» »

NBA sezona 2020-2021

NBA sezona 2020-2021

Temo vidijo: vsi
««
31 / 81
»»

sheeshkar ::

https://www.reddit.com/r/nba/comments/l...

Za vse, ki so obsedeni s tem, da Luka ni "clutch". Ne pravim, da je Jordan ali Larry Bird, ampak to definitivno ni nekaj, kar bi bila pomanjkljivost.

Še več, po zelo slabem štartu, Luka sedaj trojke meče nekje v NBA povprečju (in to kljub temu, da meče mnogo več od povprečja ter pogosto tudi precej težavne mete). V zadnjih cca. 20-25 tekmah jih meče nad povprečjem, nekje cca. 37-38% (februarja celo nad 40%, ampak to je potem že res majhen vzorec tekem). Tudi proste mete je izboljšal blizu 80% za sezono.

judoka ::

Ah tisti ki pravijo da model ni clutch si zapomnijo samo zgresene mete ali pa poslusajo klovne tipa Skip.

Zvezdica27 ::

lej, meče lahko karkoli. Tole kar sem gledal, konec tekme, samo siljenje tako njega, kot Brunsona, oba sta izgubila vsak po eno žogo, air ball Hardawaya, Brunson falil vse, Brunson soebna v napadu (ko se je zaciklal za 3), sodniki oškodovali Boston, Luka zadnja dva napada isto: dribla in se zacikla ali dribla in po dolgem driblanju najde plac, trica. Dallas obrambe ni, BOston pa precej dobro, saj obakrat je imel težek met za tri.

Nobene akcije, nobene igre Dallasa v zadnjih 3:53. Boston veliko bolj ekipno.

Ne vem kaj je bilo prej, samo tale konec je bil pa katastrofa. Še ona prestrežena žoga, je niso vnovčili.

Tale Dallas ne more v PO priti nikamor. Boston je izgubil samo zato, ker je Walker trico vrgel namesto, da bi šel not in ker Tatum ni zagrabil one žoge namesto da jo je pustil v avt.

Škoda je Luke, v tej ekipi. Oziroma bom drugače povedal, meni ni v teh 3:53 izgledal kot all-nba. Škoda, res škoda. Tudi če je play, mora nekaj narediti - ali je kriva ekipa, trener ali on ne vem, ampak tole je bilo nič od nič.

Preusmerjanje v te dve trici na dolgi rok ni dobro ne zanj ne za Dallas.

zz

kixs ::

Finta je v tem, da vecina samo pogleda highlights na Youtubu (tudi za ostale boljse NBA igralce)... in tam vidis samo dobre poteze.

sheeshkar ::

Zvezdica27 je izjavil:

meni ni v teh 3:53 izgledal kot all-nba. Škoda, res škoda. Tudi če je play, mora nekaj narediti - ali je kriva ekipa, trener ali on ne vem, ampak tole je bilo nič od nič

Nekateri imate res nerealna pričakovanja. Model je dal 31 točk, 10 skokov, 8 asistenc, 6/8 v trojkah, dve ključni trojki za zmago, med drugim game-winner, brez Porzingisa in Kleberja, ampak to ni za All-NBA in je "nič od nič". Tole je res Skip Bayless nivo idiotizmov.

Zvezdica27 ::

all-NBA je zame, kar sem že pisal, pridevnik "legenda". TO je tistih 5. Best of the best.

LD77 je car in izjemen in konec koncev to dokazujejo številke. Ni pa mi izgledal kot smetana smetane.

Spet drugo je ekipa sama po sebi (slaba) in koliko mu omogoča zasijati (bolj ali manj?)

Torej da ne bo pomote LD je car, ni dvoma. V zaključku te tekme pa je bil slab - kot vsi ostlai pri Dallas - in mora s ezavedati, da bi bil prav lahko eno od obeh tric zgrešil - kaj pa potem? Saj po moje mu je to jasno.

NI to clutch, to je zame prej luck. Clutch naredi razliko, ko je treba, odloči, v izenačenem položaju. Dallas je imel to tekmo na pladnju pa so te zadnje 4 minute igrali pod vsakim nivojem. To pol ni clutch, pač pa saved by the bell. Že to, da gre ekipa ob kar nekaj časa na voljo v trico (se je odločil sam?) ne pa v prodor in en jeben osebni met, jaz ne razumem. Slaba taktika?

hočem navijati za Dallas, pa ne morem...

zz

Samael ::

sheeshkar je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

meni ni v teh 3:53 izgledal kot all-nba. Škoda, res škoda. Tudi če je play, mora nekaj narediti - ali je kriva ekipa, trener ali on ne vem, ampak tole je bilo nič od nič

Nekateri imate res nerealna pričakovanja. Model je dal 31 točk, 10 skokov, 8 asistenc, 6/8 v trojkah, dve ključni trojki za zmago, med drugim game-winner, brez Porzingisa in Kleberja, ampak to ni za All-NBA in je "nič od nič". Tole je res Skip Bayless nivo idiotizmov.

Vejetno je problem tudi v tem, da imajo idealiziran romantičen pogled na igro drugih zvezdnikov, ki imajo ravno tako povprečne, kdaj pa tudi prav slabe dni.
Ker nihče ne gleda prav vseh iger, niti blizu temu, ker pač ni mogoče, je pogosto mnenje o nekemu igralcu ustvarjeno na igri, dveh, ki so jo slučajno ujeli in je tistemu drugemu igralcu šlo, ostalo se potegne iz statistike. Pri Luki gledamo vse kar počne, tako slabe, kot tudi dobre oz. visoko nadpovprečne igre ... in se tu nekoliko izgubi perspektiva, kako preklemansko dober je.

