» »

Množično Covid testiranje tik pred množičnim cepljenjem v Sloveniji

Množično Covid testiranje tik pred množičnim cepljenjem v Sloveniji

««
3 / 36
»»

vostok_1 ::

Če je to resno vprašanje, sem šokiran, da si ga postavil.
Saj nisi resen.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Fantje, pomnete kako so nam razni sheeskharji in Okapiji trdili, da hitre in PCR teste se itak vodi ločeno in ne bo vplivalo na epidemiološko sliko in ukrepe?

Ja, takrat se hitrih testov ni zapisovalo v statistiko. Ti si trdil drugače in se, kot ponavadi, lagal, kar dobesedno potrjuješ s tem zapisom. Če bi dejansko bil sposoben normalne debate, bi preprosto vprašal, kaj si sedaj mislimo o teh spremembah. Ampak ne, raje greš lagati.

Tukaj jih sicer še vedno vodijo ločeno. Ampak ja, osebno se mi zdi takšno poročanje vlade napačno, vsaj dokler ne dobimo podatka o dejanski zanesljivosti naših hitrih testov. Čeprav, glede na to, da vlada, že najkasneje od konca prvega vala, ne upošteva stroke, ki bi bila edina usposobljena na podlagi katerikoli testov "voditi epidemijo", je pa pri nas v resnici očitno vseeno, če ljudi testiramo še s testi za nosečnost.

Ampak ti kar išči zarote v prav vsaki novici, še v vremenski napovedi in horoskopu. Bistvene številke, so kot vedno, število hospitalizacij in zasedenost intenzivne nege, ki stagnirajo že skoraj 2 meseca. Kako točno katerikoli test vpliva na to, še danes nisi uspel pojasniti.

vostok_1 je izjavil:

Jp. Zgleda, da tisti, ki največ delajo in prispevajo k blagostanju družbe so najbolj zatirani.

V tem primeru tebe nima kaj skrbeti.

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

Badwolff je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Dragi vostok ti si the one and only trol tukaj. :))

vostok ni trol :D

Vem vem. Samo če njegove poste bereš kot samostojne enote brez da poznaš njegov 'track record' ti deluje kot trolćek

Badwolff je izjavil:

Zakaj ne bi pozitivnih iz hitrih testov šteli med pozitivne?

Pri telih naših Top Shop testih sem jaz tudi malo skeptičen. Glede na veliko število pozitivnih zna biti da reagirajo na celo paleto corona virusov (potrjevanje z PCR bi bilo skoraj nujno).

Standardno pa hitri testi nebi smeli imeti false pozitivnih, zgolj bistveno več false negativnih kot PCR, če jih seveda prav uporabljaš.

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Fantje, pomnete kako so nam razni sheeskharji in Okapiji trdili, da hitre in PCR teste se itak vodi ločeno in ne bo vplivalo na epidemiološko sliko in ukrepe?

Ja, takrat se hitrih testov ni zapisovalo v statistiko. Ti si trdil drugače in se, kot ponavadi, lagal, kar dobesedno potrjuješ s tem zapisom. Če bi dejansko bil sposoben normalne debate, bi preprosto vprašal, kaj si sedaj mislimo o teh spremembah. Ampak ne, raje greš lagati.

Tukaj jih sicer še vedno vodijo ločeno. Ampak ja, osebno se mi zdi takšno poročanje vlade napačno, vsaj dokler ne dobimo podatka o dejanski zanesljivosti naših hitrih testov. Čeprav, glede na to, da vlada že najkasneje od konca prvega vala stroke, ki bi bila edina usposobljena na podlagi katerikoli testov "voditi epidemijo", je pa pri nas v resnici očitno vseeno, če ljudi testiramo še s testi za nosečnost.

Ampak ti kar išči zarote v prav vsaki novici, še v vremenski napovedi in horoskopu. Bistvene številke, so kot vedno, število hospitalizacij in zasedenost intenzivne nege, ki stagnirajo že skoraj 2 meseca. Kako točno katerikoli test vpliva na to, še danes nisi uspel pojasniti.

vostok_1 je izjavil:

Jp. Zgleda, da tisti, ki največ delajo in prispevajo k blagostanju družbe so najbolj zatirani.

V tem primeru tebe nima kaj skrbeti.

Zamudil sem en dan kot zgleda. Se ti iz dna srca opravičujem.
Ti pa si faliral perpetually.

Kako zapisujejo na Sledilniku me ne zanima, saj tudi vlado ne zanima, zato pa so jim "želeli" ukiniti redne podatke.

Zanesljivost antigenskih testov že imaš. Ti si mi jo linkal iz EU papirjev.
Je uradno nekje med 30-80%. Realno bi ocenil precej nižje, glede na to, da reagira readily na kokakolo.
Malo bolj meglen dan in že pH lahko pade.

Zadeve so rubbish beyond doubt...izven striktnih laboratorijskih circumstances.

Tvoj poskus posmehovanja mislim, da ni uspel.
Definitivno pa si se osramotil pred celotno publiko.
ktnxbye
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

vostok_1 je izjavil:

Zamudil sem en dan kot zgleda. Se ti iz dna srca opravičujem.
Ti pa si faliral perpetually.

V kakšni fantaziji ti sploh živiš? Kako si "zamudil en dan"? Že od začetka epidemije se je v statistiko vodilo samo PCR teste. Hitre teste so pričeli zraven šteti šele sedaj. Ti si trdil, da se to počne že ves čas (sicer si v svoji ihti "dokazovanja" nezanesljivosti PCR testov tudi večkrat pomešal slednje s hitrimi testi in podobno, tako da verjamem, da ti je težko slediti lastnim nebulozam in zato sprejmem opravičilo).

vostok_1 je izjavil:

Zanesljivost antigenskih testov že imaš. Ti si mi jo linkal iz EU papirjev.
Je uradno nekje med 30-80%. Realno bi ocenil precej nižje, glede na to, da reagira readily na kokakolo.

