» »

Among Us

Among Us

shadeX ::

Neverjetno kako ta igra še nima teme na forumu. Že 2 meseca je bolj igrana (in popularna) kot zloglasni Fortnite ter PUBG. Na voljo je sicer že 2 leti, ampak je na popularnosti pridobila v zadnjih mesecih. Na voljo je na treh platformah (Google Play, App Store, Steam). Na Google Playu ima že več kot 100M prenosov (v nekaj mesecih, ker je prej večinoma mirovala). Samo Septembra igro na Playu preneslo 49M ljudi ter prinesla $4M, medtem ko je na Apple App Storu igro samo septembra preneslo 26M ljudi, ter prinesla $11M.

Igra je brezplačna na mobilnih napravah (podprta z reklamami), medtem ko je na Steamu plačljiva (nekaj dolarjev).

Na hitro o igri:

Igro igra več igralcev (okoli 10), ki so razdeljeni v dve skupini, dogaja pa se v vesoljski ladji. Prva skupina igralcev 4-10 ("crew"), mora delati določena "vzdrževalna" dela na ladji medtem ko druga skupina igralcev 1-3 ("impostor"), mora te njihova dela sabotirati ter pobiti prvo skupino ljudi.

Twist igre so skupinska srečanja (ki se zgodijo kadar imposter ubije crew memberja in nekdo iz skupine dobi njegovo truplo). Na teh igrah vsi glasujejo kdo bi lahko bil imposter na podlagi opažanj in sumljivega ravnanja. Kot imposter se vedno moraš zagovarjati in prepričevat skupino ljudi, zakaj to nisi ti in zakaj bi lahko bil nekdo drugi. Tako pridemo do tega, da če si dovolj prepričljiv kot imposter, lahko drugi glasujejo da je to nekdo drugi (crew), in tako iz igre vržejo "nedolžnega igralca".




Tarča Hekerjev:

Glede na veliko popularnost igre, je igra postala tudi tarča Hekerjev. En večji hack, ki se je zgodil (nimam informacije če se še dogaja), je bil vdor, ko so hekerji izpostavili kanal majhnega Youtuberja (mogoče je to celo sam), z imenom Eris Loris ter zahtevali da se vsi na ta kanal naročijo. Na ta kanal se je potem v nekaj dneh naročilo več kot 20 tisoč ljudi.

https://www.youtube.com/channel/UC9Q0n7...

Kot se za popularen produkt spodobi, so hekerji izkoristili to igro za - podporo Trumpu. Developerji so očitno zadeve popravljali, ker očitno v sami igri se ne da več pisati besede "Trump", ampak ljudje se sedaj pritožujejo, da "Vote4Trump" ime ni dovoljeno medtem ko "Vote4Biden", je.







Dvig slovenskih Youtuberjev


Among Us je kot po celem svetu izjemno priljubljena tudi v Sloveniji, kjer Youtuberji, ki pretakajo to igro rastejo kot gobe po dežju. Eden izmed bolj "popularnih" - je Wortex, Youtube kanal, ki je v relativno kratkem času (glede na slovensko Youtube sceno), pridobil nekaj več kot 10 tisoč naročnikov.





Glede na to kako popularna je igra, močno dvomim da se na tem forumu ne najde nekdo ki jo ne igra (čeprav je verjetno popularna med mlajšo publiko). Mogoče z nami delite vaše izkušnje o igri? :)
  • spremenil: shadeX ()

Gejspodar ::

Igra sama je krepko enodimenzionalna. Bolj kot ne gre za chatroom z izločanjem, kar pomeni, da udeleženci s svojimi komentarji naredijo 90% vsebine.

Umeten hype (s strani velikih streamerjev) je privabil gručo otrok, ki imajo še en razlog od Fortnita več, da cele dneve visijo za zasloni.


2/10 če igraš solo, 7/10 če z gotovimi kolegi.

Zmajc ::

Igra sama meni deluje kot socialni eksperiment.

Facebook dev ::

Gejspodar je izjavil:

Igra sama je krepko enodimenzionalna. Bolj kot ne gre za chatroom z izločanjem, kar pomeni, da udeleženci s svojimi komentarji naredijo 90% vsebine.

Umeten hype (s strani velikih streamerjev) je privabil gručo otrok, ki imajo še en razlog od Fortnita več, da cele dneve visijo za zasloni.


2/10 če igraš solo, 7/10 če z gotovimi kolegi.


