» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
15 / 78
»»

D3m ::

mailer je izjavil:

meho7 je izjavil:



:))
Kar plačujte bogatunom poceni kartice.


Uffff. Dobra cena :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

springfield ::

oo7 je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 4090 & RTX 4080 kartici sta 22% dražji v Evropi kot v ZDA

Ker so cene v Evropi z davkom, cene v US pa brez.

FireSnack ::

Dobra cena za tistih nekaj kartic ki se bojo znašle na policah med 3000 serijo.
Preprodajalec NFT umetnin

tikitoki ::

oo7 je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 4090 & RTX 4080 kartici sta 22% dražji v Evropi kot v ZDA


TO je spisal mongoloid, ki ni opazil, da je evro izgubil 20% vrednosti napram dolarju v zadnjem casu in iscem neke slamnate razloge

FlyingBee ::

NVIDIA boasted that DLSS 3 can then increase the frame rate of games that are CPU-bound because it does not need to wait for the game engine or CPU to actually simulate the game. The perfect showcase for this is Flight Simulator, which is notoriously CPU-bound due to the extremely high-detail geometry in the game. Using DLSS 3, Ada is able to take the frame rate of Flight Simulator into the triple digits, something that is almost unthinkable without it.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Priložen bo kabel, v katerega bo šlo 3x 8pin, tako ne bo treba imeti atx 5.0 psu.
While the RTX 4090 operates at 450 W by default, the power delivery capability allows you to increase the power limit up to 600 W for overclocking. The card features a 23-phase VRM (20-phase GPU + 3-phase memory).
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mailer ::

tikitoki je izjavil:

oo7 je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 4090 & RTX 4080 kartici sta 22% dražji v Evropi kot v ZDA


TO je spisal mongoloid, ki ni opazil, da je evro izgubil 20% vrednosti napram dolarju v zadnjem casu in iscem neke slamnate razloge

Tudi ti nisi opazil, da je bila zgodba podobna, ko je bil evro vreden več kot dolar.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tikitoki ::

mailer je izjavil:

tikitoki je izjavil:

oo7 je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 4090 & RTX 4080 kartici sta 22% dražji v Evropi kot v ZDA


TO je spisal mongoloid, ki ni opazil, da je evro izgubil 20% vrednosti napram dolarju v zadnjem casu in iscem neke slamnate razloge

Tudi ti nisi opazil, da je bila zgodba podobna, ko je bil evro vreden več kot dolar.


Verejtno zato preracunava cene izpred dveh let po danasnjem tecaju. Super.

Homelander ::

FlyingBee je izjavil:

Priložen bo kabel, v katerega bo šlo 3x 8pin, tako ne bo treba imeti atx 5.0 psu.
While the RTX 4090 operates at 450 W by default, the power delivery capability allows you to increase the power limit up to 600 W for overclocking. The card features a 23-phase VRM (20-phase GPU + 3-phase memory).

To ste pa kar vsi pozabili, jaz bom hotel temeljite teste preden tako priklopim grafično:
https://videocardz.com/newz/pci-sig-con...
Čez prvi konektor gre 282W. Kabel že zamenjaš če gre kaj narobe, ampak kaj pa konektor na grafični in napajalniku?
Itak pa noben točno ne ve koliko gre lahko čez en konektor, naj bi bilo ravno enih 280-290W, ampak jaz nobene stvari ne gonim na max, tako da raje 250W.
2080 Ti vem da so imele probleme z enim kablom, to je kolk, 300W?
No vsaj AMD ne bo imel tega problema, mogoče se kakšen AIB odloči za 12+4-pin.

Drugače pa ne rabiš ATX 3.0 napajalnika:
https://videocardz.com/newz/nvidia-reve...
According to NVIDIA, the RTX 4090 has 20+3 (GPU/memory) re-architectured phases with better transient voltage management. This should limit power excursions compared to previous generations. Furthermore, this should also reduce a chance of power supply switching off due to power spikes. No ATX 3.0 power supply is required, confirms NVIDIA.

Zgodovina sprememb…

Homelander ::

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...

Potem je pa še ta BS:
Please note, the existing 12 pin cables and adapters from the RTX 30 Series generation are not compatible with RTX 40 Series graphics cards.

