» »

NBA sezona 2020-2021

NBA sezona 2020-2021

Temo vidijo: vsi
««
34 / 81
»»

RoccoC ::

Ko smo že pri slumpu, Olimpija danes proti Virtusu, plus 9 ene 2 minuti pred koncem in so uspeli izgubiti...

bambam20 ::

RoccoC je izjavil:

Ko smo že pri slumpu, Olimpija danes proti Virtusu, plus 9 ene 2 minuti pred koncem in so uspeli izgubiti...


No dobro. Olimpiji se to zelo redko zgodi. Koliko sem bral na RTV-ju, so Virtusu konkretno pomagali sodniki. Dallasu se to dogaja precej pogosto, da ne znajo zadržat prednosti v zaključkih tekem.

RoccoC ::

Ma ne vem, sem gledal, so bili kar sami krivi...morebiti na koncu samo ena napaka sodnikov, so spregledali faul nad Rupnikom. Ostalo so pa kar sami zajebali.

Smurf ::

Sem gledal, zadnje minute se mi je takoj aktiviral PSTD "slovenske kosarke v zadnjih minutah", to da je bi na drugi strani teodosic tudi ni pomagalo.

RoccoC ::

Luka je za danes menda vprašljiv - hrbet. OKC bi mogoče lahko tudi brez njega premagali.

šernk ::

Da bi res videli kako slab ali pa dober je Dallas bi Luka moral res odsedeti par tekem. Takrat ali bi se drugi morali dvignit na višji nivo ali pa bi bredli globoko po breznu.

sicer pa vsa čast vsem sodelujočim, ena redkih tem na ST ki je berljiva.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

eric_cartman ::

Luka mora malo počivat.. Ga je zdaj RC ornk gonil. Kot sem že zadnjič omenil v povprečju igra še 2 minuti dlje na tekmo v primerjavi z lanskim letom.

Kar je še zanimivo so njegove trice, ki so se dvignile na nor nivo. V zadnjih petih tekmah je skoraj 50% s trojkami. To se bo sicer prizemljilo nazaj, ampak upam da ne gre nižje kot 35 %, še bolj sladko bi bilo če se spusti le do 38%.

Če slučajno ne bo igral, vidim Brunsona v začetni peterki in bo verjetno on prevzel vlogo organiziranja napadov.

Ampak čas pa bi bil, da prideta Tyler Bey ali pa Josh Green nazaj iz G-league. V tem času tam dosegata res dobre rezultate. Če se ne motim sta tudi oba podrla svoje osebne rekorde. Vsekakor sem prepričan, da bi v tem trenutku odigrala bolje tekmo kot pa DP.. WCS ima pa poškodovan prst če se ne motim? Lahko tudi njega menjata. Upam, da jih RC pokliče nazaj v postavo.

judoka ::

Sej so mel 1 teden pavze zarad zametov in se all star pavza bo, pomoje bo igral...

eric_cartman ::

Občutki po tekmi:

Res sem vesel, da so zmagali.. Ampak.. Igra je bila pa horror show. Brez Luke ni organizacije napadov, še manj pa dejanskega zadevanja. Učinkovitost napada je bila katastrofalna, vseeno pa so se v obrambi dobro držali.

Miami so imeli slab dan. To, da so padli proti Hawksom me je kar malo šokiralo. Res, da Butler ni igral.. Pa vseeno imajo zadosti dober roster, da bi jih premagali.

Ampak vseeno. Če spremljamo oba slovenska junaka potem je takole zaenkrat:

Heat: 17W, 18L, 0.486 --> 6. mesto vzhodne konference
Mavericks: 18W, 16L, 0.529 --> 8. mesto zahodne konference

Tu pa je zelo dobro razvidno kako neprimerljivo težja je zahodna konferenca.

