» »

Smrčanje in uvulopalatoplastika

Smrčanje in uvulopalatoplastika

bsslo ::

Zdravo,

star sem 35 let in smrčim, kar je neznosno za tiste, ki spijo poleg mene. Mene zjutraj kratek čas boli grlo, zdi pa se mi, da sem zaradi tega čez dan nenaspan.

Bil sem na pregledu pri dr. Fajdigi, ki naj bi bil za tovrstne probleme ekspert v slovenskem prostoru. Ugotavlja, da imam zaradi odstranjenih (ali operiranih?) mandljev v otroštvu brazgotine in zaradi tega spuščeno mehko nebo. Predlaga kirurški poseg - uvulopalatoplastiko.

Zanima me:
1. Če ste uvulopalatoplastiko dali čez, kakšne so izkušnje?
- Je boljše?
- Koliko časa je minilo od posega?
- Ali je bilo potrebno poseg ponoviti?
- Kdo /kje je izveden poseg?

2. Kakšne so druge metode, ki ste jih preizkusili?
- Kako dolgo so pomagale?
- Pri kom ste jih opravili?
Hiter pregled po forumu kaže, da laserske terapije ne pomagajo oz. so kratkoročne.

3. Ali katerokoli od metod pokriva ZZZS? Katere metode in v katerih primerih?

glider- ::

Sem imel poseg pri dr.Fajdigi letos januarja.Isto sem imel odstranjene mandlje v otroštvu.
Po dveh tednih,ko mi je pobral šive sem omenil,da še zmeraj smrčim vendar ne več tako močno (bolj glasno dihanje-smrčanje).Stanje naj bi se izboljšalo čez kakšen mesec in če ne bo boljše naj se oglasim nekje v aprilu.
No potem je prišla korona in ostalo je kot je.
Z rezultatom nisem popolnoma zadovoljen.Boljše je pa saj tako tudi piše v opisu posega,da ne bo popolnoma odpravljeno.
Moja draga si še vedno tlači čepe v ušesa ali pa moram spat na kavč.Ni pa to vedno včasih je samo glasno dihanje.Nikoli ne spim na hrbtu,usta imam zaprta,teža normalna a vseeno smrčim.
Tako,ko gledam nazaj ne vem,če bi šel še enkrat.

koyotee ::

Moja mama je bila operirana. Stanje nikoli ni bilo boljše, prej slabše. Poseg opravila v gorici, pri komu pa nevem. Ne polagajte prevelikih upov na to.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Nauči se spat na trebuhu. Sploh ne vem, kako folk lahko zaspi na hrbtu.

donvito ::

Meni je pa fino odkar smrćim, spim v svoji sobi in imam ljubi mir. Ona pa v svoji. :))

koyotee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nauči se spat na trebuhu. Sploh ne vem, kako folk lahko zaspi na hrbtu.


Spim na boku, tako mi vsaj vratu ne zateguje :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nergac ::

Moški bolj smrčijo kot ženske statistično.
To so osnove.
Smo pač družabna bitja in zato je temu tako.
Preveč ne bom razlagal, ker bi bil predolg.

bambam20 ::

Jaz poznam dve osebi, ki smrčita in obe sta z močno previsoko telesno težo.

Ganon ::

donvito je izjavil:

Meni je pa fino odkar smrćim, spim v svoji sobi in imam ljubi mir. Ona pa v svoji. :))


Je fino tudi to, da slabo vpliva na tvoje zdravje?

Aston_11 ::

Alkohol + hrana zvečer.

bsslo ::

glider- v redkih primerih naj bi bil potreben dodaten poseg. Morda, spadaš ravno v te redke primere?
Zanima me kako se sliši to glasno dihanje. Morda imaš ti še kako drugo težavo?

glider- je izjavil:

Sem imel poseg pri dr.Fajdigi letos januarja.Isto sem imel odstranjene mandlje v otroštvu.
...
Z rezultatom nisem popolnoma zadovoljen.Boljše je pa saj tako tudi piše v opisu posega,da ne bo popolnoma odpravljeno.
Moja draga si še vedno tlači čepe v ušesa ali pa moram spat na kavč.Ni pa to vedno včasih je samo glasno dihanje.Nikoli ne spim na hrbtu,usta imam zaprta,teža normalna a vseeno smrčim.
Tako,ko gledam nazaj ne vem,če bi šel še enkrat.


