» »

Endomondo vs. Strava (Free)

Endomondo vs. Strava (Free)

m0LN4r ::

Torej zanimajo me vase izkusnje z Endomondo in Strava ali pa katera druga aplikacija za tek oz. tudi kolesarjenje.
Jaz sem 5 let uporabljal endomondo pa sem iz mesca v mesec bolj nezadovoljen.

Kaj konkretno me moti je, da je zanesljivost trackinga postala, vsaj pri meni zelo slaba. Ali prepozno zacne trackat ali pa se vmes zgubi ali pa ko dam na pavzo zasteka.

Bi presaltal na stravo, pa me zanima ali se da nekak iz endomondoja importirati podatke v stravo?

Naredil sem ze ene parkrat test z endomondojem pa se podatki razdalje iz tocke A v B in B v A ne ujemajo sploh, visina pa nikoli ne stima. Tja pa nazaj npr. gor 160 dol 90... brezveze

Ali je za to kriv hardware in software? So npr. kake Garmin ali TomTom zadeve natancnejse?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

m0LN4r je izjavil:

Tja pa nazaj npr. gor 160 dol 90... brezveze
Tele cifre itak ne gledat, so statistična napaka. Očitno samo ravninske goniš. Po moje je bolj odvisno od hw, koliko bo strava/elmodno prav delal.

r3dkv1c4 ::

Enostavno nikoli me ni pustil na cedilu, edino Sportstracker.
Vse ostale app so bile stalno neke tezave s snemanjem

Strava je kul, sam jo tudi uporabljam, ampak vedno uvozim .gpx file posnet s Sportstrackerjem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

PrimoZ_ ::

Sportstracker je meni osebno super.

r3dkv1c4 ::

https://www.sports-tracker.com

Molnar, imaš prav, kar se tiče snemanja.
Poizkusi, ne bo ti žal.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

UganiKdo ::

Gpsji v telefonih so glede visine precej nezanesljivi, tako da 100m napake ni nic nenavadnega.

r3dkv1c4 ::

UganiKdo je izjavil:

Gpsji v telefonih so glede visine precej nezanesljivi, tako da 100m napake ni nic nenavadnega.

Ne pogovarjamo se o višini ampak predvsem o sami stalni sposobnosti snemanja.
Tudi višino se da dokaj dobro skalibrirat ampak to je v bistvu brezveze, glede na to, da sama sled pove vse podatke.

Glede višine, naredi kakšen Gps test, da vidiš, koliko ti laže oz, koliko ga je potrebno skalibrirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

DamijanD ::

Jaz uporabljam IpBike (uporablja tudi barometer v telefonu) in potem uploadam na stravo (app podpira upload na 10+ zadev)

buttcrack ::

Sam sem pri teku ravno prešaltal iz strave na endomondo, vzorki isti :)

Če ne bo bolje, bo zgleda treba še na sportstracker.

c3p0 ::

Tečem z Garmin uro, ta pa nato zna nafilat podatke v 10 appov če je treba. Nato se lažje odločiš kaj ti ustreza. Meni trenutno Strava.

joggi79 ::

Meni so vse te telefonske aplikacije bolj kot ne BS. Ena ima eno stvar boljso, druga drugo, najboljse bi bilo, ce bi jih imel 15 in vsako placljivo verzijo, ker so zastonj verzije bolj kot ne zgolj pogojno uporabne. Tako ali tako uporabljam Polar-ja, ker hocem imeti pulz v real time in ne v zepu na telefonu, tako da v prvi vrsti uporabljam njihov Flow, zraven pa se Stravo (zastonj) bolj za hec, ker so mi tisti njihovi segmenti vsec. To je pa zares tudi vse, kar mi je pri Stravi vsec. Ko se enkrat razvadis s statistiko in stvarmi, ki ti jih omogoca Polar Flow, se ti zdi "statistika" in logi na Stravi bolj ponesrecen joke kot pa kaj uporabnega. Endomondo uporabljam zgolj za turno smucanje, ker ima eno cool opcijo, ki jo vecina ostalih free zadev nima... live tracking in zena pac hoce da vidi kje sem, ko sem sam zunaj v hribih in med plazovi :)
Pa za povrhu so gps-i ur vsaj po mojih primerjavah neprimerno bolj natancni kot tisto, kar dobis s telefonskih aplikacij, se posebej pri visini in se posebej ce ima ura tudi baro.

