» »

Visoke temperature s procedorjem i7-10700 s custom coolerjem

Visoke temperature s procedorjem i7-10700 s custom coolerjem

Branimir ::

Živjo!
Pred kratkim sem naredil nadgradnjo iz i7-7700 na i7-10700. Stock coolerja se še dotaknil nisem, saj sem videl na internetu, da ni zmožen opravljati svojega dela.
Zato sem kupil Arctic Freezer 34 CO, hkrati pa dodal še en ventilator (zdaj sta torej 2 na CPU hladilniku).
Ko sem vse skupaj sestavil in naštelal, sem opravil preizkus s Prime95. Temperatura v trenutku naraste na 80-90C in se ustavi nekje pod 100C. Pa sem si nato mislil, da je to "umetna" obremenitev in je to razlog za tako temperaturo.
Med uporabo je pa temperatura približno 85C.
I7-7700 je imel s stock coolerjem med uporabo temperaturo 65C-70C.
Škatla ima spredaj 2 ventilatorja, zadaj je pa 1. Med uporabo zadaj piha ven zelo vroč zrak.
So te temperature normalne in so tako visoke zaradi "moči" procesorja?

Hvala!
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

DjJuvan ::

tikitoki ::

85°C ni velik problem. Ce bo slo visje, pa se zacni sprasevati o dolgozivosti tvoje platforme.

Lahko kupis boljso past in ponovni namestis hladilnik. Slaba pasta in/ali slabo namescen hladilnik lahko prispevata, k visji temperaturi.

Drugace pa kupi boljsi hladilnik. Ta je verjetno mal bogi za tako pozresen CPU.

Jarno ::

Zato sem kupil Arctic Freezer 34 CO, hkrati pa dodal še en ventilator (zdaj sta torej 2 na CPU hladilniku.

Preveri, če oba delujeta v isto smer, ker so drugače lahko težave.
Preveri tudi, da nisi v BIOS-u sprostil power limita, ker lahko gre nad 200W, po defaultu je 65W.
#65W!

Silici ::

Cooler gre do 150W TDP po specifikacijah. To je dovolj za I7 10700k verzijo brez owerclocka. Verjetno si ga slabo namontiral.

Branimir ::

Hvala za nasvete.
Ventilatorja pihata oba v isto smer (na enem je logotip viden, na drugem ni).
Doma imam eno pasto od Cooler Master-ja V1 IC VALUE. Je Cooler Master pasta boljša od MX-4, ki je že priložena?
V BIOSu se nastavitev glede voltaž, wattov... nisem dotikal, tako da nebi smel biti problem. Pri stress testu ima okoli 220W porabe (Intel xTreme tuning kaže da je max. 255W).
Če iz škatle piha zelo vroč zrak, to pomeni, da hladilnik dobro opravlja svoje delo, kajne?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Silici ::

65W TDP ni toliko da bi kar čutil kako piha vroča zrak z PC. Če imaš K različico potem ja.

Branimir ::

Med uporabo ima okoli 130W porabe, med stress testom pa 220W.

Sem pa slikal nanos paste:


Pri stock coolerjih sem bil navajen, da sem nanesel zrno paste. Je mogoče preveč paste (v navodilih na youtubu je bila pasta iztisnjena na vsako cev posebej)?
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

Jarno ::

Hladilnik je premalo zmogljiv za odklenjen power limit. Še enkrat prečekiraj BIOS za morebitno nastavitev.
#65W!

Silici ::

Vroč zrak z napajalca bi lahko bilo normalno, ne pa iz ohišja ali bolj natančno na izhodu CPU coolerja.
Termalne paste sigurno ni premalo, poskušaj raklo vrtet cooler levo desno, če bo kot namazan potem ti CPU plava v termalni pasti.

BorutK-73 ::

Preveč paste. Na cpu se da pasta, približno za dva riževa zrna.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Branimir je izjavil:

Med uporabo ima okoli 130W porabe, med stress testom pa 220W.