Saj to veš, da med hitrimi testi različnih proizvajalcev lahko obstajajo velike razlike? Da nimajo vse države enakih testov? Kako torej lahko karkoli trdiš o zanesljivosti testov, ki jih uporabljamo mi? In ja, če so blizu 80%, so dovolj zanesljivi, da si z njimi lahko pomagamo (če bi vlada dejansko začela poslušati stroko in na podlagi tega sprejemati ukrepe seveda).

Urbano#Desno ::

vostok_1 je izjavil:

Bo kar ene 80%. Ne boš verjel a cocacola je pozitivna tudi na testu nosečnosti. :)) Zlivanje kisline po regentu pač uniči test.

vostok_1 je izjavil:

Malo bolj meglen dan in že pH lahko pade.

:))

V kakšni fantaziji ti sploh živiš? Kako si "zamudil en dan"? Že od začetka epidemije se je v statistiko vodilo samo PCR teste. Hitre teste so pričeli zraven šteti šele sedaj. Ti si trdil, da se to počne že ves čas (sicer si v svoji ihti "dokazovanja" nezanesljivosti PCR testov tudi večkrat pomešal slednje s hitrimi testi in podobno, tako da verjamem, da ti je težko slediti lastnim nebulozam in zato sprejmem opravičilo).

Nope. Ni res.
To sem začel trditi, ko so pred dnevi vpeljali množično testiranje.
Glede okuženih sva se vs čas pogovarjala o PCR številkah, saj antigen testov sploh še ni zares bilo.

Sem pa od vsega začetka trdil, da so antigen testi smeti. To je res. Guilty as charged.

Saj to veš, da med hitrimi testi različnih proizvajalcev lahko obstajajo velike razlike? Da nimajo vse države enakih testov? Kako torej lahko karkoli trdiš o zanesljivosti testov, ki jih uporabljamo mi? In ja, če so blizu 80%, so dovolj zanesljivi, da si z njimi lahko pomagamo (če bi vlada dejansko začela poslušati stroko in na podlagi tega sprejemati ukrepe seveda).

Spet spišan na najbolj slaboumen način, let me explain:

1. Papirji, ki si jih ti linkal iz EU birokracije, kolikor sem pogledal podajo nek povprečen interval zanesljivosti v tistem tekstu. 30-80%.
2. Razumem, da ti takoj vzameš 80% kot standardno vrednost, saj ti argumentu najbolj ustreza.
Žal pa se stvari tako ne počne. Vzame se kvečjemu povprečje ali pa mediano.
Torej smo na 55%.
To številko zelo blizu tudi potrjuje praksa.
Pomnete Muska, pomnete osebje v Planici?
Basically 50/50 je bilo v obeh primerih. V planici so imeli sample size n=60. Musk pač n=1.
3. Vrednost 80% predvidevam, da dobiš samo za najbolj perfektne pogoje, ki testu ustrezajo.
Taki pogoji pa kot smo že povedali, in kot je to povedal tudi tvoj EU papir...je praktično ko je človek že močno obremenjen z virusem...da bi ga v resnici že klinično lahko diagnosticirali.
V tem primeru je antigen test uporaben zgolj za razločevanje covida in drugih respiratornih bolezni...pa še to v sterilnem, kontroliranem bolnišničnem laboratoriju.

Ti še ni dovolj sramotenja?
Just quit bro.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: vostok_1 ()

Barakuda1 ::

vostok_1 je izjavil:

Barakuda, mi narediš uslugo in vržeš tega neproduktivnega trola vn? I'll owe you one.

8-O

Niti pod razno.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

vostok_1 je izjavil:

To sem začel trditi, ko so pred dnevi vpeljali množično testiranje.

Ne laži, že večkrat smo morali razlagati, da se v statistike vodi samo PCR teste in pred nekaj dnevi ni bilo prvič. Sicer si pa danes sam začel govoriti, kot da sva se z Okapijem motila o tem, da je bilo to do sedaj ločeno. Zakaj že, če sedaj praviš, da si to vedno vedel?

vostok_1 je izjavil:

2. Razumem, da ti takoj vzameš 80% kot standardno vrednost, saj ti argumentu najbolj ustreza.

Kako sem karkoli vzel, če pa govorim o tem, da ne poznamo zanesljivosti hitrih testov, ki jih je kupila naša vlada? Govorim o tem, da obstajajo različni proizvajalci teh testov in nekateri so zelo zanesljivi, drugi spet ne. Mene zanima, kako zanesljivi so tisti, ki smo jih kupili mi, ker tega podatka še nisem zasledil.

vostok_1 je izjavil:

Ti še ni dovolj sramotenja?
Just quit bro.

Sramotim se samo s tem, da hranim dežurnega trola. Imaš prav, bom odnehal.

ajdov ::

https://www.24ur.com/novice/korona/smuc...

Uresničila se je še ena 'teorija zarote'.

Ne laži, že večkrat smo morali razlagati, da se v statistike vodi samo PCR teste in pred nekaj dnevi ni bilo prvič.

Not really no. Kaj si ti razumel ne vem. Jz sem kvečjemu rekel, da mogoče kak doktor kdaj na "črno" uporabi hitri test ker se mu ne da čakati na izvide. Da bi vlada vodila na podlagi hitrih testov...not really. Saj tudi številk nismo imeli.
Definitivno sem pa kdaj rekel, da bo eventuelno uporabljala...kar se je tudi zgodilo.

Ampak ta del tudi če imam narobe, je povsem trivialen.

Sicer si pa danes sam začel govoriti, kot da sva se z Okapijem motila o tem, da je bilo to do sedaj ločeno. Zakaj že, če sedaj praviš, da si to vedno vedel?

Kolikor se spomnem je šlo takole:
Objavi se rezultate množičnega testiranja. Nekdo izjavi, da bodo sedaj manipulirali številke. Prideta ti in okapi, ki pokažeta citate, da se bo to ločeno vodilo. Jz istočasno izjavim, da se bo najbrž res združevalo...pomneš ko si mi negiral, češ da se ne bo podvajalo...in sem humorno odgovoril, takih smešnic si ja ne bi smeli privoščiti?

No kakorkoli že, kregava se o trivii.

