» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
7 / 79
»»

tikitoki ::

Si prijavljen, moderator pa mora sam pogledati 20 tvojih zadnjih objav in mu bo jasno s kaksno osebo ima opravka.

FireSnake ::

Seveda sem prijavljen, če sem pa sam prijavil ;)
Še preden si se ti, pajac, pofočkal.
Pa naj bo isto za vse ;)

A zdaj, ko sem ti dal pa tvoj ad hominem drek za žret pa ni več zabavno?
Kako to?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

SmolWhale ::

:|

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Seveda sem prijavljen, če sem pa sam prijavil ;)
Še preden si se ti, pajac, pofočkal.
Pa naj bo isto za vse ;)

A zdaj, ko sem ti dal pa tvoj ad hominem drek za žret pa ni več zabavno?
Kako to?


Vsem je jasno, da si neotesan bedak. Tvoj zgornji post to lepo pokaze.

Buggy ::

@tikitoki: prosim ce ignoriras tega cudaka, ki se mu pol foruma smeji in ne smetita vec teme. tnx

D3m ::

Suuupppp bitchezzzzzz.

Kva je novga?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:


Vsem je jasno, da si neotesan bedak. Tvoj zgornji post to lepo pokaze.


Tole pa ne bo držalo!
Do vseh ostalih sem prijazen. Do tebe pač ne.
Verjetno za to obstaja razlog ;)
Sicer pa: ti si začel. Jaz bom pa končal.
Ne jokcat, prosim!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hujsk1999 ::

FireSnake to bo naziv. Pojdi malo do psihiatra. Samoplačniško prideš hitro do obravnave. Sam sem imel podobne težave kot ti in se je zelo popravilo po pol leta rednih terapij.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Buggy ::

O jeba...to bo doma cela drama, ce ga res fase...moderatorji samomor imate na vesti, ali pa vsaj kaksno pretepeno zeno :))

A ne ves, da se je ze zdavnaj samoklical za moderatorja, ker nima drugih izzivov v zivljenju in je to postal njegov zivljenski moto...fak no kako so eni res bogi v svojem mizernem, plehkem in dolgocasnem zivljenju :(

Nyana ::

Kera greznica ratuje iz te teme :'(
Nič koristnega, samo eni in isti stari pacienti se nabijajo tu gor, zmenite se privat na ZS ...

Jarvice ::

Vedno pa ta kača zraven pri kregu. Nesposobni moderatorji...

tikitoki ::

Buggy je izjavil:

@tikitoki: prosim ce ignoriras tega cudaka, ki se mu pol foruma smeji in ne smetita vec teme. tnx


Imas prav.

hujsk1999 ::

Torej da ostanemo na temi. V torek bo napoved 4000 serije na Computexu. Verjetno kmalu štartajo tudi že kaka prednaročila. Prve kartice se pričakujejo v drugi polovici julija. Zmogljivost pa nekako tako:
RTX 4090 = 2.0x RTX 3090 - 450W
RTX 4080 = 1.5x RTX 3090 - 350W
RTX 3070 = 1.0x RTX 3090 - 250W

Cene so uganka. Roba pa verjetno ne bo poceni. Sam bi rekel da ne bo nobena od teh kartic pod 1000€ v trgovini. Pripravite vsaj eno povprečno plačo 1500€ za eno dostojno kartico.
Sam bom vzel RTX 4090 za kar je že rezerviranih 2500€. Časi so težki, recesija, ampak kar je nujno je nujno. Jeseni prihajajo dobri naslovi in bo treba igrat na polno. Hrane verjetno ne bo, iger pa bo... :))
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

MetalLord ::

Jaz bi šel pa kar stavit da 4070 ne bo čez 900€ in 4080 ne čez 1300€.

hujsk1999 ::

Prodaja bo vsekakor slaba napram prejšnjim letom. Prodaja Nvidia kartic si upam trditi da bo padala še več let. Ko se sprosti rabljena roba, bo še slabše.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

DarwiN ::

Obstaja tudi majhna možnost, da takoj lansirajo 4090Ti. Imamo namreč slike hladilnikov. Zakaj bi že danes proizvajali hladilnike za 4090Ti? Razen če so fotke fake.


