» »

Katera kombinacija ventilatorjev je bolj učinkovita?

Katera kombinacija ventilatorjev je bolj učinkovita?

AnotherMe ::

Predpostavimo, da na kišto montiram ventilatorje, ki so vsi enake dimenzije, enakih specifikacij, zanemarimo ventilator na napajalniku, zanemarimo tudi ventilator na procesorju...

Katera kombinacija je najboljša in zakaj (ja precej teoretično je tole, ampak vseenohvala za razlago)?

En ventilator, na zadnji strani na vrhu, ki vleče iz ohišja vroč zrak
En ventilator, na ki zrak iz okolice vpihije v ohišje

Najbolje je verjetno:
Ventilator, ki vpihuje zrak iz okolice in ventilator, ki vleče topel zrak iz ohišja

In spet variante:
Dva ventilatorja, ki vlečeta ven, en ki vpihuje
En ventilator, ki vleče ven, dva ki vpihujeta

Kdaj bodo komponente najbolje ohlajene? Kdaj bo v ohišju najmanj praha?

Littlaman ::

Google it.

Za pomoč linki:




Osebni dodatek:
Če kišta ni na tleh in sredi delavnice je prahu občutno manj. Beri kišta je na mizi.

lp

AnotherMe ::

Littlaman je izjavil:

Google it.

Za pomoč linki:




Osebni dodatek:
Če kišta ni na tleh in sredi delavnice je prahu občutno manj. Beri kišta je na mizi.

lp


Med pisanjem sem tuhtal, da bi moral linusa pogladat, da ziher ima kaj na to temo :D

Drugače na mizi so monitorji, tipkovnica, miš, zvočniki, ... Kišta je seveda na tleh - kam pa čem dat noge???

mihec87 ::

Za manj prahu v ohišju hočeš pozitivni pritisk+filtre na vhodnih ventilatorjih, kar pomeni več ventilatorjev za vpih kot izpih...Če je možno daj spredaj 2 ali 3 ventilatorje(120 ali 140) ki pihajo not ter zadaj 1 ki vleče ven ter pri pci slotih na ohišju odstrani blende, na vrhu ohišja pa luknje zapri... Tako gre tok svežega zraka čez cpu hladilnik in ravno tako grafične..

AnotherMe ::

mihec87 je izjavil:

Za manj prahu v ohišju hočeš pozitivni pritisk+filtre na vhodnih ventilatorjih, kar pomeni več ventilatorjev za vpih kot izpih...Če je možno daj spredaj 2 ali 3 ventilatorje(120 ali 140) ki pihajo not ter zadaj 1 ki vleče ven ter pri pci slotih na ohišju odstrani blende, na vrhu ohišja pa luknje zapri... Tako gre tok svežega zraka čez cpu hladilnik in ravno tako grafične..


Preden sem gledal tele posnetke, sem bil prepričen, da je bolj pomembno, da se vleče topel zrak ven - no očitno je da sem se motil :)
Tako da spredaj prideta dva 120, zadaj pa dva 60 (ravno take luknje so), pomojem bo ok?

mihec87 ::

AnotherMe je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Za manj prahu v ohišju hočeš pozitivni pritisk+filtre na vhodnih ventilatorjih, kar pomeni več ventilatorjev za vpih kot izpih...Če je možno daj spredaj 2 ali 3 ventilatorje(120 ali 140) ki pihajo not ter zadaj 1 ki vleče ven ter pri pci slotih na ohišju odstrani blende, na vrhu ohišja pa luknje zapri... Tako gre tok svežega zraka čez cpu hladilnik in ravno tako grafične..


Preden sem gledal tele posnetke, sem bil prepričen, da je bolj pomembno, da se vleče topel zrak ven - no očitno je da sem se motil :)
Tako da spredaj prideta dva 120, zadaj pa dva 60 (ravno take luknje so), pomojem bo ok?


V bistvu je važno da se luft menjava, problem pri vleki ven, je da je v ohišju negativni pritisk in vleče not zrak čez vse luknje in z tem tudi prah, če pa zrak vpihujemo lahko vstop praha zajezimo z filtrom pred ventilatorjem..
Važno je da v ohišju zrak ne zastaja preveč (zato npr.. pri pci slotih odstraniš vsaj par blend in tako gre tok svežega zraka ob grafični...Spredaj kar je odprtin ob ventilatorjih jih zakrij ker drugače zrak samo zaokroži nazaj v ventilatorje(manjši upor zraka kot pa npr.. skozi luknjasto sprednjo ploščo)..

Katero ohišje pa imaš?

mihec87 ::


mateus92 ::

Da še jaz za moj primer vprašam.
Sestavljam računalnik, ohišje imam phanteks eclipse 360a, ki ima 2 ventilatorja spredaj, ki vlečeta zrak v notranjost. Kupil sem tudi tri 120mm ventilatorje. Grafična bo asus tuf 3060ti, procesorski hladilnik pa antec a400.
Zanima me najboljši način kako vstavit te 3 ventilatorje.
Predvidevam, da je najbolje, da vsi trije vlečejo zrak iz kište, 1 zadaj, 2 na vrhu. Kišta bo pa na mizi.
Lp

mihec87 ::

mateus92 je izjavil:

Da še jaz za moj primer vprašam.
Sestavljam računalnik, ohišje imam phanteks eclipse 360a, ki ima 2 ventilatorja spredaj, ki vlečeta zrak v notranjost. Kupil sem tudi tri 120mm ventilatorje. Grafična bo asus tuf 3060ti, procesorski hladilnik pa antec a400.
Zanima me najboljši način kako vstavit te 3 ventilatorje.
Predvidevam, da je najbolje, da vsi trije vlečejo zrak iz kište, 1 zadaj, 2 na vrhu. Kišta bo pa na mizi.
Lp


Kot že prej napisano bi sam dal 2x spredaj(idealno 140mm) ter 1x zadaj, na vrhu pa izpustil.. Tako dobiš pozitivni pritisk v ohišju in vleče zrak samo skozi filter in ne po vseh luknjah z prahom..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preizkus osnovne plošče

Oddelek: Strojna oprema
421983 (996) mulc007
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617202 (5611) solatko
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304822 (4296) Seljak
»

Postavitev napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131813 (1304) solatko
»

Modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261874 (1476) kuglvinkl

Več podobnih tem