Kako sem karkoli vzel, če pa govorim o tem, da ne poznamo zanesljivosti hitrih testov, ki jih je kupila naša vlada? Govorim o tem, da obstajajo različni proizvajalci teh testov in nekateri so zelo zanesljivi, drugi spet ne. Mene zanima, kako zanesljivi so tisti, ki smo jih kupili mi, ker tega podatka še nisem zasledil.

Ni stvar samo kvalitete, zadeva je odvisna najprej od samega viral loada, kvalitete izvedbe testa (strokovnosti).
Že res, da ti bo bolj kvaliteten test, dajal bolj zanesljive podatke in najbrž res tudi višjo senzitivnost detekcije.
Ampak ti ne pomaga, če uporaba ni pravilna.

Antigen tests can be used for screening testing in high-risk congregate settings in which repeat testing could quickly identify persons with a SARS-CoV-2 infection to inform infection prevention and control measures, thus preventing transmission. In this case, and especially in settings where a rapid test turnaround time is required, there is value in providing immediate results with antigen tests, even though they may have lower sensitivity than NAATs.

Clinicians and public health practitioners should understand test performance characteristics to recognize potentially false negative or false positive test results and to guide additional confirmatory testing and patient management. Laboratory and testing professionals who perform antigen tests should understand the factors that affect the accuracy of antigen testing, as described in this guidance. Clinicians, laboratory and testing professionals, and public health practitioners should also understand the differences among diagnostic, screening, and surveillance testing. See CDC’s Overview of Testing for SARS-CoV-2, and Testing Strategies for SARS-CoV-2. Also see FDA’s FAQs on Testing for SARS-CoV-2external icon.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc...

Antigen test res lahko deluje zadovoljivo, ampak ima veliko "če"-jev, ki jih mora strokovnjak pravilno oceniti.

Masovno vtikanje palčk v ljudi na megleni ulici, od sester, ki niso zares usposobljene za to...ti ne bo dalo dobre rezultate.

Plus kot si že sam omenil...veliko držav sploh ne uporablja top quality reči, ampak nek bullšit, ki so ga kupili po najnižji razpisni ceni. Kar samo poslabša situacijo.

Zato vstrajam na trditvi, da nam bi bila dovolj klinična diagnoza in nikakor ne testi.
Vedno se je tako počelo.
Še posebej za virus kot covid, ki okuži cel DSO, pobije pa single digit procent.

Sramotim se samo s tem, da hranim dežurnega trola. Imaš prav, bom odnehal.

Bye. Don't let the door hit you on your way out.

ajdov je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/smuc...

Uresničila se je še ena 'teorija zarote'.

Super. Otrokom od 12+ let se bo vtikalo palčke v nosno votlino, če bodo želeli malo na snegec.

2021 predvidevam, da bo še kruh težko kupiti brez cepiva.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

PS. Če so musku pokazali 2 + in 2 -, so vrjetno res smeti.
Ali me želiš prepričat, da najbogatejši človek na svetu si ni mogel privoščiti state of the art teste?
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

vostok_1 je izjavil:

Zato vstrajam na trditvi, da nam bi bila dovolj klinična diagnoza in nikakor ne testi.
Vedno se je tako počelo.

Očitno si obtičal nekje v srednjem veku, ko medicina še ni bila razvita.
Upajmo, da boš doživel trenutek, ko bodo izumili mikroskop in rentgen, pa boš videl, kako se bo veljavnost te tvoje trditve od te dobe naprej spremenila.

vostok_1 je izjavil:

PS. Če so musku pokazali 2 + in 2 -, so vrjetno res smeti.
Ali me želiš prepričat, da najbogatejši človek na svetu si ni mogel privoščiti state of the art teste?

Za neke določene vrednosti statističnih mer testa se da preprosto izračunati, na (povprečno) vsakih koliko bogatašev, ki se testirajo s štirimi testi, bosta dva pokazala pozitiven in dva negativen rezultat.
Kar ti želimo povedati je to, da o statistiki nimaš pojma. Ali se tega dejstva zavedaš ali pa ga zavračaš, je seveda tvoja odločitev.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: jernejl ()

jernejl je izjavil:

Za neke določene vrednosti statističnih mer testa se da preprosto izračunati, na (povprečno) vsakih koliko bogatašev, ki se testirajo s štirimi testi, bosta dva pokazala pozitiven in dva negativen rezultat.
Kar ti želimo povedati je to, da o statistiki nimaš pojma. Ali se tega dejstva zavedaš ali pa ga zavračaš, je seveda tvoja odločitev.

Nice try.
Najbrž boš tudi našel isto količino 60 osebja v Planici, kjer bo isto pokazalo.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

Osebje v Planici ima z Muskovim testiranjem toliko skupnega kot ti s pametjo. Nič.

Mislil si rečti "hitri testi s pandemijo"? Definitivno nič, se strinjam.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

hator ::

Med antigenskimi testi obstaja velika razlika. Ta poceni najdejo ca. 80 % dejanskih okužb, naredijo skoraj 10 % lažno pozitivnih. Ta boljši najdejo čez 90 %, lažno pozitivnih je ok. 1 %. Ne vem kaj naši uporabljajo.

coffeetime12 ::

Važno je, da Ivan zaupa izredno pomembno nalogo, medtem ko imamo dnevno umrlih za avtobus, novemu ministru za zdravje. Gantar je fejk!

ajdov je izjavil:

77 lažno pozitivnih

https://www.nfl.com/news/all-77-false-p...

Testing irregularities at one of the labs used by the NFL led to 77 positives for COVID-19 among players and staff members from multiple teams Saturday.

NFL Network Insider Ian Rapoport and NFL Network's Tom Pelissero reported that all 77 original tests were rerun Sunday night, and every single one came back negative, per sources informed of the situation.

All 77 individuals also underwent additional point-of-care tests. Each came back negative as well.

Skoraj identična slika v Planici. Samo, da ni bilo rerunov.

