» »

R5 3600 Wraith Stealth pregrevanje

R5 3600 Wraith Stealth pregrevanje

realize ::

Pozdravljeni,

pri funtech-u sem naročil PC z R5 3600 procesorjem s stock ventilatorjem Wraith Stealth.
Ko je računalnik idle, je temperatura med 40 in 50 stopinj, pri igranju zahtevnejših iger (GTA V) pa se segreje celo na 98 stopinj!
Zanima me, ali je stock cooler res tako slab, ali so morda narobe nanesli termalno pasto? Se da stock cooler nekako nastaviti, da bi že prej
hladil s polno močjo? Ali je edina rešitev nov boljši cooler? Airflow case-a je za moje pojme dober (Sharkoon TG4).

(Računalnik je R5 3600 Wraith Stealth, BeQuiet System Power 9 500W, GTX1660S OC, B450M-K, G-Skill RipJaws 2x8GB, WD Green SSD, Sharkoon TG4 case.)

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

TehDucky ::

Na idle 35C-40C na load s cinebench pa 80-85C, verjetno bo treba samo pasto zamenjati, preden pa to delaš pa jo imej pri roki, drugače bo računalnik neuporaben :)

Ti pa pol boljši hladilniki znižajo iz nekih 80C na 73-67C ampak to je vse izredno posplošeno glede na AIO ali zračni hladilnik in pa ohišja.

DarwiN ::

Namesti Fan Xpert software od Asusa in se poigraj s krivuljo za ventilator, da vidiš kdaj (če sploh) pride do 100% obratov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hotlips ::

Lahko da hladilnik ni dobro nameščen na procesor. V tem primeru ga lahko probaš še enkrat namestiti. Če nisi siguren kaj delaš poglej prej kak youtube video o sestavljanju računalnikov / nameščanju procesorja in hladilnika. Načeloma imaš paste skoraj gotovo zadosti na procesorju in hladilniku, da če je ne boš pobrisal dol uporabiš kar obstoječo. Bolj pravilno je sicer, da staro pasto odstraniš in jo nato na novo naneseš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temperature s procedorjem i7-10700 s custom coolerjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231385 (653) jamie1
»

Visoke temperature Ryzen 5 2600 stock

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131501 (1029) Vuli
»

Težava s hladilnikom procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281822 (1272) Inventorista
»

AMD ryzen 5 3600 6 core Procesor glasen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
506100 (5129) brbr21
»

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

Oddelek: Strojna oprema
402990 (1822) tlozej

Več podobnih tem