» »

Cena dela - kako (da) se to splača

Cena dela - kako (da) se to splača

«
1
2

HotBurek ::

Dobro jutro.

Podatki pravijo, da je cena ure dela:
- 6EUR v Bulgariji
- 19EUR v Sloveniji
- 44EUR na Danskem

https://ec.europa.eu/eurostat/statistic...

Kako se v kontektsu razvoja programske opreme to finačno izplača?

Npr. zakaj tisti iz Danske namesto enega lokalca ne zaposli pet oseb v Bulgariji, pa mu še nekaj ostane? Ali pa dve osebe v Sloveniji?

Ali je toliko višja (x7) produktivnost na Danskem posledica izključno boljšega izobraževalnega sistema, nižje stopnje korupcije, boljše infrastrukture itn?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window
  • spremenilo: HotBurek ()

imagodei ::

Ne, v Sloveniji delodajalci programsko opremo za mednarodne trge prodajajo z višjo maržo. Potem pa jamrajo, kako visoke stroške dela imajo zaradi debilnih prispevkov na plače in kako komaj živijo.
- Hoc est qui sumus -

kixs ::

Bolgarija in ne Bulgarija!

HotBurek ::

Zgleda sm pobral iz angleščine, ter izraza "bugarska".

A prebivalci so pol Bolgari? K jst bi reku, da so Bulgari. LOL
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kuall ::

Na Danskem niso imeli komunizma, zato taka razlika.

Pet slabih bUlgarskih programerjev naredi več zgube kot en dober Danski programer.

kixs ::

Cena ni direktno povezana s produktivnostjo. Visja je cena dela, visje so cene storitev in blaga. Na koncu ugotovis, da si v Sloveniji, z naso povprecno placo, na boljsem.

Ales ::

Niti ne. Sploh pa ne s povprečno plačo. Standard je marsikje višji, kot v Sloveniji.

Čeprav je sicer Slovenija kar fajn za živet... a ne s povprečno plačo.

kixs ::

No, s povprecno placo verjetno nikjer ni ravno idealno za zivet. So razlike, vendar ne 7X.

kuall ::

povprečna plača v ameriki - živiš kot kralj
povprečna plača v severni koreji - si lačen

kixs ::

Povprecna placa kot taka ni ravno idealno merilo. Sej ves tisto o segedin golazu?

kuall ::

Ne poznam segedin golaža pripovedke, kaj bi rad povedal? Aja najbrž to, da je važno, da so majhne razlike med ljudmi, komi mentaliteta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Utk ::


Npr. zakaj tisti iz Danske namesto enega lokalca ne zaposli pet oseb v Bulgariji, pa mu še nekaj ostane? Ali pa dve osebe v Sloveniji?

Ker niso tako neumni kot mi. Še zmeraj se kak revež vmes vrine, ampak če delaš za nek trg, moraš delat po taki ceni, da se ti splača to delat z lokalci. Naši pa delajo za nemški trg po nemških cenah z balkanskimi plačami pa še jim ni dovolj.

Smurf ::

Za zacetek pojdi primerjati place za razvoj programske opreme, ne pa povprecne.

LukiYo ::

Senior programer ima svojo urno postavko dost konkurenčno ne glede iz kje je. Bolgar ali Danec imata lahko minimalne razlike v urni postavki, ker dobre programerje se dobro plača ne glede na nacionalnost - sploh v Evropi, kjer so podobni časovni pasovi in mentaliteta (v primerjavi z drugimi kontinenti)...

Smrekar1 ::

HotBurek je izjavil:

Dobro jutro.

Podatki pravijo, da je cena ure dela:
- 6EUR v Bulgariji
- 19EUR v Sloveniji
- 44EUR na Danskem

https://ec.europa.eu/eurostat/statistic...

Kako se v kontektsu razvoja programske opreme to finačno izplača?

Npr. zakaj tisti iz Danske namesto enega lokalca ne zaposli pet oseb v Bulgariji, pa mu še nekaj ostane? Ali pa dve osebe v Sloveniji?


Ker programiranje ni nekaj, kar se lahko naučiš v dveh tednih. Če imaš nabor izkušenih programerjev so ti vredni svoje teže v zlatu in najceneje ti je njihovo ceno plačati, ne glede na to kako visok znesek je to.

Takih poklicev je še kar nekaj, poučen primer so varilci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

kow ::

HotBurek je izjavil:


Kako se v kontektsu razvoja programske opreme to finačno izplača?