Pri antigen testih ni vparšanje samo proizvajalčeve kvalitete, ampak številnih drugih reči.
Da se odločamo na osnovi antigen testov pa je kriminal svoje vrste.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

carota ::

vostok_1 je izjavil:

ajdov je izjavil:

77 lažno pozitivnih

https://www.nfl.com/news/all-77-false-p...

Testing irregularities at one of the labs used by the NFL led to 77 positives for COVID-19 among players and staff members from multiple teams Saturday.

NFL Network Insider Ian Rapoport and NFL Network's Tom Pelissero reported that all 77 original tests were rerun Sunday night, and every single one came back negative, per sources informed of the situation.

All 77 individuals also underwent additional point-of-care tests. Each came back negative as well.

Skoraj identična slika v Planici. Samo, da ni bilo rerunov.

Pri antigen testih ni vparšanje samo proizvajalčeve kvalitete, ampak številnih drugih reči.
Da se odločamo na osnovi antigen testov pa je kriminal svoje vrste.

Teorije zarote ...

Possibly...saj po mnenju sheeskharjev in Okapijev, so se NLF igralci in osebje v Planici zmenili za uporabo istih testov ali rezultatov.
Itak manipuliranje športnih rezultatov ni nič posebnega...ane sheeskhar/Okapi?

Ne vem sicer kako zgleda tekma smučarskih skakalcev proti igralcem ameriškega nogometa, ampak ok...nova disciplina kot kaže.

:))
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

---
https://boingboing.net/2020/12/21/russi...

A Russian scientist credited with working on a coronavirus vaccine has been stabbed and somehow fell out of a window of a multi-story St. Petersburg apartment building, and has died, reports Moscow Times.

Kagansky's affiliations included the Maryland-based National Cancer Institute, and the University of Edinburgh, where he was reportedly recently working on a Covid-19 vaccine.

Three frontline healthcare workers have mysteriously fallen out of hospital windows in Russia over the past two weeks, heightening public attention to the working conditions for doctors and medical professionals amid the coronavirus pandemic.

https://www.msn.com/en-ca/news/world/th...

Rusi bodo res morali narediti nekaj glede varnosti balkonov/zasteklitve v visokih stavbah. Še posebej tam kjer je covid research.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

--
https://www.collective-evolution.com/20...

Ex-Pharmaceutical Rep Brandy Vaughan Found Dead After Warning People To Investigate Her Death

Bing Liu: Chinese-born professor dies in US murder-suicide

https://www.bbc.com/news/world-us-canad...

Kaj okoli cepiva/research bolezni za ošpice, tetanus, klopni meningitis itd. tudi ljudje umirajo kot po spisku?

Zagotovo zgolj naključje.
#teoretikiNaključji
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

--
sbawe je sicer že omenil nekaj časa nazaj, ampak vseeno:

https://jonsnewplace.wordpress.com/2020...

The World Health Organization (WHO) has updated its definition of "herd immunity," redefining the term as something only achievable when the "vast majority of a population are vaccinated."

A ni tako Okapi/Sheeskhar, da stroka že ve kaj dela in, da WHO zagotovo ni kompromitiran?
Teorije zarote pa to.

Zgleda you were wrong. Pa ne bi bilo prvič.

PS. Kaj to pomeni za nas plebse? Počasi bodo vsi epidemiologi začeli govoriti, da je herd immunity dosegljiv samo prek cepiva in ne več prek prekuženja.
Čez par let bo splošno sprejeta definicija in nihče ne bo več se spraševal.
Niti dr. Ihan.

A ni fanj subvertat cel svet?
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

carota ::

Samo še eno od mnogih naključij. Hehehe.

TheMachete ::

Me je pa presenetilo, da je koncept "lažne varnosti" že dosegel nas.

(Sem že parkrat linkal v drugih temah, pojavljati so se začeli članki, da bi po precepitvi naroda, morali biti še strožji ukrepi, vsaj kakšno leto, ker bodo cepljeni dobili "lažen občutek varnosti" in bodo glede na zmanjšano prisotnost simptomov okužbe zaradi cepiva, lahko postali superprenašalci)
https://www.nytimes.com/2020/12/08/heal...

Včeraj objavljeno
Bojana Beović: Hitri test ne sme dajati lažne varnosti
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Pa pri nam še ne bo take dostopnosti cepiva, zato se bo pripadnost Covid ideologiji izvajala z hitrimi tesi pred vstopom v socialno/javno življenje, ne bo še certifikatov, tako kot sedaj v FRA in UK.
Potem bodo pa samo prešaltali na cepivo.

Še pomnite te ideje, ki se vam je zdele tako bizarna? https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kmal...

Takrat so to ovrgli, ker niso morali tako javno ignorirati dejsta, da hitri in PCR nista enakovredna, sedaj je pa EU na unijski ravni odpravila to prepreko, kot vam je rekel vostok.
Sedaj se bo pa to izvajalo, točke za odvzem omenjene v članku, so sedaj postavljene, na smučiščih že prakticirajo...)

Pa neka infektologijna je rekla, da hitri test pomeni, da vsaj 2 uri nismo okuženi, mislim da bo to limit za trgovino, itd...

Zgodovina sprememb…

TheMachete ::

Aha, vidim, da je troka že prehitela mojo teorija zarote.
" Kot je dejala, bo takšne teste v prihodnje mogoče opravljati tudi v podjetjih in šolstvu."
Je pa iz članka na rtv, že linkan.

Popravek, sem našel trditev za dve uri:
"mag. Marija Magajne: "Če ste na testu pozitivni, pojdite domov in se nemudoma izolirajte. Doma kontaktirajte svojega izbranega zdravnika. Negativni rezultat testa naj vam ne da občutka lažne varnosti, saj ste čez dve uri že lahko pozitivni. Še naprej upoštevajte vsa priporočila."
https://twitter.com/vladaRS/status/1340...

Pa smo spet pri lažni varnosti, haha.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Over my (grandpa) dead body only.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
Galaxy S10

Ni zastonj, da so korona-bedaki vedno manj aktivni.
Počasi začenjajo dojemati, da it's not how they thought it was.