Debel nisem, ne pijem in nimam navade pozno zvečer jesti. Verjamem, da je za mojo težavo vzrok spuščeno mehko nebo, zato me zanimajo izkušnje s katerimi ste rešili točno to težavo.

glider- ::

Glasno dihanje je po moje,ker kasneje zasmrčim.Ko zajamem več zraka,pri večjem pretoku.
Mogoče mi je pustil prevelik jeziček.Zdaj imam občutek,da mi ta visi,drsa po jeziku.
Na napotnico sem bil v Šempetru v bolnici na snemanju za eno noč.Tam so se me na hitro rešili saj naj bi bilo smarčanja v osmih urah samo trinajst minut.Zgleda,da je bila ravno takrat noč brez smrčanja.To pa vem,ker sem se en mesec doma snemal na telefon in res kakšno noč je bila tišina večinma pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: glider- ()

Karen ::

Mogoče imaš zanič posteljo - v bolnici si pa spal kot ubit (ali pa nisi spal ker je bila postelja tako zanič :|). Mislim da imaš aplikacije na GSM-u ki snemajo, pa tam naredi statistiko za en mesec pa boš videl.

Beli_Zajcek ::

Bil pri dr. Fajdigi pred cca. 12 leti na uvulopalatoplastiki. Po operaciji dejansko nisem mogel niti namerno narediti zvoka smrčanja. Spet sem spal kot dojenček. Je pa z leti zadeva popustila do neke mere. Ni hudo, ampak če mešam alko + preveč hrane znam tudi smrčati spet.

Trajno očitno ni, ker pri operaciji samo napnejo mehko nebo, da ne more več vibrirati tako kot prej. Je pa v mojem primeru vsekakor bolje kot prej. Prva leta po operaciji je bila pa res prava milina.

bsslo ::

Beli_zajcek, katero metodo je uporabil pri tebi? Samo nož ali je uporabil katero od laserskih metod? Kot mi je znano, dr. Fajdiga ni pristaš laserja.

Ostali - ste šli kdaj na laserski poseg? Je kaj pomagalo?
Tu opisujejo NighLase terapijo: https://www.d-center.si/smrcanje/

feryz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nauči se spat na trebuhu. Sploh ne vem, kako folk lahko zaspi na hrbtu.
Ne nuca. Preverjeno.
Tudi če je glava obrnjena navzdol, ne nuca. Mi drugi povejo.
Pri meni prime padec kilogramov in povečanje kondicije. In nič drugega.

Operacijo je imel kolega. Efekta nič. Razen da je bil 14 dni bogi, ker je p...

Beli_Zajcek ::

Sem "šel pod nož". Dr. Fajdiga ni pristaš laserja, ker se tkivo lažje zaceli in po njegovih izkušnjah problem vrne. Sicer je to prisotno tudi pri njegovi metodi, po moji lastni izkušnji, samo ne v taki meri kot pri laserju. Operacija je trajala cca. 20 minut z lokalno anestezijo in mi je dejansko odrezal dele mehkega neba in ostanek zašil in napel kot boben. Postopek ni bil pretirano "prijeten", se je pa dalo zdržat. Okrevanje je trajalo 4 dni, da me je nehalo bolet in 9 dni, da sem lahko začel jesti "težje" stvari kot so recimo trde skorje od kruha. Proti bolečinam sem dobil svečke nečesa močnega (težko požiraš, pa moraš drugače dobit zdravila v telo :)), samo ne spomnim se dejanskega imena.
Doktor je priporočal jesti sladoled za po operaciji, ker ima blagodejen učinek. Sem se dejansko veselil tega, dokler nisem začel jesti. Žal se je izkazalo, da je požiranje česarkoli po operaciji dokaj boleče, hkrati pa ima vse okus po krvi, ker pač rane še niso zaceljene.

rezator ::

Tudi jaz grem naslednji teden na to operacijo. Zanima me kako je bilo z bolnisko? Saj bi moral cez natanko en teden po operaciji v tujino :S
Some people feel the rain. Others just get wet.

bsslo ::

Greš ravno dr. Fajdigi? Operacija je kar invazivna in obstaja možnost zapletov.
Računaj raje 14 dni bolniške.

rezator ::

Hvala za odgovor. Je 5.9.:)2023:D! Kar sem, kot je verjetno videti, takrat nekako spregledal.

Ne dr. Delakoda v Celju, ali nekaj podobnega.
Some people feel the rain. Others just get wet.