Mimogrede, Dallas ima iz zadnjih sedmih iger izkupiček šestih zmag.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sheeshkar ::

Zvezdica27 je izjavil:

V zaključku te tekme pa je bil slab

Zadel je met za zmago in še eno ključno trojko pred tem. S kom točno ga sploh primerjaš? A misliš, da najboljši clutch igralci v zadnjih minutah VSE posesti odigrajo popolno? Še Michael jebeni Jordan je izgubil mnogo žog in zgrešil približno polovico clutch metov v karieri. Kot pravim, nerealna pričakovanja, ki mejijo že na nedosegljiva.

Zvezdica27 je izjavil:

in mora s ezavedati, da bi bil prav lahko eno od obeh tric zgrešil

No shit Sherlock! Mi lahko pokažeš igralca, ki je zadel vse clutch mete? Tokrat je zadel dva ključna, naslednjič jih morda ne bo. Tudi bolj clutch igralci od njega jih redno zgrešijo, razlika je samo v tem, da njim ne postavljaš nedosegljivih meril.

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

Zvezdica27 je izjavil:

all-NBA je zame, kar sem že pisal, pridevnik "legenda". TO je tistih 5. Best of the best.

LD77 je car in izjemen in konec koncev to dokazujejo številke. Ni pa mi izgledal kot smetana smetane.

Spet drugo je ekipa sama po sebi (slaba) in koliko mu omogoča zasijati (bolj ali manj?)

Torej da ne bo pomote LD je car, ni dvoma. V zaključku te tekme pa je bil slab - kot vsi ostlai pri Dallas - in mora s ezavedati, da bi bil prav lahko eno od obeh tric zgrešil - kaj pa potem? Saj po moje mu je to jasno.

NI to clutch, to je zame prej luck. Clutch naredi razliko, ko je treba, odloči, v izenačenem položaju. Dallas je imel to tekmo na pladnju pa so te zadnje 4 minute igrali pod vsakim nivojem. To pol ni clutch, pač pa saved by the bell. Že to, da gre ekipa ob kar nekaj časa na voljo v trico (se je odločil sam?) ne pa v prodor in en jeben osebni met, jaz ne razumem. Slaba taktika?

hočem navijati za Dallas, pa ne morem...

zz


Malo bi gledal bolj podrobno pa bi videl.
1) Zadnje 4 minute so ga podvajali in igrali res dobro obrambo na LD, s tem da so se pa soigralci skrili, oziroma se niso nič gibali
2) V začetku je iskal Brunsona, ki je bil do takrat vroč
3) je poiskusil v prodor dvakrat ali trikrat, pa so ga takoj zaprli s podvajanjem
4) ja tisto podajo ko so ga blizu sredine podvajali je zajebal, ker je hotel podati na centra, ki je bil pokrit, imel pa je prostega Brunsona
5) zadost je povedal trener Bostona, da so njegovi vse naredili povsem prav in LDja zelo dobro krili ampak je pač zadel.

p.s.: a te kdo sili da navijaš za Dalas?

Samael je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

meni ni v teh 3:53 izgledal kot all-nba. Škoda, res škoda. Tudi če je play, mora nekaj narediti - ali je kriva ekipa, trener ali on ne vem, ampak tole je bilo nič od nič

Nekateri imate res nerealna pričakovanja. Model je dal 31 točk, 10 skokov, 8 asistenc, 6/8 v trojkah, dve ključni trojki za zmago, med drugim game-winner, brez Porzingisa in Kleberja, ampak to ni za All-NBA in je "nič od nič". Tole je res Skip Bayless nivo idiotizmov.

Vejetno je problem tudi v tem, da imajo idealiziran romantičen pogled na igro drugih zvezdnikov, ki imajo ravno tako povprečne, kdaj pa tudi prav slabe dni.
Ker nihče ne gleda prav vseh iger, niti blizu temu, ker pač ni mogoče, je pogosto mnenje o nekemu igralcu ustvarjeno na igri, dveh, ki so jo slučajno ujeli in je tistemu drugemu igralcu šlo, ostalo se potegne iz statistike. Pri Luki gledamo vse kar počne, tako slabe, kot tudi dobre oz. visoko nadpovprečne igre ... in se tu nekoliko izgubi perspektiva, kako preklemansko dober je.

Mimogrede, Dallas ima iz zadnjih sedmih iger izkupiček šestih zmag.


Ja zame je tipičen primer zdajle Lillard, ko ga kujejo v zvezde, sam sem pa že videl ničkoliko njegovih povsem povprečnih iger, tudi letos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

judoka ::

Še Michael jebeni Jordan je izgubil mnogo žog in zgrešil približno polovico clutch metov v karieri. Kot pravim, nerealna pričakovanja, ki mejijo že na nedosegljiva.


60% zgresenih, priblizno isto kot pri Dirku, pa oba sta legendi.

Folk ki hoce kritizirat bo pac to pocel jbg. Ker groza da 21 letnik ni ze zdaj legenda :))

Kurzweil ::

Je pa sedaj precej lažje gledat .50 učinek zmag/porazov DAL... ki je v zadnjih 9 tekmah, zmagal 7x... na drugi strani pa je BOS v seriji 10-ih tekem in pri tem 7 porazov.