Npr. zakaj tisti iz Danske namesto enega lokalca ne zaposli pet oseb v Bulgariji, pa mu še nekaj ostane? Ali pa dve osebe v Sloveniji?

Ali je toliko višja (x7) produktivnost na Danskem posledica izključno boljšega izobraževalnega sistema, nižje stopnje korupcije, boljše infrastrukture itn?


V praksi je pogosto v resnici tisti "Danec", po rodu sposoben Bolgar, ki ni hotel delati doma za majhen denar. "Vzhodna" Evropa ima ogromno sposobnega kadra, ki dela za zahodne firme.
"free market" pa take fore.

Oberyn ::

Burek, a to se šališ?
Za 19 eur na uro nisem pripravljen niti zjutraj iz postelje vstati. To je tarifa za čistilni servis (če plačuje davke). Za dansko tarifo pa ok, navlečem jopico in opanke in se pridem pogovarjat.

kow ::

Nisi pozorno bral. To je splosna povprecna bruto postavka. Za delo, ne podjetja.

Invictus ::

kuall je izjavil:

Na Danskem niso imeli komunizma, zato taka razlika.

Skandinavske države so v Evropi še najbližje komunizmu.

Seveda tistemu pravemu, ne tistemu v SZ in ostali vzhodni Evropi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

LukiYo je izjavil:

...ima svojo urno postavko dost konkurenčno ne glede iz kje je...

Načeloma drži vendar mora najti odjemalca in v Sloveniji je zelo težko tržiti 'izvozne' ure, če nimaš nekih vez.
Če pa sodeluješ s firmami, ki delajo za slovenski trg, pa je vse skupaj bolj skromno, skorajda izguba časa.

dexterboy ::

Ali je že kdo omenil dodano vrednost tukaj?
Pa ravno zaradi tega, ker LAHKO zaposlimo "jeftinoču od radnika sa Balkana, kao što je neki tuta-bugarin", imamo danes stanje takšno, kot je. Namesto, da porinemo delavce iz omenjenih držav na Danski nivo, mi tlačimo Dance, da smo na koncu VSI Balkanci?
Brawo, Clap-Clap, tako se dela!
Vse v eni povedi; Dekadenca Civilizacije.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

feryz ::

Temu se reče, da daš v višjo predstavo. Pri nas bi lahko dali minimalca na 3 jurje neto, ponorele bi cene nepremičnin, dobrin v trgovinah, storitvam bi se dobesedno utrgalo. Posledično bi raja imela konec meseca na računu točno toliko kot sedaj, nič cela nič evra. Le kredite mnogo večje. Ker bi rabili več in bi lahko dobili več. Na ven pa bi bili nekonkurenčni.
Imaš pa tudi obratno logiko, da vse nižaš preko mere in držiš vse skupaj na nizkem nivoju. Kako to izgleda, je primer Kitajska. Niti ne tako slabo.

Zimonem ::

Problem prodjanja ur je da, stvar ni stabilna. Naročnik se lahko hitro premisli, propade, preseli proizvodnjo, opusti izdelek. Ne poznam več ravno scene ampak kaj danes še comtrade klofa kar so pri softlabu? Citrix?

Japonci so Telargo prodali nazaj ultri... To je dokaj rizkanten biznis.

borut_p ::

kuall je izjavil:

povprečna plača v ameriki - živiš kot kralj
povprečna plača v severni koreji - si lačen


No no. Povprecne place v ameriki ni. Srednjega sloja tam ni vec. So revni in so bogati.

Plus, kdo pa pravi, da Danec ne najame Indijca za 3e na uro.
Svet je dosti bolj umazan kot si mislis - se sploh od Karavank gor. Bolj skrito, a se bolj umazano kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

showsover ::

Eh, posplošene neumnosti, pač, tako značilne v Sloveniji...

American middle class @ Wikipedia

bbbbbb2015 ::

HotBurek je izjavil:

Dobro jutro.

Podatki pravijo, da je cena ure dela:
- 6EUR v Bulgariji
- 19EUR v Sloveniji
- 44EUR na Danskem

https://ec.europa.eu/eurostat/statistic...

Kako se v kontektsu razvoja programske opreme to finačno izplača?

Npr. zakaj tisti iz Danske namesto enega lokalca ne zaposli pet oseb v Bulgariji, pa mu še nekaj ostane? Ali pa dve osebe v Sloveniji?

Ali je toliko višja (x7) produktivnost na Danskem posledica izključno boljšega izobraževalnega sistema, nižje stopnje korupcije, boljše infrastrukture itn?


Preseneča me sicer, da to sprašuješ. Glede na to, da delamo povsod po Evropi, pa tudi po Aziji sem delal, stvar stoji takole...

