» »

Thunderbird 850@950

Thunderbird 850@950

Eagle ::

Torej na 950 ma proc pri idlanju 32 stopinj,
pri polni obremenitvi pa 40 stopinj.
A je te vreji al ne !?

VASkO ::

kero plato pa imas? pa kako hlajenje?

odvisna je temp tudi od plate, ker ene plate (Epox, KSI k7T) imajo senzor v socketu in se ne stika procesorja, kar pomeni, da ne kaze tako visoke temp, kot v resnici je, druge plate (Abit, MSI Turbo) pa imajo senzor, ki se dotika procesorja spodaj in tako kazejo dosti bolj realno temp.

burekar ::

to bi mogl bit čist v redu, lahk si še vesel, da je tolk mal

ADF ::

Sam imam MSI K7T pa sem prepričan, da ni realna temperatura, če se senzor dotika spodnje površine procesorja, saj mi nenavit procesor z Volcanom II kaže čez 70°C.
Gre za to, da imam TBja 800@1000 in šele, ko sem senzor pritisnil skoraj do plate kaže 45-51°C. Pri 57°C drugače zmrzne. Če bi se senzor dotikal procesorja, bi bilo to kakšnih 80-90°C, kjer pa noben tako navit procesor nebi mogel funkcionirati. Po tem sklepam, da mora termoelement meriti temperaturo zraka v socketu in ne površine procesorja.

VASkO ::

zakaj bi naj termoelement meril temp ZRAKA? meriti mora temp procesorja, temu je tudi namenjen.

Intel ima tudi termalne diode v jedru procesorjev (c2, p3), ki ne merijo temp zraka, ampak temp jedra. Je ze mozno, da imas primerek, ki se zelo greje.

element ::

ADF, si pomislu, da maš pač proc, ki se pač zelo greje. Na tvojem mestu bi si omislu vodno hlajenje + peltier... :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301549 (1190) AndrewSmith
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231994 (1644) Spajky
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905836 (4561) Jux
»

zakaj se mi proc tako greje

Oddelek: Pomoč in nasveti
191242 (992) Pizzicato
»

Vodno hlajenje s peltierjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181564 (1373) Charls

Več podobnih tem