Če bi z istim povprečjem igral sedaj Dallas v drugi konferenci bi bil takoj za Bucksi na 4. mestu vzhodne konference.. :8)

bambam20 ::

Utah zabeležil drugi zaporedni poraz in v obeh primerih sta ekipi zadeli zelo malo trojk. Najprej so Pelicansi zadeli zgolj 7 trojk, danes pa Philadelphija 8 trojk. Na drugi strani je Utah zadel 21 trojk iz 44 poizkusov pa so vseeno cuzali kratko.

Kurzweil ::

Tekme DAL-OKH nisem uspel gledat, ampak sem se zjutraj vprašal, ali je bila obramba tako dobra, napad tako slab, sedaj pa vidim, da obojega po malo... velikokrat je igra DAL že tako na robu užitnega, sploh ko ne igra Dončič, ker seveda ni kreacije in se igra indijansko... na koncu mogoče še dobro, da nisem gledal te tekme, kar šteje, pa je seveda zmaga!

Danes:

Denver at Indiana:
DEN - Paul Millsap (knee) will not play.
DEN - JaMychal Green (shoulder) will not play.
DEN - Gary Harris (thigh) will not play.
DEN - RJ Hampton (protocol) will not play.
DEN - Facundo Campazzo (protocol) will not play.
IND - Caris LeVert (kidney) will not play.
IND - TJ Warren (foot) will not play.

MIA - Bam Adebayo (knee) questionable.
MIA - Jimmy Butler (knee) questionable.
MIA - Avery Bradley (knee) questionable.
MIA - Meyers Leonard (shoulder) out for season.

... pri Denverju bo danes zgleda spet lepo minutažo dobil Vlatko Čančar, kar je super fino... pri MIA pa upam, da bo vsaj kdo izmed dvojice Adebayo-Butler igral.

Kurzweil ::

25. tega meseca je trade deadline... vedno bolj pogosto berem GOVORICE, da je Dallas zainteresiran za JJ Redicka... vedno bolj pa so glasne govorice, kjer namigujejo razne variacije tradov med ekipami TOR-PHI-GSW-MIA-ATL... tudi razni 4-team deali... najpogosteje pa Lowry v PHI in okrog tega cel shitload drugih tradov/klubov included... pogosto se bere tudi, da bi šel John Collins v GSW (konec sezone bi seveda to še vedno pomenilo, da je prost igralec), kar je iz stališča nas, ki ga vedno pogosteje povezujemo z DAL, seveda zanimivo... nekako sem prepričan, da bo šel v LAL Cousins... če pa to spodleti, pa verjetno Griffin... torej počasi prihajajo dnevi, ko bo iz gostilniških natolcevanj, precej več dejansko jasno... praktično v 90% kalkulacijah pa sta omenjena DAL, MIA, tu pa tam pa tudi DEN, našega Vlatka Čančarja... govorice so govorice, ampak dejstvo pa vendarle je, da ekipe glasno kažejo interese za razne trade in igralce, kaj pa se bo realiziralo pa je drugo... ne bi pa pričakoval, da bo šel DAL po Redicka, recimo, da slednji pride v DAL... tu DAL verjetno cilja na njegove izkušnje, kakšno trojko, stabilnost v igri, da slednja dobi malce več homogenosti, predvsem pa, da ko gre iz igre Dončič, da ne bodo glavni organizatorju Burke, Brunson in Richardson, kot zadnje čase pogosto videvamo...

JJ Redick letos dosega 8,7 točke na tekmo, 1,7 skoka in 1,3 podaje... igra pa letos precej manj pri NOP, to je 18min na tekmo... bo pa možakar junija star že 37 let, trenutno je na pogodbi $13,013,700/sezono, slednjo pa ima samo še do konca te sezone, kar pomeni, da drugo leto verjetno dobi veteranske fičnike, če malce hipotetično govorim, da bo prišel in potem ostal v DAL... kdo ve, mogoče po JJ Barei, dobi Dallas novega JJ-ja, tokrat Redicka :D

Badwolff ::

Škatla podcast me je začel folowat. Pozna kdo? Se splača poslušat?

bambam20 ::

Badwolff je izjavil:

Škatla podcast me je začel folowat. Pozna kdo? Se splača poslušat?


Preizkusi in poročaj.

