» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
63 / 79
»»

FlyingBee ::

P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mtosev ::

Nvidii gre dobro vidim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

Intel jim je odžrl 2% pogače.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mtosev ::

Intel je še komaj začel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Senior Dev ::

AMD grafe več živ bog ne kupi. Share se je razpolovil, kar je katastrofalno za AMD. Zato tudi ponujajo kartice za tako ceno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Buggy ::

Fine wine is comming...SW wise AMD bo pa seveda presenetil kot je vedno dosedaj...cakam pa xx50 evolve. Dejansko, me puscajo v neljubi situaciji. Face it. Konzole so pod domeno AMD, game development je vecinoma fokusiran tja. PC porti zadnje par spilov na PC dozivljajo tezave. PC gaming ce ni racing oz VR je out >:D

FlyingBee ::

Še vedno na nvidiji?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

zal res. Na simrig montiral bass shakerje in prasica od nvidie se zmerja stuttering glih, ko ni treba ceprav delam dobre kvazi case :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

sicer tema ni namenjena temu a vseeno 170EUR DIY kit naredi na kokpitu glede imersion vsaj na rally spilih obcutno razliko. Probal tudi na FH4 in je epic. Priporocam!

plafon od pedalk izoliral s poceno zracnoico od bike-a, da se vibracije obdrzijo na plafonu od pedalk in ne prenasaja na sasijo



pod rit dal dodatnih 50W..izolirano od sasije



pol je pa kot vedno magic v SW setupu...kar je rezultiralo tudi dobremu casu, ker spilam zgolj ob petkih s prijatelji s severa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Senior Dev ::

Dober vibrator imaš. Kje si ga kupil?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

GDDR6 8GB je že samo po 25$. Če bodo cene RTX 460Ti 16GB enake cenam RTX 460Ti + 30$, potem bom vzdevek "nGreedia" uporabil samo ob res primernih trenutkih.
#65W!

FlyingBee ::

Mah, vse se gre o 2 konkurentih, 50% možnosti je bilo, da bi nvidia imela slabši market share od AMDja, pa bi imela boljše cene. Samo ime firme nima veze koliko so greedy.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

NVIDIA's $299 GeForce RTX 4060 to launch on June 29th

https://videocardz.com/newz/nvidias-299...

Magic1 ::

Najbolj žalostno je, da bo 4060 občutneje počasnejša od 3060 Ti. Verjetno ene 20% hitrejša od 3060 12GB. In bo na izbiro 20% in DLSS3, ali 12GB za isto ceno. Praktično je edini napredek te serije efektivnost in software. Potem se pa čudijo, da je prodaja nikakva.
Magic

DarwiN ::

Sej pravim, napredek je samo na vrhu ponudbe, kjer ga plačaš. S 4090 dobiš ~75% "napredka".

Za 5060/Ti že točno vidim, kaj bodo naredili.. Teklo bo leto 2025, ko bo GDDR6 izredno poceni (še posebej zato, ker bodo višji modeli uporabljali GDDR7) in bodo lepo zlepili 16GB vrama na te kartice, zmogljivost bo pa ostala enaka oziroma nekih ~10% drobtinic boosta. Povsem možno, da bodo tudi ostali na 4nm procesu za te modele, 3nm silicij pa samo za višje modele.. Karkoli bo pač ceneje oz. prinašalo višji dobiček. Sej tudi če uporabijo 3nm, bo pač čip velik ~90mm2 in bo proizvodnja skoraj zastonj. :SSSSS
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Senior Dev ::

Ne rabiš napredka na grafah za igričarje. Večina igra naslove, ki ne potrebujejo neke ekstra grafične zmogljivosti. Najbolj glavno je, da Nvidia naredi čimveč na AI področju. Tam je denar trenutno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Magic1 ::

Eno leto nazaj je bilo pa v Meti, dve in tri leta nazaj pa v coinih, 4 leta nazaj pa v autopilotu, 5 spet coini. Dokler bodo našli vedno nov hype za grafično moč, jim ne bo hudega. Bomo videli ali se bo ta AI hype tudi izpel do konca leta, ali bo real deal in bomo v novi renesansi.
Magic

Jarno ::

Tiki je imel zanimivo vizijo 2x povečanega performansa naslednje nVidiine generacije. +1 fake frame in DLSS 2+3 naenkrat. ;)
#65W!