Jap definitivno je glavni čar igre potem pogovor o tem kdo je sumljiv/kriv in tako dalje. Če imaš nezabavne igralce, potem tudi igra ni nič posebnega.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kitl76 ::

Tole moji otroci igrajo sem jim jo kupil na steam.-u kake 3 mesece nazaj:))

bambam20 ::

Mislim, da je postala bolj popularna zaradi simpatičnih animacij in dialogov in zaradi same igre.

Cruz ::

bambam20 je izjavil:

Mislim, da je postala bolj popularna zaradi simpatičnih animacij in dialogov in zaradi same igre.
Jaz pa bolj stavim na pomanjkanje druženja. Igra je zabavna, veliko smeha zagotovljenega, lahko jih igra veliko ljudi, mehanično nezahtevna, igra jo lahko vsakdo, ni potrebno biti gamer ali imeti gaming pc.

Je pa igra precej dolgočasna, če jih igra manj kot 8 ljudi.

PromeuZ ::

Pričakoval sem zanimiv, moderen sci-fi klon Vampires&Werewolves; toda sem preveč navajen na Town of Salem in mi gameplay Among Us resnično ne sede.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Izi ::

Tole kaže samo kako velik vpliv imajo v zadnjem času influenceriji.
Igrico celih dve leti ni povohal praktično nihče, potem pa se je julija letos en Twitch streamer odločil, da zaigra to skoraj pozabljeno igrico in kar naenkrat je postala "popularna". Močno pa je pripomogla tudi Covid pandemija, ker tukaj gre za multiplayer in se ljudje lahko družijo kljub prepovedi fizičnih stikov. Se pa več igra na telefonih, kjer je izšla tudi pol leta prej kot na PC. Približno 2/3 igralcev je na Androidu in iOS, 1/3 pa na Steamu.
Napovedan je bil tudi že drugi del igre, pa so ga skenslali in se odločili, da bodo raje nadgrajevali in vzdrževali trenutno igro.

m0LN4r ::

Tako kot je izi napisal. Vsak drek je lahko popularen samo pravi influencerji morajo stvar servirat.

Lastnega okusa se marsikdo boji, ker pol nisi popularen, nisi in. Iz vrtca se je preneslo to obnasanje vse do 30 letnikov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bambam20 ::

Igra sama ni nič posebnega. Tisto, kar da čar so animarani filmčki, ki so zabavni. To folk gleda na polno.

opeter ::

Se kdo spomni Flappy Bird ipd. iteracij? Kakor hitro je prišlo, tako hitro je minilo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

opeter je izjavil:

Se kdo spomni Flappy Bird ipd. iteracij? Kakor hitro je prišlo, tako hitro je minilo.


To dvoje sploh ni primerljivo. Iz Among us lahko izdeluješ neskončno variacij animiranih filmćkov, ki so smešni in posrečeni. Iz flapija nisi mogel naredi ničesar.

opeter ::

Poanta napisanega je bila, da trendi prihajajo in odhajajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bambam20 ::

opeter je izjavil:

Poanta napisanega je bila, da trendi prihajajo in odhajajo.


Flappy ni primerljiv z among us, ki ima potencijal, kjer lahko naradiš animirano serijo, pesmi, figure, namizno igro, lego sete...

Igra among us ni nič posebnega, slavo so ji dejansko naredili zanimiv animirani filmčki, ki jih mrgoli na youtubu.

shadeX ::

opeter je izjavil:

Poanta napisanega je bila, da trendi prihajajo in odhajajo.


Fortnite je kar igran, že kar nekaj časa pa “še ni šel”, pa je ravno tako prišel na hitro. Glede na velikost zanimanja Among us dvomim da bo igra kaj kmalu šla v pozabo.

Gejspodar ::

shadeX je izjavil:

Fortnite je kar igran, že kar nekaj časa pa “še ni šel”, pa je ravno tako prišel na hitro. Glede na velikost zanimanja Among us dvomim da bo igra kaj kmalu šla v pozabo.


Razlika pri Fortnite je, da je zastonj, da ga vsi poznajo, je svetovno priznan e-šport, ima redne posodobitve z ogromno nove vsebine in je konec koncev odvisen od "skilla" igralca...

Facebook dev ::

In ima razvito "Tekmovalno" sceno z milijoni $ za najboljše igralce. Prav tako je za gledalce bolj zanimiv za gledat. Bi rekel da v kolikor za among us ne bo nekih velikih updatejvov, mogoče nove igre na podoben princip, da bo šla v pozabo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

m0LN4r ::

Vse gre v pozabo, celo pa dandanes, ko razni popularni streamerji nehajo stem in pride nov hype gre to vse hitreje, samo zdi se nam, da ne.
Among US bo cez kako leto dve tut pozabljen.

