» »

Kaj se zgodi, če nam Google odpove gostoljubnost

1 2
3
»

showsover ::

Na tem svetu je samo ena stvar ziher, ja. Ni garancije za nič, niti v lastne kopije.
Meni je res žal, da sem tako nepomemben in upognjen, da mi je res vseeno, če kdo bere moje emaile.
Prav nič revolucionaren nisem, čisto preprost, zanima me samo denar in pu....
Stranke pa itak imajo svoje - gostujejo pri google, večinoma.

showsover ::

Seveda, samo potem ti bo nekdo podtaknil neko pizdarijo in boš padel pošasti v rilec.
Ali kaj.

showsover ::

Jah, jebiga, winter... Ni nam vse fetish sravfat serverjev... Eni moramo delat... Pa racune izstavljat.
Vsaj plačujejo se direktno.

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Mr. JazImamSvojServer, ni treba biti žalosten, če se pač večini folka hebe za ta tvoj hobi. Vsak ima svojega.

showsover ::

Ne, saj možakar je načeloma koristen, samo njegove.. emh... pedagoške? spretnosti... Imajo še ogromen potencial za izboljšave.

A-242 ::

showsover je izjavil:

Jah, jebiga, winter... Ni nam vse fetish sravfat serverjev... Eni moramo delat... Pa racune izstavljat.


A meni pa iz neba vse pade? Slab izgovor. Preprican sem, da imas cas laufat vsak vecer ali pa izigravati hrcka na fitnesu. Ce imas cas za to, imas (ob zadovoljivem znanju) cas postaviti svoj domaci ekosistem. Cisto vsi, ki so se mi do sedaj izgovarjali na cas/voljo/denar in jih poznam jim je bil to cisti izgovor, zadaj pa je bila lenoba.

A-242 ::

Egidij88 je izjavil:

Mr. JazImamSvojServer, ni treba biti žalosten, če se pač večini folka hebe za ta tvoj hobi. Vsak ima svojega.


Mr. IscemIzgovorZakajNeZnamPostavitSvojegaServerja, smo leta 2020, in smo od tega kar ti nimas dlje kot smo bili leta 2010. Ljudje so postali gnili potrosniki in deficit znanja je fantasticen in se povecuje iz dneva v dan.

showsover ::

Seveda, meni se, pošteno povedano, ne ljubi :) Nimam nič slabe vesti. Fitness? Jeah, to si me pa našel, zdaj. Razen, če si mislil fitness kot dviganje kozarca s koncentriranim jetro-ciroznikom... :)

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Zdaj pa eno resno vprasanje za vse samogostitelje postnih streznikov: kako zagotovite, da:
a) res prejmete vso posto, ter da
b) prejemniki dejansko dobijo sporocila, ki jim jih posljete?

Pri svojem strezniku bi me najbolj skrbelo, da bi kaksno sporocilo zgresil (saj vem da so naceloma retryji vpleteni), ali pa da kdo ne bi prejel mojega sporocila oz. bi le to romalo v spam folder. Ce se mi kaj taksnega zgodi v primeru da gostujem pri Google/Microsoft, lahko samo recem, da problem ni na moji strani.

A-242 ::

techfreak :) je izjavil:

Zdaj pa eno resno vprasanje za vse samogostitelje postnih streznikov: kako zagotovite, da:
a) res prejmete vso posto, ter da
b) prejemniki dejansko dobijo sporocila, ki jim jih posljete?

Pri svojem strezniku bi me najbolj skrbelo, da bi kaksno sporocilo zgresil (saj vem da so naceloma retryji vpleteni), ali pa da kdo ne bi prejel mojega sporocila oz. bi le to romalo v spam folder. Ce se mi kaj taksnega zgodi v primeru da gostujem pri Google/Microsoft, lahko samo recem, da problem ni na moji strani.


Retryi smtp serverja posiljateljev. Brez dolgotrajnega izpada povezave bos dobil vse maile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Zimonem ::

techfreak :) je izjavil:

Zdaj pa eno resno vprasanje za vse samogostitelje postnih streznikov: kako zagotovite, da:
a) res prejmete vso posto, ter da
b) prejemniki dejansko dobijo sporocila, ki jim jih posljete?

