» »

Prodaja avta preko interneta

Prodaja avta preko interneta

mahoni ::

Prodajam avto preko mobile.de in javil mi se je en na wacap...malo mi je vse skupaj cudno in zgleda mi predobro da bi bilo res.

Skratka tip bi mi nakazal kes, ko bi ga sprejel bi prisel s svojim transportom in odpeljal avtomobil v Francijo.
Zeli izvesti nakazilo preko banke, zato hoce moje podatke o banki.

Na koncu je napisal: She (misljeno na agencijo za transport) will collect the vehicle only if you have cashed your money in your bank.

Nekako sem navajen na razne pravarante, ampak tole mi izgleda legitimno, ampak nekako kar ne morem verjeti, da kar tako na lepe oci nakazal kes in prisel po avtomobil, brez da bi ga prej tudi pogledal. Nekaj mi tu smrdi. Kaj pravite?

mahoni ::

Aja pa celo kopijo osebne mi je poslal. WTF.

koyotee ::

Pozanimaj se pri kakem pravniku. Sej ce ti nakaze denar sploh ni problem, kljuce imas se vedno ti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mahoni ::

Kako pa je, da se spomni povleci placilo? To sploh lahko? Kaj mu moji podatki od banke se lahko pomenijo? Ne, da mi lahko potem "trga" kes iz racuna, kot je to mozno pri drugih legit storitvah...pac sem skepticen in se ne razumem ravno v to.

Nekako mi je prevec dobro, da bi bilo res. :)

No, tole mi je ze cudno in mislim, da nimam kaj naprej raziskovati v cem je fora.

V izkaznici pise datum rojstva 1939 :)

Torej imamo:
81 letnika, ki dela v Afriki, kupuje za sina v Franciji avtomobil, ki se nahaja v Avstriji in avtomobil je moja Alfa.

Tole ne pije vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

miha98 ::

Naj ti nakaze in je toto.... ti dvigni ta ddnar...in mu prodaj avtek... ... einfach als pasulj...

w0mbat ::

nateg...

Utk ::

To je nateg.

only if you have cashed your money in your bank.

Itak, ti moraš dat na banko 10 jurjev, drugače ti ne more nekdo nakazat 10 jurjev...kako da ne. Ti boš položil 10 jurjev (oz. kolk že) na NJEGOV račun, in pa-pa evri. Samo da tega še ne piše, bo pa, ker se bo nekje zakompliciralo. Lahko se še malo igraš, pa da vidimo, kje bo točka ko boš TI moral nekaj plačat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mahoni ::

I have already visited the photos of the vehicle on the site and this reassures me perfectly and I agree with the price of the vehicle. I can make sure you are a good person because I buy your vehicle for my son

First of all, I would like our transaction to take place on mutual trust.

For the method of payment, I would like to proceed by bank transfer because it is the fastest and most reliable way for this kind of transaction.

If you agree, I would like to send me your bank details:

BIC CODE
IBAN CODE
NAME AND ADDRESS OF YOUR BANK
YOUR LAST NAME AND FIRST NAME
YOUR PHONE NUMBER
YOUR MAIL

Once in possession of your information I will give the order for the bank transfer to my financial institution.

I have already done this kind of transaction, we will not need a passage of ownership, but a demolition of the license plate because the vehicle must leave your home to come to France

For the purchase of the vehicle, I will mandate a transit agency specializing in this area www.maersk. com

She will collect the vehicle only if you have cashed your money in your bank.

Thank you for wanting to follow up on my message.

attached my identity document.

cordially

w0mbat ::

mahoni je izjavil:

I have already visited the photos of the vehicle on the site and this reassures me perfectly and I agree with the price of the vehicle. I can make sure you are a good person because I buy your vehicle for my son

First of all, I would like our transaction to take place on mutual trust.

For the method of payment, I would like to proceed by bank transfer because it is the fastest and most reliable way for this kind of transaction.

If you agree, I would like to send me your bank details:

BIC CODE
IBAN CODE
NAME AND ADDRESS OF YOUR BANK
YOUR LAST NAME AND FIRST NAME
YOUR PHONE NUMBER
YOUR MAIL

Once in possession of your information I will give the order for the bank transfer to my financial institution.