_marc_ ::

c3p0 je izjavil:

Tečem z Garmin uro, ta pa nato zna nafilat podatke v 10 appov če je treba. Nato se lažje odločiš kaj ti ustreza. Meni trenutno Strava.

Veš mogoče, če se da na kakšen način nastaviti, da bi iz Garmin ure opravljeno ruto uvozil direktno v Sport tracker, kot sem to lahko naredil, ko sem imel Suunto.

kuall ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj konkretno me moti je, da je zanesljivost trackinga postala, vsaj pri meni zelo slaba. Ali prepozno zacne trackat ali pa se vmes zgubi ali pa ko dam na pavzo zasteka.

To je odvisno od telefona. Xiaomi ni delal (ravna gps črta), Samsung dela.
Komoot je kar ok za kolesarjenje.

m0LN4r ::

K0l1br1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tja pa nazaj npr. gor 160 dol 90... brezveze
Tele cifre itak ne gledat, so statistična napaka. Očitno samo ravninske goniš. Po moje je bolj odvisno od hw, koliko bo strava/elmodno prav delal.
Kolegici kaze 163/162 ot tocke A v B in nazaj na enakem hribu ima pa neki od TomToma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

buttcrack je izjavil:

Sam sem pri teku ravno prešaltal iz strave na endomondo, vzorki isti :)

Če ne bo bolje, bo zgleda treba še na sportstracker.
Ja jaz imam to na uri, recimo da na telefonu vsaj ne zasteka, ampak tam pa ima problem, da vcasih celo vecnost ne dobi GPS signala.
Ura ga dobi v parih sekundah, je v nastavitvah nastavljeno na visoko natancnost, ampak nevem ce to vpliva na delovanje endomondota, meni se zdi, da je enostavno Aplikacija za drek, drugace nebi imela oceno 2,5 na Galaxy Storu.
Na telefonu sicer ko dela dela, ampak tam pa vcasih tudi po 5 minut cakam da dobim GPS.

A je bilo s stravo isto?
Mislim pri endomondo se mi je zadnje case redno dogajalo, da sem pritisnil start, tecem ala 10 minut, pogledam na uro in se sele ko sem drugic pogledal na uro zacel steti cas iz nule, gps pa nesto izmedzu. Pise 0,5m sem pa definitivno ze okoli 2km.

Ne recem, da nikoli ne dela pravilno, ampak zadnje case je bolj 50:50 in to izves sele na koncu, ko pogledas pa stevilke ne stimajo glih.

@butch3r
Ze veliko bi mi pomenilo ce bi mi znal povedati tocneje zakaj si presaltal. Sicer bolj me zanima, ce kdo uporablja zadevo na uri.
Ce vsaj nebi zamrznila aplikacija glih pred startom in vmes, bi bilo super.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

joggi79 ::

_marc_ je izjavil:

Veš mogoče, če se da na kakšen način nastaviti, da bi iz Garmin ure opravljeno ruto uvozil direktno v Sport tracker, kot sem to lahko naredil, ko sem imel Suunto.

