» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
61 / 79
»»

tikitoki ::

Sedaj pa pojdi jokat moderatorjem, ker na tvoje podjebavanje nisem odgovoril dovolj prijazno.

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Spomnimo in se malo nasmehnimo klik. ;((


Jp, p/e je na 200, kar je po vseh merilih napihnjeno. Si pac bebec.


Kaj zdaj blodiš?
Jaz sem ti samo nastavil ogledalo kak nerazgledan pajac si.
Čemu zdaj želiš nekaj projecirati name?
Jaz sem ti, pajacu, samo pomolil številke pod nos.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

FlyingBee ::

Nesramen si in zaslužiš si ban. Prispevaš le ničvrednost.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

Nvidia je enostavno najboljša. V kratkem bo tudi najbolj vredno podjetje na zemeljski obli. AI dela svoje, pa se je šele dobro začelo.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Spomnimo in se malo nasmehnimo klik. ;((


Jp, p/e je na 200, kar je po vseh merilih napihnjeno. Si pac bebec.


Kaj zdaj blodiš?
Jaz sem ti samo nastavil ogledalo kak nerazgledan pajac si.
Čemu zdaj želiš nekaj projecirati name?
Jaz sem ti, pajacu, samo pomolil številke pod nos.


Dokazal si zgolj, da si bebec. Kar sem napisal je drzalo in se vedno drzi. Verjetno si tudi za kripto verjel, da bo sel do lune:)

Jarno ::

Senior Dev je izjavil:

Nvidia je enostavno najboljša. V kratkem bo tudi najbolj vredno podjetje na zemeljski obli. AI dela svoje, pa se je šele dobro začelo.


Če bodo svoje grafične s sorazmerno manjšim deležem AI ponujali po normalnih cenah, tudi prav. Ampak AI je drag in ga podtikajo tudi gamerjem. :))
#65W!

FlyingBee ::

Imaš alternativo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Čas bo prinesel dve alternativi, kar bo po svoje zanimivo.
#65W!

Buggy ::

Najboljse od fenomenalnega in od ljudi miljenega Nvidia driver teama so zadnje dve iteracije soferjev...driver publishan za en fix, open issues seznam pa se zgolj daljsa ROFL :))

FlyingBee ::

Res je že čas, da greš na 7900xtx.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

A sam zato ker imam Nvidio ne smem povedat kako zgreseno predstavo imajo eni o njih? Ne sam da so overpriced hyped GPU, se driverji so zadnje case olos, da ni vecjega...sam na fix za 3 leta star spil sem cakal vec mesecev in bil prisiljen uporabljati stare driverje, posledicno so mi kreshali novi spili...lose-lose situation :))
Zdej delajo pa se olos HW, ki ga last gen v isti klasi za manj dnarja preseze..way to go 4060 >:D

FlyingBee ::

Se pa strinjam, da je bila 1080Ti zadnja res top grafična za normalen denar. Zdaj je zate to 7900xtx. Kdaj boš nabavil? 3080 12gb je ološ, sicer najboljše za otroke v tvoji hiši.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

RTX 3080 12GB za 800€ lani je bila cist decent upgrade iz 1080Ti ki sem jo imel, predvsem vzel zaradi VR ki ga uporabljam v Dirt Rally 2.0. Dejstvo je da za VR only AMD prakticno ni primeren, ker imajo kar nekaj problemov in Nvidia v tem segmentu (encoding) res dominira. Ker pa nov spil nima VR se niti ne obremenjujem vec s tem in komaj cakam presedlat na AMD.
Zadeva bo pa sla tamalmu, ki bo tudi zamenjal 1080Ti in sel iz 1080p na 1440p.

