» »

Chieftec mogoce tudi ni vse... ;-)

Chieftec mogoce tudi ni vse... ;-)

Border ::

-

- 12.000 SIT
- ze vgrajen 300W
- 4x 5,25
- 3x 3,5
- spredaj ima 2x USB in AUDIO out
- kablovje gre po posebni cevki, tako da ni zmesnjav in omogoca kvaliteten pretok zraka
- ze vgrajen ventilator na strehi - "air out", 8 mm
- moznost vgradnje 2 ventilatorjev ob strani - "air out", 8 mm

Kaj menite? Bi vseeno dali za Chieftec-a 26.000 SIT?

TylerDurden ::

Ja. Neko hitech ohišje, ko ga bom pa prvič dal v avto bo pa vse po luftu letelo od njega - tiste plastike.
Let\'s make some soap ...

jos69 ::

Kje pa prodajajo to ohišje ?

Thanatos ::

www.megahit.si

to o cevki pa prvič slišm.

Border ::

Kolega ima to ohisje in je baje fulll zadovoljen. Za malo dnarja velik muske!

Zato pa sprasujem vas, kaj pa vi menite o tem?

Ziga Dolhar ::

O tej kišti je bla že novica in je bila že tema na forumu. YuKo je lastnik ene, če se ne motim.

Matek ::

To ohišje se nikakor ne more primerjati s chieftecom>:D

What is plastic, is fantastic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Klemenn ::

kaj pljuvate čez moje ohišje ? :D

jzst mam tazga..pa nix ne vem o kaki cevki..bom enkrat slikau ko dobijm kako kamero..boste vidl moje neurejene kable :) :\

AlienGT ::

Pa tud pr Megahitu piše da je 250W in ne 300W kot se hvaljo v Večeru (so imel najbrž spet malce problemov s preveliko težo :D ).

Boky ::

Jebediah a pogledas cigav napajalnik je noter?

Klemenn ::

em pri meni je neki drug napajalnik...400w..naknadno vgrajen..saj sem kupil rabljeno ohišje brez napajalnika...drgač pa ...z dimnikom (ven piha - toplota gre gor )...dvema ventoma v stranici (notr pihata) in en na zadnji stranici tm pri system procu piha ven...drgač pa s temi tremi venti skuz pržgani mi je temp nekje okoli 30 -40stopinj...sm upam da bom kje dobil navadno stranico ...fuknu ta dva venta ven pa dal dva malo večja..tak da i bosta tut na rebra od grafične pihala :)

aja sistem moj mate pa v podpisu..tak da tut to mal vpliva na gretje:\

Klemenn ::

aja..bi še povedal border kej o tej cevki? men se sanja ne...:\

Border ::

To je povzeto iz Vecer - Gregor Grosman - 20.06.2002

... Druga prednost pa so kar trije ventilatorji, ki so že vgrajeni v ohišje. ...

... nisem našel neurejenih kablov, saj so nameščeni v plastične cevi, ki zagotavljajo ...
--------------------------------------------

No, kaj mi svetujete kaksno ohisje naj kupim.
Rad bi kvaliteto in za cim manj gnarja!


Matek ::

Črn midi Chieftec je samo 18k, pa boš bolj zadovoljen z njim kot s tem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

R0K ::

Ja, brez napajalnika in ventov...

Torej je skupna cena okol 30k...

Buggy ::

Pa zakaj ravno pri ohisju skrtarte? To je poleg monitorja edina komponenta, ki jo ne boste tako hitro menjali, kot razne graficne kartice, plosce in procesorje. Sploh ce si omislis AMD sistem (poleg tega se navit) je res potrebno imeti lepo prezrazeno ohisje z kvalitetnim napajalnikom.
Kupi Anteca, ki je ekvivalent Chieftecu celo malo lepsi (moj okus) in cenejsi, saj dobis zraven za 18K SIT se dva tiha ventilatorja. Prodaja jih pa REDRAT-store.
Kar pa se tice kvalitetnega napajalnika, pa ti ni treba kupiti tistega za 25k SIT, saj zelo dobrega dobis tudi za 8K Sit, ce le ves kje in kaj iskati.