Po eni strani makes sense, saj lahko nabijejo ceno do nebes. Polnih AD102 čipov bo zaradi slabih yieldov sprva sicer malo, ampak omejene količe pomenijo temu primerno ceno. Rečmo 3k€ in vsi srečni. Zgolj ~10% slabša 4090 pa dobrih 2k€. In bi kljub temu šle za med. Folk ima denar in hoče flagship robo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarvice ::

Do cca. 600€ sploh ni pametne kartice. Raje mam denar na banki ali pa ga porabim za druge pomembnejše zadeve. Lahko sami sebe nategujejo s cenami nad MSRP. Folk pa itak poseben, da to kupi.

keba ::

hujsk1999 je izjavil:

Torej da ostanemo na temi. V torek bo napoved 4000 serije na Computexu. Verjetno kmalu štartajo tudi že kaka prednaročila. Prve kartice se pričakujejo v drugi polovici julija. Zmogljivost pa nekako tako:
RTX 4090 = 2.0x RTX 3090 - 450W
RTX 4080 = 1.5x RTX 3090 - 350W
RTX 3070 = 1.0x RTX 3090 - 250W

Cene so uganka. Roba pa verjetno ne bo poceni. Sam bi rekel da ne bo nobena od teh kartic pod 1000€ v trgovini. Pripravite vsaj eno povprečno plačo 1500€ za eno dostojno kartico.
Sam bom vzel RTX 4090 za kar je že rezerviranih 2500€. Časi so težki, recesija, ampak kar je nujno je nujno. Jeseni prihajajo dobri naslovi in bo treba igrat na polno. Hrane verjetno ne bo, iger pa bo... :))


Za 1000 eur jo kar naj imajo. 600, max 700 dam. Drugače bo pa moja 1070 še vedno dovolj dobra.

FireSnake ::

MetalLord je izjavil:

Jaz bi šel pa kar stavit da 4070 ne bo čez 900EUR in 4080 ne čez 1300EUR.


Če bo 4070 dejansko hitrejša od 3090 (kakor namigujejo) dam glavo stran, da bo veliko dražja.
Za 900 jo kupim prvi dan.
(ob predpostavki, da tudi govorice o 300W TDPju držijo)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DarwiN ::

Če slučajno mining crkne, bo verjetno res 500-700€. Sej zato se Nvidiji tako mudi in kartice po zadnjih govoricah menda prihajajo že julija/avgusta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

Samo FE ali tudi kaj drugega?
Ker FE lahko sami poganjajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MetalLord ::

Jarvice je izjavil:

Do cca. 600€ sploh ni pametne kartice. Raje mam denar na banki ali pa ga porabim za druge pomembnejše zadeve. Lahko sami sebe nategujejo s cenami nad MSRP. Folk pa itak poseben, da to kupi.

Kaj pa je pametna kartica? MSRP imajo drugače že RX 6600 (najcenejši model s 330€ celo 40€ pod MSRP), primerljiva Nvidia je 2060 12GB s ceno 400€.
3050 glede na to da je 20% slabša od 2060 12GB, je vredna 320€. Zdaj dobiš najcenejšo za 324€. Ampak je potem boljši nakup RX 6600.
Najcenejša RX 6600 XT je tudi že dosegla MSRP pri 430€. 3060 12GB ima enako ceno, ampak je 7% slabša.
Najcenejši RX 6700 XT prav tako manjka samo še 10€ do MSRP - 550€. Primerljiva Nvidia je 3060 Ti s ceno 600€.