Koliko lahko zaračunaš za uro dela, je predvsem odvisno od tega, koliko je stranka pripravljena plačati, to pa je vezano na to, koliko koristi ima stranka. Velika firma na Danskem plača programerja, oz. informatika, le ta sprogramira, oz. naredi, kar je treba. V osnovi torej ceno storitve določa ustvarjena dodana vrednost.

Ali je mogoče, da bi delalo pet Bolgarov, namesto enega Danca? Seveda je mogoče, pa to tudi delajo. Osebno sem nadzoroval šest Romunov, ki so delali v Bukarešti, na IT razvojnem projektu. Vendar...

Kvaliteta kode je bila slaba, doti podvajanj, nekonsistenc, marsikaj sploh ni delalo, marsikaj sploh niso testirali. Ko so mene dali na projekt, da stvari "uredim", sem za začetek ugotovil, da so Romuni kasirali šest programerjev, delali pa so trije, od tega samo ena programerka, Alina, full-time. Naročnik je bil jezen kot pes, ko smo to ugotovili.

Potem sem jaz osebno uredil vse, kar je manjkalo produktu, stvari so začele delati, kot je treba. Od takrat so za produkt skrbeli štirje programerji v Bruslju in začetnih težav sploh ni bilo več. Seveda po belgijski tarifi, ne romunski.

HotBurek ::

Kako si pa nadziral Romune; remote ali on-site?

Sicer pa iz zgoraj napisanega bi lahko (ajd na prbližn) sklepal, da takšen kot je nivo korupcije (manj je boljš, tko pravjo), takšen je tudi pristop do dela (brez nekih fiktivnih stranskih stroškov in virtualnih programerjev) in končni produkt (testiranje, kvaliteta itn).
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

bbbbbb2015 ::

HotBurek je izjavil:

Kako si pa nadziral Romune; remote ali on-site?

Sicer pa iz zgoraj napisanega bi lahko (ajd na prbližn) sklepal, da takšen kot je nivo korupcije (manj je boljš, tko pravjo), takšen je tudi pristop do dela (brez nekih fiktivnih stranskih stroškov in virtualnih programerjev) in končni produkt (testiranje, kvaliteta itn).


Vse sem delal remote. Naročnik je sicer enkrat dobil svetlo idejo, da bi šel malo Romune pogledat, da bo delo bolj "steklo". Potem sem pregledal stil kode, niso uporabljali nobenega formatterja, pa sem ugotovil, da dela v bistvu samo Alina. Dva sodelavca pa pomagata, kadar je obseg dela prevelik. Alina je sama povedala, da dela večinoma sama, pa saj se je to videlo iz komitov kode.

Ugotovil sem, da sicer naročnik plačuje 6 FTE, da pa je realen output 1,5 FTE. Ker noben od naročnikov ni bil vešč programiranja, sami ekonomisti, so se odločili, da (začasno) jaz prevzamem vso kodo, potem pa se v Belgiji postavi tim, ki bo kodo vzdrževal oz. razvijal naprej. Tako je bilo tudi narejeno.

Ko sem odhajal, sem bil na pijači s šefom pri naročniku, oz. skrbnikom projekta. Povedal mi je, da so zahtevali od izvajalca denar nazaj, oz. so ugotovili, da so preplačali FTEje, glede na realen output. Pač to je bila informacija, ne da bi se jaz zdaj kaj sekiral zaradi tega. To je pač vedno past remote razvoja.

Osebno menim, da je potrebno remote razvoj meriti in ocenjevati po funkcionalnih točkah (functional points), ne po FTE. Koliko ljudi tam sedi, jaz ne morem vedeti. Iz izkušenj, sploh če kode ne formatirajoin nimajo pravilnika za oblikovanje kode, se da celo ugotoviti, čigava koda je in koliko je je. Samo z malo formatiranja se to skrije in potem je vsako potrjevanje FTEjev čisti blef. Včasih so timi zelo produktivni, včasih niso.

GupeM ::

kuall je izjavil:

Ne poznam segedin golaža pripovedke, kaj bi rad povedal? Aja najbrž to, da je važno, da so majhne razlike med ljudmi, komi mentaliteta.

Res ne poznaš? Gre za to, da ti vsak dan ješ zelje, jaz pa golaž. V povprečju imava pa oba segedin.

To je težava povprečja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kuall ::

Invictus je izjavil:


Skandinavske države so v Evropi še najbližje komunizmu.