IgorCardanof ::

Sem bil tudi sam napoten k ORL Delakorda. Je tako dolga čakalna vrsta, 1 leto za operacijo?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

rezator ::

Malo si rekel. Jaz sem bil tam na pregledu (mislim da 2021 - v glavnem bila je še šola na daljavo to vem). Potem sem bil naslednjo leto še enkrat naročen na pregled, na katerem so me uspavali, da vidijo točno kaj je bilo. So opredelili da potrebujem operacijo. To je bilo enkrat na začetku 2022, se ne spomnem kdaj točno. Takrat itak nisem dobil nič datuma za naprej. Potem sem pa dobil datum po pošti, da imam operacijo septembra 2023. Nočem biti demotivator, samo povem :) Verjetno je kvota na doktorja za to vrsto operacij, ki jih plača zavarovalnica na leto.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

IgorCardanof ::

Pa gres vse to samoplacnisko?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

bsslo ::

rezator je izjavil:

Potem sem bil naslednjo leto še enkrat naročen na pregled, na katerem so me uspavali, da vidijo točno kaj je bilo. So opredelili da potrebujem operacijo.


Ali si ti pred tem pregledom, kjer so te uspavali, že vedel da imaš težave s spanjem oz. smrčanjem? In je ta pregled, kjer si spal, bil samo zato, da vidijo kje se nahaja prepreka oz. na katerem delu ustno/nosne votline imaš zožanje?

rezator ::

Ne, nic ne grem samoplacnisko. To je verjetno takoj. Je pa 1400€. Oz vprasanje kolko je zdaj.

Da, vedel sem. Če si kaliber za smrčanje, ne moreš ne vedeti. Ti vsi povejo. Začne se v šoli v naravi, kasneje cimer in punca in zdj še žena. Tudi sin mi pravi, da spim kot pujsa Pepa. Pred tem pregledom v Celju, sem nosili aparat, ki je vse to meril. Izmeril je glasnost smrcanja, zastoje dihanja med spanjem. Ta doktor me je napotil v Celje, to je predlagal. Tam so me na prvem pregledu pregledali, so videli da je nosna votlina oblike za smrcanje, in da imam tudi nebo v ustih "primerno" za smrcanje. In za tem je sledil v presledku skoral leta, se pregled, na katerem so me uspavali, da so tocno videli kaj je. Zdaj cakam operacijo.

Aja pa se prej je bilo potrebno cakati, da sem sploh dobil tistega doktorja, kateri je dal aparat za preucevanje spanja.
Some people feel the rain. Others just get wet.

IgorCardanof ::

Aha, no potem imava dokaj podobno zgodbo. Začelo se je par let nazaj, zdej mi pa vsi govorijo kako glasno smrčim in ko gremo s kolegi kam skupaj, moramo prav premislit, kako bomo rešil problem s spanjem. Sem šel ta teden k ORLju in je rekla, da imam mehko nebo in da zaradi tega smrčim in me potem napotila k dr. Delakorda. Tu so mi pa zdaj javili, da mi v začetku februarja sporočijo termin za pregled.

Bom šel pa samoplačniško, ker več let čakal na to operacijo ne bi ...
Hvala za informacije.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

nokia6310 ::

Pozdravljeni, imam popolnoma enako težavo kot nekateri tu. Smrčim že leta in to precej naglas. Če je prisoten še kak alkohol še toliko bolj. Mene osebno to sicer ne moti. Moti pa druge tiste ki spijo ob meni. 1400 eur za operacijo če grem samoplačniško? Ali je to točen podatek? Kdo pa ima tisti aparat za preučevanje spanja? Hvala vsem za odgovore.

rezator ::

Primenije pro lem mehko nebo, ki prevec visi dol in posledicno prevec vibrira. Vem d nekateri zovozdravniki to kar z laserjem nekako zdravijo zdaj. Je cenejše, je pa potrebno 3x. NightLase je tehnika, ki se z ato uporablja.

Toliko je pri dr. Delakodi (1400€), ki ima tudi privat. Koliko je drugje ne vem. Imam pa tudi nastavek, ki spodnjo celjust porine naprej, to bistveno zmanjs smrcanje, ce te znaima lagko pogledam proizvajalca.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spalna apneja in poligrafija spanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417510 (1369) zagor256
»

Smrčanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416789 (3931) k4vz0024
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809277966 (30140) trancer01
»

Spanje na hrbtu-kako?

Oddelek: Loža
245690 (3918) cegu
»

Kako omiliti smrčanje?

Oddelek: Loža
1510294 (9716) krneki0001

Več podobnih tem