno pogleda predstavitev novih telefonov zadnjih 3-4 let, se o telefoniranju, poslovni rabi nic ne govori, govori se samo se o kameri sem, kameri tja, kameri levo desno.


Ko sem gledal Apple show par let nazaj (ne vem kaj mi je blo), je publika svršavala na nove smajlije, pa tudi na višje cene.

Upam, da Apple splavi svoj avto, ne ker sem fanboy, ampak gotovo bo UI spoliran v nulo, gotovo kakšna dobra inovacija ali tri. Še več konkurence tudi ne škodi.

Raptor F16 ::

c3p0 je izjavil:



Upam, da Apple splavi svoj avto, ne ker sem fanboy, ampak gotovo bo UI spoliran v nulo, gotovo kakšna dobra inovacija ali tri. Še več konkurence tudi ne škodi.


Realno: ali potrebuješ več kot to ?



Poudarek na POTREBUJEŠ
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

Kakšno tipko na volano bi pa že imel, če že nimam fizične za glasnost radia. Pa električna ogledala, ki najbrž niso niti ogrevana, če so ročna. Drugač pa še tiste tri vrtljive gumbe odstraniš in dobiš teslo.

poweroff ::

640k is enough for anybody, ja.
sudo poweroff

shadeX ::

Raptor F16 je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Upam, da Apple splavi svoj avto, ne ker sem fanboy, ampak gotovo bo UI spoliran v nulo, gotovo kakšna dobra inovacija ali tri. Še več konkurence tudi ne škodi.


Realno: ali potrebuješ več kot to ?



Poudarek na POTREBUJEŠ



Ti praktično s tem postom sprašuješ tole:

Ali je čas da človeštvo za vedno ustavi napredek?

Ker frankly, imamo že vse kar potrebujemo, pa tudi 100 in 500 let nazaj so imeli vse kar so potrebovali.

P.S

Bolj ogabne notranjosti še nisem videl. Kaj pri VW-ju kadijo mi tud ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

lexios ::

Gotta miss Clarkson, Hammond in May playing with all these new cars. :D

nodes ::

Avtonomna vožnja bo referenca kot je bil včasih nemški diesel

J.McLane ::

Na govorice je prišlo še več govoric, baje se Apple za baterije dogovarja s Toshibo, ki je znana po LTO baterija. Nad temi baterijami se lahko izživlaš kolikor hočeš pa ne bodo crknile, lahko jih napolneš v 10 minutah... samo dva problema imajo energijska gostota je nekje 110 Wh/kg in visoko ceno. Zakaj je cena visoka, za to ker v anodi potrebujejo titan.

V glavnem tole je ziher bullshit govorica. Nekdo je šlišal project Titan in sedaj so notri kar naenkrat LTO baterije :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Upam, da Apple splavi svoj avto, ne ker sem fanboy, ampak gotovo bo UI spoliran v nulo, gotovo kakšna dobra inovacija ali tri. Še več konkurence tudi ne škodi.


Realno: ali potrebuješ več kot to ?



Poudarek na POTREBUJEŠ



Ti praktično s tem postom sprašuješ tole:

Ali je čas da človeštvo za vedno ustavi napredek?

Ker frankly, imamo že vse kar potrebujemo, pa tudi 100 in 500 let nazaj so imeli vse kar so potrebovali.

P.S

Bolj ogabne notranjosti še nisem videl. Kaj pri VW-ju kadijo mi tud ni jasno.


Ko Apple in ostali ukinejo vse priključke na telefonu pa pridemo do revolucije :)))

Why bother ?

Potem še nisi videl Citröéna
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

techfreak :) ::

Rabis sploh gumbe, ce imas Siri?

Raptor F16 ::

techfreak :) je izjavil:

Rabis sploh gumbe, ce imas Siri?