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Najbolj žalostno je, da bo 4060 občutneje počasnejša od 3060 Ti. Verjetno ene 20% hitrejša od 3060 12GB. In bo na izbiro 20% in DLSS3, ali 12GB za isto ceno. Praktično je edini napredek te serije efektivnost in software. Potem se pa čudijo, da je prodaja nikakva.


Ja itak to je najbolj smešno...

Dejansko bi morala vedno biti najslabša serija X0X0 hitrejša od enake serije kjer je X-1

Torej najslabša 4060 bi morala biti hitrejša od najboljše 3060.... to bi pol bil vsaj relativen napredek.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FlyingBee ::

Baš jih briga,... x070 serija je nova x060, od kar so x090 uvedli, tudi v samih čipih se od Keplerja pred 11 leti pomika navzdol.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Sej pravim, napredek je samo na vrhu ponudbe, kjer ga plačaš. S 4090 dobiš ~75% "napredka".

Za 5060/Ti že točno vidim, kaj bodo naredili.. Teklo bo leto 2025, ko bo GDDR6 izredno poceni (še posebej zato, ker bodo višji modeli uporabljali GDDR7) in bodo lepo zlepili 16GB vrama na te kartice, zmogljivost bo pa ostala enaka oziroma nekih ~10% drobtinic boosta. Povsem možno, da bodo tudi ostali na 4nm procesu za te modele, 3nm silicij pa samo za višje modele.. Karkoli bo pač ceneje oz. prinašalo višji dobiček. Sej tudi če uporabijo 3nm, bo pač čip velik ~90mm2 in bo proizvodnja skoraj zastonj. :SSSSS

Torej pocakas naslednje leto na Apu, pa bos imel perfomance 4060 za isti denar.
Sedaj pa arhiviraj, da ne bos pozabil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Magic1 ::

Ali pa že danes kupiš PS5 za isti denar in imaš vsaj 4060 performance.
Magic

FlyingBee ::

Bruh. Konzolanje!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

Ko slišim da gre folk zaradi pomanjkanja denarja na konzolo iz PC se mi obrne želodec. Pa saj smo v 2023 in povprečna mesečna izplačila v branži so že zdavnaj nad 2500€.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

wolverine22 ::

Senior Dev je izjavil:

Ko slišim da gre folk zaradi pomanjkanja denarja na konzolo iz PC se mi obrne želodec. Pa saj smo v 2023 in povprečna mesečna izplačila v branži so že zdavnaj nad 2500€.


Senior Dev, mislim, da je veliko več takih, ki se jim obrača želodec ob branju nazadnjaških komentarjev, ki jih limaš po internetu.
Morda bi lahko na vsake tokliko časa potegnil glavo iz svoje riti, nehal vohati lastne prdce in se ozrl okoli sebe.
Pa preden boš prehitro odreagiral, ja imam plačo cca. 2000e., PC in konzolo. 😁
Lp, pa lep dan, konzolašem in PCjašem.
Đizs!

Magic1 ::

Tudi jaz imam zadosti denarja pa se mi glupo zdi metat 3k€ v PC, da bo res opazno bolši od PS5. Že za konzolo nimam kaj dosti časa, da bom pa zdaj dajal 3k€ za tist omejen čas, da bo malo lepše izgledalo... Sej bi, samo ne pod takimi razmerami, kjer te AMD/NVidia na polno lupita, iz principa ne. V bistvu je vse kar mi manjka na konzoli, je miška in tipkovnica. Pač igram bolj igre, ki so joypad friendly. Za strategije pa itak ni časa.
Magic

Mato989 ::