Zimonem ::

Danes so se pa vse tekme končale idealno za Dallas.

Smurf ::

LBJ, Giannis, Curry, Doncic, Jokic peterka, ufa :D. Moram reci, da me res zanima kako bo tole izgledalo na igriscu.

RoccoC ::

Škoda da gre za totalno neresno tekmo, drugače bi tole tudi sam rad videl.

Smurf ::

Lani so zadnjo certino prvic po 20 letih igrali na polno tko da upanje je.

eric_cartman ::

Smurf je izjavil:

Lani so zadnjo certino prvic po 20 letih igrali na polno tko da upanje je.


LBJ je rekel, da mu je to letos čisto odveč. Sam je bil za to, da se All star NE izvede. Jih razumem.. Imajo res naporen urnik zdaj med korono.. In to še dodatno ogroža zdravje vseh playerjev po nepotrebnem.. Ampak NBA je brez denarja.. In All Star tekma --> It helps bussiness!

Smurf ::

LBJ je rekel, da mu je odvec all-star tekma. Kar ne pomeni, da se ne bo igralo na polno zadnjo cetrtino (ne pomeni niti da se bo).

Zvezdica27 ::

kdaj pa je ta hec?

Sem gledal Houston - Nets. Netsi so bili zelo relaxed, smejali se... in zmagali za šalo. Kaj bo šele ko KD pride nazaj (kaj točno mu je?). John Wall pa toplo-hladno... super 10 min, potem 2 airballa, na silo prodor, pa spet izjemno (sploh v obrambi je kar delal), pa spet kr neki...

zz

drvo ::

eric_cartman je izjavil:

Smurf je izjavil:

Lani so zadnjo certino prvic po 20 letih igrali na polno tko da upanje je.


LBJ je rekel, da mu je to letos čisto odveč. Sam je bil za to, da se All star NE izvede. Jih razumem.. Imajo res naporen urnik zdaj med korono.. In to še dodatno ogroža zdravje vseh playerjev po nepotrebnem.. Ampak NBA je brez denarja.. In All Star tekma --> It helps bussiness!

Ne bluzi, ljudje hodimo VSAK DAN v službo, 5-6x tedensko, pa čez vikend najdeš energijo. Smili pa se ti zvezdnik, ki za tvojo plačo zasluži, ko se zjutraj obrne, ker se mu še ne da vstat. Trenira 3-4 ure na dan in odigra 2,3 tekme tedensko( po 30-35 minut)in v tednu zasluži toliko kot pol ljudi ne dobi v celem življenju.

Smurf ::

No ni treba pretiravati, realno gledano imajo NBA sportniki bistveno boljse delovne navade v primerjavi s povprecnim posameznikom.

eric_cartman ::

@drvo

Pa dobro koji k... Zakaj mora ta tema vedno bit kreganje?! Pravzaprav zakaj mora vsaka tema na tem slotechu bit na koncu samo še kreganje.. Jst sem napisal točno to, kar je rekel LBJ. Poskušam se držat dobrega nivoja komunikacije.. Ti pa meni nazaj ne bluzi. Kaj točno sem rekel, da je tako zmotilo tvoj dan?

Ne pravim, da se mi smili. Rekel sem, da se strinjam z njim glede tega, da je to sedaj nekaj na silo ta All Star tekma čisto po nepotrebnem!

nerro32 ::

Super za Čančarja, upam, da bo tudi po all-star vikendu ostal v rotaciji. Mimogrede, ob odsotnosti Gaya in Aldridgea je konkretnejšo priložnost na zadnjih 5 tekmah dobil tudi bivšin Olimpijin igralec Luka Šamanić, pri Spursih. Sem nekako spregledal, da je zadnjič proti NYK dosegel 14 točk in 7 skokov v 20 minutah.

drvo ::

eric_cartman je izjavil:

@drvo

Pa dobro koji k... Zakaj mora ta tema vedno bit kreganje?! Pravzaprav zakaj mora vsaka tema na tem slotechu bit na koncu samo še kreganje.. Jst sem napisal točno to, kar je rekel LBJ. Poskušam se držat dobrega nivoja komunikacije.. Ti pa meni nazaj ne bluzi. Kaj točno sem rekel, da je tako zmotilo tvoj dan?