Kakšno vprašanj :D

Predstavljaj si da se žena na telefonu razgovarja otroci zadaj nekaj razposajeni beri en kup zvočnega šuma v ozadju. Potem pa rečeš Siri daj levi žmigavc, Siri glasnost na 15, siri klima avtomatsko 22.5... :))

In migajoče 3 pikice in "prosim ponovite"
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

tomaz- ::

Zakaj pa bi Siri rekel, naj da žmigavec??
Saj bo sama peljala, ti boš vmes itak videl na androidnem telefonu :)

Realno pa zvočni šum na Siri čisto nič ne vpliva, preverjeno - če že dlakocepimo. pri konkretno naviti muski iz homepoda te brez vsakega problema sliši iz drugega dela sobe, ko jo pokličeš - enako tudi Alexa, da ne bom pristranski :)

gruntfürmich ::

techfreak :) je izjavil:

Rabis sploh gumbe, ce imas Siri?

v vw avtu bo helga.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

techfreak :) ::

VW ze ima "Hello Volkswagen", Helga bi definitivno bila krajsi keyword.

c3p0 ::

Raptor F16 je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Upam, da Apple splavi svoj avto, ne ker sem fanboy, ampak gotovo bo UI spoliran v nulo, gotovo kakšna dobra inovacija ali tri. Še več konkurence tudi ne škodi.


Realno: ali potrebuješ več kot to ?



Poudarek na POTREBUJEŠ


Sicer VW ravno ne bi dajal za zgled, ampak...

Zakaj pa potrebuješ sploh to? Se da še kaj izboljšat, ali je to perfekcija? Tipke, pozicije tipk in ročic, njihov feedback, funkcionalnost menijev, notranja osvetlitev, pomagala, kaj vse avto zna sam ugotovit, da je narobe z njim. Za to "preprostostjo" je skrito marsikaj in če že kdo, ravno Apple obvlada minimalizem.

"Touchscreen za vse" filozofija Tesle se mi btw zdi zgrešena (sem vozil model S par dni in se vrnil na MB z velikim olajšanjem), je pa res, da znatno poceni proizvodnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

poweroff ::

Lol, ko sem bil jaz otrok so sle izboljave v visjo hitrost, navor, nizjo porabo... zdaj govorite o razporeditvi gumbov. Hud napredek... :))
sudo poweroff

m0LN4r ::

Kaksni gumbi? Applov avto bo kvecjemu komplett brez gumbov, brez prikljukcov, to vse stane. Dobil boste retina display za stevce in touch display za dregat malo, ko siri ne uboga. Nad vsem ostalim kontrole vec ne boste imeli.
Ajd mogoce bo kako stojalo ali holder za iphone in moznost dodatnega drzala za uro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

poweroff ::

Retina display... inovativnost na vrhuncu. :))
sudo poweroff

m0LN4r ::

Samo predstavli si True Tone 120Hz stevec v avtu, tega nima noben ;) Noebnih gumbov in namesto volana sofiranje z iphonom, pa se rekl bojo, da je to bolj varno.

PS: Seveda bos lahko DASHCAM posnetke shranjeval v iCloud za par evrov na mesec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

in namesto volana sofiranje z iphonom


Preko iPhona bi v tem primeru samo spremenil destinacijo, zelo verjetno pa ne boš "šofiral" in imel direktno kontrolo nad vozilom.

pa se rekl bojo, da je to bolj varno.


Drži. Avtonomna vozila bodo neprimerljivo varnejša od povprečnega voznika (tipa solatko in podobni), zato je izjemnega pomena da čim hitreje prevzamejo kontrolo nad vožnjo.

PS: Seveda bos lahko DASHCAM posnetke shranjeval v iCloud za par evrov na mesec.


To je sicer izjemna ideja, če bi bil to fičer v samem avtu. Za par € na mesec, mi avto snema vožnjo in le to skrbno shranjuje brez da bi mi bilo potrebno mignit s prstom, obenem pa bom bil zavarovan pred talenti, ki bi povzročili nesrečo. Verjetno bi se tudi z zavarovalnico zdilal za cenejše zavarovanje glede na sam fičer avta.

poweroff ::

Hehe, glejte Apple vernika v praksi.
sudo poweroff

shadeX ::

Normalno da uporabljam produkte v katere verjamem, da mi bodo dvignili kakovost življenja.