FlyingBee ::

7900xtx je druga najhitrejša grafična, tako da ostane samo še 4090, izbira je seveda jasna, 7900xtx za 700eur manj. Verjetno do naslednje generacije ne bo hitrejše ali pa bo poraba previsoka.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mailer ::

Namesto, da preplačujete grafične za neopazne bombončke si raje prilagodite igro za čim boljšo izkušnjo pa ne glede na to ali igrate na 1080 ali 4k zaslonu. Če si pumpate ego s tem kaj si lahko privoščite se v ostalih temah dobro prebere kaj vam manjka... Da bi podali podatke koliko igre dosežejo v določenih nastavitvah pa tu bolj redko vidiš. Tako bi uporabniki vedeli, koliko lahko prihranijo in koliko frejmov ne izkoristijo zaradi preslabega procesorja, ki bi ga lahko nadgradili za par 10€. Odkar so vam vzeli mining liziko nimate več idej kaj pa kako.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Buggy ::

tocno tako, nizas in optimiziras po config file-ih da je zadeva vozabilna in igrabilna, potem pride pa nov driver pa spil po 20 minutah vsem ki so karkoli delali ali pa tudi ne, enostavni crasha #FH4

Kaksne vse zive carolije sem delal za VR va oculus quest2 v XML config optimizacije (BTW za VR je locen cofig), da sem dobil se na 1080TI kvazi igrabilno zadevo. Pride nov driver in v VR konstanten stuttering kar je v VR se toliko bolj imersion breaker...ne grem se vec...kupit mocnejsi HW, kwa pa ces.

kar se tice pa CPU gaina..sem pa sam podal kar nekaj bencmarkov tako za prehod iz 5600X -> 5800X3d kot tudi iz 1080Ti -> 3080 12GB, tako da moja vest je cista ;)

Dost mam Nvidie, grem spet nazaj na AMD, bom imel vsaj iz prve roke za povedat tudi cez njega po 10-tih letih Nvidie izklucno zaradi pregresno in neupraviceno dragega G-syinc monitorja, ki me je priklenila nase. Imam od lani ravno za ta namen pripravljen AORUS FI32Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

DarwiN ::

Če si že z Nvidio nezadovoljen, potem se pripravi na šokove. 8-)

Ker to je podobno kot bi rekel: dost imam 75 OLEDa, grem nazaj na CRT kišto. :D

Z AMDjem imaš takorekoč zagotovljeno, da boš odločitev obžaloval. Včasih se ne zavedamo, kaj imamo, dokler tega ne izgubimo. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Prepričan sem, da bo tukaj objavil, tako da bomo že še videli.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Z AMDjem imaš takorekoč zagotovljeno, da boš odločitev obžaloval. Včasih se ne zavedamo, kaj imamo, dokler tega ne izgubimo. ;)

ROFL, vsi ki vztrajate pri eni firmi ne veste kaj zamujate, si se kdaj vprasal tako?

Resnicno se ne spomnim da bi z AMD imel probleme pa sem se sel celo CF hece, ker sem imel dost mining kartic takrat...zadeve so delale v mining rigu in tudi potem v gaming rigu v CF na stara leta...nobenih tezav nikoli.

Ampak ce ti tako shilas bo ze res :))

BTW: tvojih 550W PSU for life izpred par let predikcije si ze pozabil...al se se zmeraj grizes v jezik?

sam vprasam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

DarwiN ::

No poročaj..

Od kod si te zdaj teh 550W potegnil? :D Ja, kvalitetni 550W PSU je bil polna kapa in še danes je.. Za povprečnega uporabnika.. Tak PSU kamot prebavi 4070/4070TI, torej kartice do 1000€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Celo dve 7600 bi prebavil v CF.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

OK TNX...si vsaj posten. Ne 550W za gaming rig ni zadost. End of story! Ko sem govoril da je treba vzet min 850W gold si dozivel skoraj bozjast :P

Na vseh masinah imam min 850W do 1300W PSU-je ki sem jih pokupil za mal denar. So jebeno neslisni delajo pod 50% obremenitvijo in bojo navkljub standradom (PCI-e priklopi) zadovoljivi se vec let.
550W si pa ta trenutek lahko vtaknes v office comp...that's it!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Magic1 ::

DarwiN je izjavil:

Če si že z Nvidio nezadovoljen, potem se pripravi na šokove. 8-)

Ker to je podobno kot bi rekel: dost imam 75 OLEDa, grem nazaj na CRT kišto. :D

Z AMDjem imaš takorekoč zagotovljeno, da boš odločitev obžaloval. Včasih se ne zavedamo, kaj imamo, dokler tega ne izgubimo. ;)

Ja seveda AMD je 25 let za Nvidio:)) Pa kaj ti kadiš, konkretno ti škodje. Ne pravim da je boljši, bistveno slabši pa tudi ni. V določih segmentih je zelo konkurenčen Nvidii. V rangu 1500EUR+ pa mu pač ni. Večina tukaj gor je prav zadovoljna, ko so prešli iz high end 3000 na 7900XT.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DarwiN ::