Če zaključim, komur res ne pomeni 50€ za koliko še znajo pasti cene, so že sedaj dober nakup RX 6600, RX 6600 XT, 6700 XT in 3060 Ti z vključenim 50€ Nvidia davkom za DLSS itd. Mogoče še 6650 XT, je ravno toliko dražja kot je hitrejša od 6600 XT - 5%. Na Mindfactory bolje hvalijo AMD XFX kartice kot pa Nvidia Palit, ki naj bi bile preglasne.
Če jaz ne bi imel kartice, bi kupil ali 6650 XT za 450€ ali pa 3060 Ti za 600€. 7600 XT bo sicer 600-700€, hitra pa kot 6900 XT, komur se da čakat 5 mesecev in hoče še mal prišparat vmes.

Ang3lo ::

Jast rabim nekaj v rangu 3080ti ali boljše, tako da trenutno sem kar v dilemi, ker cene še kar niso privlačne ;(( .

MetalLord ::

Tedvi 3080 12GB nista opazno slabši od 3080 Ti za 988EUR:
https://eigre.si/gainward-geforce-rtx-3...
https://eigre.si/palit-geforce-rtx-3080...
Jaz sem dal 17.2.2022 1500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

tikitoki ::

MetalLord je izjavil:

Jaz bi šel pa kar stavit da 4070 ne bo čez 900€ in 4080 ne čez 1300€.



4070 ne bo čez 600 eur.

inzenir1337 ::

FireSnake je izjavil:

Samo FE ali tudi kaj drugega?
Ker FE lahko sami poganjajo.

Kaj boš ti s kartico če je ne rabiš. Tisti en špil ko poženeš enkrat na dva meseca ostalo pa trolaš po forumih... Nonsense. Da bi se ukvarjal z machine learningom pa stavim da se ne po tvojih zapisih, ker si prezabit za kaj takega. Pač povem kaj mislim, ker smo iskreni, ane?

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

MetalLord je izjavil:

Jaz bi šel pa kar stavit da 4070 ne bo čez 900€ in 4080 ne čez 1300€.



4070 ne bo čez 600 eur.

3070 je imela msrp $500 FE verzija medtem ko so bile AIBe verzije $500-750 preden so cene narasle.

Taksne so bile cene 3 dni dokler niso sle out of stock :))

tikitoki ::

Vem, da eni se zivite v casih kriptomanije. Pomirite, zadihanje, konec je. Cene pa bodo temu primerne.

Motion ::

Jst bi rabiu nekaj do 200 TWP namesto 1070. Pa da ni več kot 700e

FlyingBee ::

Glede cene bo težka, obljubljajo pa 4060 s hitrostjo 3080 na 200w.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

keba ::

A ni bila kao danes predstavitev novih grafičnih, nikjer nič ne najdem.

meho7 ::

keba ::

meho7 je izjavil:




eh čisti dolgčas, nobene najave novih kartic. Sigurno jih ne bo julija. to je še slaba dva meseca.

FlyingBee ::

Briga jih, Hopperja so že v uporabo dali, gaming bo še malo počakal.
https://www.techpowerup.com/295182/taiw...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

pegasus ::

Navadni smrtniki dobimo cene za H100 naslednji teden in potem dobavo proti koncu leta, odvisno za koliko jih se zdilamo ... Gamerji dobite ostanke, če bodo sploh kake drobtinice silicija ostale ;)

FireSnack ::

Kot kaže ne bo kartic letos. Verjetno problemi s covidom. Bo pa 3000 serija lepše držala vrednost. Pa mirno vsem ki čakate.
Preprodajalec NFT umetnin

oo7 ::

Saj smo vsak dan bolj navajeni čkanja :)

m0LN4r ::

FireSnack je izjavil:

Kot kaže ne bo kartic letos. Verjetno problemi s covidom. Bo pa 3000 serija lepše držala vrednost. Pa mirno vsem ki čakate.