Nekdo je spraševal nekaj strani nazaj, od kje toliko testiranj, ko pa so drive in kovid točke prazne?Moj oče je bil na travmatološki 3 dni,testiran je bil vsak dan.Drugi teden gre nazaj,verjetno za malo več časa,poročam kakšna bo situacija.

~sharp

Sploh me ne preseneča. Koronovci bodo najbrž trdili, da je to fejk news.

PS. Vesel božič.
(Vrjemite ali ne, ampak sesutje Božiča je ena od njihovih dolgoročnih želja. Vse krščanskega želijo uničiti.)
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

vostok_1 je izjavil:

Vrjemite ali ne, ampak sesutje Božiča je ena od njihovih dolgoročnih želja. Vse krščanskega želijo uničiti.

Eppur si muove!
Samael != Samuel

Samael je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vrjemite ali ne, ampak sesutje Božiča je ena od njihovih dolgoročnih želja. Vse krščanskega želijo uničiti.

Eppur si muove!

Ne bodi neučakan dragi Samael.
Toliko kot so uspeli v zadnjih letih denegrirati mošiaka, ni skoraj nobenemu uspelo.
It's only a matter of time. And little at that.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

PS. Vesel božič.
(Vrjemite ali ne, ampak sesutje Božiča je ena od njihovih dolgoročnih želja. Vse krščanskega želijo uničiti.)
To dvomim, božič prinaša toliko €, da bo ostal komercializiran. Morda pa za kakšno stoletje.

P.S. Enako.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

--
@sbawe
Dežurnemu zdravniku Billyju se je pridružil še primarij Tony Blair:
https://www.rt.com/op-ed/510577-tony-bl...
Meet 'Dr' Tony Blair, warmonger turned vaccination guru and health passport promoter

https://www.independent.co.uk/voices/co...

Res zgleda so toliko obupani, da vlečejo vn vse možne celebrity-je iz naftalina...v upanju, da jim kdo vrjame.

Zdi se mi, da če ne bi bilo boomerjev in GenX bi najbrž krize že konec. Pa ne zaradi virusa in age group, ampak ker ta mladi ne gledajo več CNN, BBC in podobnega sranja, ki pita propagando.

Cruz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

PS. Vesel božič.
To dvomim, božič prinaša toliko €, da bo ostal komercializiran. Morda pa za kakšno stoletje.

P.S. Enako.

Komercializacija božiča, dejansko je del tega plana.
Zadeve so se začele subvertati nekje okoli 1920.
Za božič se proslavja rojstvo mošiaka in ne obdaruje ali žura.

Komercializacija božiča ni prišla kar iznenada. Zadeve so bile načrtovane, pa ne od kapitalistov.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Barakuda1 ::

Cruz je izjavil:

Tako je.

Osebno svobodo in človekove pravice damo, Božička pa ne damo >:D
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Kot rečeno, se prav nič ne veselim 2021.
Vse kar sem dosedaj počel bo postalo močno omejeno.

Moja napoved za jesen/zimo 2021 bo: večino leisure opravil, ki smo jih bili desetletja vajeni bo zahtevalo health pass. Bodisi test, cepivo ali nekakšno potrdilo, ki bo morda tudi v obliki good standing ratinga na korona aplikaciji.
Ne, narobe ste razumeli...ne govorim o socialnih točkah (še). Govorim o tem, da bo recimo aplikacija preverjala kvaliteto tvojega "social distancing". In če boš "trusted person" boš najbrž lahko to imel namesto cepiva itd.

Ta kaos, ki ga imamo ta Dark Winter je pač kaos, ker zadeve niso še utečene. Poleti se bo sprejemalo evropske direktive, zakone itd. da bo večji del infrastrukture nared za novo sezono.
2022 naprej pa bo zgolj še optimiziranje in dodajanje funkcij.

Do 2030 pričakujem vpeljavo nekih limited socialnih točk na zahodu.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

• predlagalo izbris: jest10 ()

---
Iz sosednje teme:

Pomnite kdo so forumski posamezniki, ki so nam pred meseci pisali čustvene zgodbice kako umirajo 90+ lentiki zaradi naše sebičnosti in upiranju zdravstveno neutemeljenega lockdowna? Pomnite?

No, jaz vas ne bom dolgočasil s sentimentalnimi novelami, ampak

https://necenzurirano.si/clanek/svet/me...

Slovenska mladina se na izredne razmere odziva s tesnobami, motnjami hranjenja, depresijo, celo poskusi samomora. Kot kaže, se jih le manjši del odloči poiskati pomoč, zato naša sogovornica Marija Anderluh, vodja Službe za otroško psihiatrijo na Pediatrični kliniki v Ljubljani, pravi, da bo epidemiji okužb sledila še epidemija težav v duševnem zdravju.

Koliko otrok je vreden en 85+ letnik dragi koronarji?
Še dobro, da ste se zadnje tedne, ko je prišlo veliko bullšita na plano, poskrili.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

To se je zdela teorija zarote samo teoretikom zarote, nikomur drugemu.
Ljdi, ki znamo razmišljati, se je to zdelo kot povsem normalen in logičen posotopek v teh časih.

Če mora pozitiven za 10 dni v karanteno, poleg njega pa še vsi, s katerimi je bil v stiku, to zelo slabo vpliva na poslovanje podjetja. V interesu podjetja je torej, da okuženim prepreči vstop.

Hitri test ni nič drugačnega od merjenja temperature, kar tudi marsikatero podjetje že od pomladi naprej počne, samo da je pač veliko učinkovitejši pri prepoznavanju okuženih.

Testiranje za korono ni čisto nič drugačnega kot testiranje z alkotesti, kar marsikatero podjetje rutinsko počne. Testirajo tudi za mamila. Ker pijan ali zadet delavec lahko povzroči nesrečo.

Nehaj lagat že enkrat Okapi, prekleto.

Virus ni enemu podjetju odvzel delavce v večjem številu. Pa hitrih testov niti nismo imeli.

Merjenje temperature je bistveno bolj zanesljivo, saj večina je kužnih ob nastopu simptomov. Asimptomatiki so laž, ki jo lažnjivci tvoje sorte propagirate.