Border ::

Oj,

gledal sem http://www.redrat-store.com/ pa so ohisja ze za 15.000 SIT. Pa 8.000 SIT napajalnik, tak bi se pa ze slo, ne pa 30.000 SIt za ohisje in napajalnik.

Do sedaj mi se nihce ni povedal kaj naj kupum, samo vi nekaj sem ter tja in gor in dol. Jaz bi rad poceni ohisje, ki bo onemogocalo povecevanje temperature. Ker bom imel 3 diske, graficno, intelov procesor,...

R0K ::

Potem pa kupi eno big tower ohišje. NoName firme itak skor nobena ne dela big towerjev...tko da...

Sam se odloč...tist k ti je najbolj ušeč...prostorsko enaki so pa po večini vsi...edin eni so mogoče mal boljši po zunanjosti, nekateri pa majo boljšo notranjost (lažje prideš zram, mizice pa to..)...

San ::

Kdo ve, katera firma dela širša ohišja od standardov? Bolj bi mi prav prišlo ohišje, ki je še enkrat širše, kot višje? Predvsem zaradi diskov.

Klemenn ::

raje kupujte big tower...men je žal k sem kupo tega navadnjega (oz tega k ga mamo gor v linku)...raj bi si kupo unga ta velizga...pa napopal ene 5 ventov notr..:) pa bi to laufalo...sem razmišljal da če bi meu tavečje ohišje da bi si še en napajalnik dal posebej za ventilatorje...k mam enga 220w doma :):\

San ::

Big tower ni opcija pod nobenim pogojem. Rabim enkrat širše ohišje. Pozna kdo kakšno firmo poleg ''A je to'' ?

matter ::

Antec ma moj glas. Super res.

cicimici ::

Mela tako ohišje.Samo toliko v info.V ohišju so bili trije venti + en na vrhu, pa so bile temperature za 10 stopinj višje kot pri chieftecu z enim ventom + vent na napajalniku.Pač kovinsko ohišje pripomore pri hlajenju napram plastiki (druge razlage ne najdem).

Buggy ::

SunTrace: Zadnjic sem videl v MegaHitu neko tako ohisje, ki je bilo poleg standardne sirine, recimo se za tretjino sirsi, drugace pa midi tower z 4x5.25 enotami.

s5cougar ::

Kak se pa točno reče temu modelu ohišja? Tak da ga lahko najdem na megahitovem ceniku.

V najkrajšem možnem času moram kupiti ohišje, ker sem od danes naprej brez. Barva mi je všeč, možnosti za dodatne vente so dobre, pa še dimnik ma, kar se mi zdi v redu. Če pa ni najbolj robusten pa se ne bom sekiral, saj ponavadi sploh ne prestavljam ohišja. Vse to za 12000 SIT in to napajalnikom. Utemeljen nakup, ali ne?:\
Errare humanum est.

s5cougar ::

Pa še to: Se to ohišje da kupiti tudi brez napajalca?

Hvala za odgovore.
Errare humanum est.

AngelOfDeath ::

s5cougar

klik

s5cougar ::

Ja, sem v Megahitu nabavil omenjeno šatuljico pa je čist OK. O tisti cevki pa ni ne duha ne sluha.

Lp, Marko
Errare humanum est.

nodes ::

Ni ga čez odprto ohišje, boljš od treh ventilatorjev. :D

Bevcan ::

Neki pa pomen tut da je obišje lepo. In tole je naravnost nagravžno. Sicer mi tud Chieftecov ni všeč, gdo bo pa tista vratca krnaprej odperou pa zaperou. Če jih pa dol snameš je pa grdo.

s5cougar ::

Bevcan: Sto ljudi, sto čudi! Meni osebno je všeč, zato sem ga pa tudi kupil. Sicer pa je v RL velik lepše kot na sliki. 8-)

Lp, Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ohišje+PSU do cca 30k

Oddelek: Kaj kupiti
221933 (1512) hlodek
»

Chieftec z napajalnik ali brez??

Oddelek: Kaj kupiti
341876 (1484) frenk
»

Res hudo ohišje! (poceni, pa še pri nas se ga da kupiti)! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524626 (2693) Dušan
»

katero ohisje

Oddelek: Kaj kupiti
251568 (1193) viper
»

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

Oddelek: Kaj kupiti
361328 (978) tomaz255

Več podobnih tem