Vidim, da številne boli tole včeraj... ampak bolj clutch, kot je bil Luka s tema dvema trojkama igralec ne more biti... s tem, da je pred tem še nesebično podajal Brunsonu v upanju in želji, da pač razigrava, navsezadnje je bil do končnice Brunson edini igralec, ki je bil zares razpoložen pri metu. Zanimivo, da je tale dagger padel iz praktično istega spota, kot tisti proti LAC pred časom, pa se mi po glavi mota še ena tekma, kjer je iz istega mesta zadel za zmago, pa se ne spomnim.

Tekmo sem gledal spočit, od začetka do konca, tako da sem lepo sledil podrobnostim tekme, eno pa sem zasledil šele potem, ko sem parkrat videl posnetek... ko/če boste gledali posnetke odločilnega meta, poglejte v kotu Porzingisa... celotna ekipa skače od navdušenja, ta glista pa hladen kot špricer, kot da ga gladko boli kuraz...

RoccoC ::

Men se je zdel da prav do teh dveh trojk sploh ni hotel metat trojk v zadnjih minutah. Samo iskal je soigralce in parkrat poiskušal not, pa ni šlo, ker so n ot povsem stisnili. Še takrat ko je dejansko zajebal in poiskušal predolgo ni sam vrgel (kar je navadno počel) ampak je podal Brunsonu ko je bil potem faul v napadu.

Samael ::

Kurzweil je izjavil:


hehe, vedno znova mi gre na smeh ob tisti "kva zdej tamal, come to daddy" reakciji Timmija na 0:12 :))
No, po drugem zadetku je pa tudi on skakal po Dončiču :)
Samael != Samuel

el_bahattee ::

judoka je izjavil:

Ah tisti ki pravijo da model ni clutch si zapomnijo samo zgresene mete ali pa poslusajo klovne tipa Skip.

Ah to je posploševanje, prav tako bi za ostale lahko rekli, da si zapomnejo samo zadete (ključne) mete. In teh je precej manj kot zgrešenih, če smo pošteni. Zame nikakor še ni clutch, bo moral pokazati več podobnih predstav kot je bila tale zadnja. Glavni pokazatelj pa so clutch shots v playoffu, tam je na kocki precej več in živci so bolj napeti... ampak očitno letos Dončič ne bo videl končnice.
Come to my center, you enter the winter.

Nedasemiveč ::

el_bahattee je izjavil:

judoka je izjavil:

Ah tisti ki pravijo da model ni clutch si zapomnijo samo zgresene mete ali pa poslusajo klovne tipa Skip.

Ah to je posploševanje, prav tako bi za ostale lahko rekli, da si zapomnejo samo zadete (ključne) mete. In teh je precej manj kot zgrešenih, če smo pošteni. Zame nikakor še ni clutch, bo moral pokazati več podobnih predstav kot je bila tale zadnja. Glavni pokazatelj pa so clutch shots v playoffu, tam je na kocki precej več in živci so bolj napeti... ampak očitno letos Dončič ne bo videl končnice.


Zakaj pa nebi videl končnice? Trenutno so 50% + play-in se bo igral v primeru, da ne končajo ravno na 8. mestu.

Ti pa posplošuješ ravno v drugo smer.

Mato989 ::

Kako je lahko to bilo clutch ce je Dallas z neumno igro prisel v situacijo da je sploh to bilo potrebno lol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

judoka ::

Ja pm a zdaj je pa se pomembno kako pride do izenacene tekme v zadnji minuti, dveh? Kaj je z vami kekci narobe?

GupeM ::

Nobena tekma ni clutch. Edina clutch tekma bi bila, če bi bila od začetka 0:0 in bi se tako tudi končala. Ampak kot vemo, se to v zgodovini košarke še ni zgodilo. Zato o clutch tekmah, kaj šele igralcih, sploh ne moremo govoriti. Ane, Mato?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

hunter01 ::

Don't feed the troll please. :)

Zimonem ::

Danes je izgledal kot Tyson Fury. "Počasen" ampak od begve kje je samo priletelo. Sicer je bila pa zame poteza tekme podaja z eno roko Bobanu, katera ga je skoraj odnesla iz igrišča.

kixs ::

Ta podaja je tudi mene presenetila, pa sem od dalec gledal :lol:

Nedasemiveč ::

Mato989 je izjavil:

Kako je lahko to bilo clutch ce je Dallas z neumno igro prisel v situacijo da je sploh to bilo potrebno lol


Pa si gledal tekmo ali nekaj v tri krasne bluziš? Boston je v zadnjih minutah res stisnil v obrambi, hkrati pa je Kemba začel zadevati trojke (tudi preko roke). Dallas je izkoriščal ves čas na semaforju, pa pač bili neuspešni pri metu - tudi kot posledica agresivne obrambe Bostona.

10 točk v ligi, kjer je toliko invdividualne kvalitete kot v NBA ne pomeni nič!

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Nobena tekma ni clutch. Edina clutch tekma bi bila, če bi bila od začetka 0:0 in bi se tako tudi končala. Ampak kot vemo, se to v zgodovini košarke še ni zgodilo. Zato o clutch tekmah, kaj šele igralcih, sploh ne moremo govoriti. Ane, Mato?


Če je non stop izenačeno in je potem clutch met za 3 in zmaga je to to, ali pa če bi zaostajali celo tekmo 6 pik pol bi pa DOnčič dal 2 trici za izenačenje ali celo za 1 piko zmage bi bil to clutch...