Če je to res, potem to ne bo dobro za lastnike novih grafičnih. Drugače konektorji bodo sigurno enaki 8-pin in 12-pin, tako da se gre lahko samo zato da niso dovolj dobre žice.

Jaz pa že dal za Corsair adapter enih 30EUR s poštnino.

Zgodovina sprememb…

Homelander ::

Gledam te Strix in Aorus Master 4090 in sem se spraševal kako to prišraufat, ker so tako široke (160 mm).
No zdaj sem se pa spomnil rešitve, vržti preč thumbscrew vijake, to je sedaj že zdavnaj obsolete. Uporabiš vijake, ki so za pritrditev napajalnika ali plošče in si rešil.
Zakaj thumbscrew niso OK? Ker ni šans da jih drži magnetni izvijač, jaz sem ga enkrat drgnil po velikem magnetu pa še vedno ni prijel 100%. Reskirat da pade na ploščo pa ne gre.
Še zadnjič sem uporabil thumbscrew za Suprim X 3080, pri 140 mm še nekako gre, ampak zdaj so pa že 160 mm +. Ampak tudi Phanteks ohišje ni dovolj kvalitetno, da ne bi imel težave ujeti obe luknji. Kdor je sestavljal skupaj več računalnikov ve o čem govorim.

Jaz bi vzel tako s 3-slot bracketom, 2-slot na 4-slot grafični je že malo smešno. Sploh pri Aorus Master izgleda kot da je 4x premajhen.
Seveda bodo enako velike tudi 4080 16GB, čeprav imajo vsaj 100W manj.

Na koncu so potem prišli do 320W, AIB verjetno do 400W, drugi OC BIOS še precej višje. Ampak ali je sploh pomembno? Toliko enih leakov za to, gre pa itak vse do 516W. Kot da ne moreš sam nastavit.
No res pa da default bolje da je čim nižji, ker drugače bi lahko večkrat pomotoma (brez da bi prej odprl Afterburner) zagnal igro pri 500W.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 4090, 4080 16 GB, 4080 12 GB Custom Models Listed By OCUK, Prices Range From GBP949 To GBP1999

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...

scipascapa ::

Zakaj MORATE kupiti tole? Kaj manjka 30x0?

DarwiN ::

NVIDIA confirms Ada 102/103/104 GPU specs, AD104 has more transistors than GA102

AD104 (RTX4080@12Gb) = 294.5 mm2, msrp cena 899€
GA106 (RTX3060@12Gb) = 276 mm2, msrp cena 329€

Wow! ~2,5x dražji silicij. Tole bo molzenje epskih razsežnosti. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Magic1 ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj MORATE kupiti tole? Kaj manjka 30x0?

Zaenkrat še cena. Ko bodo cene novih 3060 in 3070 na eni smiselni ravni glede na starost in izdano priporočeno ceno, bo tudi postalo zanimivo. 3070 bi že morala bit pod 500€, da bi bila zanimiva. Tako kot je to sedaj storil AMD s 6750XT.
Magic

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

NVIDIA confirms Ada 102/103/104 GPU specs, AD104 has more transistors than GA102

AD104 (RTX4080@12Gb) = 294.5 mm2, msrp cena 899EUR
GA106 (RTX3060@12Gb) = 276 mm2, msrp cena 329EUR

Wow! ~2,5x dražji silicij. Tole bo molzenje epskih razsežnosti. :))


RTX 4090 se nekako razumem, sam RTX 4080 je res konkretno oskubljena in je cena popolnoma neprimerna. Folk, k pravi, da bi to morala bit RTX 4070 so zadeli bistvo.

Pa 192 bitno vodilo, se posebaj za taksno ceno bi lahko vsaj ponudili soliden izdelek pod RTX 4080, ne za pol produkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Wrop ::

Za tiste, ki se jim zdi 4080 12 GB predraga, bo Nvidia gotovo ustvarila še AD104 4080 10 GB za 699 $, če se bo dobro prodajala pa še AD106 4080 8 GB za 599 $. Za siromake ostane še AD107 4080 6 GB za 499 $.
The more you pay, the more you obey. :)) že od Turinga naprej.

FlyingBee ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj MORATE kupiti tole? Kaj manjka 30x0?