Ne pravim, da se mi smili. Rekel sem, da se strinjam z njim glede tega, da je to sedaj nekaj na silo ta All Star tekma čisto po nepotrebnem!


Da imajo verjetno izjemne delovne navade me ne bi čudilo. Trditi pa, da so pa tako groozno obremenjeni pa je, oprosti, bedarija.

RoccoC ::

eric_cartman je izjavil:

@drvo

Ne pravim, da se mi smili. Rekel sem, da se strinjam z njim glede tega, da je to sedaj nekaj na silo ta All Star tekma čisto po nepotrebnem!


NBA je seveda biznis, tudi igralci so enormno dobro plačani. Kot prav vse ostale tekme je seveda tudi All Star tekma biznis. LBJ je pa plačan da igra.

Zimonem ::

drvo je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

@drvo

Pa dobro koji k... Zakaj mora ta tema vedno bit kreganje?! Pravzaprav zakaj mora vsaka tema na tem slotechu bit na koncu samo še kreganje.. Jst sem napisal točno to, kar je rekel LBJ. Poskušam se držat dobrega nivoja komunikacije.. Ti pa meni nazaj ne bluzi. Kaj točno sem rekel, da je tako zmotilo tvoj dan?

Ne pravim, da se mi smili. Rekel sem, da se strinjam z njim glede tega, da je to sedaj nekaj na silo ta All Star tekma čisto po nepotrebnem!


Da imajo verjetno izjemne delovne navade me ne bi čudilo. Trditi pa, da so pa tako groozno obremenjeni pa je, oprosti, bedarija.

Mikro poškodbe se sanirajo z počitkom. Z obremenjenostjo se veča možnost za težjo poškodbo. Plus vsega ljudje morajo živeti tudi izven igrišča in potovanj.

drvo ::

Kot vsi ostali, ki nas po šihtu ne čaka masaža, pa moramo naslednji dan prav tako v službo.

Samael ::

Kolikokrat greš pa na letalo na teden? :)
Pa koliko intervjujev daš? Pa promocijskih takšnih drugačnih kampanj? Itd.

Mislim, saj se zavedaš da tistih par ur treninga, ki ga navajaš še zdaleč ni vse in da cez sezono preletiš po dolgem in počez praktično celo ameriko, živiš v hotelih, daš milijon intervjujev, si udeležen v takšnih in drugačnih akcijah, kampanjah, reklamah, itd, itd.
Samael != Samuel

judoka ::

Osnove kapitalizma niso jasne ocitno...

Blame the game, not the player.

drvo ::

Samael je izjavil:

Kolikokrat greš pa na letalo na teden? :)
Pa koliko intervjujev daš? Pa promocijskih takšnih drugačnih kampanj? Itd.

Mislim, saj se zavedaš da tistih par ur treninga, ki ga navajaš še zdaleč ni vse in da cez sezono preletiš po dolgem in počez praktično celo ameriko, živiš v hotelih, daš milijon intervjujev, si udeležen v takšnih in drugačnih akcijah, kampanjah, reklamah, itd, itd.


Mi je vse jasno. Kolikokrat pa on po treningu pokosi, skuha kosilo, naseka drva,.... On ima po treningu masažo. Vsak ima obveznosti, razlika je, da ima on za vse postranske stvari ljudi, ki to postorijo namesto njega. Vsak ima v življenju težave, da pa bi bil on preutrujen in preobremenjen zaradi ene revialne tekme pa je absurd.