Ti ne?

m0LN4r ::

Vsekakor, ampak jaz nisem govoril o avtonomnem vozilu, od tega je apple se zelo dalec, najprej morajo vsaj en avto narediti. Sem ciljal bolj na dizajn notranjosti, kot je recimo Applovo stojalo za monitor.

Ampak osnovni model bo moral bit ze drag brez opreme, pol pa z dodatki prakticno potrojis ceno, pozneje pa se dodas Felge s jabko za par tisocakov, svetlece tepihe z jabko v levo zadnjem kotu, ni da ni.

Ze zdaj se ogromno oz. najvec zasluzi z adapterji, bo treba poslovni model prenest na avtokonfigurator.

PS: Prilozene bodo pa bele svilnate rokavice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Ampak osnovni model bo moral bit ze drag brez opreme, pol pa z dodatki prakticno potrojis ceno, pozneje pa se dodas Felge s jabko za par tisocakov, svetlece tepihe z jabko v levo zadnjem kotu, ni da ni.


In v čem je problem? Rollys Roysu ne težiš, ker imajo linijo svojih produktov od 500k naprej? Če se bo Apple odločil targetirat premožnejše skupine (kar dela praktično tudi sedaj, ampak so cene še vedno tako nizke da si zadeve lahko privošči vsak), potem boš pač kupil avtonomnega Renaulta tako kot bom to naredil jaz, ker ne verjamem da mi avto za 100k+ bistveno dvigne kvaliteto življenje kot avto za 5x manj (za koga drugega lahko to ne velja).

Problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

poweroff ::

shadeX je izjavil:

Normalno da uporabljam produkte v katere verjamem, da mi bodo dvignili kakovost življenja.

Ti ne?

Seveda ne.

Jaz uporabljam produkte ki mi dejansko dvigujejo kakovost življenja. Ne tiste, za/v katere verjamem. >:D
sudo poweroff

shadeX ::

Ampak če ne verjameš, kako potem veš da ti dvignejo kakovost življenja?

Verjeti začneš, kadar ugotoviš da ti produkt/storitev prinese kvaliteten experience. Kako se potem ti odločaš katere produkte izbiraš, če ne verjameš v njih?

Jaz verjamem, da se ti zavedaš kateri produkt ti dvigne kvaliteto življenja, ampak ti se ne zavedaš da je prvo potrebno začeti verjeti v produkt, da sploh to ugotoviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

m0LN4r ::

shadeX je izjavil:

Ampak osnovni model bo moral bit ze drag brez opreme, pol pa z dodatki prakticno potrojis ceno, pozneje pa se dodas Felge s jabko za par tisocakov, svetlece tepihe z jabko v levo zadnjem kotu, ni da ni.


In v čem je problem? Rollys Roysu ne težiš, ker imajo linijo svojih produktov od 500k naprej? Če se bo Apple odločil targetirat premožnejše skupine (kar dela praktično tudi sedaj, ampak so cene še vedno tako nizke da si zadeve lahko privošči vsak), potem boš pač kupil avtonomnega Renaulta tako kot bom to naredil jaz, ker ne verjamem da mi avto za 100k+ bistveno dvigne kvaliteto življenje kot avto za 5x manj (za koga drugega lahko to ne velja).

Problem?
Ne ker rollsa delajo po meri za ta denar in vecino stvari "handmade" pa ogromno paleto izbire materialov.
Apple tipish je pa vzemi tak kot je in se prilagodi njim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Ne ker rollsa delajo po meri za ta denar in vecino stvari "handmade" pa ogromno paleto izbire materialov.


Moj primer ni letel samo na RR ampak je veliko drugih brandov (Ferrari, Lamborghini, Jaguar, Porsche, ..), ki so serijski in so podobno dragi (če si se že spodtaknil ob "handmande" zadevo).


Apple tipish je pa vzemi tak kot je in se prilagodi njim.


Ne vidim problema, ker trg pove svoje mnenje ko zadevo kupi/ne kupi. Na srečo je avtomobilskih brandov toliko da ti res ne bo potreba kupovat Applovega avtomobila (v kolikor bo to realnost) in biti zaklenjen v njihovem mehurčku.

poweroff ::

shadeX je izjavil:

Ampak če ne verjameš, kako potem veš da ti dvignejo kakovost življenja?