Nikakor pa ni (za mene) clutch če nekdo vodi, pol pa spuši dvomestno razliko in se mora na koncu zadnje sekunde reševat z dvema tricama.

So pa ble lepe in majstrske valda.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zvezdica27 ::

lp,

vsaj pri košarki je meni taktika res pomembna, sama igra. Extremno "solerske" ekipe mi gredo na jetra, skor vedno avtomatsko podpiram "delavske" ekipe, torej ekipno delo. Isto pri fuzbalu (recimo včeri Atalanta, vrhunsko, škoda onega gola, spet napaka trenerja, folk bo rekel bedna tekma, a taktično je bila tekma prva fakina liga). zdi se, da je bila tokrat tudi taktika na LD, saj vidite, da praznijo raketo in potem tkaoj po metu vsi not (torej so obakrat načrtovali 1v1 za Luko v obeh primerih, torej tako pomemben je Luka v NBA - torej s tega vidika je on tisti, ki bo vedno clutch igralec). Sicer to ni smiselno, ker vsaj v drugem primeru bi moral iti samo not na osebno, torej je trener namenoma (preveč) tvegal. Tokrat se mu je izšlo. Zakaj ni šel na safe opcijo (dva prosta z 90% verjetnostjo vsaj enega ali še več...) ne vem. S tega vidika je zadnjih 3:53 te tekme še bolj zaskrbljujočih (da ne omenim, da so prejeli 8 pik v pol minute in 11 v eni). Ampak vsi vidijo samo zadnji dve trici... OK, kakor hočete.

In še enkrat: respect LD za to kar mu uspeva, vsekakor je nr1 v neki NBA ekipi, kar je noro. Zdaj pa nehajte meni težit s tem, če povem očitno. Da pa ne bo "legenda" bomo pa še videli. Konec koncev, če med dopustom žre makarone, namesto kvihte, si bo sam kriv. Boga varuj da še kako oplodi zdajle... Je pa že doslej vsem, tudi meni, zaprl usta.

zz

Smurf ::

Sedaj, ko gledamo Lukata, ki nima problema metati v zadnjem trenutku sem se spomnil na slovensko reprezentanco. 10+ let smo imeli reprezentanco z zelo zvenecimi imeni, ampak brez pravega leaderja. A se spomnite kako smo v clutch trenutkih vsakic znova pogoreli, ker noben ni imel "jajc" vrzti zadnji met, ampak so si kot ekipa podajali zogo gor in dol in iskali odprti met. Sele sedaj mi je dalo misliti, ce ni ta znana slovenska (oz. recimo sagadinova) sola, ki je dajala ekipo mocno pred posameznika po drugi strani ubila leaderje. Tako, da je pomoje tudi to do neke mere dvorezni mec.

Dragic je rabil skoraj 15 let, da so mu te navade izbili iz glave, Doncic pa je na sreco zrastel v drugem okolju. Sem pa preprican, da se Doncic in Sagadin ne bi dobro razumela :).

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Če je non stop izenačeno in je potem clutch met za 3 in zmaga je to to

Saj veš da ne more bit non-stop, ane? Razen, če bo do konca tekme bilo 0:0.

Mato989 je izjavil:

ali pa če bi zaostajali celo tekmo 6 pik pol bi pa DOnčič dal 2 trici za izenačenje ali celo za 1 piko zmage bi bil to clutch...

To tudi ni clutch. Da je ena ekipa zapravila tako prednost in na koncu izgubila, so pač slabo igrali, ni bil zmagovalec dober. Tako da to ni clutch.

Clutch tekem pač ni:
0:0 do zadnjega meta še nismo videli, tako da to ne obstaja.
Če nekdo vodi celo tekmo in na koncu nasprotna ekipa zmaga z zadnjim metom, to seveda tudi ni clutch, ker je poražena ekipa za en drek igrala, da je tako grdo izgubila.
Če pa nekdo celo tekmo vodi, na koncu ga pa nasprotnik prehiti, in potem za zmago spet prva ekipa zadane, pa Mato pravi da ni clutch.

Ti verjetno nisi basketa niti od blizu videl, ane? Samo po highlightih.

Mato989 ::

Saj veš da ne more bit non-stop, ane? Razen, če bo do konca tekme bilo 0:0.


Non stop je mišljeno kot da se jajcajo par pik razlike, in menjujejo vodstvo.

To tudi ni clutch. Da je ena ekipa zapravila tako prednost in na koncu izgubila, so pač slabo igrali, ni bil zmagovalec dober. Tako da to ni clutch.


Seveda je clutch, samo ne z njihove strani...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

judoka ::

Zakaj ni šel na safe opcijo (dva prosta z 90% verjetnostjo vsaj enega ali še več...) ne vem


Zato ker v zadnjih sek. ne piskajo favlov za vsak dotik.


Sedaj, ko gledamo Lukata, ki nima problema metati v zadnjem trenutku sem se spomnil na slovensko reprezentanco. 10+ let smo imeli reprezentanco z zelo zvenecimi imeni, ampak brez pravega leaderja


Pomojem je bil bolj problem v trenerjih kot v igralskem kadru. Urlep, Zrinski, Pipan, Subotic,..
Kaj naredi dober trener smo videli v Turciji, pa tista reprezentanca poimensko ni bila med favoriti za medalje pred EP.

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Saj veš da ne more bit non-stop, ane? Razen, če bo do konca tekme bilo 0:0.


