» »

Endomondo se poslavlja! Alternative?

Endomondo se poslavlja! Alternative?

lakotnik7 ::

Pozdrav,
Zasledil sem, da Under Armour z novim letom ukinja aplikacijo Endomondo. Sam sem jo zadnjih deset let uporabljal za sledenje aktivnosti pri različnih športih: tek, pohodništvo, cestno in gorsko kolesarjenje, tek na smučeh, veslanje itd. Zanima me če kdo ve za kakšno alternativno aplikacijo, ki podpira različne športe in kamor bi se dalo prenesti vse aktivnosti iz Endomonda? UA sicer ponuja neke nove aplikacije Map my run, vendar kakor vidim gre za tri ločene aplikacije, ki so namenjene ali hoji ali teku ali kolesarjenju. O drugih športih ni nič zapisanega. Strava je pa tudi samo kolo in tek ali?
Hvala za predloge in pomoč

WizzardOfOZ ::

Strava

Zodiac ::

MapMyRun je naslednik Endomondo-a. In tudi omogoča prenos podatkov starih vadb v novo aplikacijo. Če ti ni všeč je vseeno dobro prenesti stare podatke in poskusiti aplikacijo predenj jih bo UA zbrisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

c3p0 ::

Še en acquiry odličnega startupa in potem uničenje. Good job big tech! *slow clap*

zadetek ::

Stava je brez premium neuporabna, ne podpira nobenih zunanjih naprav vec kot je HR pas, tako da je zguba casa. Google health + app od samsunga ali podobne proizvajalca telefona.

techfreak :) ::

Podobno kot so kaksni 2 leti nazaj 'unicili' Runtastic, z odstranitvijo funkcionalnosti v appu, ter ukinitvijo spletne aplikacije. :/

Strava bo verjetno ostala kot zadnja neodvisna aplikacija, ampak logicno potrebujejo drug vir dohodkov.

Machete ::

Sports tracker. Prenos ni mogoč. Uporabljam že 10 let. Delam pa za foro backup GPX fajlov, čeprav ne vem zakaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PacificBlue ::

Wikiloc

Sicer ne vem a se da prenesti aktivnosti, je pa poleg Strave men zelo dobra alternativa

buttcrack ::

obstajal je en zlo priročen app, ki je iz enodota vse prenesel na stravo in obratno, verjetno tudi deluje za sportstracker.

Je pa ena omejitev glede na št. aktivnosti, če nimaš plačane aplikacije in moraš potem brisat stare, da si vse preložiš.

sem pa pomojem na ST bral o tem.

mitosan ::

https://tapiriik.com/ sem uporabil za prenos iz endomondo na stravo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitosan ()

PARTyZAN ::

Strava nima opcije za trackat 3/4 športov, ki jih je omenil OP?

sunshine403 ::

Za prenos imas SyncMyTrack na Androidu. Dela iz dobesedno katerekoli aplikacije v katerokoli aplikacijo. Jaz jo uporabljam za smer Polar Flow->Sportstracker, dela pa kot sem rekel poljubno. Aplikacij ima na listi malo morje. Endomondo, Strava, Sporttrackers so 100% gor. Strava je meni osebno povsem neuporabna razen za segmente. Ce ze, potem je Sportstracker neprimerno boljsi.

Pa en nepovezano vprasanje... Endomondo uporabljam samo za live tracking (da zena vidi kje sem). Ce gre Endomondo v zgodovino, ima kdo kaksno idejo za podoben feature. Strava naj bi imela live beacon, ampak nimam niti najmanjse zelje samo za to placevati 60-100eur/leto.

dunda ::

Če gre samo za grobo deljenje lokacije, lahko mirno uporabiš deljenje lokacije v Google Maps. Verjetno dela še najbolje (z najmanjšo porabo energije).
Sicer ima to tudi FB Messenger, vendar se vsaj meni lokacija prepočasi osvežuje. Nimata pa možnosti kakšnih nastavitev - recimo, kako pogosto naj osvežuje ...
https://www.kacnje.eu

sunshine403 ::

Naceloma ni samo deljenje lokacije. Pri Endomondu ti rise track in ga deli tistemu, ki dolocis, da te vidi. Sicer ni cisto live, ampak se refresha vsakih par minut, ampak realno je dovolj dobro. Zares je stvar dokaj cool kar se tice "varnosti" tako da ce se ti slucajno kaj naredi, se ve kje naj se te isce. In track ti pri tem da eno orientacijo da vidis ali se se premika ali ne, zato mi tisti location share v Google maps ni pretirano vsec za to.

dunda ::

Ja, jasno. Midva z mulcem sva ga uporabljala, ker je on precej hitrejši na kolesu, pa sva se kje zmenila. In sva z deljenjem lokacije precej lažje usklajevala, da sva približno ob istem času prišla na dogovorjeno točko.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

          ::