Jaz pa dam za dober PC... ker pač mi je PC vse, šiht, gaming, novice itd... ne gledam TVja itd...pa mam raje vse v enem PC.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

wolverine22 ::

Popolnoma nič ni narobe, če se da za dober PC, ali kaj drugega, če posplošimo.
Samo, da se pa zviška gleda na nekoga, ki si zaradi takih ali drugačnih razlogov tega ne more privoščiti, ali pa ima samo drugačen "set of mind", je pa zgrešeno na mnogih nivojih.
Sam sem bil sprva zagret PCjaš, ko sem bil v tujini sem bil na konzolah, sedaj pa oboje, came full circle. :)
PS5 imam pač bolj samo zaradi exluziv špilov, jbg. :)

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Magic1 je izjavil:

Tudi jaz imam zadosti denarja pa se mi glupo zdi metat 3k€ v PC, da bo res opazno bolši od PS5. Že za konzolo nimam kaj dosti časa, da bom pa zdaj dajal 3k€ za tist omejen čas, da bo malo lepše izgledalo... Sej bi, samo ne pod takimi razmerami, kjer te AMD/NVidia na polno lupita, iz principa ne. V bistvu je vse kar mi manjka na konzoli, je miška in tipkovnica. Pač igram bolj igre, ki so joypad friendly. Za strategije pa itak ni časa.


Zakaj bi bilo glupo? PC ni samo za gaming. Pa tudi če se kupi eksplicitno za igranje iger, je sam performans gladko boljši. Pa amd/nvidia nikogar ne lupita, cene določa trg. In dandanes 3k sploh ni veliko, še posebej če daš za računalnik.

Magic1 ::

Ok bodimo realni, koliko sploh normalna uporaba zahteva high end računalnik. Doma imam stara "jajca" in mi deluje isto kot profi v službi za normalno uporabo. Dejte mi naštet kaj doma delate ultra zahtevnega na PCju razen igranja. Seveda so nekateri, ki gonijo cpu in gpu na 99% za delo, vendar je teh zelo malo.
Ceno ne določa trg, temveč firme same. Če si lahko privoščijo nizko prodajo, lahko navijejo cene v nebo. Točno to se zdaj dogaja, navili so cene, prodaja nikakva. Ai hype in včasih coin hype dopušča, da jih deličarji ne obesijo za jajca. Mogoče bi morala EU kakšno protimonopolno kazen potalat.
Je podobno fural že Intel desetletje nazaj, ko je bil brez konkurence. Razvoj CPUjev je praktično zaspal za desetletje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FlyingBee ::

Glih za konec šole.
NVIDIA confirms GeForce RTX 4060 launches on June 29th
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

FlyingBee je izjavil:

Glih za konec šole.
NVIDIA confirms GeForce RTX 4060 launches on June 29th

To bo spet 24/7 nažiganje špilov!!!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DarwiN ::

Mr.B je izjavil:

Torej pocakas naslednje leto na Apu, pa bos imel perfomance 4060 za isti denar.
Sedaj pa arhiviraj, da ne bos pozabil.

Mokre sanje, fant.

V obdobju zastrašujoče maksimizacije dobička, kjer mora vsako leto bit rekordno, ti pričakuješ, da ti bodo 4060 zmogljivost (ki je dovolj za večino gamerjev) praktično podarili? Šaljivec!

Še mining poplavo je Nvidia uspela v večji meri zajezit.. Predvidevam, da so celi oddelki ljudi brainstormali 24/7, kako čim učinkoviteje absorbirat osip mining kartic, da cene novih ne bi preveč padle in jim odžrle dobiček.

Kot že rečeno, ta tvoj "4060 APU" boš videl takrat, ko bo AMD crknil na dGPU trgu in ga posledično ne bo skrbela kanibalizacija lastne prodaje. Pa še takrat boš pošteno doplačal za tak iGPU.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Alien123 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tudi jaz imam zadosti denarja pa se mi glupo zdi metat 3kEUR v PC, da bo res opazno bolši od PS5. Že za konzolo nimam kaj dosti časa, da bom pa zdaj dajal 3kEUR za tist omejen čas, da bo malo lepše izgledalo... Sej bi, samo ne pod takimi razmerami, kjer te AMD/NVidia na polno lupita, iz principa ne. V bistvu je vse kar mi manjka na konzoli, je miška in tipkovnica. Pač igram bolj igre, ki so joypad friendly. Za strategije pa itak ni časa.


