» »

Izkušnje z agencijami za marketing

Izkušnje z agencijami za marketing

Ciciv ::

Zanima me kakšne izkušnje imate vi z marketinškimi agencijami? Jaz se že sprašujem a je z mano ali z nami v podjetju nekaj narobe. Izkušnje imam osebno s najmanj 3-mi, drugi imajo zelo podobne izkušnje.

-"naša storitev je 100€/uro". Potem ugotoviš, da imajo 2/3 zaposlenih na sp. ali študentov, ki na normo producirajo generične vsebine.
-zakonodaja branže jih ne zanima, oni so ustvarjalci. Na koncu moraš vse pregledat in popravit. Jezni ko se vtikaš. Enkrat jih ne kontroliraš...smo imeli skoraj tožbo ker so naš produkt oglaševali z znamko konkurenta.
- ne priznavajo povezav z realizacijo v prodaji. "Marketing je dolgoročna naložba v prepoznavnost"
- 3x (brez pretiravanja) višja cena za oglaševanje kot direktno pri istem ponudniku (radio). Brez dodatne storitve.
- ponudbe agencij za spletno stran.... 3-4x dražje od resne IT firme. 3/4 cene je "marketinška stategija", "bela knjiga", "vodenje"

Lastne besede lastnika ene agencije, ki se je lotil lastnih produktov: "To je drugače ko delaš s svojim denarjem".

V resnici me zanima samo ali ima sploh kdorkoli dobre izkušnje?

Facebook dev ::

Slabe.

Iskali smo nekoga, ki bi nam delal marketing. Pravil nam je, da nas bo naučil, kako lahko sami prodamo, on pa bi v zameno za učenje želel % vseh prihodkov v podjetju. Je seveda hitro šel. Ponudba, da bi dobil 1k - 1.5k na uspešno prodan produkt v vrednosti 20k ga ni zanimala.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

abyssus ::

- ponudbe agencij za spletno stran.... 3-4x dražje od resne IT firme. 3/4 cene je "marketinška stategija", "bela knjiga", "vodenje"

Hm, običajno štancajo Wordpress za res nizko ceno.

bucket ::

Podobno slabe.
Zdaj čim več delamo sami ali pa organiziramo sami neposredo. Na začetku smo se malo lovili zdaj pa je vredu.
Kot so ti rekli, marketing je naložba in naložbo običajno hočeš in house.

PALOMINO ::

Marketinške agencije znajo predvsem in samo eno - prodati sebe.
Kaj dosti od njih ne bo. Če verjamete v svoj produkt/storitev, delajte na marketingu čim več sami.
Tako boste prihranili denar, dosegali podobne (če ne boljše) rezultate ter se zraven še kaj naučili.

Me pa veseli, da je imel končno en jajca napisat resnico.

DjJuvan ::

Men so marketinške agencije smešne, ker ko te najamejo za produkcijo videa, se moraš ti ukvarjat s kreativno idejo za njihovega naročnika... skregano z logiko. Tako da ja, več ali manj so agencije same seb namen.

Ciciv ::

PALOMINO je izjavil:

Marketinške agencije znajo predvsem in samo eno - prodati sebe.
Kaj dosti od njih ne bo. Če verjamete v svoj produkt/storitev, delajte na marketingu čim več sami.
Tako boste prihranili denar, dosegali podobne (če ne boljše) rezultate ter se zraven še kaj naučili.

Me pa veseli, da je imel končno en jajca napisat resnico.



Res je, zelo učinkovito prepričujejo, predvsem za zaposlene v marketingu, da "ne zmorejo sami", "da je moderen marketing preveč kompleksen" da "rabijo celo ekipo". Problem vidim v tem, da so vse marketinške revije in "izobraževanja" ki ji pisane s strani agencij in se na ta način oglašuejjokot vmesni paraziti.

Naša ugotovitev je, da so rezultati, če narediš sam enaki oz boljši, na koncu porabiš celo enako časa kot z usklajevanjem z agencijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žan Nekrep Youtube reklame (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30246409 (1937) Horas
»

Investitorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526278 (3126) kriptobog
»

Kako zaslužiti z ustvarjanjem logojev

Oddelek: Loža
488617 (6845) Vice
»

Ureditev logotipa

Oddelek: Pomoč in nasveti
10873 (667) radmannsdorf
»

Še en spamer oglobljen

Oddelek: Novice / Ostale najave
113466 (2689) wooted

Več podobnih tem