» »

Optimalen cooler za i9

Optimalen cooler za i9

inbox ::

Zanima me kaj naj izberem za i9 10900k. Ne mislim ga nič navijat ali karkol, špilov ne igram. Uporabljal ga bom za montažo, Adobe programi. Razmišljam med Noctuo nh-d15 ali nzxt kraken x63. Ohišje tudi še izbiram, ali bo NZXT 510i ali 510 elite.

Reaper ::

Predlagam noctuo, ki si jo že sam navedel.

inbox ::

Noctua bi mi bil prvi izbor za zračno. Zaradi videza se nagibam k NZXT. Bo dovolj x53 ali rajši x63 oz. kaj drugega?

Machete ::

Ma čisto vseeno je. Preveri, če ti sega nad ram slot in če imaš dovolj globine ohišja, če ga misliš imet zaprtega. Jaz imam tega že dolgo: https://www.coolermaster.com/catalog/co...
Ni najtišji na svetu dela pa ok že 4 ali 5 let.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

inbox ::

Imajo kolegi iste kište kot bom imel sam, s tem da imajo različne CPUje kot bom imel jst, imajo pa eni Noctuo in eni NZXTje in oboje gre v kišto. Mene zanima bolj iz vidika hlajenja, če bo zadost, sicer nimam namena nič navijat.

Invictus ::

Če ne boš navijal, je vsak dober...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Si prav prepričan v i9? AMD 3900 ali 5800 se dobi ceneje, manj kurijo in matične so cenejše. Performans pa je isti oz. boljši pri Adobe programih.

blackbfm ::

keep in mind da amd platforme so ceneje včasih na račun stabilnosti.. za gaming je to mogoče vseeno, za resno delo pa mal manj

inbox ::

KAVINSKY je izjavil:

Si prav prepričan v i9? AMD 3900 ali 5800 se dobi ceneje, manj kurijo in matične so cenejše. Performans pa je isti oz. boljši pri Adobe programih.

Sem že poslušal glede požrešnosti Intla in nekakšne pluse AMDja..Sem sicer že naročil, tako da ne morem spreminjat. Iz preprostega razloga, ker tudi v službi vsi delamo z Inteli, vsi znanci v moji branži imajo Intle, noben se ne pritožuje. Za par let bo to to, ko bom pa menjal, se pa morda zna zgodit, da grem na AMD. Nisem pa noben privržene ne enega in ne drugega, samo da imam dobro uporabniško izkušnjo. Hladilnik sem pa vzel Kraken x53, mislim da bo ok.

FireSnake ::

blackbfm je izjavil:

keep in mind da amd platforme so ceneje včasih na račun stabilnosti.. za gaming je to mogoče vseeno, za resno delo pa mal manj


???
Sam imam 3700X skorajda od dne ko je izšel.
O čem ti to?

scythe ::

Za Intel pečico je vzemi NH-D15 hladilnik ali pa X74 vodno hlajenje, odvisno kolk €€€ želiš dat.

Vuli ::

blackbfm je izjavil:

keep in mind da amd platforme so ceneje včasih na račun stabilnosti.. za gaming je to mogoče vseeno, za resno delo pa mal manj

svašta
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prodaja računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
6814 (478) Horas
»

Intel presegel mejo 5 GHz z 10. generacijo Comet Lake H (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5811779 (8259) pirlo
»

Intel bojda pripravlja 10-jedrni Broadwell-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9326288 (19067) dottor
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599749 (8555) Nummy
»

Izšli trije novi procesorji Sandy Bridge E

Oddelek: Novice / Procesorji
317450 (4725) Dr_M

Več podobnih tem