Pri svojem strezniku bi me najbolj skrbelo, da bi kaksno sporocilo zgresil (saj vem da so naceloma retryji vpleteni), ali pa da kdo ne bi prejel mojega sporocila oz. bi le to romalo v spam folder. Ce se mi kaj taksnega zgodi v primeru da gostujem pri Google/Microsoft, lahko samo recem, da problem ni na moji strani.

Gostovanj je kolikor hočeš in precej , kvalitetnih. Lahko pa pošlihtaš tudi svojega na "cloud". Ne nucš nobenega t2 pa še en isp, ki to bo dodelil statični ip. Vprašanje je koliko imaš časa biser po CERT straneh in spremljat problematiko. Mail server naštimat ni glih znanost. Vzdrževat ga pa papca cajt.

A-242 ::

Zimonem je izjavil:

Mail server naštimat ni glih znanost.

Tako je.

Zimonem je izjavil:

Vzdrževat ga pa papca cajt.

Hm, dejansko ne vem kdaj sem konfiguracijo spreminjal, edina zadeva, ki lahko papca cajt je, ce si spamassasin / rspamd neumno skonfiguriras. Dejansko izven sistemskih updatov (in majhnega prehoda med formatom konfiguracij v postfixu nevemkaterem na nevemkaterega) nimam nic dela z njim. Za quote mi pa zfs skrbi in sem in tja pade kaksen spam mimo, ampak ker vzdrzujem email naslove vezane na stran, ki ga je dobila, to ni problem, premaknem alias na /dev/null pa je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

poweroff ::

techfreak :) je izjavil:

Zdaj pa eno resno vprasanje za vse samogostitelje postnih streznikov: kako zagotovite, da:
a) res prejmete vso posto, ter da
b) prejemniki dejansko dobijo sporocila, ki jim jih posljete?

Pri svojem strezniku bi me najbolj skrbelo, da bi kaksno sporocilo zgresil (saj vem da so naceloma retryji vpleteni), ali pa da kdo ne bi prejel mojega sporocila oz. bi le to romalo v spam folder. Ce se mi kaj taksnega zgodi v primeru da gostujem pri Google/Microsoft, lahko samo recem, da problem ni na moji strani.

Dobra šala.

Problem ni na moji strani. Ampak maila pa še vedno ni.

Ampak vrnimo se na začetek. Je kdo prebral zgodbo na Business Insiderju?

Lahko se je norca delat iz ljudi, ki furajo lastno infrastrukturo. Ampak po drugi strani, če me to veseli, zakaj pa ne bi?

Samo ko se bo pa zgodilo podobno kot Clerothu, p ne jokat naokrog o krivicah. You have been warned. >:D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

c3p0 ::

A-242 je izjavil:


S tem, da administracija clouda postaja vedno bolj kompleksna (AWS, Microsoft in Google!), kar je popolnoma logicno, saj so potrebe ljudi razlicne in kmalu se bo novi layer narejen okrog sistema izkazal za enako kompleksnega kot je bil prejsnji sistemski. Potem bojo pa izumili novi layer na tega in lazanja bo vedno debelejsa.


Nikoli ni bila nekompleksna, če govorimo o cloudu, ne o tistih, ki "cloud" uporabljajo z gmail in stranki naštimajo office365, doma pa Owncloud in mislijo, da so zdaj cloud experti.

Ko sem nekje 10 let nazaj začel delat z AWS, sem se komaj moral ogromno naučit, kljub 15+ letnim izkušnjam v linux/win administraciji. Cloud prinese le elastičnost in orodja, ki poenostavijo delo z njim - IaaC. Ko enkrat imaš par 100 ali 1000 strežnikov s kompleksno multizone postavitvijo in redundancami, in še vedno z vsem lahko upravlja ena oseba iz domačega fotelja. To je Cloud.

c3p0 ::

Pri lastnih email strežnikih pozabljata na "IP neighbourhood", ki je precej pomemben faktor. Pogosto so celi IP ranges preventivno na blacklistah. Borba s spamom je pa še čisto druga umetnost.

Ales ::

Tako je, z IP-jem iz ranga domačih uporabnikov ISP-ja, kljub morebitni individualni nastavitvi rDNS, ne bo kaj veliko sreče z maili.