I have already done this kind of transaction, we will not need a passage of ownership, but a demolition of the license plate because the vehicle must leave your home to come to France

For the purchase of the vehicle, I will mandate a transit agency specializing in this area www.maersk. com

She will collect the vehicle only if you have cashed your money in your bank.

Thank you for wanting to follow up on my message.

attached my identity document.

cordially

po pisanju je to 100% nateg, navaden človek ne bi tako pisal. To je neka skripta ki jo vsem isto mečejo. Je kar LUL kaj se folk spomne ja

Nazz ::

Če se bojiš, lahko prodaš preko posrednika - dealerja.

mahoni ::

Bojim? Pa saj se iz neba vidi, da je to nek fake. Tisto kar bi samo rad ugotovil na kaksen nacin me zeli zafukati.

UganiKdo ::

mahoni je izjavil:

Bojim? Pa saj se iz neba vidi, da je to nek fake. Tisto kar bi samo rad ugotovil na kaksen nacin me zeli zafukati.


Potem sledita dva scenarija:
A. Temu bo sledil email in neko fake potrdilo o nakazilu. potem pa razlaga, da te denar čaka na računu in bo sproščen takoj ko bo avto prevzet. Dejansko bo nekdo prišel po avto in ga odpeljal. Sledi kup "birokratskih zapeltov" kjer boš ti moral nekaj nakaza, da se denar sprosti, da rpeverijo ali si res lastnik računa itd... Dokler pač ne boš obupal in boš brez avta in kolikor denarja boš nakazal.

B. Temu bo sledil email in neko fake potrdilo o nakazilu. potem pa razlaga, da te denar čaka na računu in bo sproščen takoj ko nekaj malega plačaš. Sledi kup "birokratskih zapeltov" kjer boš ti moral še nekaj nakaza, da se denar sprosti, da preverijo ali si res lastnik računa itd... Dokler pač ne boš obupal in boš ostal denarja, ki si ga nakazal, ampak vsaj avto bo še pred hišo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mahoni ::

Grem se igrat z njim. Napisal mu bom, da naj pride agencija po avtomobil v Avstrijo in naj prinesejo kes. Tega gremo skupaj na banko preveriti in ce vse stima je avtomobil njegov. :)

smacker ::

To je nategun. Če se hočeš igrat, mu daj TRR od MNZ https://www.bizi.si/POLICIJA/seznam-trr/
Če pa hočeš avto prodat, ga naj pride nekdo gledat in prinese gotovino, potem pa uredita prepis.

cronos1234 ::

To ne more biti prevara, tvoj avto je nekaj tako posebnega da ga ni možno dobiti v celi Franciji, prav tako je lažja ta varianta Afrika-Francija-Avstrija kot da bi šel "sin" do lokalnega dilerja in tam kupil :)
Nateg je bil včasih to da "nakažejo" na ta način da boš ti stanje v banki že videl, samo denarja pa ne boš mogel vzdignit oz. potem naredijo revert transakcije z neko foro (pozabil kaj že). Včasih so bli iz Anglije "kupci" :D

mahoni ::

Ne pozabit, da gre za cilega 81 letnika, ki kupuje avtomobil za cilega sina v Franciji. Najbrz ga zeli presenetiti z mojim posebnim avtomobilom. :D

mahoni ::

Evo, ko sem mu rekel, naj pride agencija in naj prinese v kesu.

I prefer the bank transfer for more security. Once you have received the money in your account the transport company will come to your address for the recovery of the vehicle. I am waiting for your bank details in order to do the necessary for my bank

Kaj naj mu odgovorim?

w0mbat ::

cronos1234 je izjavil:

To ne more biti prevara, tvoj avto je nekaj tako posebnega da ga ni možno dobiti v celi Franciji, prav tako je lažja ta varianta Afrika-Francija-Avstrija kot da bi šel "sin" do lokalnega dilerja in tam kupil :)
Nateg je bil včasih to da "nakažejo" na ta način da boš ti stanje v banki že videl, samo denarja pa ne boš mogel vzdignit oz. potem naredijo revert transakcije z neko foro (pozabil kaj že). Včasih so bli iz Anglije "kupci" :D

chargeback ... na banki glumi da ga je kupec nategnil in banka stornira

Machete ::