Ne. Skandinavci imajo čisti kapitalizem. Resda imajo zraven močno socialno državo ampak to ne pomeni, da zatirajo kapitalizem, tako kot so ga komunisti in uničili gospodarstvo.

borut_p ::

kuall je izjavil:

Invictus je izjavil:


Skandinavske države so v Evropi še najbližje komunizmu.

Ne. Skandinavci imajo čisti kapitalizem. Resda imajo zraven močno socialno državo ampak to ne pomeni, da zatirajo kapitalizem, tako kot so ga komunisti in uničili gospodarstvo.


V drzavah, kjer je prisotna nafta, se da preseravat. Se jih enostavno ne da primerjat z drugimi.
Tako kot se ne da primerjat slovenije z drzavami, ki so mnogo vecje od nas, saj je ze notranji trg ogromen potrosnik
Tako kot se ne da primerjati drzave, ki obstaja 30let z drzavami s 300let zgodovine

kuall ::

GupeM je izjavil:

Gre za to, da ti vsak dan ješ zelje, jaz pa golaž. V povprečju imava pa oba segedin

Torej bi rad povedal, da povprečje ni enako povprečju?
Primer povprečja 1: en ima plačo 9999 €, en pa 1€. Povprečje 5000€.
Primer povprečja 2: en ima plačo 5.001 €, en pa 4999€. Povprečje 5000€.

Torej drži, skrbi te to, da niso vsi enako revni. To je tipična slovenska komunistična mentaliteta.
Prvi primer povprečja ni v realnosti možen, ker un s plačo 9999 bo na en al drugačen način dal svoj del unemu s plačo 1€, če ne drugače pa s 50% davkom.

GupeM ::

Ne, ne. Motiš se. Mene nič ne skrbi. Jaz sem samo komentiral zgodbico o segedinu. U bistvu sem povsem offtopic.

kuall ::

No pol pa unega skrbi, ne tebe. Samo da razumem, kaj hočete povedat s segedinom. :D

Blinder ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Potem sem jaz osebno uredil vse, kar je manjkalo produktu, stvari so začele delati, kot je treba. Od takrat so za produkt skrbeli štirje programerji v Bruslju in začetnih težav sploh ni bilo več. Seveda po belgijski tarifi, ne romunski.


Zakaj pa imajo tisti iz Liechtensteina x2 placo kot tvoja belgijska, ce pa si ze ti vse uredil kot je treba?
Zakaj ima najslabsi belgijski programer vecjo placo kot najboljsi romunski? Sploh nisi uspel odgovorit na vprasanje avtorja teme.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

kuall je izjavil:

Na Danskem niso imeli komunizma, zato taka razlika.

Skandinavske države so v Evropi še najbližje komunizmu.

Seveda tistemu pravemu, ne tistemu v SZ in ostali vzhodni Evropi...


Skandinavci nimajo komunizma, niti ga nikoli niso imeli. Kar pa oni imajo pa je neka sočutna skrb za sočloveka. To imajo v svojem vzorcu obnašanja.

Da vam to ilustriram, vam povem zgodbo:

Z Nokio sem jaz nekoč delal, vabili so nas na team buildinge v Rovaniemi.
To je tukaj:
Rovaniemi @ Wikipedia

Pa še to, mi nismo bili prav v Rovaniemiju, ampak smo šli v nek oddaljen hotel, kjer smo brainstormali, produkt gor, produkt dol. Ko smo se peljali tja, nas je peljal en taksist tja, to je bilo 100+ km, v nekem relativno zjahanem Volvotu. To sem pomislil, če nam avto crkne, smo pa v pyzdi. Temperature so bile kar nizke, pa sem imel zimsko jakno. Tam če imaš gumi defekt, tam tudi mobiteli ne delajo v divjini. Skratka, ker imajo tako neizprosno naravo (in neizprosne komarje - poleti je tam plus 12, samo komarji pa taki šolani, ne navadni), pazijo drug na drugega. Ne pustijo te lačnega in žejnega na cesti. Nekaj v tem smislu oni imajo.

Naj to kar imajo, še posebej komarje.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Blinder je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Potem sem jaz osebno uredil vse, kar je manjkalo produktu, stvari so začele delati, kot je treba. Od takrat so za produkt skrbeli štirje programerji v Bruslju in začetnih težav sploh ni bilo več. Seveda po belgijski tarifi, ne romunski.


Zakaj pa imajo tisti iz Liechtensteina x2 placo kot tvoja belgijska, ce pa si ze ti vse uredil kot je treba?
Zakaj ima najslabsi belgijski programer vecjo placo kot najboljsi romunski? Sploh nisi uspel odgovorit na vprasanje avtorja teme.