Meni nikakor več ni všeč kupovati prejšnjo generacijo, ko je nova tako blizu izida, raje počakam na novo in vidim potem kaj kupit, seveda, če sploh rabim.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Homelander ::

tikitoki je izjavil:

RTX 4090 se nekako razumem, sam RTX 4080 je res konkretno oskubljena in je cena popolnoma neprimerna. Folk, k pravi, da bi to morala bit RTX 4070 so zadeli bistvo.

Pa 192 bitno vodilo, se posebaj za taksno ceno bi lahko vsaj ponudili soliden izdelek pod RTX 4080, ne za pol produkt.

Takole svojo odločitev zagovarja Nvidia:
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...
The 4080 12GB is an incredible GPU, with performance exceeding our previous generation flagship, the RTX 3090 Ti and 3x the performance of RTX 3080 Ti with support for DLSS 3, so we believe it’s a great 80-class GPU. We know many gamers may want a premium option so the RTX 4080 16GB comes with more memory and even more performance. The two versions will be clearly identified on packaging, product details, and retail so gamers and creators can easily choose the best GPU for themselves.


To je velik bullshit, to je enako kot če bi se 3070 8GB imenovala 3080 8GB, samo zato ker je enako hitra kot flagship prejšnje generacije - 2080 Ti.
Pa tisto neki 2x, 3x, 4x hitrejša, ker na veliko oglašujejo DLSS 3, za katerega pa večina zaenkrat misli da je zanič. Točno 10% počasnejša je od 3090 Ti, ne pa hitrejša.

Buggy ::

Hehe...lej marsikdo bo na ta njihov PR crap tudi nasedel, zlagali se niso nic, samo "kreativno" interpretirajo del svojih testov :))

Videno ze veckrat

tikitoki ::

Homelander je izjavil:

tikitoki je izjavil:

RTX 4090 se nekako razumem, sam RTX 4080 je res konkretno oskubljena in je cena popolnoma neprimerna. Folk, k pravi, da bi to morala bit RTX 4070 so zadeli bistvo.

Pa 192 bitno vodilo, se posebaj za taksno ceno bi lahko vsaj ponudili soliden izdelek pod RTX 4080, ne za pol produkt.

Takole svojo odločitev zagovarja Nvidia:
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/ne...
The 4080 12GB is an incredible GPU, with performance exceeding our previous generation flagship, the RTX 3090 Ti and 3x the performance of RTX 3080 Ti with support for DLSS 3, so we believe it’s a great 80-class GPU. We know many gamers may want a premium option so the RTX 4080 16GB comes with more memory and even more performance. The two versions will be clearly identified on packaging, product details, and retail so gamers and creators can easily choose the best GPU for themselves.


To je velik bullshit, to je enako kot če bi se 3070 8GB imenovala 3080 8GB, samo zato ker je enako hitra kot flagship prejšnje generacije - 2080 Ti.
Pa tisto neki 2x, 3x, 4x hitrejša, ker na veliko oglašujejo DLSS 3, za katerega pa večina zaenkrat misli da je zanič. Točno 10% počasnejša je od 3090 Ti, ne pa hitrejša.


Marketinsko nakladanje, pri nVidiji ga nadpovprecno dobro obvladajo. Bo zabavno videti poslovne rezultate naslednje leto:)

DarwiN ::

Zanimivo, kako se je cel internet podzavestno dogovoril in kolektivno odločil, da bodo 4080@12 kartico preprosto imenovali 4070@12gb. Čista zmaga! 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

Zanimivo, kako se je cel internet podzavestno dogovoril in kolektivno odločil, da bodo 4080@12 kartico preprosto imenovali 4070@12gb. Čista zmaga! 8-)


Čista zmaga?
Napiši kaj več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Ja to so eno in isti padalci na spektrumu. Vecina ne tipka tolko na internetu, ampak samo kupi.

Prodajal se je dlss 1.0 in 2.0 tudi 3.0 se bo, brez problema.

Problem je samo za nekatere Nerde in youtuberje, ampak tej so itak irelevantni za statistiko.

Ce rabis GPU, ga kupis in kupis to kar je na voljo.