Verjeti začneš, kadar ugotoviš da ti produkt/storitev prinese kvaliteten experience. Kako se potem ti odločaš katere produkte izbiraš, če ne verjameš v njih?

Jaz verjamem, da se ti zavedaš kateri produkt ti dvigne kvaliteto življenja, ampak ti se ne zavedaš da je prvo potrebno začeti verjeti v produkt, da sploh to ugotoviš.

Pogledam svoje potrebe, nato pa specifikacije produkta in potem ko produkt preskusim/uporabljam, spremljam gledam ali zadošča mojim potrebam, kaj so pomankljivosti,... ne malikujem pa produkta. In ne verujem vanj.

Saj ni božanstvo.

Preprosto vem kaj so moje potrebe in potem spremljam ali produkt zadostuje tem potrebam. (Zato tudi ne rabim imeti vsako leto novega iCrapa, ker stari telefon povsem zadošča potrebam. Nimam pa potrebe po "lepših" izdelkih.)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

m0LN4r ::

Moj primer ni letel samo na RR ampak je veliko drugih brandov (Ferrari, Lamborghini, Jaguar, Porsche, ..), ki so serijski in so podobno dragi (če si se že spodtaknil ob "handmande" zadevo).
Te brandi so znani po avtih, Apple je po avtih znan tocno 0.
Nevem kaj primerjas tukaj.

Ne vidim problema, ker trg pove svoje mnenje ko zadevo kupi/ne kupi.
Trg danes kupi vsak drek iracionalno (in tu se sluzi dnar). Samo prodati ga moras znat. Prepoznavnost pa gre z roko v roki z marketingom, ampak tudi to ni nujno potrebno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Pogledam svoje potrebe


Super. Jaz tudi.

spremljam gledam ali zadošča mojim potrebam, kaj so pomankljivosti,... ne malikujem pa produkta. In ne verujem vanj.


Absolutno verjameš v produkt, ki ga uporabljaš - drugače ga ne bi. Tudi ko izbereš določen tip sira na polici v Hoferju, veš da ti bo prinesel boljši experience kot konkurenčen, zato pa ga sploh izbereš. Če pa preizkušaš nekaj novega obstaja pa rizik da ti določen produkt ne bo všeč, ampak vseeno verjameš (zato pa ga izbereš). Če se izkaže da ni res (slab okus sira), v njega ne verjameš več in naslednjič izbereš drugega oz. tistega, ki si prej uporabljal.

Zato tudi ne rabim imeti vsako leto novega iCrapa


Tega večina ljudi ne dela - ampak ti temu verjameš, na podlagi nepreverjenih podatkov in govoric ter ta stereotip uporabljaš v takih in podobnih debatah kot argument (ki to ni).

Preprosto vem kaj so moje potrebe in potem spremljam ali produkt zadostuje tem potrebam.


In kdo si potem ti da si dovoliš z drugimi govoriti v poniževalnem tonu, samo zato ker imajo drugačne specifikacije oz. potrebe kot jih imaš ti?

Trg danes kupi vsak drek iracionalno (in tu se sluzi dnar).


Mogoče je res (mogoče ni), ampak to se bo s produktom zgodilo samo enkrat pri posamezniku. Če bo ta ugotovil da produkt ne da takega experienca kot si je zamislil, ga ne bo nikoli več kupil. Ampak kot vidimo pri Applu to ni ravno "the case", ker se kupci vračajo - meaning ljudje so zadovoljni z izkušnjo ki jo produkt dostavi (za denar ki ga plačajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Samo prodati ga moras znat.


Se strinjam da je marketing izrednega pomena. Jaz vem da obstajajo produkti, ki bi mi lahko še dodatno zvišali kvaliteto življenja ampak ne vem za njih - ker je marketing slabo naštudiran.