Japp. p/p kot nekoc se ne bo vrnil, do takrat pa cakat in napraskat jurja za midgrange grafo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sheteentz ::

jebeš, jz bom kupil 2080ti za pecto ojrov na ebyaju ali bolhi, boli me kurac

Buggy ::

pocakaj rajsi pol na AMD 7700 xt za devecto 8-)

Sheteentz ::

ni šans, ne dam več kot šecto* evrov za GPU!

* - poznam enega iz Kranja, ki tako izgovarja šeststo, in ne vem, ali je to neka lokalna specifika, ali pa je on malo svojski.

FlyingBee ::

Ne, mislim pa, da si narobe slišal (res je, da se v transliteraciji uporablja ts za c, zato te verjetno ravno to na c povleče), rečejo šetsto, torej s izpustijo, značilno tudi za Železnike z okolico.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Za dobrih šecto evrov sem vzel rudarsko RTX 3080 10GB. Leto in pol je bila v rudniku. So bili menjani thermalpadsi takoj na začetku in je kartica ko nova in še v garanciji. Ram ne gre čez 90, GPU pa ne čez 60 stopinj.
Preprodajalec NFT umetnin

FlyingBee ::

No, no, le da uživaš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

MetalLord ::

Zanimivo da v ST malih oglasih še noben ni napisal, da je bila grafična uporabljena za mining. So pa začeli prihajati oglasi ravno sedaj ko je konec mininga. Tudi če kdo slučajno ni minal, kako mu boš verjel? Že zaradi tega so smešne te cene enake novim, jaz bi dal res max -30% cene nove.

FlyingBee ::

Še posebej non lhr so sumljive, ampak s tem je treba živeti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Na bolhi 3060Ti/3070/3070Ti rudarske kartice v rigih prodajajo nekje za okroglega tisočaka po kosu. Folk je nor, ampak to ni nič novega.

1. Najprej so pokupili kartice, marsikdo še po relativno nizkih cenah, tudi mimo davka. Predvsem tisti, ki so imeli kakršnekoli veze pri dobaviteljih ali trgovinah.
2. Potem so leto ali več želi dobiček od rudarjenja
3. Zdaj pa želijo rabljeno iztrošeno zadevo prodati dražje kot v slovenskih trgovinah.

To so zame duševno motene osebe, da ne rečem kar sociopati. Kar odprto se hočejo zlagat kupcu v oči in ga nategnit.

In rezultat bo za večino seveda samo eden: kartic ne bodo prodali, saj iz samega principa hočejo več kot stane novo v trgovini. Zato bodo rudarili do onemoglosti, dokler bo še zadnji cent dobička od rudarjenja.

Še dobro, da so oglasi za rige na bolhi po novem plačljivi. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

grobijan ::

Glede "zminanih" kartic..

2018 sem za 430€ kupil 1080 ti, ki se je več kot leto dni uporabljala izključno v rudniku. Še danes mi dela BP. Grafični scori so taki, kot morajo biti.

Pa ne podpiram odiralski cen na bolhi, samo povem kot info.

DarwiN ::

Vse štima, dokler je cena primerna.. Za rig rečmo ~25% nižje kot v slovenski trgovini.. Ali poenostavljeno, 20% ceneje za GPUje, medtem ko se doda plato+cpu+PSU+ohišje+riserje in ostale drobnarije gratis.

Glede dolgoživosti je pa težko rečt. Ventilatorji so vsekakor bolj zjahani. Če predpostavim, da ima povprečna računalniška komponenta življenjsko dobo nekje ~12 let, bi rekel, da ima rudarska kartica še vedno vsaj 8 let, če je bila ustrezno undervoltana in hlajena. No, ventilatorji ne bodo zdržali 8 let v 24/7 pogonu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

tikitoki ::

Kar se mene tice, mora biti vsaj 40% nizja cena.
««
7 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559640 (6188) Mr.B
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019816 (5463) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789596 (6456) ziga1990

Več podobnih tem