Fortnite je na sceni 3 leta, to niti ni tako veliko, pa je multiplatform in vsak dojencek z tablico lahk tudi spila in neumne videoje objavlja, ima potencial da dolgo prezivi, ker je tudi starostni spekter zelo sirok, ampak interes ze upada, vrhunca je konec. Si bodo morali spet nekaj izmisliti, da zadevo ohranijo pri zivljenju.

Quake 3 pa je bil na sceni 10 let pol pa pocasi izginil, pa je to igra iz casov, ko ni vsak na vsaki napravi drkal zadevo, pa se internet v teh cajtih je bil dokaj pocasen, kaj sele twitch & co. sploh ni obstajal in ni bilo takih influencerjev kot danes, ki so "gratis" promovilari igre.
Niti gaming industrija ni obracala take dnarce, kot danes, niti tolko sodra (merchandise) se ni prodajalo kot se danes. Pac gaming industrija se je zelo razvila v letih in to pozitivno vpliva na nekatere igre, na druge pa ravno obratno.

Unreal fransiza je tudi zelo dolgo bila na sceni, ampak danes je koncept iger tudi povsem drugacen. Nekoc so izdali novo verzijo igre, danes pa naredijo DLC, New Episode lalala.

Among us je hecen stos, enostaven, zdaj je v fazi sirjenja, ko se govorica razsiri pa bo slo navzdol.

Kako dolgo je ze Counter Strike na sceni v vseh svojih verzijah?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

oo7 ::

Among Us - The Airship Reveal Trailer

ideep ::

zanima me kako lahko blokiram tole bedarijo na ipadu..
na screen time ni mogoče tolenaštimat, ker jo je mali ponovno inštalira in skrije med neke aplikacije..
je možno sam app blokirat z geslom al pa neki

BOCo. ::

Mogoče boš tukaj našel kaj koristnega

https://support.apple.com/en-us/HT20130...

ideep ::

Vse to mam naštiman in pride okol- :))

bambam20 ::

Jaz sem nasel slovenski forum na discordu in sedaj igramo online preko slusalk in mikrofonov. Zanimiva izkušnja.

oo7 ::

Imposter Origins | Among Us hyper-realistic horror 3D animation

Raptor F16 ::

Če je kdo gledal film "The thing" potem boste hitro našli vzporednice.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:



Kako dolgo je ze Counter Strike na sceni v vseh svojih verzijah?


CS je še zelo živ.

Igram že od 1.6, nato Source, sedaj CS GO odkar je Free2play.

In ne boste verjeli. 1.6 še živi vendar imaš tko lajk... 4-8 serverjev za izbirat in večina je romunskih.

CS GO je pa booming zadnje čase. Gor ga drži razvoj in posodobljen Multiplayer. Moram pa skritizirat, da je njihov Matchmaking in ranking ena čudna žalost. Štejejo bolj kot ne samo ekipne zmage nikakor pa tvoj performance v igri (kill/death ratio ). Tko pa me vedno vrže med HAX ali pa noobe ki me nato kickajo ker kao "Smurf"-am
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jedateruk ::

Sem že prenesel nekaj hackov, ampak moj antivirus mi je za vsakega takoj, ko sem ga hotel premakniti iz zip v mapo, obvestil, da ima škodljive vsebine. A obstaja kak hack brez virusov in drugih škodljivih vsebin? Rad bi imel always impostor hack, ker sem jaz impostor enkrat na 100 iger, čeprav izbiram igre z dvema morilcema, tako bi moral imeti 20% možnosti (enkrat na 5 iger) za biti impostor.

Zgodovina sprememb…

acookook ::

Nova mapa (v public Beti) je že?

acookook ::

.

shadeX ::

Kul.

Kaj cheaterji so še tako kot včasih al so kej popravli zadevo?

oo7 ::

Among Us: Hide n' Seek Trailer



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epic Games Store (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
906159910 (1453) Gagatronix
»

Tales from the Borderlands

Oddelek: Igre
365082 (657) ahac
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13338478 (6656) oo7
»

Gaming večeri (Slo-tech edition) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9110755 (4361) acookook
»

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Oddelek: Igre
3810074 (7216) oo7

Več podobnih tem