Ampak kot rečeno dejstvo obstaja - produkt bom kupil samo enkrat in če mi ne bo dostavil obljubljene izkušnje (kot je bilo rečeno), potem takega produkta ne bom več kupil, kar je normalno. Skupaj s produktom pride tudi ime podjetja, in zelo verjetno tudi od njih ne bom nič več kupil (sploh če prvič kupujem produkt tega podjetja).

m0LN4r ::

Kupci se vracajo tudi zaradi zvestobe, odvisnosti, fanboyizma. Saj pa vecina kupcev Iphona 12 niti ne ve kaj zna nova kamera ali telefon.
Pac ker je instagram na prejsnem dobro delal... bo tudi na tem, ampak mora biti nov, novi cevlji, nov model, nova jakna, nova torbica, novi uhani, nova verizica, novo zato, ker se "zalusta" novo.
Vprasaj zeno zakaj ima 50 parov suhov, ki jih vec ne nosi v omari, pa kjub dobri izkusnji in temu, da so se prakticno novi, hoce spet nove.

Vir: preprodajanje starega, bolha, ebay, ko kaj novega pride.

Tiste, ki menjajo Iphone zaradi trenda in se poserjejo na izkusnjo, je veliko vec, kot tisti, ki menjajo zaradi dejanske potrebe.

Ampak kot rečeno dejstvo obstaja - produkt bom kupil samo enkrat in če mi ne bo dostavil obljubljene izkušnje (kot je bilo rečeno), potem takega produkta ne bom več kupil, kar je normalno. Skupaj s produktom pride tudi ime podjetja, in zelo verjetno tudi od njih ne bom nič več kupil (sploh če prvič kupujem produkt tega podjetja).
Razlozi ti to unim, ki kupujejo nov model adidas in najkic vsako leto zaradi izgleda, ne pa zaradi tega, ker so jih pri laufanju navdusili. Vprasanje, ce so z njimi sploh kdaj laufali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

obljubljene izkušnje
To je lahko tudi "zdaj sem trendi"
"Ish habe Iphone tablet, BAR bezahlt!" pol pa"scheise wie funktioniert das"
nonstop, iz tedna v teden
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Kupci se vracajo tudi zaradi zvestobe, odvisnosti, fanboyizma.


Torej v vsakem primeru kupci verjamejo da jim bo produkt dostavil tisto kar želijo, in če se zaradi tega nekdo bolje počuti kdo smo mi da bi temu nasprotovali?

Tiste, ki menjajo Iphone zaradi trenda in se poserjejo na izkusnjo,


Nop. Če bi bila izkušnja pri novih iPhonih slaba (slabša), potem jih ljudje ne bi kupovali. Ljudje ne bodo kupovali nekaj kar jim bo prineslo slabo izkušnjo, neglede na trend. Trend lahko samo sproži to da nekdo nekaj kupi na podlagi splošnega prepričanja, ne bo pa takega produkta uporabljal dlje časa če mu ne bo dostavil izkušnje ki jo pričakuje.

shadeX ::

Kar vas moti pri Applu je to da vidite zvezdnike oz. mogoče tudi koga poznanega, da se slika v ogledalu, spredaj pa Applova značka (po možnosti z ovitkom ki ima vmes luknjo da se vidi Apple logo - kar še bolj "podžge", ker se ve da je to taktično speljano). Nič narobe - ljudje samo uporabljajo produkt (iPhone) kot pripomoček da se počutijo sprejete, pomembne (čeprav je to lahko daleč od resnice). Ti kot človek to podzavestno razumeš in te tudi moti, ker sedaj je nekdo "nekaj več", in normalno da potem gnojnico zlivaš na produkt (ki ni nič kriv).

Ampak taki ljudje imajo izjemno nizko stopnjo samozavesti in lahko si vesel da sam nisi tak (da ne potrebuješ produkta, s katerim si boš gradil na samozavesti, sprejetju, itd). Takim ljudem je treba pomagat in razumet njihovo plat.

poweroff ::

Dejstvo je, da ti govoriš o veri, jaz pa o nečem drugem.
sudo poweroff

shadeX ::

Ne ne, bo kar držalo da govoriva o isti zadevi ampak si se malo zmedel.

poweroff je izjavil:

Hehe, glejte Apple vernika v praksi.