Non stop je mišljeno kot da se jajcajo par pik razlike, in menjujejo vodstvo.

To tudi ni clutch. Da je ena ekipa zapravila tako prednost in na koncu izgubila, so pač slabo igrali, ni bil zmagovalec dober. Tako da to ni clutch.


Seveda je clutch, samo ne z njihove strani...

Po mojem skromnem mnenju, ne. Zato ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

avtek ::

Povzetek nekaterih: Clutch je, če igrajo tako dobro obrambo da je do cca pol minute pred rezultat 0:0 in potem nekdo po slučajnem spletu dogodkov vrže na koš in zadane. Ali pa izsili osebno napako in ima dva oz. tri proste mete (ki jih je seveda potrebno zadeti !!! ! ! 1 1)

Kurzweil ::

Za mene je vse clutch, kar odloči tekmo... neglede na to, kakšen je bil potek pred tem... in tako je tudi "definiran" v NBA!

Sicer pa vidim, da še naprej tepejo BOS, na zadnjih tekmah 11 tekmah, zgolj 3 zmage... tokrat jih je gladko premagala Atlanta, kjer se je s ketne strgal Danilc (Gallinari), ki je trojke metal 10/12.

Se je pa pri MIA vrnil Dragič, ki je dal 15 točk, kjer mu še ne gre zamerit slabega meta 4/13 iz igre... MIA je premagal TOR.

Danes pa proper test za DAL, ki igra proti PHI... če sem glede na videno MEM in BOS zadnje čase pričakoval, da DAL zmaga vsaj 1, če ne kar obe tekmi, pa bo tole kar presenečenje, če bo DAL imel možnosti... jih pa absolutno ne bi povsem odpisal, če bodo... spet na repeat... dobro igrali v obrambi in če bo stekel met za tri točke, poleg ostalega,... so možnosti... danes jim bo veliko pi_darije delal Embiid, ki mu večina visoke linije DAL ne bo kos, ker je tip nevaren od rakete do meta za 3 točke... bo zanimivo videt, kako bo s Porzingisom, zadnje čase pri njem pred večerom niti ne gledam injury reporta, ker se mi zdi, da nima smisla... za dirty job bo Howard poskrbel verjetno... bo pa zanimiv dvoboj revolverašev Seth-Hardaway... Ben Simmons se zna kar konkretno obesit na Luko v napadu, danes bo moral DAL oz. Luka pokazati spet nekaj več, če hočejo sanjat!

Smurf ::

judoka je izjavil:


Pomojem je bil bolj problem v trenerjih kot v igralskem kadru. Urlep, Zrinski, Pipan, Subotic,..
Kaj naredi dober trener smo videli v Turciji, pa tista reprezentanca poimensko ni bila med favoriti za medalje pred EP.

Ne vem, tista ekipa v Turciji je bila tudi prva, ki je dejansko imela 3 posameznike, ki jim ni bilo problem prevzeti odgovornosti (Dragic, Doncic, Anthony). Bi si skorajda upal staviti, da bi osvojili kaksno medaljo, ce bi imeli Doncica pred 15 leti ne glede na trenerja.

Na splosno se mi zdi, da v preteklosti nismo izgubljali zaradi slabe strategije, ampak zato ker so se igralci "usrali" v zadnjih minutah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

sheeshkar ::

Smurf je izjavil:

judoka je izjavil:


Pomojem je bil bolj problem v trenerjih kot v igralskem kadru. Urlep, Zrinski, Pipan, Subotic,..
Kaj naredi dober trener smo videli v Turciji, pa tista reprezentanca poimensko ni bila med favoriti za medalje pred EP.

Ne vem, tista ekipa v Turciji je bila tudi prva, ki je dejansko imela 3 posameznike, ki jim ni bilo problem prevzeti odgovornosti (Dragic, Doncic, Anthony). Bi si skorajda upal staviti, da bi osvojili kaksno medaljo, ce bi imeli Doncica pred 15 leti ne glede na trenerja.

Na splosno se mi zdi, da v preteklosti nismo izgubljali zaradi slabe strategije, ampak zato ker so se igralci "usrali" v zadnjih minutah.

Trener ima velik vpliv na psiho. V finalu proti Srbiji so naši tudi brez Dončića in Dragića v zadnjih minutah zadevali proste mete kot na treningu. Pa mislim, da nihče ne bo trdil, da sta Prepelič in Blažič boljša od Lakovičev, Nachbarjev in ostalih. Po moje, bi s tistimi ekipami ob kvalitetnem trenerju občasno dobili vsaj kakšen bron, zagotovo pa ne bi redno izgubljali proti slabšim nasprotnikom (razni Izraeli, Latvije pred Porzingisom ipd.) ali že dobljene tekme (Grčija 2007).

judoka ::

Nah, Lakovic, Becirovic, Smodis, Zdovc, Lorbek, Rašo ....vsi so osvajali evroligo in prvenstva. Dober in dokazan trener da ekipi dodatno samozavest in strukturo. Npr finale
v Turciji je odlocil Prepelic (slavljen za vekomaj), medtem ko sta bila Dragic in Doncic out. Se srbom ni bilo jasno od kje smo ga potegnil:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Smurf ::

sheeshkar je izjavil:


Trener ima velik vpliv na psiho. V finalu proti Srbiji so naši tudi brez Dončića in Dragića v zadnjih minutah zadevali proste mete kot na treningu. Pa mislim, da nihče ne bo trdil, da sta Prepelič in Blažič boljša od Lakovičev, Nachbarjev in ostalih. Po moje, bi s tistimi ekipami ob kvalitetnem trenerju občasno dobili vsaj kakšen bron, zagotovo pa ne bi redno izgubljali proti slabšim nasprotnikom (razni Izraeli, Latvije pred Porzingisom ipd.) ali že dobljene tekme (Grčija 2007).