Alkotest je izredno zanesljiv napram hitremu testu, še samo zaradi tega ker je zvezen in ne diskreten.

PS. Izjavil si, da morajo novinarji biti kritični.
Vsaj enkrat se drži tega kar poveš.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 je izjavil:

Res zgleda so toliko obupani, da vlečejo vn vse možne celebrity-je iz naftalina...v upanju, da jim kdo vrjame.

Ja, izjemno smešno je, kako se opirate na razne doktorje Muske in Potrče, v upanju, da bo vašim blodnjam kdo zategadelj bolj verjel.

https://necenzurirano.si/clanek/svet/me...
Slovenska mladina se na izredne razmere odziva s tesnobami, motnjami hranjenja, depresijo, celo poskusi samomora. Kot kaže, se jih le manjši del odloči poiskati pomoč, zato naša sogovornica Marija Anderluh, vodja Službe za otroško psihiatrijo na Pediatrični kliniki v Ljubljani, pravi, da bo epidemiji okužb sledila še epidemija težav v duševnem zdravju.

Koliko otrok je vreden en 85+ letnik dragi koronarji?

Pa ne samo to. V zadnjem času se je pojavilo veliko - predvsem mlajših odraslih ljudi - z različnimi vrstami psihoz.
Kaj povzoroča psihozo
...
- hud stres in velika življenjska sprememba je lahko sprožilni dejavnik za začetek psihotičnosti pri osebi, ki je dedno nagnjena k nastanku te bolezni

Posledično vas obdajajo razne shizofrene in paranoidne misli.

Okapi trdi, da evropa fura po švedskem modelu, češ, ko bo na švedskem isto kot pri nas bodo podobno zapirali.
Pozablja pa dodat, da švedi ne v enem ne v drugem valu niso imeli podobno kot pri nas, z praktično minimalno ukrepov.

Trdi, da pač dva obmejna soldata sredi buttfuck himalaje, ki si sporadično izmenjavata strele...je totalna vojna...češ, saj pač uporabljata strelno orožje, ampak ne še v velikem številu.
Tehnično gledano ima prav. V praksi je to seveda povsem druga zgodba.

V resnici drugega kot švedski model sploh ni mogoče.
Kaj pa je alternativni pristop?
Eksterminirati vsa organska bitja? Halo style.
Se zapret v bunkerje za tisočletje?
Prebroditi pandemijo na Marsu?

Na neki butasti tehnikaliji se dela pametnega.

V resnici je Švedski model:
Aktivno iskanje ukrepov, ki bi minimalno omejevali prebivalstvo.

Evropski/ZDA model pa je pavšalna represija v upanju, da se slika pandemije spremeni navzdol.

Švedski so edini ki solirajo in sprejemajo ukrepe po lastni presoji.
Vsi ostali kopiramo od drug drugega, čisto pavšalno.

Se bojim za švede, da naslednje leto od IMFja ne bo več kreditov.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

kajetan ::

ne se cepit ljudje.

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno, se prav nič ne veselim 2021.
Vse kar sem dosedaj počel bo postalo močno omejeno.

Moja napoved za jesen/zimo 2021 bo: večino leisure opravil, ki smo jih bili desetletja vajeni bo zahtevalo health pass. Bodisi test, cepivo ali nekakšno potrdilo, ki bo morda tudi v obliki good standing ratinga na korona aplikaciji.
Ne, narobe ste razumeli...ne govorim o socialnih točkah (še). Govorim o tem, da bo recimo aplikacija preverjala kvaliteto tvojega "social distancing". In če boš "trusted person" boš najbrž lahko to imel namesto cepiva itd.

Ta kaos, ki ga imamo ta Dark Winter je pač kaos, ker zadeve niso še utečene. Poleti se bo sprejemalo evropske direktive, zakone itd. da bo večji del infrastrukture nared za novo sezono.
2022 naprej pa bo zgolj še optimiziranje in dodajanje funkcij.

Do 2030 pričakujem vpeljavo nekih limited socialnih točk na zahodu.

To, kar si napisal se bo uresničilo mogoče še mnogo hitreje kot si ti misliš. Kitajci že testirajo svojo tehnologijo nadzora na določenih skupinah ljudi. Govorim o celih vaseh.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: kajetan ()

---
@jernejl
Vsakomur, ki ima nekaj možganskih celic, je bilo že spomladi jasno, da popoln lockdown ne more trajati dvainštirideset let.
Lahko pa traja nekaj časa. In je tudi trajal. In gospodarstvo je preživelo.
Četudi temu, kar imamo zdaj, praviš švedski model, to niti približno ne pomeni, da je tak model bil kakorkoli smiseln spomladi. Švedska je lep dokaz, da ni bil. Gospodarsko niso prihranili praktično ničesar, so pa izgubili veliko življenj.

Nekaterim se vam je zmotno zdelo, da ne-švedski model pomeni popolno zaprtje za dvainštirideset let oziroma dokler se virus ne iztrebi. Jasno je, da to mislite zgolj tisti, ki ste slepi za dejstva, in vidite samo to, kar se vam porodi v fantaziji.

Se vidi kakšen tip si.

A izguba osebnih svoboščin ne šteje nikamor?
Koliko življenj pa so izgubili?
https://www.statista.com/statistics/525...
Zaenkrat niso niti še predrli letno povpečje, pa bo kmalu konec leta.

Slep za dejstva si ti in zelo nesposobno propagiraš neko tvojo propagando.

@b3d_
To naredijo vsak dan cca 10k testov - gredo isti ljudje večkrat na mesec na test "za vsak slučaj"?
Se to kaj beleži? So v teh številkah tudi testi zdravstvenega osebje? Se da vidit kakšna je starostno strukturo teh, ki se gredo testirat?

