» »

Chieftec DA-01BLD; z ali brez

Chieftec DA-01BLD; z ali brez

Microsoft ::

Kaj ima to ohišje (gre za big tower) vgrajeno že 5 ventilatorjev 80x80x25mm?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

sash ::

ne
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Microsoft ::

Če tak pogledaš, pol tiste ThermalTake-ove predelave ohišji sploh niso tak drage. Majo noter že nametane ventilatorje pa še kontroliraš jih lahak, ohišje ma plexi,... To mislm na tisto serijo X..... III.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

Tud sam sem hotel kupit to ohišje...pa sem k sreči še pravi čas naletel na Antecov ohišje ( Antec) ki je zelo podoben Chieftecovemu s to razliko da ima še pleksi okno ter že vgrajena 2. ventilatorja - 3. dodatne sm pa še dokupil ter regulator za vse vente :\ in morm reci, da sem zelo zadovoljen z tem ohišjem. Sicer je dokaj težko (12 kg 8-O ) vendar pa je zelo stabilno ter odlične izdelave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tattoo- ()

Microsoft ::

Kolko je placa za 5.25' enote?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

Kolko je placa za 5.25' enote?

4 :D

boštjan ::

TATTO,kako pa je z vgraditvijo diska in optičnih enot v to ohišje?je blo kakih problemov?sprašujem zato,ker si ga mislim sam kupit

sash ::

@tavelik čiftek ima več

6 rež
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

boštjan ::

ne ni,govoro je o antecu;)

Tattoo- ::

@boštjan:

Pri mojem Antec-u je vgrajevanje diskov ter ostale opreme presenetljivo lahko (mislim pa da je pri Chieftecu sistem isti).
Kletko v kateri je disk ter kletko v kateri je disketnik lahko z preprostim mehanizmom odstraniš iz ohišja...tako da brez problema našravfaš notri disk (pred disk pa še en 80mm ventilator) in disketnik :D. Na stranice optičnih enot pa našravfaš tračnice ter samo potisneš v prazno 5.25' luknjo :D. Ne bi moglo biti lažje :))

Če rabiš 'samo' 4. 5.25' enote je ta Antec več kot odlična izbira, če pa rabiš placa za 6. 5.25' enot pa kupi Chiefteca >:D - je pa izdelava, oblika kot tudi sistem sestavljanja isti.

boštjan ::

THX tattoo;)

Tattoo- ::

@boštjan:

no problem :D

Microsoft ::

Zdele sm si mal ogledal slikce Antec ohišja (mal viši je stran, na keri je). Sm opazil, da ma na stranici en plac za ventilator pa da so tam neki zatiči. Na sliki se pa ne vid dober, če so tam tudi 4 luknje za ventilator. A so lukne al ne? Pa če so, pol se da verjetn prek tetih luknj pritrdit ventilator.

Zanima me še, če bi tista dva zatiča mogoče lahka bla kej moteča mojem ventilatorju (DELTA 80x80x38mm)?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

V Anteca lahko vgradiš 5. ventilatorjev - 2. ventilatorja zadaj sta že priložena, ostale 3. pa moraš dokupiti.

V stranico (kot tudi v vsa druga mesta) se ventilator vgradi preko plastičnih zaskočk - samo potisneš standardni ventilator v nosilec (DELTA je z 38mm preširoka!). Ne rabiš nič šravfati,...:D

iso2000 ::

Mogoče si oglej še Chieftek BX serijo. Meni se zdi kar solidna.Sicer je nisem kupil, ker je bila razlika v ceni z DX-om kakšnih 6K sit, vendar me je mikalo...
LP

Nikita H ::

No jst sm pa to ohisje kupil. Res je mal drago ohisje, glede na to, da je brez vsega. Sam kwaliteta (robustnost mi je blazno všeč) pomojem opraviči ceno.

Microsoft ::

Tattoo-, sej če je pol tak, pol bi šel ventilator noter, sam tisti dve štrleči stvari se nebi zaskočili, ampak bi stiskali ventilator skupaj. Pa še če tak pogledaš, tam ventilator potiska zrak noter, ventilator pa "hoče" iti v smer stranice, kar ga še dodatno prtiska tja.

Lahka bi ga pa še celo čist malo prilepil, tako da bi ga lahko pozneje odtrgal dol s strenice.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

@JimiBtn:

Ja lahko tudi tako vgradiš Delto, kot si ti predlagal - paziti moraš samo, da ne odlomiš tistih zaskočk :\

Wad@ ::

Ma kaj mene slika vara al je res antec spodaj širši kot zgoraj. Pa tiste nogice odspodi se da odstrant?

boštjan ::

spodaj je čisto malo širši 2mm mogoče,nogice pa lahko odšraufaš ali pa jih not potisneš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325522 (19732) kmetek
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302415 (1750) Racko
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241811 (1194) Nejc Pintar
»

ohišje+PSU do cca 30k

Oddelek: Kaj kupiti
221929 (1508) hlodek
»

Chieftec mogoce tudi ni vse... ;-)

Oddelek: Kaj kupiti
301715 (1032) s5cougar

Več podobnih tem