Jao, če sta že vidva doživela tako burno reakcijo ob mojih besedah, kaj bo šele, ko uletijo renomirani AMD boysi tipa MrB in tiki.. :)

Čebelca, me boš branil, prosim?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Magic1 ::

Dej pejt ven pa si zrihtaj mal življenja, ne da tukaj iščeš reakcije...
Magic

Buggy ::

Darwin, ne me narobe razumet...si cist kewl sam bodi malo bolj realist. Nekaj je ko imas GPU zaradi tega da uzivas v playtime-u takrat, ko imas cas s kolegi drugo pa je ko si apologet neke firme. Jaz rad sprobam vse, me pa boli kurec, ce je katera snezinkica uzaljena, ker realnost ne kolerira z njeno idealisticno predstavo...sem prestar za te hece.

Magic1 ::

Sej smo zgleda vsi podobno stari, sam enim nekaj manjka in iščejo;)
Magic

oo7 ::

Delnica Nvidie

24 maj

16:00 305,38 USD
18:00 384,52 USD


Danes 389,34 USD

Delnica Nvidie pred 10 leti 3,62 USD


Buggy ::

Torej ste vsi Nvida fanboy zdej bogati?

Eh...raje se mal sprayamo acid po forumih..smo pa se vedno green team for life...isti shit kot fuzba navijaci/opice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:


Dokazal si zgolj, da si bebec.

S tem, ko ti nekdo dokaže, da nimaš pojam o čem blodiš postane bebec?
Zanimivo.
Najbolj zanimivo je to, da se trudiš nekaj projecirati name, a ti ne rata.
Jaz sem ti zgolj dejstva nametal pod nos.
Zdaj sem v tujini. Ker si neotesan pajac si bom, mogoče, vzel malo časa zate. Da se bomo še bolj nasmejali.
Pajaci ste pač zabavni :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

oo7 ::

Buggy je izjavil:

Torej ste vsi Nvida fanboy zdej bogati?

Eh...raje se mal sprayamo acid po forumih..smo pa se vedno green team for life...isti shit kot fuzba navijaci/opice



Bogat nisem sem pa popolnoma zadovoljen s mojo Nvidio. Če to kaj šteje.

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Dokazal si zgolj, da si bebec.

S tem, ko ti nekdo dokaže, da nimaš pojam o čem blodiš postane bebec?
Zanimivo.
Najbolj zanimivo je to, da se trudiš nekaj projecirati name, a ti ne rata.
Jaz sem ti zgolj dejstva nametal pod nos.
Zdaj sem v tujini. Ker si neotesan pajac si bom, mogoče, vzel malo časa zate. Da se bomo še bolj nasmejali.
Pajaci ste pač zabavni :)


Kaj pa si dokazal:)? Razen, da si bebec, ki misli, da P/E nad 200 ne kaze na nic drugega, kot zlo optimisticne vlagatelje? Zdej pa se spelji, ce nimas kaj pametnega za povedati.

Magic1 ::

Sam res mi ni jasno, kaj je fora navijanja za en tabor. BMK za firme, kupiš od tistega ki največ ponuja, ko kupuješ. Pa imam Nvidio v sistemu in AMD v PS5. Visim pa na slo-techu namesto , da bi karkoli uporabljal:))
Pol pa naj dajem kup denarja za BS precenjeno tehniko...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Buggy ::

oo7 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Torej ste vsi Nvida fanboy zdej bogati?

Eh...raje se mal sprayamo acid po forumih..smo pa se vedno green team for life...isti shit kot fuzba navijaci/opice



Bogat nisem sem pa popolnoma zadovoljen s mojo Nvidio. Če to kaj šteje.


Pa je res tako tezko razumet, da pripadnost firmi ne igra vloge ko si gamer kjer zelis iztisniti P/P?
Zadovoljna je tudi moja tasca z integriranim Intet GPU-jem , kaj si zdej povedal. A je res tako tezko razumeti, da imamo eni dolocene specificne potrebe, smo porobali vec zadev in imamo tudi dolocene izkusnje? Nenazadnje lahko tudi kriticno oceni situacijo?