Zimonem ::

Ti če ne pokosiš trave je rezultat malo zapuščen vrt. Pri teh mandeljnih gre pa hitro cifra v milijone.

drvo ::

Mi je jasna ekonomska komponenta, tudi vse ostalo. Da pa je on zaradi tega tako obremenjen, da ni sposoben odigrati revialne tekme in nekaj medijskih obveznosti pa je tudi pretiravanje. Da se mu ne da, to pa razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

eric_cartman ::

drvo je izjavil:

Mi je jasna ekonomska komponenta, tudi vse ostalo. Da pa je on zaradi tega tako obremenjen, da ni sposoben odigrati revialne tekme in nekaj medijskih obveznosti pa je tudi pretiravanje. Da se mu ne da, to pa razumem.


A se ti spomniš Eurobasketa in zadnjega intervjuja, ki ga je dal Dragič za RTV SLO? Jokal se je od izčrpanosti, ko so ga naši novinarji spraševali 1 DAN PO TEKMI kako se počuti.. Če mi ne verjameš, si še enkrat poglej njegov intervju. Torej 1 dan po tekmi je bil tako izčrpan, da je jokal. To je zato, ker je poleg redne sezone v NBA sodeloval še pri Eurobasketu. Pa sedi na miljonih.. Mislim, da je trenutno težek tam cca. 45 mil. $. Po tvoji logiki bi se mu moralo smejati in ne bi sploh smel bit utrujen.. Ker je on preprosto tolk bogat, da ne more bit utrujen.

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Ne mi polagat besed na usta. Projekt EVRO ali SP traja dva meseca, normalno da si utrujen in psihično izmozgan. Ne pa mi, da jih ENA revialna tekma tekma tako razdrma. On zjutraj ko se obrne zasluži več kot povprečen Janez ves mesec, se bo že spočil, ko bo povprečnež še 20-30 let delal vsak dan do penzije, seveda brez masaže po treningu in z problemi kako skozi mesec.

Smurf ::

Verjemi, da to ali zasluzis 10mio ali 10k ne vpliva na to koliko si zmatran ;).

Glede All Star je tako, predstavljaj si da si zadnje 3 mesece delal prakticno vsak dan, sedaj je pavza 1 tedna, ampak ti si dobil sluzbene obveznosti tudi med to pavzo.

Mislim, da vecina ne bi bila navdusena, ce bi se jim to zgodilo v privatnem zivljenju :).

drvo ::

Sem delal zadnje tri mesece praktično vsak dan. Pavze ni, tudi dopusta ne dobim kar tako. Vse za plačo, ki jo on zasluži, zjutraj, ko se obrne, preden se vstane. Polek tega se cenkam z zzzs ali mi pripada za križ dva tedna terapije, brez vsakodnevne masaže po šihtu, ker me je pred časom "zlomilo" in mesec dni nisem bil sposoben hoditi. Vsi imamo težave, vsi smo utrujeni, samo ne mi, da milijonar, ki mu je edina preokupacija v življenju hobi in ima za vse ostalo okrog sebe pomočnike ni sposoben odigrati ene revialne tekme. Da mu ni, ga razumem, da je neka grozna obremenitev, pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

eric_cartman ::

A lahko prosim nehamo z offtopic. Pa kdo bo rekel adminom, da to pobriše? Vsaj ena tema je, ki jo z veseljem obiščem tu na slotech. Pa bi rad, da tako ostane.

bambam20 ::

Najbolj absurdno je to, ko imajo v NBA-ju timeout, ki po pravili traja 1 minuto, ga imajo oni 5 minut. Tako, da opravičevanje, kako so igralci utrujeni, ko igrajo 30 -35 minut, če se ta minutaža raztegne na 3 ure. V rednem delu resne obrabe v 99% ne igrajo več, zato nimajo kaj za bit utrujeni. Včasih, če nisi igral obrambe sploh nisi mogel biti v NBA ekipi oz. so te posedli na klop.

RoccoC ::

To da se ne igra obramba je bolj mit kot ne, vprašaj Campazza

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

Najbolj absurdno je to, ko imajo v NBA-ju timeout, ki po pravili traja 1 minuto, ga imajo oni 5 minut. Tako, da opravičevanje, kako so igralci utrujeni, ko igrajo 30 -35 minut, če se ta minutaža raztegne na 3 ure. V rednem delu resne obrabe v 99% ne igrajo več, zato nimajo kaj za bit utrujeni. Včasih, če nisi igral obrambe sploh nisi mogel biti v NBA ekipi oz. so te posedli na klop.

