» »

Passat b8 - povišan prosti tek

Passat b8 - povišan prosti tek

1
2
»

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

Ja, manual coding lahk delas na enak nacin tudi v vcdsju za 20e. To hocem povedat, iz tega stalisca nima obdeleven nobene prednosti. Je pa drazji.
Tak da slej k prej k saltas na vcds, prej pozabis na te igrace.


20EUR ne vem kje si najdu, ker te stvari so drage pa cetudi...rabis laptop, kle na obd11 pa imas elegantno vse na phone-u, ves history in diagnostiko, pa se kolegom lahko kej zrihtas. Da ne govorim o tem, kako bo en noob sel preko VCDS cez parametre...pozabljas, folk je debilen!
Za resno optimizacijo je pa itak jasno, da je potrebno odpeljat do majstra RSR..je moja izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

hojnikb ::

jih mas na aliexpress, kopje seveda. Mam tocno taksno, updejtano na tazadnjo verzijo, dela prfektno. Je bil must, ker mamo celotno floto na sihtu VW :)

Da ne govorim o tem, kako bo en noob sel preko VCDS cez parametre...pozabljas, folk je debilen!

taisti noobi tut nebojo delal manual codinga preko obdeleven, ampak bojo kupl tokene in naredl one-click.

kle na obd11 pa imas elegantno vse na phone-u, ves history in diagnostiko, pa se kolegom lahko kej zrihtas

sj to pravim, je lustn app na telefonu :)

Za resno optimizacijo je pa itak jasno, da je potrebno odpeljat do majstra RSR..je moja izbira

to je jasno, ceprav danes, ce se hoces it garazni tuning, ne stane kaj vec kot 200e, da si v igri :) 120-150e za kitajski kessv2 in okol 30-40e za komplet map vseh moznih motorjev, seveda "sposojene", courtesy from turky :) Oboje na aliexpress, as usual.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Buggy ::

idiot imajo vsaj opcijo, poleg tega imas na OBD11 tudi revert..ampak imas prav...nikoli ne podcenjuj idiotizma :|
Ja RSR uporablja VCDS, samo on ve kaj in kje je treba kej zrihtat pri tuningu. Avrage VAg-ovc bo skaku do stropa, ce bo imel na phonu-u diagnostiko, resetiral counterje in spremljal parametre ter brisal napake.
Za nas debile je OBD11, proji pa naj uporabljajo toole, ki so jim namenjeni. Ne rabis noobom propagirat tega. Ce ti s kitajskim (ukradenim) klonom delas optimizacije drugim...good for you. Jaz se zanasam zgolj na sebe in vem do kje lahko sezem. OBD11 mi da veselje v tweakingu in vse potrebene informacije od motorja/avta.

hojnikb ::

da smo na jasnem, vcds ni za optimizacijo oz. ecu tuning, ampak uglavnem samo coding in diagnostika.
Za dejanski tuning ecujov so cisto drugi tooli (velik se uporablja recimo winols), kjer pa seveda morejo bit prisotni struckoti, ker sicer mas lahko hitro stopljene bate ;)

nimam pa nic proti appom tipa obs11, ker so lahko super za noobe, imam pa hudo proti da se seli ta pay to win politika tudi v ta segment :/
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Buggy ::

noben ne govori o tem. Govorim o tem da za spremljanje parametrov preko laptopa VCDS uporabljajo PRO-ji, ki se (tudi) ukvarjajo z remapingom. Seveda poleg ostalih dodatnih parametrov, ki jih dobijo od merilnih valjev. To ni stvar za avarege JOE-a, je pa OBD11 vsaj osnova, da lahko spremljajo svoj avto. Osnovna higiena!
Se na Oplu sem imel limitiran Torque App preko OBD, ODB11 je pa pozegna od VAG firme in dopusca veliko stvari, ce jih znas izkoristit..FFS.
Seveda ni to tuning ECU parametrov...sem mislil da je to jasno?!
Stvar je zgolj, da se s toolom na mobilcu dobi enkraten vpogled v sistem delovanja avtomobila...sicer pa ce pomislim, enim je se hladilno tekocino tezko preverjat, pa olje menjat na 15K...tko da fuckit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

hojnikb ::

Stvar je zgolj, da se s toolom na mobilcu dobi enkraten vpogled v sistem delovanja avtomobila...sicer pa ce pomislim, enim je se hladilno tekocino tezko preverjat, pa olje menjat na 15K...tko da fuckit :D

In potem prides do tega, da je ubistvo vseen ce avarage joe ma taksen app ali ne. Kvecjemu bojo zganjal se vecjo paniko pr mehanikih, k si nebodo znal tolmacih pravilno dolocenih odcitkov :)
In any case, upam da nardijo kitajci kaksen clon ali hack tega obd11, da vsaj ne bomo placeval teh gnilih projev, tokenov in nwm kaj se vse>:D
#brezpodpisa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Golf 6 MAF implausible signal

Oddelek: Na cesti
292865 (1883) koyotee
»

Mazda6 CD150 2.2 Skyactiv 150km 2017/2018

Oddelek: Na cesti
185671 (5245)    -S\/\/-  
»

audi a4 2.0tdi

Oddelek: Na cesti
4710056 (8839) -valvoline-
»

Iščem mehanika/serviserja/tunerja ki se sozna na 2.0TDI DPF

Oddelek: Na cesti
397285 (5936) ;-)
»

Chip tuning box (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9631005 (28573) Blinder

Več podobnih tem