Kar je sicer bedno, a posledica spammerjev.

nergac ::

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Mail server naštimat ni glih znanost.

Tako je.

Zimonem je izjavil:

Vzdrževat ga pa papca cajt.

Hm, dejansko ne vem kdaj sem konfiguracijo spreminjal, edina zadeva, ki lahko papca cajt je, ce si spamassasin / rspamd neumno skonfiguriras. Dejansko izven sistemskih updatov (in majhnega prehoda med formatom konfiguracij v postfixu nevemkaterem na nevemkaterega) nimam nic dela z njim. Za quote mi pa zfs skrbi in sem in tja pade kaksen spam mimo, ampak ker vzdrzujem email naslove vezane na stran, ki ga je dobila, to ni problem, premaknem alias na /dev/null pa je to to.


Glej, meni je tudi FreeBSD načeloma bolj všeč kot Debian, ampak migriral ne bom verjetno nikoli. In potem mi boš rekel, da sem lenoba.
In imaš prav. Ampak sam si izbiram svoje fetiše.
Če pa mi bo glugi preveč na živec stopil, si bom alternativo že našel.

P.S. Replika A-ju in ne Zimonem-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Voluharr ::

Tudi na Cloudu ni nujno, da je kaj dosti drugače.
Je kolega zakupil virtualko na Hetznerju in je na Gmailu vse letelo v spam, ker je očitno nekdo že prej iz tega IPja na veliko spamal, pa vse pravilno nastavljeno, PTR, SPF, DKIM, ...
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Poldi112 ::

In potem se obrneš na njihov tech support in ugotoviš, da efektivno ne obstaja. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

poweroff ::

Ja, to je glavna značilnost clouda. Auto replyi, chat boti pa računovodstvo. :)
sudo poweroff

nergac ::

showsover je izjavil:

Seveda, meni se, pošteno povedano, ne ljubi :) Nimam nič slabe vesti. Fitness? Jeah, to si me pa našel, zdaj. Razen, če si mislil fitness kot dviganje kozarca s koncentriranim jetro-ciroznikom... :)


Blagor tebi.
Sam ne smem jačati svoje ročne mišice z meni ljubimi štamprlčki.
V teh časih bi zaleglo samo to.

c3p0 ::

Hetzner ima vse IPje, kar sem jih srečal, blacklistane in s terrible rep, očitno spammerji tam imajo field-day.

AWS podpora enako, kot da je ni. Tudi premium podpora (precej draga) je joke. Preden prideš do nekoga, ki obvlada, že sam rešiš problem. Je pa huge community (s tem ne mislim official forumov) in malo je problemov, ki jih ne gre rešit, razen ko gre za očitni AWS bug - žal že parkrat doživel.

A-242 ::

Ales je izjavil:

Tako je, z IP-jem iz ranga domačih uporabnikov ISP-ja, kljub morebitni individualni nastavitvi rDNS, ne bo kaj veliko sreče z maili.

Kar je sicer bedno, a posledica spammerjev.


Valid point a ni tako hudo, zaenkrat so se vsi dobili moj mail.

techfreak :) ::

c3p0 je izjavil:

AWS podpora enako, kot da je ni. Tudi premium podpora (precej draga) je joke. Preden prideš do nekoga, ki obvlada, že sam rešiš problem. Je pa huge community (s tem ne mislim official forumov) in malo je problemov, ki jih ne gre rešit, razen ko gre za očitni AWS bug - žal že parkrat doživel.
Nimam ravno najboljsega mnenja o njihovi podpori, ampak parkrat smo dobili precej uporabne informacije. Ce ne druga, izves kaksne stvari, ki niso v dokumentaciji.

HotBurek ::

Če ima pa kitajska restavracija Halo Čaolin boljšo podporo, kot amacon.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zimonem ::

Odvisno na koga naletiš. Saj imaš še Alibabo, ms, Google in cel kup drugih.

slitkx ::

MailStore Home.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail in preveranti: pike so pomembne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5921255 (14972) AštiriL
»

Naslednik Hotmaila je Outlook.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5119610 (16367) darkolord
»

Kitajska zvito blokira Gmail

Oddelek: Novice / NWO
65126 (4293) opeter

Več podobnih tem