Ce se pa greste tukaj na nasi-vasi je pac to vasa problem, forum je bil vcasih za deljenje PRAKTICNIH izkusenj ne pa spekuliranja in fanboy navijaskih fightov, ki jih pobirate iz YT in delate zakljucke. Ce je to kader, ki bo gradil drzave me je strah :P

DarwiN ::

Buggy je izjavil:

Darwin, ne me narobe razumet...si cist kewl sam bodi malo bolj realist. Nekaj je ko imas GPU zaradi tega da uzivas v playtime-u takrat, ko imas cas s kolegi drugo pa je ko si apologet neke firme. Jaz rad sprobam vse, me pa boli kurec, ce je katera snezinkica uzaljena, ker realnost ne kolerira z njeno idealisticno predstavo...sem prestar za te hece.


Tu je ravno hec.. Čist realno je namreč, da Nvidia nudi boljšo podporo, zanesljivost, boljši software, boljše driverje, boljše featurse, višjo overall kakovost .. To je zdaj že skoraj zgodovinsko dejstvo. Tudi življenjska doba AMD-jevih kartic je krajša. To potrjujeo praktično vse raziskave oz. poročila, ki smo jih videli v zadnjih 10-15 letih.

Zato tudi imajo cirka 85% tržni delež na dGPU trgu. Steve od Hardwareunboxed je pred kratkim naredil anketo in ugotovil, da so ljudje ob enaki zmogljivosti pripravljeni plačat ~20% več za Nvidijino kartico. Pa ne gre za fanboyje.. Nvidia enostavno predstavlja kakovost, AMD pa budget alternativo. Kot denimo Apple proti Xiaomiju. Oba telefona sta dobra, ampak je vseeno razlika.

Sej meni tudi dol visi.. Kupim eno in drugo. Če dobim AMD kartico ++20% ceneje od primerljive Nvidije, vzamem in rešeno. Za PUBG je vsak GPU dober.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

Tu je ravno hec.. Čist realno je namreč, da Nvidia nudi boljšo podporo, zanesljivost, boljši software, boljše driverje, boljše featurse, višjo overall kakovost .. To je zdaj že skoraj zgodovinsko dejstvo. Tudi življenjska doba AMD-jevih kartic je krajša. To potrjujeo praktično vse raziskave oz. poročila, ki smo jih videli v zadnjih 10-15 letih.

Ravno to je hec....morda so te zadeve drzale pred casem, sedaj zal ne vec. Stvari se v zivljenju spreminjajo, eni pa ostajate ujetniki cas.

Sej ne da sam nisem...kvalitetna muzika se je koncala post 1980 :P

Nvidia na GPU podrocju je zgolj senca samega sebe! Face IT!

DarwiN ::

Ker sem vedel, da bo nekdo vprašal, sem šel pravkar pogooglat, če je bilo v zadnjem času objavljeno kakšno poročilo o pokvarljivosti kartic.

In glej ga zlomka, prvi zadetek je poročilo iz Mindfactory.

The first data is revealing and is that AMD would have sold 44.100 graphics cards in Germany while NVIDIA would have sold 76.280. Of the total of NVIDIA graphics, of 1.607 the RMA would have been processed, which is 2.1%. On the other hand, the RMA of 1.452 AMD graphics would have been processed, which is 3.3%. If both had sold the same, AMD's RMA would be 50% higher than NVIDIA's.

Le kdo bi si mislil.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

oo7 ::

Moja zgodovina kartic

Prva moja kartica Geforce 2 MX400 64MB - jo imam še vedno

ATI Radeon 9550 256 MB - jo imam še vedno

GTX 260 - prodal

GTX 470 - prodal

Gtx 970 - v uporabi v rezervnem hišnem računalniku

RTX 3060 TI v uporabi



GTX 970 sem imel za igranje iger 7-8 let. Razlog za nakup nove kartice je bil Cyberpunk 2077, ker mi je GTX 970 delala samo s 15 FPS. Tako, da GTX 970 najboljša kartica kar sem jih imel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

tikitoki ::

Darwin. Pokazi, da ne trosis kretenizmov in naredi statisticno analizo, da vidimo, ce je razlika statisticno znacilna, al ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

WallSreet ::