Meni tudi ne bo 100% vsec, ampak se mi ne da vec na nic cakat. Cakam ze of 1080Ti na nekaj frishnega in zgleda bo to to za neki casa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

FireSnake je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Zanimivo, kako se je cel internet podzavestno dogovoril in kolektivno odločil, da bodo 4080@12 kartico preprosto imenovali 4070@12gb. Čista zmaga! 8-)


Čista zmaga?
Napiši kaj več.

Kaj bi še mel? Tebe ne moti ta marketinški nateg, da so 104 jedro v velikosti RTX3060 preprosto poimenovali v XX80 kartico, da lažje upravičijo bolane cene? Povrh tega imajo zdaj odprto pot, da lansirajo 4070 na AD106 čipu in 168-bitnem vodilu ali whatever..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nikonja ::

m0LN4r je izjavil:

Ja to so eno in isti padalci na spektrumu. Vecina ne tipka tolko na internetu, ampak samo kupi.

Prodajal se je dlss 1.0 in 2.0 tudi 3.0 se bo, brez problema.

Problem je samo za nekatere Nerde in youtuberje, ampak tej so itak irelevantni za statistiko.

Ce rabis GPU, ga kupis in kupis to kar je na voljo.

Meni tudi ne bo 100% vsec, ampak se mi ne da vec na nic cakat. Cakam ze of 1080Ti na nekaj frishnega in zgleda bo to to za neki casa.


Ni res, velika večina se strinja da je to kr neki z cenami, ampak tistima ki so kupovali 2090, 3090 tudi 4090 ne bo predraga, sam takih je zelo malo da Nvidia živi od njih. Nvidia zdaj rabi volumen in maržo katero so imeli zadnje 2 leti zaradi majnerjev, in ker se zavedajo da volumena ni potem pa morajo cene nabit... in smo tu kje smo.

Ampak zdaj počakajmo AMD in bomo videli kaj bo....

bedarija ::

ne razumem tega razburjanja nad 4080 edicijama, pa saj so ja isto naredili z 1060 3 in 6gb. čisto nič novega.

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

FireSnake je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Zanimivo, kako se je cel internet podzavestno dogovoril in kolektivno odločil, da bodo 4080@12 kartico preprosto imenovali 4070@12gb. Čista zmaga! 8-)


Čista zmaga?
Napiši kaj več.

Kaj bi še mel? Tebe ne moti ta marketinški nateg, da so 104 jedro v velikosti RTX3060 preprosto poimenovali v XX80 kartico, da lažje upravičijo bolane cene? Povrh tega imajo zdaj odprto pot, da lansirajo 4070 na AD106 čipu in 168-bitnem vodilu ali whatever..


Kaj jaz menim je nepomembno.
Ti si rekel, da je nekaj, kar so ljudje na iternetu samooklicali (pa vprašanje koliko jih sploh je) za nekaj drugega čista zmaga.
Zmaga na kak način?
To me je zanimalo. Ker jaz tu ne vidim popolnoma nobene zmage. Ali pa sem slep?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

bedarija je izjavil:

ne razumem tega razburjanja nad 4080 edicijama, pa saj so ja isto naredili z 1060 3 in 6gb. čisto nič novega.

1060 sta bili obe na istem jedru (GP106) in ~10% razlike v zmogljivosti.

Tukaj pa gre za čisto nategancijo. 4080@16Gb bazira na AD103 jedru, medtem ko 12 gb različica na AD104 jedru.. Gre za različni razred kartic in dejansko za drugačen čip. In seveda je povsem jasno, da je 12Gb verzija pravzaprav RTX4070, ne glede na to, kaj piše na njej in kako jo Nvidija imenuje. :) "4070" boš imel na voljo za ++900$ oziroma 1200EUR.

Ker v nasprotnem primeru lahko kasneje izdajo še "RTX4060" na AD106 jedru in jo ravno tako poimenujejo RTX4080@10Gb. In boš dobil RTX4080 za 650EUR. Špica vampi!. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FlyingBee ::

Odvisno kako se bo v reviewih 4080 12gb odrezala, nv že ve in temu so prilagodili poimenovanja in cene. Pri Keplerju so tudi x80 serijo na gk104 premaknili, pa je prej bila 80 za top gpu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

mogoce bo za tiste malo bolj pocasne sorte s slikico kej lazje :))


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

bedarija ::

DarwiN je izjavil:

bedarija je izjavil:

ne razumem tega razburjanja nad 4080 edicijama, pa saj so ja isto naredili z 1060 3 in 6gb. čisto nič novega.

