» »

Smrčanje

Smrčanje

1
2
»

Boomerang ::

Ne iz muhe delat slona!

Kakor je zgoraj nekdo že napisal, majhen odstotek ljudi ima resne probleme. Najbrš je bolezen tudi dedna.

Tudi jaz grozno smrčim, da se mi marsikdo še približat ne upa. Včasih sunkovito, včasih naenkrat tišina (predvidevam, da se takrat za sekundo zbudim in obrnem drugam), pa me je tudi že kdo bolj za šalo opozoril, naj ne pozabim dihat. Pa kaj naj sedaj? Spim že odkar sem na svetu, smrčim pa tudi že skoraj 30 let. Če je do sedaj bilo vse v redu, zakaj bi naenkrat moral na pregled in ga pomožnosti še sam plačati?

Koliko ljudi pa ste dejansko že videli, da uporablja kakšne naprave in pripomočke proti smrčanju? Sploh koga?

Dokler se zjutraj ustajam razpoložen in grem z veseljem novim izzivom na proti, se s smrčanjem ne sekiram. Tako vsaj vemo, da dobro spim. Stari ljudje bi rekli, da hitro pride čas, ko bi ponoči rad spal, pa ne moreš. Takrat bo treba na kak pregled.

Sčasoma sem se navadil, če kam grem z družbo, druge prej opozorim, da bodo namesto spanca imeli nočno izmeno v precej hrupnem okolju.

manta ::

k4vz0024 je izjavil:

manta je izjavil:


Glede prepovedi vožnje, s kod si pa to pobral :)


Od pacientov, ki so prenesli izvide z Golnika!

Zanimivo, zgleda je to odvisno od zdravnika.
Tudi jaz uporabljam apap ze cca 6 let in je bila precej opazna razlika na boljse.
Je pa res da imam kar hudo apnejo, na testiranju mi je saturacija kisika padla tudi pod 80%.

Matija82 ::

crocodile je izjavil:

Samo je pa tudi odvisno, kako ljudje to definirajo. Samega sebe med spanjem itak ne moreš opazovat, zato si odvisen od drugih.
Nekdo bo lahko napihnil in rekel, da "nekaj sekund nisi dihal". V resnici pa (iz mojih opažanj) veliko ljudi zajame globok vdih in potem kakšno sekundo več traja do ponovnega vdiha. Se pravi, taka oseba ni nehala dihati, ampak je naredila globok vdih - to je velika razlika.

In za konec še eno vprašanje:
Zgoraj je nekdo napisal, da se lahko "prepričaš", da začneš dihati skozi nos. Ne vem, kako bi se v to samega sebe prepričal, ampak mogoče je to ena od rešitev. Morda bi OP z dihanjem skozi nos imel boljši spanec - pa še smrčanja ni ob dihanju skozi nos.


Probaj si dal tisti trak za rane (plavo ogrodje od Tosame) čez del ustnic ko greš spat pa se kmalu vidi, če človek diha čez usta oz. če ima problem dihat skozi nos (kar je pa zdravstvena težava z raznoraznimi simptomi).

Boomerang je izjavil:

Ne iz muhe delat slona!

Kakor je zgoraj nekdo že napisal, majhen odstotek ljudi ima resne probleme. Najbrš je bolezen tudi dedna.

Tudi jaz grozno smrčim, da se mi marsikdo še približat ne upa. Včasih sunkovito, včasih naenkrat tišina (predvidevam, da se takrat za sekundo zbudim in obrnem drugam), pa me je tudi že kdo bolj za šalo opozoril, naj ne pozabim dihat. Pa kaj naj sedaj? Spim že odkar sem na svetu, smrčim pa tudi že skoraj 30 let. Če je do sedaj bilo vse v redu, zakaj bi naenkrat moral na pregled in ga pomožnosti še sam plačati?

Koliko ljudi pa ste dejansko že videli, da uporablja kakšne naprave in pripomočke proti smrčanju? Sploh koga?

Dokler se zjutraj ustajam razpoložen in grem z veseljem novim izzivom na proti, se s smrčanjem ne sekiram. Tako vsaj vemo, da dobro spim. Stari ljudje bi rekli, da hitro pride čas, ko bi ponoči rad spal, pa ne moreš. Takrat bo treba na kak pregled.

Sčasoma sem se navadil, če kam grem z družbo, druge prej opozorim, da bodo namesto spanca imeli nočno izmeno v precej hrupnem okolju.


Smrčanje ni bolezen ampak simptom nečesa. Obstaja nek razlog (lahko je to zgolj dihanje čez usta, lahko v najslabšem primeru pa sleep apnea).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

pirx ::

Kot je že nekdo drug napisal - to je najverjetneje obstruktivna apneja. Na Golniku ti naredijo test spanca iz z gotovostjo povejo. če jo imaš.

Lahko je več razlogov - med drugim tudi manjša čeljust, nazaj pomaknjena čeljust, sinusi,... Spanje na boku ponavadi pomaga.

k4vz0024 ::

manta je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

manta je izjavil:


Glede prepovedi vožnje, s kod si pa to pobral :)


Od pacientov, ki so prenesli izvide z Golnika!

Zanimivo, zgleda je to odvisno od zdravnika.
Tudi jaz uporabljam apap ze cca 6 let in je bila precej opazna razlika na boljse.
Je pa res da imam kar hudo apnejo, na testiranju mi je saturacija kisika padla tudi pod 80%.


Đesus, to je pa hudo! Moje sožalje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spalna apneja in poligrafija spanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7914143 (1469) tomlin
»

Smrčanje in uvulopalatoplastika

Oddelek: Loža
275264 (2017) rezator
»

Suha usta zjutraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648402 (4879) cias
»

Spanje na hrbtu-kako?

Oddelek: Loža
245405 (3633) cegu
»

Kako omiliti smrčanje?

Oddelek: Loža
159937 (9359) krneki0001

Več podobnih tem