Sem pa slikal nanos paste:


Pri stock coolerjih sem bil navajen, da sem nanesel zrno paste. Je mogoče preveč paste (v navodilih na youtubu je bila pasta iztisnjena na vsako cev posebej)?


Pasto si narobe nanesel. Najbolj enostaven nacin nanosa je za grahovo zrno paste na sredino CPUja. Imas poln youtube primerov nanasanja...

Pa power limit preveri. 220 W se slisi zelo veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

rdecaluc ::

Nanosov paste je 100 načinov. Če si pravilno namestil hladilnik tle pasta ni problem, ker bo višek itak stisnilo ven. Kvečjemu bi s tem imel par °C več ne pa 20° več.

Procesor je res pečka.
Est modus in rebus. ,typos

BorutK-73 ::

Zgleda imam jaz isti hladilnik. Si dal prave distančnike? Hladilnik je topel na dotik?

Bevcan ::

Pasta je za ta hladilnik pravilno nanešena. Hladilnik ima heatpipe direktno na procesorju in med njimi je malo reže. Če bi nanesel samo grahovo zrno paste na sredino procesorja bi se razlezla samo do prvih rež. Morda jo je malo preveč poizkusi jo nanesti na vse cevke toliko kot jo je na tretji od leve.
Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

Han ::

Arctic 34 je preslaboten za intelove pečice 10. generacije. Od 4 heatpipov ni za pričakovati čudeža...

6× heatpipe, 200W TDP:
https://www.mlacom.si/be-quiet-dark-roc...

7× heatpipe, 2 odlična ventilatorja, 6 let garancije:
https://www.mlacom.si/noctua-nh-u12a

blackbfm ::

Arctic 34 je preslaboten za intelove pečice 10. generacije


Ne pretiravaj, ni proc K verzija.

Pasta je za ta hladilnik pravilno nanešena.


Izgleda kot torta,ce se ti to zdi pravilno.. :)) tole je toplotna izolacija, ne pa odvajanje

Han ::

Prime95 "nažge" TDP do 180W.

blackbfm ::

Intel ark se ne strinja s tabo (65w)

Jarno ::

Smo že omenili, da si pri teh procesorjih in boljših matičnih ploščah lahko odkleneš power limit. Če ga imaš zaklenjenega, je v igricah še vedno dober, v MT taskih pa na ravni R5 3600.

#65W!

Han ::

65W je teorija, praksa je krepko višje...

https://www.techpowerup.com/review/inte...

blackbfm ::

Ok, potem je edina rešitev zmogljivejši cooler.. Arctic je itak bolj drugorazredna klasa

TOP ::

Seveda je prešvoh hladilnik,logika sej si stestiral in videl koliko maš temp.Kupi bolši kuler D15 ali kaj malo cenejega pa boš videl razliko.Kar se tiče termalne paste eni malo preveč filozofirate,raje probajte pa polj govorte.Pasto je pravilno namestu in če jo boš dal preveč,ti jo bo ven vrglo in boš matično umazal.Različne termalne paste pa lahko prinesejo nekje max do 5 stopinj razlike.

jamie1 ::

in the flood of darkness, wish is the mild. it brings comfort, faith, and self belief. it gives us guidance whilst we are misplaced, and gives assist when we are afraid. and the moment we give up hope, we give up our lives. the world we live in is disintegrating into a place of malice and hatred, where we want desire and find it harder. on this world of fear, desire to locate higher, but less difficult said than executed, the more meaningful existence of religion will make life significant.
https://www.amazingbloger.com

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: IcyFox ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352898 (1923) MrStein
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386304 (5301) Pentium
»

Katera termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264741 (4250) SuperVeloce
»

Navijanje Intela i7-860

Oddelek: Navijanje
413454 (2807) TeraTM

Več podobnih tem