1060 sta bili obe na istem jedru (GP106) in ~10% razlike v zmogljivosti.


a nista bili 106 in 104 jedri, torej ralični

DarwiN ::

Ne, 106. Zdaj gledam in so kasneje očitno izdali tudi različico s 104 jedrom.. Verjetno zato, da so porabili "defektna 104 jedra".. Ampak specsi so ostali enaki kot pri 106 jedru.

Tudi 3080 sta obe (10 in 12gb) na GA102 jedru. Tudi samo par odstotkov razlike v specsih...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnack ::

Jaz bom verjetno prednaročil MSI RTX 4090 SUPRIM X. Prodam ene 5 Ethereumov in gremo malce nakupovati itak smo veliko narudarili.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

keba ::

Jaz pa počakam kaj bo izdal AMD, pa se potem odločim.

FlyingBee ::

DarwiN je izjavil:

Ne, 106. Zdaj gledam in so kasneje očitno izdali tudi različico s 104 jedrom.. Verjetno zato, da so porabili "defektna 104 jedra".. Ampak specsi so ostali enaki kot pri 106 jedru.

Tudi 3080 sta obe (10 in 12gb) na GA102 jedru. Tudi samo par odstotkov razlike v specsih...

Zaradi inferiornega 8nm sammy procesa so verjetno morali x80 serijo spet na xy102 čip spravit.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

FireSnack je izjavil:

Jaz bom verjetno prednaročil MSI RTX 4090 SUPRIM X. Prodam ene 5 Ethereumov in gremo malce nakupovati itak smo veliko narudarili.

Jaz sem tocno za eno 4080 16GB narudaril. Tak da za silo bo, se bo treba sprijaznit, da je za 4090 mal zmanjkalo.
Se mi zdi super za to ceno oz. kaj mi drugega preostane kupit za 1400EUR ? Ma kdo kak predlog?

AMD nima na tem podrocju nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FlyingBee ::

3090ti suprim x
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Molnar, 4090 bi znala bit ~50% hitrejša in samo ~30% dražja od 4080. To je Nvidia namerno tako naštimala, da druga kot 4090 sploh ne moreš kupit. 4080 in "4070" sta joke za self-harmerje. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Cool operator, with the GPU reportedly boosting up to 2.8 GHz (2810 to 2850 MHz) at stock settings, when playing Cyberpunk 2077 at 1440p, in its "psycho" settings preset. with DLSS and Reflex disabled.

With 100% GPU utilization, the card barely breaks a sweat, with GPU temperatures reported in the region of 50 to 55 °C. With DLSS 3 enabled, the game nearly doubles in frame-rate, to 119 FPS (1% lows), and an average latency of 53 ms. This is a net 2X gain in frame-rate with latency reduced by a third. The power-draw is also said to be significantly reduced. The card pulls up to 461 W when rendering at native-resolution, but this drops down to 348 W with DLSS 3 "quality," a 25% reduction.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

m0LN4r je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Jaz bom verjetno prednaročil MSI RTX 4090 SUPRIM X. Prodam ene 5 Ethereumov in gremo malce nakupovati itak smo veliko narudarili.

Jaz sem tocno za eno 4080 16GB narudaril. Tak da za silo bo, se bo treba sprijaznit, da je za 4090 mal zmanjkalo.
Se mi zdi super za to ceno oz. kaj mi drugega preostane kupit za 1400EUR ? Ma kdo kak predlog?

AMD nima na tem podrocju nic.


Jaz tudi:
https://www.google.com/search?client=fi...
(+ 530€ razlike pri prodaji)
Ampak: drži.

Karto skeširaj, če jo rabiš.