Magic1 je izjavil:

Sej pred 2K bubble so delnice tehnoloških podjetij bile tudi v višavah. In zadnjih 10 let so bili res zlati časi za tehnologijo. Še kriza, ki bi se morala zgodit 4 leta nazaj je kovid prekinil in povzročil še večjo norijo v spletne tehnologije. Zdaj se pripravlja, da vse zgrmi v prepad, vendar drži AI vse v hypu. Možnosti se praktično samo dve, ali AI naredi novo renesanso in razvoj poleti, s tem pa še rast naslednjih x let, ali pa se izkaže da je le delno uporabno in gremo v normalen cikel čiščenja. Torej v krizo, kjer bo vse konkretno zgrmelo. Problem je le v tem, da če ne gremo v krizo, se bo inflacija furala dalje, kar pa zna met res hude dolgoročne posledice.


AI ni noben hype ampak legitimna stvar ki bo zagotovo pripeljala do mnogih prebojev in tisti ki se ne bodo adaptirali bo z njimi konec. Apple, Microsoft, Google, NVIDIA, Tesla, META bodo krojili vrh in ne bodo šli nikamor. Pa tisti dot com bubble niti ni bil tako pomemben kot ga nekateri želijo prikazati. Internet je še danes tu in marsikatero tehnološko podjetje je prav zaradi tistega obdobja danes uspešno. Je pa tako da je INVIDIA v mojih očeh "top dog". Je že res da imajo ostali precej večji Market Cap vendar kot je nekdo dejal v nekem videu, "tehnološka podjetja so odkrila zlato jamo ampak lopate prodaja NVIDIA". Brez INVIDIE in njenih čipov zgornja podjetja tanko piskajo tako da ima NVIDIA ogromno potenciala in mislim da bo drugi trillion dosegla precej hitreje kot tega prvega. Največji padec pričakujem pri Amazonu ki so v povsem drugačnih vodah medtem ko so Apple, Microsoft, Google, Tesla, NVIDIA, META v pravi smeri in bodo krojili prihodnost.

Jarno ::

RMA 3.3% je fina zadeva in nič tragičnega. Tragično je, če ti ne zamenjajo nedelujoče kartice v obdobju garancije oz. bi le-te praviloma crkovale po 2-3 letih. Ampak je spet en razlog za pljuvanje po AMD-ju.
#65W!

Buggy ::

Pravzaprav si prav fascinanten, kako se trudis s tem kako ocrniti nasprotni tabor, ceprav resnicno ne vem kaj imas od tega. Statistike in kvarlivost sam ves (te imam za inteligentnega sogovornika) ni merilo po katerem bi gamer kupoval GPU. Taksne statistike so se delalale ze na vec genracijah in vedno je bila ugotovitev ista, da problem (RMA) ne izhaja iz cipa temvec vendorja oz imeplementacije coolinga/PCB-ja. Pa smo spet pri vasem jebenem ASUS omiljenem hype shitu, ki ga vsi praisate sploh, ce je ROG ali STRIX, pa vsi vemo da je to prepakiram CN turd pod many RGB in PR marketingom...aja sem pozabil da kupujete GPU zaradi tega, da se postavljate na tiktokih kaj je in in da se vam cimbolj blesci v faco...performance in drobovje ter potencialni izkoriteg tega, kar HW ponuja je tercialnega pomena...sem mislil da sem na ST 20 let nazaj ..my bad:P

WallSreet ::

Senior Dev je izjavil:

Nvidia je enostavno najboljša. V kratkem bo tudi najbolj vredno podjetje na zemeljski obli. AI dela svoje, pa se je šele dobro začelo.


Bi se kar strinjal, čeprav je Apple vreden skoraj 3 Trilijone je NVIDIA tista ki drži karte v svojih rokah. Menim da bosta NVIDIA in TESLA v kratkem eksplodirala. GOOGLE po tudi igral veliko vlogo saj imajo daleč največ podatkov na svetu. Sem danes zasledil da Google obišče na mesec preko 84 milijard ljudi (Monthly visits), drugi je Youtube 32 milijard ter Facebook 17 milijard. Imajo daleč največ "podatkov" s katerimi lahko razpolagajo. Pa Youtube je podružnica Googla tako da lahko še to prištejemo v zgornjo številko.