Kaj pa namenske aplikacije proizvajalcev opreme, kot so Garmin, Polar ali Suunto? Res da si pri tem potem vezan na njihove izdelke, vendar je njihov primarni vir zaslužka prodaja opreme, zato je po mojem mnenju manj verjetno, da bodo ugasnili spletne servise. Podpora za različne športe pa tudi ni problem.

sunshine403 ::

Za sam training log je vsaj kar se mene osebno tice Polar Flow dales najboljsa resitev (Suunto ima zena in lahko recem da je neprimerno slabsi, sploh sedaj ko so oz. so v ukinjanju starega Movescounta). Je pa stvar mogoce malo bolj specificna, ker si pac vezan na Polar. Ko zamenjas Polar z recimo Garminom ali Suuntom, ni vec starih podatkov. Pri recimo Sportstrackerju pa imas neodvisno od ure. Ce ves da bos ostal na Polarju (ali Garminu, Suunto...) potem se je brez veze zajebavat, ker so njihove aplikacije definitivno boljse kot karkoli third-party, ki je vezano na izvoz podatko iz teh aplikacij. Jaz sem zares skoraj 100% preprican da bom do konca Polarja (ali pa mene) na Polarju. Ga uporabljam ze tam iz srede 1980 pa nimam nobene zelje menjat. Sportstracker je pa pri meni ostanek casov, ko sem na Nokiji imel gps, na Polarjevi uri pa ga se ni bilo. In potem se mi zdi "skoda" vrzt proc slabih 10 let trackov treningov, pa pac se vedno syncah Polar Flow v Sportstracker, ceprav neke potrebe ravno ni.

@Dunda no saj zelo podobna stvar kot moja in za to je zadeva zares cool :) To je zares edini razlog da imam na telefonu Endomondo. Uporabljam ga zares samo za tisti live tracking ko grem z mtb ali turno smucat, vse ostalo ga pa ne, tako da niti za training log ni uporaben zame :)

          ::

Todi jaz sem na Polarju tam od 2000 dalje. Ostalih (Garmin, Suunto) niti ne poznam, saj so me dobro priklenili nase. Sicer pa kakšnih fundamentalno bistvenih razlik v produktih in cenah ni. Mojo lokacijo pa družinski člani vidijo preko Applovega "Find My".

Nemmo ::

Polar ima v primerjavi z Garminom dosti lepši web vmesnik. Polarjev ima manj funkcij a so te bolj dodelane, Garmin jih ima kar dosti več, a niso toliko speglane.
App je stvar preferenc.
Ima pa recimo Garmin live tracking opcijo, ki je Polar nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemmo ()

sunshine403 ::

To sem slisal da Garmin ima in vem da ne Polar ne Suunto tega nimata. Saj zato pa sedaj iscem alternativo za Endomondo, ce bo res sel v vecna lovisca.

ahac ::

Zodiac je izjavil:

MapMyRun je naslednik Endomondo-a.
Ampak oni imajo 4 appe:
MapMyRun
MapMyRide
MapMyWalk
MapMyFitness

Zakaj? A rabim vse 4, čeprav so enaki?
Pa izgleda tudi, da je njihov Samsung Galaxy Watch app isti kot za Endomondo in ta je slab.:|


PARTyZAN je izjavil:

Strava nima opcije za trackat 3/4 športov, ki jih je omenil OP?
Ja, Strava kao za kolesarje pa tekače, ki drugih športov ne poznajo.
V Endomondo sem izbral cel kup športov, celo "cycling (sport)", "cycling (transport)" sta 2 različni aktivnosti, kar je prav.
Kako je s tem v Stravi? :|
Mogoče bi bilo za testirat...


zadetek je izjavil:

Google health + app od samsunga ali podobne proizvajalca telefona.
Tega ne moreš uporabljati v browserju, kjer bi lahko imel boljši pregled kot na telefonu. 8-O


Machete je izjavil:

Sports tracker.
Nima appa za Samsung Galaxy Watch... :8)


Kot gledam so vsi ti appi manj uporabni kot Endomondo, ker vsakemu manjka nekaj osnovnega. Endomondo je vsaj imel vse kar rabim, čeprav je slab app...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

energetik ::

Machete je izjavil:

Sports tracker. Prenos ni mogoč. Uporabljam že 10 let. Delam pa za foro backup GPX fajlov, čeprav ne vem zakaj.
Tudi jaz po vsaki aktivnosti v bilokateri aplikaciji najprej izvozim GPX ali FIT. Zakaj? Ker lahko in ker so velikosti fajlov smešno majhne. Če ugasnejo npr. Stravo, kjer trenutno vodim dnevnik, vse aktivnosti z lahkoto naložim kamorkoli drugam.

          ::

Meni je pa ravno to fino, da mi ni potrebno ničesar izvažati in uvažati.