Kot je napisal soforumaš, očeta/strica/al kaj že so vsak dan znova testirali v bolnici. Zadeva je zagotovo šla v statistiko.
Ne govorimo torej o unikatnih dnevnih posameznikih, ampak repeated tests.
Kako to razni okapiji, sheeskharji in jernejli spregledajo sicer ne vem...ampak ok.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

kajetan je izjavil:

To, kar si napisal se bo uresničilo mogoče še mnogo hitreje kot si ti misliš. Kitajci že testirajo svojo tehnologijo nadzora na določenih skupinah ljudi. Govorim o celih vaseh.

To še zdaleč ni več sci-fi na zahodu:

https://gizmodo.com/your-credit-score-s...

In a new blog post for the International Monetary Fund, four researchers presented their findings from a working paper that examines the current relationship between finance and tech as well as its potential future. Gazing into their crystal ball, the researchers see the possibility of using the data from your browsing, search, and purchase history to create a more accurate mechanism for determining the credit rating of an individual or business.

In ne, niti slučajno se ne bo pri tem ustavilo in niti slučajno ni to zgolj ameriški problem.
IMF je mednarodna organizacija, ki se je priključila great resetu.

To, da se na "demokratičnem", "liberalnem" zahodu sploh pogovarjamo o konceptu socialnih točk...je transgresija najvišje vrste.
Pa ne mene sedaj zbadat, češ, da ne bom moral kupiti kruha. Jz sm svoj najlepši del lajfa že dal skozi.
Obsodili boste miljone in miljone novih generacij, na sistem, ki ga vam bodo zamerili na kasnejša leta.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

---
@Mačeta
MIAMI - The University of Miami is investigating the possible effects of the coronavirus vaccine on male fertility.

Lead researchers Dr. Ranjith Ramasamy, a reproductive urologist with U Health, initiated an earlier study which found the virus was present in the testicles for up to six months following infection.

To protect fertility, some men may want to consider freezing their sperm prior to vaccination.

Haha.
Teorije zarote pač.
Zato predlagam, da se prokoronarji čimprej cepijo. Itak so samo teorije zarote.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

sharp126325 ::

vostok_1 je izjavil:

Ni zastonj, da so korona-bedaki vedno manj aktivni.
Počasi začenjajo dojemati, da it's not how they thought it was.

Nekdo je spraševal nekaj strani nazaj, od kje toliko testiranj, ko pa so drive in kovid točke prazne?Moj oče je bil na travmatološki 3 dni,testiran je bil vsak dan.Drugi teden gre nazaj,verjetno za malo več časa,poročam kakšna bo situacija.

~sharp

Sploh me ne preseneča. Koronovci bodo najbrž trdili, da je to fejk news.

PS. Vesel božič.

Kar sem napisal drži 100000%,če koronarji mislijo, da lažem je to njihov problem.

--
Kaj sedaj sheeskhar...dopuščaš torej možnost?

Kaj pa tale "teorija zarote"?

V naravi (ali pa v laboratoriju, iz katerega je pomotoma ušel kot posledica napake kakšnega idiota in ne kot del neke globalne zarote) se je razvila nova verzija koronavirusa, ki je ravno dovolj nalezljiv, da predstavlja nevarnost zdravstvenim sistemom, ker so lahko hitro preplavljeni s prevelikim številom pacientov ter s tem povzročijo zlom sistema. Zaradi globaliziranosti in izredno slabe pripravljenosti celega sveta na pandemijo, se je ta izjemno hitro razširil po celem svetu.

Sprva smo predvidevali, da gre res za nek naravni virus. Takoj po temu smo videli, da ni iz tržnice, in da je v Wuhanu WIV.
Po nadaljnem raziskovanju smo spoznali, da sta Billy in Fauci vtikala svoje prste v WIV. So much so...da so CORONA VIRUS GAIN OF FUNCTION RESEARCH!!!! premestili v Wuhan.

Po nadaljnem raziskovanju, smo tudi spoznali, da virus je najvrjetneje umeten, ker ima nenavadne lastnosti, ni podoben nobenemu iz divljine, pa še zadnji sample je čudežno izginil (#teoretikiNaključji).
Ravno tako je prila informacija, da je CCP imel strategijo nekonvencionalnega vojskovanja proti zahodu, med katerimi spada tudi bioterror napad.

Billy, Schwab itd. pa par let že govorijo kako moramo spremeniti družbo. Schwab je začuda po pol leta imel že vso knjigo pripravljeno o Covid-19.
Billy, Fauci, WHO itd. organiziral Event 201 tik pred izbruhom. Fauci napove suprise pandemic v kratkem času.

Mislim, come on...vsak detektiv bi ti povedal...da tu fanj smrdi.

Zaradi nesposobnosti politikov smo bolj ali manj po celem svetu dobili različne omejevalne ukrepe, ki so ponekod bolj, ponekod manj smiselni/efektivni, tudi zaradi različnih sebičnih interesov politike, gospodarstva, posameznih egoistov itd., ki marsikje ne upoštevajo veliko bolj smiselnih nasvetov stroke ter sprejemajo odločitve na podlagi lastnih sebičnih mnenj, želja ter nagonov.

Nesposobnost politikov ni zarota, je zgolj ploden teren za sposobne zarotnike, da odigrajo to partijo šaha.
A misliš, da WEF, kjer je letna članarina tudi do 1M$ ni sposobna najeti, čisto nedolžno, par analitikov v 10 letih, da oceni situacijo v svetu? Verige, zdravstvo, politična nastrojenost, weak points...
Komot pod pretvezo "reševanja sveta". Analitiki pojma nimajo čemu so jih najeli.
Zarota je do te faze povsem omejena na originalne ploterje in se ni razširila.

Ker virusu zaradi nevarnosti zloma zdravstvenih sistemov ne moremo pustiti, da bi se prosto širil po prebivalstvu in jih s tem "naravno precepil", smo zato šli v razvoj cepiva, v katerega je cel svet preusmeril praktično vsa svoja sredstva in zato smo se uspeli izogniti vsem siceršnjim preprekam pri razvojih cepiv, kot so birokratske ovire, pomanjkanje sredstev itd. ter (tudi zaradi znanstvenih napredkov v zadnjih desetletjih) uspeli razviti učinkovito cepivo mnogo hitreje kot sicer.

bioNtech in predvsem Moderna sta praktično čez noč postali podjetja. Moderna ni imela nobenega produkta do sedaj. Billyjev denar pa je v njih.
Zagotovo je investiranje pohitrilo postopek. Ampak za testiranje cepiv v resnici rabiš čas, ne denar.
Kot drugo noben zdravstveni sistem se ni zlomil. Večina dejansko poroča o praznih kapacitetah. Nismo niti blizu "wartime" levelu.
Gre za zdravstveno anomalijo, ki jo zdravstveni sistemi pač niso pričakovali, saj smo imeli tako nizko smrtnost vsa ta leta.