Zakaj bi bilo glupo? PC ni samo za gaming. Pa tudi če se kupi eksplicitno za igranje iger, je sam performans gladko boljši. Pa amd/nvidia nikogar ne lupita, cene določa trg. In dandanes 3k sploh ni veliko, še posebej če daš za računalnik.


Hja, 5x ceneje dobiš sodoben računalnik, ki zmore praktično vse za domačo uporabo, tudi večino starejših igric.
Večini je že 1500EUR preveč, tudi za sodobno igričarstvo.
Potrebno je razumeti, da je skupaj z monitorjem 2000EUR PC neka srednja žalost na nivoju konzole.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

oo7 ::

ZOTAC launches 38 cm long GeForce RTX 4090 PGF graphics card



Meizu ::

Zgleda ko posoda za vodo od pegle.

oo7 ::

GeForce RTX 4090 crosses 3.93 GHz for the first time and breaks a world record

New GPU frequency world record is just 70 MHz short from breaking 4 GHz

FlyingBee ::

NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti is now available at $379, 5% cheaper in a month
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Photorealistic UnrealEngine5 Western Demo Pushes the RTX4090 to it's limits!

FlyingBee ::

ByteDance has placed orders totaling $1 billion so far this year with Team Green--the report suggests that a mix of A100 and H800 GPU shipments have been sent to the company's mainland data centers.

https://www.techpowerup.com/310250/chin...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

oo7 je izjavil:

Photorealistic UnrealEngine5 Western Demo Pushes the RTX4090 to it's limits!


Vidiš kako se ščiti high end.. Ene 30$ te stane dodatnih 8GB GDDD6, zgolj zato da se potem joka o slabih portih iz konzol, kjer zadeve delujejo iz štarta.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senior Dev ::

oo7 je izjavil:

Photorealistic UnrealEngine5 Western Demo Pushes the RTX4090 to it's limits!


Žiužiu, ejga. Z vodo so falil. Morje je tu na Šejšelih precej bolj fotorealistično in tudi teksture so lepše. In paradoksalno ne rabiš niti hude grafe.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Palit GeForce RTX 4060 Dual custom GPU listed in Germany for €339
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Magic1 ::

FlyingBee je izjavil:

ByteDance has placed orders totaling $1 billion so far this year with Team Green--the report suggests that a mix of A100 and H800 GPU shipments have been sent to the company's mainland data centers.

https://www.techpowerup.com/310250/chin...

Prodajo kitajcem za enormne zneske malo starejši HW. Kitajci plačajo več za manj. Sej v bistvu je to fora sankcij. Ne prepoved, temveč dražje. US profitira, ker s tem malo opočasnijo Kitajce, najbolj pa vriska od veselja Nvidia.
Magic

Senior Dev ::

Tam do začetka novembra tako ali tako noben ne gejma. Potem pa bo spet govora o grafah. Morda še kaj pade cena do takrat.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 4060 is up to 18% faster than RTX 3060 in first leaked benchmarks

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

FlyingBee ::

Ada je očitno refresh Ampera na 5nm.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

https://www.techpowerup.com/310346/nvid...

big win

nvidia-dlss-3-now-available-for-unreal-engine-5
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:


big win


Pod pogojem, da trenutno svojo grafično kartico krepko preplačaš. ;)
#65W!

FlyingBee ::

zastonj sličice, more you buy, more you save, mate.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
63 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559608 (6156) Mr.B
»

Nvidia predstavila RTX 4070 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
657682 (2358) FlyingBee
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019778 (5425) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789545 (6405) ziga1990

Več podobnih tem