Treba je počakati, kaj bo AMD ponudil. S prejšnjo generacijo so pozitivno presenetili. Upajmo, da bo tokrat tudi tako.
Če bo vsaj približno enak preskok bo zelo zanimivo.
Sumim pa, da bo glede porabe podobno klavrna zgodba kot pri zelenih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Nvidiji verjetno ne gre toliko za konkurenco AMDju, ampak si kar sami ustvarjajo svojo pot.
It's a blueprint for the next generation of content creation and game development, where worlds are no longer prebaked, but physically accurate, full simulations.

https://blogs.nvidia.com/blog/2022/09/2...

Na koncu si želijo, da bi AI pomagala pri vsem oziroma pohitrila ves developing (tudi video creators, editors...), seveda rabijo developerji RTX opremo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Zdej ko je strom drag se bo tistim pajacom, ki niso znal skrivati in "rudarili" na lejmerskem Nicehashu zadeve sladko obdavcilo ...bo ostalo sam se za 4060 >:D

vse se vraca vse se placa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Magic1 ::

m0LN4r je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Jaz bom verjetno prednaročil MSI RTX 4090 SUPRIM X. Prodam ene 5 Ethereumov in gremo malce nakupovati itak smo veliko narudarili.

Jaz sem tocno za eno 4080 16GB narudaril. Tak da za silo bo, se bo treba sprijaznit, da je za 4090 mal zmanjkalo.
Se mi zdi super za to ceno oz. kaj mi drugega preostane kupit za 1400EUR ? Ma kdo kak predlog?

AMD nima na tem podrocju nic.

Haha, nabija koliko ni drago, ni panike, potem pa ne more kupit kar hoče, ker mu zmanjka. :8) Revež bo revež in bo ostal revež, dokler mentalitete ne spremeni. Sam on je prepameten za kaj takega.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DamijanD ::

FlyingBee je izjavil:

where worlds are no longer prebaked, but physically accurate, full simulations.

Zgoraj smo videli, da DLSSx še risbe pravilne ne ustvari...

mtosev ::

Nekje sem prebral, da DLSS 3.0 pride tudi za starejše grafične kot 2000 in 3000 series. Fajn.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:



Glede na specs JE RTX 4080 bistveno predrag v primerjavi z RTX 4090.

nVidija je ze vklopila placance, ki razlagajo, da izdelava kartic in poceni, da morajo revezi kaj zasluziti. nVidija je po zakonu dolzna izkazati poslovne rezultate in njihova marza je v zadnjem casu konkretno napredovala in je dokaj visoka. Placanci pa razlagajo, kako je RAM drag, kako so druge komponente drage,....:). Tko, k so pred casom razlagali, dsa AMD dela izgubi s karticami, ki so jih cez eno leto prodajali po polovicnih cenah, pa se vedno niso propadli:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Homelander ::

https://www.3dcenter.org/news/news-des-...

4090 60 FPS v Cyberpunk 1440p (MAX SETTINGS + ULTRA RT + PSYCHO). 3090 Ti 37 FPS, 3080 12GB potem 33 FPS. Pač enakih +60% RT kot iz 2080 Ti na 3090. Ampak zdaj pri enaki porabi 450W.

Nvidia je opravila svojo nalogo. Tisti bullshiti s 4080 12GB (4070 Ti) ipd., to je standard za Nvidio že od 660 Ti 1.5GB in 970 3.5GB naprej, ter potem 3060 12GB (več kot 3070). Nikakor se nočejo spremeniti.

Zdaj je samo vprašanje ali bo 7900 XT na 40, 50 ali 60 FPS. S 50 FPS so že kar zmagali. Zdaj s 6900 XT so na okoli 20 FPS.

Zgodovina sprememb…

hujsk1999 ::

Mi iz e-sportsa se samo nasmehnemo ko vidiš 62 FPS, 54 FPS, 48 FPS. In potem prebereš še da je to na superduper kartici nove generacije in to niti ne na 4K ločljivosti. Wtf folk, ka kdo igra na taki izkušnji? Itak bom kupil RTX 4090 in potem RTX 4090 Ti ker bo sponzor dal tistih 4000EUR za kartico, drugače pa res kdo to kupuje s svojim denarjem za hobi potrebe je trčen...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()
««
15 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559397 (5945) Mr.B
»

Nvidia predstavila RTX 4070 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
657512 (2188) FlyingBee
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019617 (5264) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789430 (6290) ziga1990

Več podobnih tem