Mahoni, daj ne zgubljaj časa no s takimi idiotskimi stvarmi. Spoštuj se (in nas zraven).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

borut_p ::

Take sem jaz kar preskocil ko sem dal oglas. So se mi pa usuli taksni maili skoraj se isti dan po objavi. Po tem mi je bilo jasno da je fake

matobeli ::

objavi na če se ti že da ukcarjat: https://scamhunter.org/

UganiKdo ::

w0mbat je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

To ne more biti prevara, tvoj avto je nekaj tako posebnega da ga ni možno dobiti v celi Franciji, prav tako je lažja ta varianta Afrika-Francija-Avstrija kot da bi šel "sin" do lokalnega dilerja in tam kupil :)
Nateg je bil včasih to da "nakažejo" na ta način da boš ti stanje v banki že videl, samo denarja pa ne boš mogel vzdignit oz. potem naredijo revert transakcije z neko foro (pozabil kaj že). Včasih so bli iz Anglije "kupci" :D

chargeback ... na banki glumi da ga je kupec nategnil in banka stornira


chargeback je stvar kreditnih kartic ne nakazil na TRR.

w0mbat ::

UganiKdo je izjavil:

w0mbat je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

To ne more biti prevara, tvoj avto je nekaj tako posebnega da ga ni možno dobiti v celi Franciji, prav tako je lažja ta varianta Afrika-Francija-Avstrija kot da bi šel "sin" do lokalnega dilerja in tam kupil :)
Nateg je bil včasih to da "nakažejo" na ta način da boš ti stanje v banki že videl, samo denarja pa ne boš mogel vzdignit oz. potem naredijo revert transakcije z neko foro (pozabil kaj že). Včasih so bli iz Anglije "kupci" :D

chargeback ... na banki glumi da ga je kupec nategnil in banka stornira


chargeback je stvar kreditnih kartic ne nakazil na TRR.

pardon sem mislil storno TRR nakazila... uporabil napačen izraz

UganiKdo ::

Slednje ni niti pod razno tako enostavno. Chargeback lahko v celoti sprovede banka plačnika, nedovisno od stanja pri prejemniku sredstev. Storno nakazila TRR pa je odločitev banke kamor so bila sredstva nakazana (v danem primeru tvoje banke) in se lahko sprovede samo če so sredstva razpoložljiva. Glede na veljavno zakonodajo v RS je verjetnost, kjer bi SI banka takemu zahtevku enostransko ustregla praktično ne obstoječa. Skladno z Zakonom o plačilnih storitvah ali sistemih banka nima pooblastila, da bi posegla v obligacijsko razmerje med kupcem in prodajalcem in samovoljno posegla v sredstva komitenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

w0mbat ::

ja, vsekakor je pa to neke vrste nateg, bog ti vedi kakšen.

steev ::

Vem da so znanki, sicer ne za avto, tako hotli kupit kuhinjo na bolhi. Nakazilo kao preko paypala. Je dobila fejk paypal mail o prejetem plačilu, ki je peljal na neko fejk paypal stran. Od tu vam je pa verjetno jasno. Je pa gmail dal mail med spam.
:|

mahoni ::

steev je izjavil:

Vem da so znanki, sicer ne za avto, tako hotli kupit kuhinjo na bolhi. Nakazilo kao preko paypala. Je dobila fejk paypal mail o prejetem plačilu, ki je peljal na neko fejk paypal stran. Od tu vam je pa verjetno jasno. Je pa gmail dal mail med spam.

V uspesen nakup? :D

Urbano#Desno ::

Če je avto nekaj izjemnega / posebnega (in ne BMW letnik 2005 ni nekaj posebnega, ampak stara šara :))) obstaja 0.0001% šanse da ni nateg, če pa prodajaš Megane letnik 2012 ali kaj podobnega pa je na drugi stani Nigerija.....

Zgodovina sprememb…

steev ::

mahoni je izjavil:

steev je izjavil:

Vem da so znanki, sicer ne za avto, tako hotli kupit kuhinjo na bolhi. Nakazilo kao preko paypala. Je dobila fejk paypal mail o prejetem plačilu, ki je peljal na neko fejk paypal stran. Od tu vam je pa verjetno jasno. Je pa gmail dal mail med spam.