Vidis, jaz mislim, da je bil vpliv Dragica na tistem prvenstvu se za moment vecji od trenerja.

RoccoC ::

+1, Dragić je imel levji delež pri tem da so imeli fokus in da so verjeli vase.

Smurf ::

In dejansko se mi zdi, da je prle lahko metal tiste trojke (prosti mu itak vedno gredo) ker se je "nalezel" lahko nam uspe attituda zaradi Dragica in Doncica. Se spomnem kako je bil Doncic edini, ki je takoj rekel, da cilja na zlato... pri svojih 17 :).

eric_cartman ::

RoccoC je izjavil:

+1, Dragić je imel levji delež pri tem da so imeli fokus in da so verjeli vase.


To.. To je to, kar sem rekel že zadnjič. Luka zaradi neizkušenosti in seveda, ker je še mlad ni pravi leader.. Mavsi bi rabili enega Dragiča. Lansko leto smo videli kako je motiviral vse ostale okrog sebe.. Vsi so sicer govorili, da je bil "vodja" vsega Butler. Ampak.. Dragič je definitivno zaslužen za uspeh Miamija in je imel ogromen doprinos vsaj kar se glede motivacije igralcev zadeva. No..Tudi po učinkovitosti je bil vedno drugi ali tretji lansko leto.

In tega pri 21 letih, kar je čisto normalno Dončič ni še sposoben. On se trudi nadzirati še svoja čustva in enostavno ni ŠE motivator kakršen je postal kasneje tudi Dragič.

Verjetno zato tudi nihče od top igralcev noče z njim igrati. Ker trenutno v njem še ne vidijo pravega leaderja. Upam pa, da se to proti Lukatovem 27,28 letu malo spremeni. Ker njegova čustva se vedno prenesejo na njegove soigralce.. To smo jasno videli kako je bilo, ko je bil žalosten/jezen, ko so izgubljali..

Še med njimi si čez ekran čutil tisto napetost, ki ubija ekipni duh.. In velik del tega je bil Dončič.

In stalno sem govoril, kot to vidimo sedaj.. Ko Luka igra z nasmehom, igra noro dobro.. Igra kot TOP 5 player v NBA.
Eni se sicer trudijo dopovedati, da ni zadosti dober.. Jaz pravim sicer, da je njegov team G-league in ne more bit drugače sedaj.. Ampak če Lukatu postaviš ob sebe niti ne nadpovprečne ampak malo boljše igralce, so definitivno med top 3 ekipami v NBA. Sploh ne bi rabil super duper zvezdnikov poleg njega. Samo solidne soigralce, ki jih sedaj nima.

KP.. Sploh ne grem tja.. THJ je sicer soliden, samo tako nekonsistenčen..

JRich .. Zaenkrat se še ni izkazal, da je res boljši kot Curry. Trenutno bi rekel, da je precej izenačeno.. Ampak kar se bojim je to, kar je en od analitikov rekel pri eni njihovi oddaji. Da JRich ne dosega lanskoletnega povprečja in povprečja iz Miamija zato, ker mu ne sede upočasnjen tempo, ki ga ima Dončič. Philla in Miami imata oba veliko hitrejši tempo igre in tam je JRich ful uspeval.
Upam, da bo nekako ugotovil in da mu bo tak način igre ustrezal.

Potem pa sploh ne vem koga bi dal na naslednje mesto.. Brunsona verjetno, ko ima dan.. Sicer pa so vsi tako nekonsistentni, da je potem od teh role player igralcev čista tema cel teden.. potem pa spet eden zasije.. Čisto kot primer: Celtics vs Mavs je imel DFS 0/7 3pt in THJ 0/8 3pt.. Medtem pa Luka v isti igri 6/8..

Eni se stalno trudite dopovedati, da so Mavsi takšni kot so več kot zadosti dobri za to, da kaj osvojijo.. Jst se pa enostavno ne strinjam s tem.. Prav tako čas ne bo nič pomagal.. Verjetno mogoče par procentov.. Ampak noben od teh igralcev ne bo kar čez noč postal konsistenčen zadosti, da bi Mavsom pomagal priti na višjo pozicijo.. Še manj pa, da bi par role playerjev ratalo konsistečnih.. To pa se sploh ne bo zgodilo.

judoka ::

Eni se stalno trudite dopovedati, da so Mavsi takšni kot so več kot zadosti dobri za to, da kaj osvojijo


Dej citiraj nekoga ki je to rekel, res me zanima.

Ne vem kdo je v 3 sezoni osvajal nba ligo ce ni prisel v super ekipo. (magic, Bird, Duncan)

sheeshkar ::

eric_cartman je izjavil:

Verjetno zato tudi nihče od top igralcev noče z njim igrati.

Kdo pa jih je zavrnil zaradi Dončića? Kaj so to spet neke teorije, ki jih lahko najdeš samo na slotechu?

eric_cartman je izjavil:

Eni se stalno trudite dopovedati, da so Mavsi takšni kot so več kot zadosti dobri za to, da kaj osvojijo

A lahko že prenehamo s pretepanjem slamnatih možicljev? Kdo to trdi?