Je to res manj verjetno od "Bill Gates in pajdaši so umetno ustvarili virus z namenom depopulacije ter najprej virusu omejevali širjenje preko lockdownov, zato da bodo nato zaslužili s cepivom, ki nas bo dolgoročno naredil neplodne, da bomo z zmanjšanjem populacije uredili globalno segrevanje ter hkrati za izvajanje tega izjemno kompliciranega načrta podkupili skoraj vse svetovne politike, stroko, zdravstvo in medije"?

Tvoja teorija nikjer ne izključuje Billyja in Schwaba.
Podkupovanja je bilo minimalno.
WHO kot krovna organizacija diktira večini zahodne stroke. Dovolj je bilo tam nastavit par svojih. Kar je CCP uspešno naredil. Ali kljubuješ tudi dejstvu?

Pol imaš razne Orbanovce kot je Janša, ki vidi v kaosu priložnost zase...in čisto nesluteče prispeva k agendi.

Prekleto...še naš lastni politik je conspiriral. Manipulira z ciframi, izvaja neustavne ukrepe izven priporočil stroke itd.
Ampak majkemi...Billy je pošten deček in tega ne bi nikoli naredil ane.

Je res tako težko sprejeti, da je življenje polno naključij in če se nekdo zavestno odloči iskati bilokatere povezave, ki bi ta naključja nekako razložila, da jih bo tudi "našel"? Da ljudje na vseh nivojih (tudi v stroki) preprosto delajo napake (še posebej, ko se soočiš z nečim povsem novim in okoli tebe na praktično vseh področjih obstaja panika, dvomi, utrujenost, zasičenost itd.), ki niso del neke komplicirane zarote, temveč samo običajne napake, ki jim občasno sledijo še napačne odločitve s katerimi si ti posamezniki (ali občasno celotne organizacije) preprosto želijo rešiti svojo lastno rit (občasno tudi s kakšnim prikrivanjem teh napak in podobno)?

V tej covid zgodbi je bilo že toliko naključji, da je že matematično nemogoče.
Še posebej ker nam javno govorijo, da želijo predrugačiti svet na bazi covid pandemije. Javno, z planom nam odkrito govorijo kaj želijo.

Zakaj je tebi to tako nemogoče vrjeti...ne razumem.
Vedno, od pamtiveka je elita želela predrugačiti svet po svojih željah...zakaj naj bi to danes nemogoče?

A ko je napoleon korakal po cesti dveh cesarjev, si tudi bil dvomljivec v Francoske imperialistične težnje?
A ko je Wilhelm pritiskal na Habsburžane, si tudi bil dvomljivec v nemški supremacizem?
Ko je stalin izvajal svoje masovne Purge si tudi vrjel v "anti-soviet activity" teh "kriminalcev"?

Mislim ej, upam da si res trol, ker tako trde kot si ti in Okapi...i'd never.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Zgodovina sprememb…

PS. Ena misel:

Nekateri pravijo, da bo naslednja smrtonosna pandemija že enkrat prišla.

Koliko smrtonosnih pandemij smo imeli v zadnjih 30 letih?
Nobene.

In še manj jih bomo imeli v prihodnosti. Zakaj?

Zato ker celoten svet je dvignil in še dviga splošno higieno in kultiviranost. Tako Afrika in Azija, glavna centra vseh kug vsako leto napredujeta glede tega.
Od kadar je zahod počistil vode, zemljo, škodljivce, začel rediti živali v čistejših okoljih praktično ni omembe vredne epidemije bilo. Vse kar prihaja, prihaja iz zgoraj omenjenih regij.
V prihodnosti ne more biti več pandemij pri takemu trendu. Vsaj ne naravnih.

Ostanejo samo še umetne. Kot je recimo Covid-19.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.

Horas ::

vostok_1 je izjavil:

PS. Ena misel:

Nekateri pravijo, da bo naslednja smrtonosna pandemija že enkrat prišla.

Koliko smrtonosnih pandemij smo imeli v zadnjih 30 letih?
Nobene.

In še manj jih bomo imeli v prihodnosti. Zakaj?

Zato ker celoten svet je dvignil in še dviga splošno higieno in kultiviranost. Tako Afrika in Azija, glavna centra vseh kug vsako leto napredujeta glede tega.
Od kadar je zahod počistil vode, zemljo, škodljivce, začel rediti živali v čistejših okoljih praktično ni omembe vredne epidemije bilo. Vse kar prihaja, prihaja iz zgoraj omenjenih regij.
V prihodnosti ne more biti več pandemij pri takemu trendu. Vsaj ne naravnih.

Ostanejo samo še umetne. Kot je recimo Covid-19.

se čisto strinjam! dobr napisano vse skup.
7700k(4.8ghz)+z270, 16gb 3200mhz, 1080ti, 650w gold, 2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 16gb 2666mhz, rx580 8gb, 600w bronze, 250gb ssd m.2 + 2tb hdd

---
Dragi sheeskharji, Okapiji in ostali normiji:

Na kolikih privatnih elitnih organizacijah, z world domination agendo, so vodilni Evropski voditelji imeli govore?
Not many you say eh?

Zarota se ne skriva v predalih Jonesove pisalne mize. Zarota ima svojo domeno in svoj youtube kanal. It doesn't get more transparent than that.
There will be chutes!
It came from the lab.
You are the Baddie.
««
3 / 36
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
58625315 (1700) ;-)

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
4649500 (4605) vostok_1

Več podobnih tem