V uspesen nakup? :D

Seveda ne, se dobro sem bil na obisku in da je mail sel med spam, kamor se itak ne spomni pogledat.
:|

mahoni ::

Evo pa me je blokiral na whatsappu. :D

Jebem jim mater prevarantsko. Zalostno je res, da se veliko ljudi ujame na ta trnek.

Hemi426 ::

Katero Alfo pa imaš?

LitralSM ::

UganiKdo je izjavil:

w0mbat je izjavil:

cronos1234 je izjavil:

To ne more biti prevara, tvoj avto je nekaj tako posebnega da ga ni možno dobiti v celi Franciji, prav tako je lažja ta varianta Afrika-Francija-Avstrija kot da bi šel "sin" do lokalnega dilerja in tam kupil :)
Nateg je bil včasih to da "nakažejo" na ta način da boš ti stanje v banki že videl, samo denarja pa ne boš mogel vzdignit oz. potem naredijo revert transakcije z neko foro (pozabil kaj že). Včasih so bli iz Anglije "kupci" :D

chargeback ... na banki glumi da ga je kupec nategnil in banka stornira


chargeback je stvar kreditnih kartic ne nakazil na TRR.

Ne nujno. Visa omogoča na vse plačilne kartice,če se ne motim. Ampak banke jokajo, ko jim to omeniš.

mahoni ::

Hemi426 je izjavil:

Katero Alfo pa imaš?

159tko

Kvinta ::

I prefer the bank transfer for more security


Haha kaki nategun....tipični money transfer scam.

Vrjetno je v nekem slumu v Mumbaju al pa nekje v Somaliji al pa tud možno kje blizu.

3 leta nazaj sem prodal avto na ebay pa je šlo vse gladko PayPal pa rešeno ,čeprav tud tukaj te lahko nagnejo z fake linkom pri transferju.
A.C.A.B

Raptor F16 ::

Brez prepisa avtomobila itak nima bit kaj oz. ti ga ne morejo kar tko odpeljat sicer lahko kar takoj pokličeš policijo.

Dokler avto ni prepisan in ti ne daš ključev na lepe oči si ok.

Za kakšen avto se sicer gre ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

mahoni je izjavil:

Evo, ko sem mu rekel, naj pride agencija in naj prinese v kesu.

I prefer the bank transfer for more security. Once you have received the money in your account the transport company will come to your address for the recovery of the vehicle. I am waiting for your bank details in order to do the necessary for my bank

Kaj naj mu odgovorim?


On v bistvu rabi samo TRR in BIC banke.

Karkoli drugega bo zahteval ignoriraj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

user-pass ::

matobeli je izjavil:

objavi na če se ti že da ukcarjat: https://scamhunter.org/


Fora pri teh zgornjih je, da scammerji niso poznali podatkov osebe, katera se je odzvala na njihovo spammanje. Take lahko potem ** v glavo. V tem primeru pa imajo scammerji tvoje podatke.

myriad ::

UganiKdo je izjavil:

Slednje ni niti pod razno tako enostavno. Chargeback lahko v celoti sprovede banka plačnika, nedovisno od stanja pri prejemniku sredstev. Storno nakazila TRR pa je odločitev banke kamor so bila sredstva nakazana (v danem primeru tvoje banke) in se lahko sprovede samo če so sredstva razpoložljiva. Glede na veljavno zakonodajo v RS je verjetnost, kjer bi SI banka takemu zahtevku enostransko ustregla praktično ne obstoječa. Skladno z Zakonom o plačilnih storitvah ali sistemih banka nima pooblastila, da bi posegla v obligacijsko razmerje med kupcem in prodajalcem in samovoljno posegla v sredstva komitenta.