Je pa zanimivo da ima NVIDIA zgolj 22.000 zaposlenih kar je precej malo glede na njihov Market cap. Je pa njihov sedež v Kaliforniji zares fascinanten. Izjemno lepa zgradba, to kar tam počnejo je kot v kakšnem sci-fi filmu.

Buggy ::

Jaz tudi mislim da bo Nvidia se to desetletje, glede na to kako jim raste cena delnic, ki z realnostjo nima realnih temeljev pristal drugo leto na Marsu in tam ustanovila Gamig Mars Strix ROG you_need Cloud.
Preorder sem ze dal v koledar

DamijanD ::

Podpirat je treba konkurenco: brez AMDja bi letos imeli 4090 za 3k€ z brzino 2060ke :D

FlyingBee ::

Vsak bi rad AMD podprl, vsi pa geforce v kištah. Statistika je javno dostopna.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Buggy je izjavil:

Darwin, ne me narobe razumet...si cist kewl sam bodi malo bolj realist. Nekaj je ko imas GPU zaradi tega da uzivas v playtime-u takrat, ko imas cas s kolegi drugo pa je ko si apologet neke firme. Jaz rad sprobam vse, me pa boli kurec, ce je katera snezinkica uzaljena, ker realnost ne kolerira z njeno idealisticno predstavo...sem prestar za te hece.


Tu je ravno hec.. Čist realno je namreč, da Nvidia nudi boljšo podporo, zanesljivost, boljši software, boljše driverje, boljše featurse, višjo overall kakovost .. To je zdaj že skoraj zgodovinsko dejstvo. Tudi življenjska doba AMD-jevih kartic je krajša. To potrjujeo praktično vse raziskave oz. poročila, ki smo jih videli v zadnjih 10-15 letih.

Zato tudi imajo cirka 85% tržni delež na dGPU trgu. Steve od Hardwareunboxed je pred kratkim naredil anketo in ugotovil, da so ljudje ob enaki zmogljivosti pripravljeni plačat ~20% več za Nvidijino kartico. Pa ne gre za fanboyje.. Nvidia enostavno predstavlja kakovost, AMD pa budget alternativo. Kot denimo Apple proti Xiaomiju. Oba telefona sta dobra, ampak je vseeno razlika.

Sej meni tudi dol visi.. Kupim eno in drugo. Če dobim AMD kartico ++20% ceneje od primerljive Nvidije, vzamem in rešeno. Za PUBG je vsak GPU dober.

85% trzni delez na podlagi katere statistike? ja ne cyber cafe ?

RX 7600 se prodaja bolje kot 4060Ti, verjetno je to tvoj problem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

AMD's GPU market share dropped to an all-time low in Q3 2022 - Nvidia Dominates


Ampak ti verjetno ne verjameš tem podatkom, ker so ti AMD boysi na YT postregli alternativne, cherrypickane rezultate? Denimo podatke iz Mindfactory, kjer v zadnjem času očitno res prodajo podobno število AMD in Nvidia kartic. Ampak ena trgovina ne pomeni globalne celote.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Senior Dev ::

NVIDIA 4 ever, sam to bom povedal. Kupiš RTX 4090 in še ene 100 delnic zraven, da pokažeš 100% podporo.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

AMD's GPU market share dropped to an all-time low in Q3 2022 - Nvidia Dominates


Ampak ti verjetno ne verjameš tem podatkom, ker so ti AMD boysi na YT postregli alternativne, cherrypickane rezultate? Denimo podatke iz Mindfactory, kjer v zadnjem času očitno res prodajo podobno število AMD in Nvidia kartic. Ampak ena trgovina ne pomeni globalne celote.

Ah dej no...
Nv gaming prihodki so cca 2.1 m$ amd gaming prihodki so 1.8 m$. Ceti to ni nek faktor.... je NV v enem letu zgubila na gaming segmentu 38% Amd pa le 6%.

Potem ti lahko dam se intlovo zavajanje ki so svojo serversko grficno "kartico" prodajali pod gamersko statistiko,

Tako da ti si kar pisi svojih 85%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
61 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559601 (6149) Mr.B
»

Nvidia predstavila RTX 4070 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
657677 (2353) FlyingBee
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019771 (5418) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789542 (6402) ziga1990

Več podobnih tem