Machete ::

Jaz se dam to 2x ali 1x na leto delat. Kar pomeni nekje 200 trackov skupaj. (wheel click in si našopam po vadbah tudi 40 tabov in samo export export klikam).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Trance4mer ::

Ufff, čudi me, da izvem preko foruma o ukinitvi :( Zdej sem pa hitro zbrskal https://www.dcrainmaker.com/2020/10/fri... pa je res :(

Sam uporabljma Garmina, pa mi nič ni všeč in sem si vse na Endomondota sprot pošiljal. Upam, da bi si lahk na Sports Tracker nastavil Garmin :/

jocoj ::

Strava ima kar precej športnih profilov, ni samo tek in kolo. Tudi te, ki jih omenja OP, mislim da ima vse.

energetik ::

Machete je izjavil:

Jaz se dam to 2x ali 1x na leto delat. Kar pomeni nekje 200 trackov skupaj. (wheel click in si našopam po vadbah tudi 40 tabov in samo export export klikam).
Ah, meni se to naknadno ne bi dalo početi. Uporabljam cca. 2 aplikaciji za trackanje, kjer sem si itak nastavil, da mi na koncu avtomatično izvozita GPX na moj Gdrive. Nato samo odprem Stravo in uvozim GPX. Zelo malo dela, če delaš sproti.
Sicer pa Strava omogoča tudi bulk export vsega komplet.

otago ::

Za deljenje lokacije imas namenske appe, npr. Glympse.

r3dkv1c4 ::

energetik je izjavil:

Machete je izjavil:

Sports tracker. Prenos ni mogoč. Uporabljam že 10 let. Delam pa za foro backup GPX fajlov, čeprav ne vem zakaj.
Tudi jaz po vsaki aktivnosti v bilokateri aplikaciji najprej izvozim GPX ali FIT. Zakaj? Ker lahko in ker so velikosti fajlov smešno majhne. Če ugasnejo npr. Stravo, kjer trenutno vodim dnevnik, vse aktivnosti z lahkoto naložim kamorkoli drugam.

Sport tracker je enostavno najuporabnejši že od izida.
Je konsistenten, nekompliciran, lahko počneš z .gpx, kar želiš.
Top.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

lakotnik7 ::

Hvala za vse predloge! Bom tudi sam še malo raziskal. Če najdem, še kaj drugega, s približno podobnimi funkcionalnostmi kot Endomondo, pa napišem.

Machete ::

energetik je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz se dam to 2x ali 1x na leto delat. Kar pomeni nekje 200 trackov skupaj. (wheel click in si našopam po vadbah tudi 40 tabov in samo export export klikam).
Ah, meni se to naknadno ne bi dalo početi. Uporabljam cca. 2 aplikaciji za trackanje, kjer sem si itak nastavil, da mi na koncu avtomatično izvozita GPX na moj Gdrive. Nato samo odprem Stravo in uvozim GPX. Zelo malo dela, če delaš sproti.
Sicer pa Strava omogoča tudi bulk export vsega komplet.


Ja, ampak jaz jih ločim ročno po aktivnostih. Teh je cirka 6 glavnih. Izvoz ti vrže ven samo datoteko poimenovano z datumom.
Jim pa manjka nek celosten izvoz profila, vsaj za premium račun bi moralo biti to mogoče.

*V bistvu imaš več dela, če delaš sproti, kot če se daš naklikat 50 vadb od šuba. Jih pa nikamor ne uvažam, samo arhiviram za hec.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

techfreak :) ::

Naceloma bi morali po GDPR omogocati izvoz vseh tvojih podatkov. Strava in podobni vem da izvozijo GPX fajle celotnega profila.

energetik ::

Saj sem rekel, pri Stravi sem točno to naredil za štos, izvozi dejansko popolnoma vse, tudi podatke o teži, če vnašaš, kolesih, supergah itd. Finta je le, da ti GPXe vrže ven opremljene le s številko aktivnosti, tako da lahko samo ugibaš, kaj in kdaj si takrat počel.

ahac ::

Jaz sem zdaj testiral Stravo in MapMyRun.

Strava zgleda dobro, ampak na žalost se njihov Galaxy Watch app sesuva.
2x sem poskusil in 2x sem na polovici teka oz. kolesarjenja opazil, da je app zaprt in podatki izgubljeni...

MapMyRun je pa od Under Armour (kot Endomondo) in omogoča hiter prenos starih podatkov. Android app se mi zdi boljši od Endomondo, Galaxy Watch pa izgleda celo kot bi bil isti, ampak z izboljšanim UI.
Še vedno mi pa ni jasno zakaj imajo 4 appe, ker MapMyRun že omogoča shranjevanje vseh aktivnosti. Mogoče samo za marketing, ker tekači iščejo tekaški app, kolesarji kolesarskega, itd.
Mislim, da bom kar ostal pri tem.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078163147 (3620) GupeM
»

Android aplikacija (šport) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
507364 (833) DamijanD
»

Endomondo vs. Strava (Free)

Oddelek: Programska oprema
344585 (2820) buttcrack
»

Sports tracker

Oddelek: Mobilne tehnologije
237137 (4907) Machete

Več podobnih tem