Mike_Rotch ::

Pogledam svoje potrebe, nato pa specifikacije produkta in potem ko produkt preskusim/uporabljam, spremljam gledam ali zadošča mojim potrebam, kaj so pomankljivosti,... ne malikujem pa produkta. In ne verujem vanj.


Ti očitno veš, da je produkt zanič še preden firma sploh uradno pove, da razvija karkoli v tej smeri.

Ja, sama objektivnost te je :)

kow ::

"kako se pri Applu vnovič spogledujejo z razvojem osebnega vozila oz. vsaj tehnologije za avtonomno vožnjo."
Vnovic? To zelo verjetno ni res, ampak ce prav razumem je novica potrditev nove strategije (ki je verjetno stara vsaj leto ali dve, ce ne vec).


"Osrednja prednost Applovih vozil naj bi bil akumulator"
To se zdi malo verjetno, razen ce je Apple kupil kaksno podjetje s kaksnim kljucnim patentom, ki ga je ostala industrija spregledala.


"ki naj bi zasnovan monocelično in ne več kot pakiranje stotnij manjših baterij".
To se zdi nemogoce, ker kateri tip celice ima vec sto voltov napetosti (kot so ze drugi omenili)?
Verjetno Reutersov novinar ni dovolj tehnicno podkovan.


"Poleg tega bo baterija zasnovana po tehnologiji LFP (litijev železo fosfat), ki se pri delovanju manj segreva in je zato varnejša."
To je splosno znana tehnologija, ki jo uporabljajo vsi (novejsi) cenejsi elektricni avtomobili. Zdi se nemogoce, da bi imel Apple kaksno prednost pri tej tehnologiji, prej obratno.


"Applova vozila naj bi tudi sestavljali zunanji ponudniki, med potencialnimi imeni omenjajo tudi Magno International, ki ima lakirnico na naših tleh."
Kolikor razumem je Magna nekaksen "Foxconn" avtomobilske industrije. Verjetno eno redkih podjetij, ki lahko zagotovi vecjo proizvodnjo.


"Toda, kot povzemajo v poročilu, je za cenovno znosnost česa takega potrebno letno izdelati vsaj 100.000 vozil, številka pa se mora povečevati. Za primerjavo omenjajo Teslo, kjer so potrebovali kar 17 let, da so s svojimi vozili začeli redno dosegati dobiček."
100k avtomobilov se zdi majhna kolicina. Primerjava s Teslo je nesmiselna, ker Tesla bo leta 2024 verjetno proizvajala cirka 2 milijona avtomobilov letno.
Po nobeni logiki ni cilj Apple narediti profitabilno tovarno avtomobilov, ampak spraviti na cesto veliko avtomobilov, kjer bodo imeli vgrajeni svoh hw in software. Takrat jih bo imela Tesla na cesti ze nekaj milijonov svojih vozil. Osnovna predpostavka v vsej zgodbi o avtonomni voznji je, da ne znamo simulirati realnega sveta, zato za razvoj avtonomne voznje potrebujes lastno floto avtomobilov, ki zbirajo podatke (ki jih ne delis s konkurenco).


"Še vedno pa menda obstaja možnost, da se bo na koncu iz vsega (znova) izcimila zgolj tehnologija za avtonomno vožnjo."
Vsa poanta je software (velike marze), kontrolo nad hw rabis zato, da ne pustis drugih zraven.


Drugace se govori, da gre v resnici za:
Lithium-titanate battery @ Wikipedia
(Toshiba)

Ta povzema, vir je Gali (YT Tesla fan/investitor) in The limiting Factor (znan YT kanal o baterijah):
https://twitter.com/HoedjeBE/status/134...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi avtomobili že leta 2024? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9612630 (7010) kow
»

Kako pretentati samovozeče avtomobile z zlonamernimi prometnimi znaki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8322625 (17884) Mare2
»

Google Waymo: samovozeča vozila bodo podobna klasičnim

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
137019 (6196) Unknown_001
»

Toyota vlaga 50 milijonov dolarjev v raziskave samovozečih avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5835197 (19833) Truga
»

Googlov pametni avtomobil brez voznika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13335189 (30336) darkolord

Več podobnih tem