» »

Poškodovane datoteke - Virus?

Poškodovane datoteke - Virus?

bmatko ::

Imam nenavaden problem. Danes sem med delom na računalniku ugotovil, da nisem uspel odpreti določene datoteke. Pomislil sem, da je težava v datoteki. Čez čas sem ugotovil, da je problem tudi pri ostalih datotekah. Primer: ko odprem .jpg mi windows (10) sporoči da je datoteka poškodovana, ko odprem .mp3 se predvajanje začne na nekje sredini, ko odprem .txt je namesto vsebine skupina random znakov. Pomislil sem, da je disk fuč, ampak nato ugotovil, da se to dogaja na vseh diskih in povsem random.

Zdej nekako sumim, da sem fasal kak kriptovirus, ampak niti antivirus ni antimalware mi nista zaznala težave. Čudno mi je pa tudi to, da vse datoteke v metapodatkih nimajo datuma spremembe, ki bi nakazoval, da je bila datoteka spremenjena.

Kakršnakoli pomoč je dobrodošla.

Technics111 ::

Low Level Format!

bmatko ::

Želja je rešiti podatke. Za piko na I sem ravno takrat delal backup na cold storage, kar pomeni da je tudi backup fuč.

Naj omenim še, da so problematični 4xHDD. Sistemski SSD pa deluje normalno.

Han ::

Za začetek priklopi HDD v drug računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bmatko ::

Že včeraj sem poslal eno od poškodovanih datotek preko maila na telefon, da bi testiral če win narobe prikažejo vsebino in je tudi tu bila neuporabna datoteka. Res pa je da nisem priklopil diska na drug racunalnik.

pviran3 ::

Preveri event viewer (pregledovalnik dogodkov), če so zabeleženi kaki warningi in errorji glede diskov.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

ngc2392 ::

kriptoviruse je težko zaznati-le njihovo dejavnost. pa še to mora biti določen av, ker vsi nimajo teh modulov. če imaš kripto, morajo biti skoraj vse datoteke z določeno enako končnico. slika.jpg.joker naprimer.
če imaš kako staro verzijo, morda obstaja šansa, da rešiš podatke, če pa ne...pa lahko rečeš le adijo. seveda, če imaš denarja dovolj, pa plačaš. ni pa nujno, da bo delalo.
United We Stand, Divided We Fall

bmatko ::

pviran3:
Pregledal sem eventviewer. Tisti čas sem imel sledeče errorje:
- There was insufficient disk space on volume C: to grow the shadow copy storage for shadow copies of C:. As a result of this failure all shadow copies of volume C: are at risk of being deleted.
- The shadow copies of volume C: were aborted because the shadow copy storage failed to grow.
in en kup podobnih: - The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID....

sbawe64:
Uporabljal sem Kaspersky. Poleg tega sem ponovno sistemski disk scaniral s Kaspersky online AV, ter TDSSKiller, ki nista našla težav.
"checkdisk" nisem uporabil, ker sem preventivno odklopil vse diske iz sistema.

ngc2392:
Datoteke nimajo spremenjenih končnic. Le odpreti se jih ne da. Tudi sporočila o virusu in zahtevka o plačilu nisem prejel. Zato nisem prepričan če gre za virus. Ob prvem sumljivem vedenju sem izklopil diske iz sistema. SSD sistemski disk medtem nima nikakršnih težav.

ngc2392 ::

aha, ok. potem pa čekirej disk. lahk, da se je kej sesulo... ampak, pri windowsih nikoli ne gre na izi: https://www.ghacks.net/2020/12/19/runni...
United We Stand, Divided We Fall

kloko ::

Prva stvar: ugasni ta računalnik
Druga stvar: daj disk v drug računalnik
Tretja stvar: naredi kopijo tega diska na drug disk
Četrta stvar: shrani originalni disk na varno mesto
Peta stvar: igraj se na kopiji diska

Kakršnokoli drajsanje originalnega diska, preden veš kaj je narobe, lahko samo poslabša stanje in verjetnost dobiti podatke nepoškodovane nazaj.

L.p., Kloko

bmatko ::

Čudno bi bilo da so se sesuli 4i diski naenkrat8-O.

Bom naredil kopije podatkov in videl če je kaj možno rešiti. Kakšen softwear predlagate?

Sem pa nekatere od kopij datotek probal odpreti v Ubuntu. Errorji so podobni: error interpreting jpeg image file (not a jpeg file starts with 0x89 0x50).

ajdov ::

Nisi imel maske pred računalnikom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cobian backup pomoč

Oddelek: Programska oprema
202435 (923) krneki0001
»

Uporabniku bi rad onemogocil brisanje datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
101089 (588) SmeskoSnezak
»

Periodična slika sistema (zbrisane datoteke)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101742 (1482) imagodei
»

Izgubljen profil - Firefox

Oddelek: Programska oprema
274102 (3432) BorutK-73
»

Varnostne kopije v podjetjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
426771 (5577) wooted

Več podobnih tem