Od kje pa to pravilo? To pravilo velja pri FIBA basketu. V NBA velja 2:45 za local oz. 3:15 za national games.

Sicer pa ja, imajo preveč denarja, da takole jamrajo. Verjamem, da jim je odveč. Tudi meni bi bilo, če bi zaslužil 30+ milijonov, pa bi nekdo rekel, da mi da dodaten milijonček, če grem igrat na AS. Če pa zaslužil 50 k, pa bi mi nekdo rekel, da naj grem odigrat eno revialno tekmo za milijonček, bi se pa pošteno potrudil, da bi bil tam že kakšen dan prej. Za ziher.

bambam20 ::

GupeM je izjavil:


Od kje pa to pravilo? To pravilo velja pri FIBA basketu. V NBA velja 2:45 za local oz. 3:15 za national games.



V to se nisem nikoli poglabljal, kako dolgi so dejansko NBA timeouti. Pa še teh se nikoli ne držijo in jih mirno raztegnejo na 4-5 minut.

Uizi ::

Meni je muka gledat NBA tekme, več reklam kot igre pa preveč in predolgi TO, še med izvajanjem prostih uturijo eno mini reklamo, igralec pa stoji tam, ampak ok za našo kozo se da potrpet. Pa fajn je videt kako se trenerji pičkarijo na igralce med TO, kot v EU...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Zvezdica27 ::

?

jaz v NBA še nisem videl, da bi kak trener kakorli resno popizdil nad igralcem, kot se recimo je vsaj včasih dalo videti v Evropi. Lih včeri, ko sem gledal Hou-Nets, ko bi jaz Walla za lase vlekel in zbrcal na igrišču po parih neumnsotih, trener mrtvo hladen neki menca. Še ko je bila očitna sodniška napaka on samo stoji in mežika namest da bi tisti računalnik pometal z mize...

Uizi ::

Seveda nisi, ker si medtem gledal 150 reklam o zdravi hrani. :))

bambam20 ::

Uizi je izjavil:

Meni je muka gledat NBA tekme, več reklam kot igre pa preveč in predolgi TO, še med izvajanjem prostih uturijo eno mini reklamo, igralec pa stoji tam, ampak ok za našo kozo se da potrpet. Pa fajn je videt kako se trenerji pičkarijo na igralce med TO, kot v EU...


Jaz med sezono ne gledam tekem. 3 ure vrženega časa, spanca stran. na zadnje sem gledal nekaj celih tekem lani v končnici, ko je Miami igral proti Bucksom. Ker se je Goran poškodoval, finalnih tekem sploh nisem pogledal.

Uizi ::

Prej sem malo nerazločno napisal, v Evropi ne gredo na 10min reklam ob vsakem TO in ujameš tudi dogajanje medtem, vidiš kakšen je plan in odnose v ekipi. Ful me zanima, če ima Luka kaj besede med TO, kot Goran hype na Euru, to je blo nepozabno. "Why u put ur head down? PUT UR HEAD UP!!" - GOGI 2017

Smurf ::

Zvezdica27 je izjavil:

?

jaz v NBA še nisem videl, da bi kak trener kakorli resno popizdil nad igralcem, kot se recimo je vsaj včasih dalo videti v Evropi. Lih včeri, ko sem gledal Hou-Nets, ko bi jaz Walla za lase vlekel in zbrcal na igrišču po parih neumnsotih, trener mrtvo hladen neki menca. Še ko je bila očitna sodniška napaka on samo stoji in mežika namest da bi tisti računalnik pometal z mize...

Verjetno zato ker je zvezdnik ekipe ponavadi vreden vec kot trener. Tudi sicer je to dretje na svoje tekmovalce bolj taka juzno evropska fora.

firbec ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()
««
34 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914155962 (34641) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759196740 (94049) Samael

Več podobnih tem