Podoben problem sem imel tudi jaz par let nazaj, samo pri drugi reči. Je pa potekalo točno tako kot si opisal. Kupec je uporabil fake ček pri nemški banki, ta je poslala kupnino slovenski banki preko SEPA na moj račun. Nemška banka ugotovi napako, obvesti mojo banko in zahteva vračilo kupnine. Moja banka me obvesti, jaz zavrnem (z utemeljitvijo). Nemška banka se obriše pod nosom in pokrije svojo napako iz lastnega žepa.

mr_chai ::

Zgleda legit, samo ne pozabi prej ti njemu nakazati 300 $, da bo vedel, da si to res ti...

chrush ::

Poleti so me preko facebooka kontaktirali neki ponudniki kreditov. Pogovor je šel nekako v tem smislu:
Diler: Pozdravljeni, ponujamo kredite v višini od 5.000€ do 50.000.000€ po ugodnih obrestnih merah. V kolikor vas kredit zanima, me lahko kontaktirate.
Jaz: Zanima me, ampak rabim precej večji znesek.
Diler: Koliko bi vas pa zanimalo?
Jaz: 700.000.000€
Diler: To moram kontaktirati direktorja podjetja.
Jaz: Ni problema
Diler: Ali bi denar potrebovali za podjetje? Načrtujete kakšna večja vlaganja, ali morebiten prevzem drugega podjetja?
Jaz: Ne gre za podjetje. Gre za društvo
Diler: Lahko bolj podrobno opišete, za kaj bi potrebovali denar?
Jaz: Naš lokalni klub bi rad odkupil pogodbo od Lionela Messija

In zgodba je bila žal zaključena, sicer bi danes Messi igral v našem klubu.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

afne_guncam ::

chrush je izjavil:

Poleti so me preko facebooka kontaktirali neki ponudniki kreditov. Pogovor je šel nekako v tem smislu:
Diler: Pozdravljeni, ponujamo kredite v višini od 5.000€ do 50.000.000€ po ugodnih obrestnih merah. V kolikor vas kredit zanima, me lahko kontaktirate.
Jaz: Zanima me, ampak rabim precej večji znesek.
Diler: Koliko bi vas pa zanimalo?
Jaz: 700.000.000€
Diler: To moram kontaktirati direktorja podjetja.
Jaz: Ni problema
Diler: Ali bi denar potrebovali za podjetje? Načrtujete kakšna večja vlaganja, ali morebiten prevzem drugega podjetja?
Jaz: Ne gre za podjetje. Gre za društvo
Diler: Lahko bolj podrobno opišete, za kaj bi potrebovali denar?
Jaz: Naš lokalni klub bi rad odkupil pogodbo od Lionela Messija

In zgodba je bila žal zaključena, sicer bi danes Messi igral v našem klubu.


Komedija. :D

mahoni ::

To je blo iz +225 52 70 95 73 cifre. Ce se jo gugla se lahko clovek malo nasmeje.

shmandi ::

A resno se to komu zdi legit??
Pa saj so vse ti nategi po istem kopitu narejeni... Na kilometre se že vidi
Nekdo ti bo kar nakazal denar na lepe oči... ha ha

AndrejS ::

Kolega je avto prodal v Bolgarijo. Prišel je kupec z avtovleko - brez da je avto pred tem pogledal Seveda je bila prej nakazana ara. Ostali keš na roko in ga odpeljal. Sicer še je hotel ceno zbijat - samo mu ni uspelo.

mahoni ::

shmandi je izjavil:

A resno se to komu zdi legit??
Pa saj so vse ti nategi po istem kopitu narejeni... Na kilometre se že vidi
Nekdo ti bo kar nakazal denar na lepe oči... ha ha

No ja. Jaz sem pred kratkim z enim china boysem kupil eno rec na "lepe oci" preko fejsbuka. Je pa res, da ni slo za par tisocakov, ampak par stotakov.

In zadeva je ze na poti. Vcasih moras ocenit ali je stvar legit ali ne.

AndrejS je izjavil:

Kolega je avto prodal v Bolgarijo. Prišel je kupec z avtovleko - brez da je avto pred tem pogledal Seveda je bila prej nakazana ara. Ostali keš na roko in ga odpeljal. Sicer še je hotel ceno zbijat - samo mu ni uspelo.

Nic posebnega. Tako se normalno tudi dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734720 (17751) plusdzabaka1
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917660 (3814) Machete
»

Moneybookers nakazila

Oddelek: Pomoč in nasveti
225014 (4556) igorigy

Pošiljanje kompa v Nigerijo

Oddelek: Loža
344320 (3928) ZaphodBB
»

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Oddelek: Kaj kupiti
375915 (4348) St235

Več podobnih tem