To je povsem enako, kot tiste, da Dončića že uvrščamo med zgodovinske legende in podobno.

Resno, naučite se brati in razumeti, da med črno in belo (kar vidimo predvsem pri tebi in raznih Mato/zvezdica "strokovnjakih"), obstaja ogromno odtenkov sive (pa ne govorim o knjigi/filmu).

Smurf ::

Tudi jaz sem mnenja, da bi prakticno vsak igralec z veseljem imel Doncica v ekipi in da je na splosno zelo "likeable". Ni pa sama destinacija Maverickov (se) dovolj zanimiva, da bi sli tja iskati prstan.

Kurzweil ::

Danes so objavili preostali razpored, takole zgleda za Dallas (nevedene po ameriško):

Dallas - Philadelphia
Dallas- Brooklyn
Dallas - Orlando
Oklahoma - Dallas
San Antonio - Dallas
Dallas - Oklahoma
Dallas - Golden State
LA Clippers - Dallas
LA Clippers - Dallas
Dallas - Portland
Dallas - Portland
Dallas - Minesotta
...

Po PHI in BKN... sledi malce lažji razpored... potem pa zanimiva serija (če izvzamemo še ORL) po dveh tekem s Clippersi in Portlandom... torej razen teh dveh tekem, ki sledita... bo potem dolga serija tekem z ekipami iz zahoda... torej izjemno pomembno obdobje za Dallas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

sheeshkar ::

Smurf je izjavil:

Tudi jaz sem mnenja, da bi prakticno vsak igralec z veseljem imel Doncica v ekipi in da je na splosno zelo "likeable". Ni pa sama destinacija Maverickov (se) dovolj zanimiva, da bi sli tja iskati prstan.

Itak, problemi Dallasa pri rekrutiranju so povsem drugje. Že ko so imeli Nowitzkija, so vedno imeli težave, pa je bil Nowitzki praktično idealen soigralec, tudi za tiste, ki so dominantni na žogi.

eric_cartman ::

judoka je izjavil:

Eni se stalno trudite dopovedati, da so Mavsi takšni kot so več kot zadosti dobri za to, da kaj osvojijo


Dej citiraj nekoga ki je to rekel, res me zanima.

Ne vem kdo je v 3 sezoni osvajal nba ligo ce ni prisel v super ekipo. (magic, Bird, Duncan)


Čemu tak napad :D

Recimo:

judoka:: 21. feb 2021, 02:14:59citiraj
#
Nekateri (pa ne leti to ravno direktno na @cartmana) izgleda, da se ne zavedate kaj sploh spremljamo danes. Da je Slovenec najboljši mladi igralec v ligi, igralec, ki ima verjetno največji trade value v ligi, ki je požel že toliko uspehov pred 22. rojstnim dnem, da ima potencial priti med najboljših 10 igralcev v zgodovini košarke...to je nekaj, kar se verjetno nikoli več ne bo zgodilo, kar mi ne bomo in naši zanamci ne bodo več doživeli, čeprav seveda upam, da se motim.


@judoka
Garantiram da tudi ce bo fant osvojil 5 nba naslovov, mvp-jev in x all star nastopov se bo v SLO se vedno nasla mnozica "strokovnjakov" ki bo pri njemu nasla en kup slabosti.
Toliko besed o Dallasu in Carlise-u, nihce ne omenja Miami in Spo-ja. Prakticno identicna situacija kot Dallas in se rahlo slabsi rezultat. Ocitno so okoliscine pomembne.


Najprej sploh noben ni kritiziral Doncica.. Zame je Doncic v tem momentu med top 8 košarkarji v NBA. Ja.. Ima ogromno za popravit sploh glede njegovega leadershipa. Ampak to pride z leti.. Dejansko pa nikjer nisem napisal, da je zame kakorkoli slab igralec ali pa da ne dosega standardov.. Jst sem govoril samo to, kako ga mediji prikažejo v Ameriki..

Naslednja stvar pa.. Ravno ti si trdil, da so okoliščine pomembne in da jih je Covid nesel.. Jst pa pravim kontra.. Jst pravim Covid ali ne Covid, še vedno bi bili at best 7 v tem momentu. Nikakor pa s tem rosterjem ne bi bili boljši.

In spet.. To ni kritika na Luko.. Ampak na to, da so tudi ostali mislili da so "just one piece away".. Pa vidiš da niso.. Včeraj so naznanili, da bodo imeli Mavsi v drugem delu sezone s petimi drugimi ekipami največ back to back tekem - 10 (vir: ESPN). In če so okoliščine krive jih bo to spet totalno zdelalo, ker nikoli niso bili dobri v back to back tekmah.. Včeraj je bila svetla izjema. Hvalabogu..

Glede Miamija pa.. Njim sta manjkala Dragič in Butler in še vedno manjka Dragič.. To je kot bi Mavsom vzel Dončiča za 8 tekem.. potem ne samo, da bi bili med zadnjimi.. Bili bi zadnji.. V tem primeru so okoliščine pomembne.. Samo, da se je pri Mavsih potem vrnila že cela ekipa, pa ni nič kaj pomagalo..

In potem še ta stvar, ki jo cel čas trdim že od začetka.. Mavsi takšni kot so so .500 ekipa.. Ja, seveda bodo zmagali še nekaj tekem.. In ja.. Bodo tudi izgubili.. Samo jst jih realno z njihovo igro pri kateri Covid nima nobene veze vidim nekje na repu playoff skupine. In boš videl, da bo tako..

