» »

Visoke temperature Ryzen 5 2600 stock

Visoke temperature Ryzen 5 2600 stock

IcyFox ::

Živjo, danes sem za kolega sestavljal pc z omenjenim procesorjem. Že ob vstopu v BIOS se mi je zdela čudna idle temperatura, ki je bila medn40 in 50 C. V windowsu je bila zgodba enaka, idle temperatura je bila okoli 50 stopinj. Zagnal sem tudi Prime95, kjer je temperatura narastla do nekje 92 stopinj max. Uporabljam pa stock cooler ki pride zraven procesorja. Ali so te temperature preveč visoke in če, kaj bi lahko bila težava?

DamijanD ::

Samo malo več, kot sem imel jaz preden sem menjal hladilnik....

IcyFox ::

DamijanD je izjavil:

Samo malo več, kot sem imel jaz preden sem menjal hladilnik....

Koliko si pa imel?

ProCeed ::

Pusti ta original hlajenja nič vredna in si vzami Mugen 5, poceni in odlično hladi za svoj denar.
Seveda, če imaš dovolj veliko ohišje?

IcyFox ::

ProCeed je izjavil:

Pusti ta original hlajenja nič vredna in si vzami Mugen 5, poceni in odlično hladi za svoj denar.
Seveda, če imaš dovolj veliko ohišje?

Nima (ni moj build), čakam na Cryorig H7 ampak me zanima, ker se mi še vseeno zdi zlo visoka temperatura za stock...

Jarno ::

Do novega hladilnika bo že zdržal...
Sicer predvidevam, da bi lahko imel tudi s priloženim hladilnikom malce nižje temperature, če bi za vsak primer menjal pasto in uporabil kaj kvalitetnega.
#65W!

IcyFox ::

Jarno je izjavil:

Do novega hladilnika bo že zdržal...
Sicer predvidevam, da bi lahko imel tudi s priloženim hladilnikom malce nižje temperature, če bi za vsak primer menjal pasto in uporabil kaj kvalitetnega.

Se strinjam, a kljub vsemu... So to normalne temperature za r5 2600 na stock ali nekaj ne štima?

dxx ::

Niso. Preveri mount.

IcyFox ::

dxx je izjavil:

Niso. Preveri mount.

Pri mountu ni kaj narobe, bolj se bojim da je s pasto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

Daniel ::

Jaz na 2700x orginalnega hladilnika nisem niti dajal, je že od novega gor Bequiet, pa ve postati tudi kdaj glasen, če obremeniš procesor. Temperature pa sedaj iz glave ne vem, lahko pa pogledam zvečer kaj kaže na IDLE.

Bevcan ::

Lep pozdrav. Nadaljujem kar v tej temi. Tudi jaz imam visoke idle temperature na R5 2600. Idle so okoli 40°C pri polni obremenitvi pa ne presežejo 55°C. Tudi če navijem vse ventilatorje se pri idle ne spustijo pod 37°C. Vsi ventilatorji v ohišju so krmiljeni s pomočjo matične plošče PWM tako da pri višjih obremenitvah povečajo obrate. Hladilnik na CPU je Arctic Freezer 34 eSports duo.
Govoril sem.

Gejspodar ::

Bevcan je izjavil:

Lep pozdrav. Nadaljujem kar v tej temi. Tudi jaz imam visoke idle temperature na R5 2600. Idle so okoli 40°C pri polni obremenitvi pa ne presežejo 55°C. Tudi če navijem vse ventilatorje se pri idle ne spustijo pod 37°C. Vsi ventilatorji v ohišju so krmiljeni s pomočjo matične plošče PWM tako da pri višjih obremenitvah povečajo obrate. Hladilnik na CPU je Arctic Freezer 34 eSports duo.


Meni se to ne zdi ravno "visoko". Imam 3600 z Wraith hladilnikom, pa pod 48°C ne pade, pri loadu pa ne gre čez 60°C...

Bevcan ::

Gejspodar je izjavil:

Bevcan je izjavil:

Lep pozdrav. Nadaljujem kar v tej temi. Tudi jaz imam visoke idle temperature na R5 2600. Idle so okoli 40°C pri polni obremenitvi pa ne presežejo 55°C. Tudi če navijem vse ventilatorje se pri idle ne spustijo pod 37°C. Vsi ventilatorji v ohišju so krmiljeni s pomočjo matične plošče PWM tako da pri višjih obremenitvah povečajo obrate. Hladilnik na CPU je Arctic Freezer 34 eSports duo.


Meni se to ne zdi ravno "visoko". Imam 3600 z Wraith hladilnikom, pa pod 48°C ne pade, pri loadu pa ne gre čez 60°C...


Pod obremenitvijo se mi sploh ne zdi visoko oziroma se mi zdi celo super. Čudi me edino ker nekateri pišejo da gre pri idle pod 30°C. Bolj kot skrb da so visoke je bilo to mišljeno kot vprašanje če je to normalno. Čudno mi je da je samo 15°C razlike med ful load in idle.

Hvala.
Govoril sem.

Vuli ::

sam 92C v full load je pa kar. Bi pa stock hladilnik mogu špilat v redu. al je res kej z moutingom ali pa pasta. cpu vcore je v redu?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322305 (9514) Raptor F16
»

Visoke temperature s procedorjem i7-10700 s custom coolerjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231387 (655) jamie1
»

AMD ryzen 5 3600 6 core Procesor glasen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
506116 (5145) brbr21
»

Nizkofrekvenčno elektromagnetno valovanje iz računalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172743 (2007) galu
»

i5 760 hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
284460 (3520) Nwanko

Več podobnih tem