Po moje ima direkt import v Sport tracker samo Suunto, ker je to pac eno in ista firma. Dokler sem se imel Sport tracker (zaradi enih 10+ let podatkov gor) sem Polarjev Flow in Sport tracker vedno sinhroniziral rocno (Syncmytrack na telefonu).

buttcrack ::

zadnja dva teka mi je konkretno zaštekala strava.

enkrat mi je GPS kar po svoje peljal, kljub temu da sem tekel v ravni črti po pločniku ob glavni cesti, me je kar malo na okoli peljal, zadnjič pa je šele na polovici nekje začel vse skupaj beležit pa se telefona sploh nisem dotikal.

imam pa naročeno eno športno uro in bom potem videl kaj in kako.

Da ne pribijem na križ kakšne aplikacije po nepotrebnem, lahko da je samo gps na telefonu gnil (sem pa probal z dvema različlnima, en xiaomi in SGS5).

dunda ::

Tisti, ki Stravo (in podobne aplikacije) uporabljate na telefonu - obvezno nastavite, da baterija za Stravo ni optimizirana. Način upravljanja z baterijo se sicer močno razlikuje med sistemi, vsekakor pa ne smete dovoliti sistemu, da aplikacijo porine v spanje.
Been there, done that - na različnih telefonih je tole rešilo vse težave.
https://www.kacnje.eu

c3p0 ::

_marc_ je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Tečem z Garmin uro, ta pa nato zna nafilat podatke v 10 appov če je treba. Nato se lažje odločiš kaj ti ustreza. Meni trenutno Strava.

Veš mogoče, če se da na kakšen način nastaviti, da bi iz Garmin ure opravljeno ruto uvozil direktno v Sport tracker, kot sem to lahko naredil, ko sem imel Suunto.


Preko Garmin Connect linkaš željene app-e, nato jih bo le-ta zalagal s podatki.

Leif ::

Že leta uporabljam Sports tracker, dela super, nikoli nisem začutil potrebe da ga zamenjam. Edino absolutna nadmorska višina ponavadi ne štima, razlika pa kar drži. To se dogaja v obeh načinih, s sledenjem preko GPSa ali barometra. GPS me ponavadi postavi kakih 60m previsoko glede na realno stanje, barometer pa prenizko.

_marc_ ::

c3p0 je izjavil:

_marc_ je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Tečem z Garmin uro, ta pa nato zna nafilat podatke v 10 appov če je treba. Nato se lažje odločiš kaj ti ustreza. Meni trenutno Strava.

Veš mogoče, če se da na kakšen način nastaviti, da bi iz Garmin ure opravljeno ruto uvozil direktno v Sport tracker, kot sem to lahko naredil, ko sem imel Suunto.


Preko Garmin Connect linkaš željene app-e, nato jih bo le-ta zalagal s podatki.

Mi lahko poveš, kje se nastavi povezava do appov, ki jih omenjaš.

energetik ::

Če še niste opazili, Strava ima od 18.5. drugačno politiko plačljivosti. Vzeli so nam lestvice po odsekih. Nekaj kar je pravzaprav bistvo Strave, da se primerjaš z ostalimi. Pa dobro, če že imajo tako računico. Zamerim jim pa predvsem to, da ne vidiš več niti lestvice svoji dosedanjih časov, čeprav gre za podatke, ki so tvoji in si jim jih sam posredoval.
Zaenkrat vsaj še omogočajo, da si izvoziš svoj .gpx, ampak koliko časa še? Na koncu bodo rekli, da lahko vidiš svoje pretekle ture le še proti plačilu.
Jaz bom začel ture beležiti kar v .gpx za vsak slučaj.

dunda ::

Jaz sem se kar umaknil od Strave prejšnji teden. Po eni strani jih razumem in je povsem legitimna odločitev.
Če bi mi bila stvar toliko pomembna, bi plačal. Ampak mi ni. Rekreacija naj mi bo rekreacija, ne pa tekmovanje z drugimi (seveda vsak rad malo pogleda pri čem je in koliko zaostaja za Pogačarjem v klanec). Bomo pa videli, koliko jih bo to sedaj odvrnilo. Verjetno tistih, ki so že gor, niti ne. Bolj je vprašanje, koliko jim bo upadel pritok novih uporabnikov.
https://www.kacnje.eu