Smurf ::

V citiranem avtor nikjer ne omenja, da so Mavericki dovolj dobri, da osvojijo prstan.

RoccoC ::

Problem Dallasa je sedaj predvsem pogodba s Porzijem. Zelo težko se ga bodo znebili zaradi stalnih poškodb pa tudi IMO zaradi kar očitnih problemov v glavi. (zgodba s posilstvom, pa tisti pijani pretep v Latviji, pa kar očitno se mi zdi tip precej ljubosumen na LD). Pač so gemblali in izgleda izgubili. Res ne verjamem, da bo LD-Porzi naveza kdaj res navduševala. Če bi Porzingis stalno igral na nivoju bubbla IMO Dallas kar naenkrat ne bi bil .5 ekipa, ampak bi z manjšimi modifikacijami (kakšen dober veteranski play, za 3 and D malo boljšega kot DFS...) bili lahko kar pri vrhu.

Smurf ::

S tem se ne strinja. Njegova pogodba se je izplacala, tudi ce v prihodnosti igra zgolj 50% iger. Niti nicesar trenutno ne blokira glede na to, da si lahko privoscijo igralca z max pogodbo.

RoccoC ::

Si lahko privoščijo še enega z max? Pa jim pol še ostane karkoli za ostalo ekipo? Porzi je IMO za vsaj polovico preplačan, glede na igre, ki jih pa letos kaže (predvsem v obrambi), pa še za več.

Samael ::

Kurzweil je izjavil:

Danes so objavili preostali razpored, takole zgleda za Dallas (nevedene po ameriško):

Objavljam v celoti s časovnico po našem času.

26.02. 01:00
Philadelphia 76ers
Dallas Mavericks
-----
28.02. 02:30
Brooklyn Nets
Dallas Mavericks
-----
02.03. 01:00
Orlando Magic
Dallas Mavericks
-----
04.03. 02:30
Dallas Mavericks
Oklahoma City Thunder
-----
11.03. 02:30
Dallas Mavericks
San Antonio Spurs
-----
12.03. 03:00
Oklahoma City Thunder
Dallas Mavericks
-----
14.03. 04:00
Denver Nuggets
Dallas Mavericks
-----
16.03. 02:00
Dallas Mavericks
Los Angeles Clippers
-----
18.03. 02:30
Dallas Mavericks
Los Angeles Clippers
-----
20.03. 03:00
Portland Trail Blazers
Dallas Mavericks
-----
22.03. 03:00
Portland Trail Blazers
Dallas Mavericks
-----
25.03. 01:00
Minnesota Timberwolves
Dallas Mavericks
-----
27.03. 01:30
Dallas Mavericks
Indiana Pacers
-----
28.03. 03:00
New Orleans Pelicans
Dallas Mavericks
-----
30.03. 02:00
Oklahoma City Thunder
Dallas Mavericks
-----
01.04. 01:30
Boston Celtics
Dallas Mavericks
-----
03.04. 01:30
New York Knicks
Dallas Mavericks
-----
04.04. 01:00
Washington Wizards
Dallas Mavericks
-----
06.04. 01:00
Dallas Mavericks
Utah Jazz
-----
08.04. 02:00
Houston Rockets
Dallas Mavericks
-----
09.04. 03:00
Dallas Mavericks
Milwaukee Bucks
-----
12.04. 02:00
Dallas Mavericks
San Antonio Spurs
-----
13.04. 02:30
Dallas Mavericks
Philadelphia 76ers
-----
15.04. 03:30
Memphis Grizzlies
Dallas Mavericks
-----
17.04. 03:30
Dallas Mavericks
New York Knicks
-----
19.04. 02:00
Dallas Mavericks
Sacramento Kings
-----
22.04. 02:30
Dallas Mavericks
Detroit Pistons
-----
23.04. 03:30
Dallas Mavericks
Los Angeles Lakers
-----
25.04. 02:30
Dallas Mavericks
Los Angeles Lakers
-----
27.04. 04:00
Sacramento Kings
Dallas Mavericks
-----
28.04. 03:30
Golden State Warriors
Dallas Mavericks
-----
30.04. 01:00
Detroit Pistons
Dallas Mavericks
-----
02.05. 03:00
Dallas Mavericks
Washington Wizards
-----
03.05. 02:00
Dallas Mavericks
Sacramento Kings
-----
05.05. 02:00
Miami Heat
Dallas Mavericks
-----
07.05. 01:30
Dallas Mavericks
Brooklyn Nets
-----
08.05. 02:30
Dallas Mavericks
Cleveland Cavaliers
-----
10.05. 01:00
Cleveland Cavaliers
Dallas Mavericks
-----
12.05. 02:00
Memphis Grizzlies
Dallas Mavericks
-----
13.05. 03:00
Dallas Mavericks
New Orleans Pelicans
-----
15.05. 03:00
Dallas Mavericks
Toronto Raptors
-----
16.05. 22:00
Minnesota Timberwolves
Dallas Mavericks

(ni zgolj copy/paste, tako da se ne jeziti, če se preveč razleze)
Samael != Samuel

eric_cartman ::

Smurf je izjavil:

V citiranem avtor nikjer ne omenja, da so Mavericki dovolj dobri, da osvojijo prstan.


Tudi jaz ne, da je Luka slab igralec in da ga kritiziram.. Pa se vseeno piše o tem v citiranem odgovoru.. ;)
««
31 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156307 (34986) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759197108 (94417) Samael

Več podobnih tem