VaeVictis ::

Glede teh tracking activity appov, katerega se priporoča?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

iso2000 ::

Strava sedaj tudi ne ponuja več načrtovanja trase za brezplačne uporabnike. Sedaj preizkušam komoot - prvi vtis je ok.
Lp

energetik ::

dunda je izjavil:

Jaz sem se kar umaknil od Strave prejšnji teden. Po eni strani jih razumem in je povsem legitimna odločitev.
Če bi mi bila stvar toliko pomembna, bi plačal. Ampak mi ni. Rekreacija naj mi bo rekreacija, ne pa tekmovanje z drugimi (seveda vsak rad malo pogleda pri čem je in koliko zaostaja za Pogačarjem v klanec). Bomo pa videli, koliko jih bo to sedaj odvrnilo. Verjetno tistih, ki so že gor, niti ne. Bolj je vprašanje, koliko jim bo upadel pritok novih uporabnikov.
Seveda je rekreacija najpomembnejša, ampak segmenti na Stravi dodajo nekaj tekmovalnosti. Tako pač smo narejeni ljudje. Ko vidiš, da ti manjka par sekund, da premagaš kolega in tiščiš v tisti klanec, kjer sicer ne bi šel na polno... :D
Seveda si lahko tudi karakter in tega ne rabiš, ter si samo na papir beležiš svoje čase.

iso2000 je izjavil:

Strava sedaj tudi ne ponuja več načrtovanja trase za brezplačne uporabnike. Sedaj preizkušam komoot - prvi vtis je ok.
Lp
Komoot jaz že ves čas uporabljam za načrtovanje in se mi zdi zakon. Nima pa segmentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mitosan ::

Endomondo ima zadnje čase ogromne probleme z delovanjem tako spletne kot mobilne aplikacije, kar dokazujejo tudi komentarji uporabnikov na socialnih omrežjih. Prav tako pri meni včasih potrebuje 2-3 dni da se podatki prenesejo iz garmin connecta na endomondo, med tem ko so na stravi takoj. Težave so tudi pri custom challengih, kjer jih včasih ne odpre itd. Drugače pa do letošnjega Maja od leta 2012 ni bilo opaziti problemov.

dunda ::

iso2000 je izjavil:

Strava sedaj tudi ne ponuja več načrtovanja trase za brezplačne uporabnike. Sedaj preizkušam komoot - prvi vtis je ok.
Lp


Vidim, da Polar sedaj nekaj promovira tale Komoot. Ampak takole na hitro, je Komoot predvsem za poti, trasiranja?
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

ToniT ::

Sam sem tudi začel uporabljati komoot. Potrebujem ga predvsem za trasiranje poti. Sem zelo zadovoljen. Za trening pa bo potrebno verjetno kaj drugega, ampak me to ne zanima...

energetik ::

Trasiranje, potem navigacija in snemanje. Uvoz/izvoz .gpx in ostalih.
Lahko tudi slediš osebam. Če se ne motim, pa ni možnosti gledat lestvice po segmentih.

zuz3k ::

a ve kdo kje se pri stravi nastavi, da jaz potrdim ko me nekdo želi followat

lp
Life is a psychological game.

buttcrack ::

afaik si vsem na voljo ali pa vsem skrit, nisem pa 100%

</head> ::

zuz3k ::

to je samo da followerji vidijo.
išče se da če te nekdo followa, da lahko sprejmeš/odkloniš
Life is a psychological game.

buttcrack ::

piše sicer "you can approve who follows you"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078162513 (2986) GupeM
»

Android aplikacija (šport) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
507350 (819) DamijanD
»

HR merilni pas

Oddelek: Kaj kupiti
191467 (711) darkolord
»

Endomondo se poslavlja! Alternative?

Oddelek: Programska oprema
333656 (2143) ahac

Več podobnih tem