Saj niti ne veš, kakšna je bila moja plača. Za Lihtenštajn ne vem, tam sem bil mislim da samo enkrat, kot turist. Poznam pa dobro Luksemburg, kjer imajo 10-12% višje plače kot v Bruslju, pa tudi ne vsi.

Moj odgovor je bil jasen:
Delaš za firmo, kot storitev, oni tvojo rešitev porabijo v produkciji. Lahko v Mercatorju pade račun iz blagajne. Lahko pa pobiraš pozicije 600.000 ladij po vseh satelitih po vsej zemeljski obli. Očitno je, da te slednja firma lahko več plača, ker ima enormno večjo korist, t.j. dodano vrednost. V Sloveniji firm, ki bi sploh pobirale podatke po satelitih, ni. V Belgiji so. Zato je tam dodana vrednost večja = tvoje plačilo je večje.

A110 ::

Zakaj pa so za isto delo v Belgiji bolje plačani?

chort ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Invictus je izjavil:

kuall je izjavil:

Na Danskem niso imeli komunizma, zato taka razlika.

Skandinavske države so v Evropi še najbližje komunizmu.

Seveda tistemu pravemu, ne tistemu v SZ in ostali vzhodni Evropi...


Skandinavci nimajo komunizma, niti ga nikoli niso imeli. Kar pa oni imajo pa je neka sočutna skrb za sočloveka. To imajo v svojem vzorcu obnašanja.

Da vam to ilustriram, vam povem zgodbo:

Z Nokio sem jaz nekoč delal, vabili so nas na team buildinge v Rovaniemi.
To je tukaj:
Rovaniemi @ Wikipedia

Pa še to, mi nismo bili prav v Rovaniemiju, ampak smo šli v nek oddaljen hotel, kjer smo brainstormali, produkt gor, produkt dol. Ko smo se peljali tja, nas je peljal en taksist tja, to je bilo 100+ km, v nekem relativno zjahanem Volvotu. To sem pomislil, če nam avto crkne, smo pa v pyzdi. Temperature so bile kar nizke, pa sem imel zimsko jakno. Tam če imaš gumi defekt, tam tudi mobiteli ne delajo v divjini. Skratka, ker imajo tako neizprosno naravo (in neizprosne komarje - poleti je tam plus 12, samo komarji pa taki šolani, ne navadni), pazijo drug na drugega. Ne pustijo te lačnega in žejnega na cesti. Nekaj v tem smislu oni imajo.

Naj to kar imajo, še posebej komarje.


Skandinavija nima komunizma, ima pa socialno državo in predvsem zelo zobate sindikate, ki se jih kapitalisti bojijo. To o podnebju je pa zelo res, na Mediteranu klošarju pod mostom ne bo hudega, v Skandinaviji bo pa zmrznil.

Čisto en mali medklic, maloprej sva se z drago pogovarjala o tem, kako si lahko ena Estonija privošči, da ima ena univerzitetna knjižnica (konkretno manjša od NUK) 17 knjižničarjev, pa veterinarski inštitut 4 čistilke in 4 hišnike. Oziroma predvsem to, kako si ena Slovenija tega ne more privoščit, čeprav smo ekonomsko uradno nekje na istem...

Cveto ::

Saj to veste, da lahko en Danec, če je pravilno izšolan, z pravo kulturo dela in pravo stimulaicjo, nardi v eno več kot Bolgar v celem dnevu? Delal sem že po celi evropi (tudi na Danskem). Tam zjutraj spijejo kavo (skupaj) in se potem lotijo dela in DELAJO. Bolgari (oziroma imam izkušnje iz Srbije, kar pa ni toliko drugače) pa malo "surfajo", malo (oziroma veliko) hodijo na čik, čvekajo, morda niti ne vedno kako najučinkoviteje opraviti delo, čaka se eden na drugega, delo ni usklajeno, zaradi napačnih info se dela dvakrat itd...

Saj ne rečem, se da tudi Bolgara izobraziti in naučiti dela "po zahodno", samo potem ti ne bo hotel več delati za "bakšiš".

antrim ::

showsover je izjavil:

Eh, posplošene neumnosti, pač, tako značilne v Sloveniji...

American middle class @ Wikipedia


Linkanje vsevprek, brez poznavanja vsebine in konotacij. Značilno v Sloveniji ... Preberi si vsebino, ki si jo linkal. Predvsem Middle-class squeeze del.

Smurf ::

bbbbbb2015 je izjavil:

V Sloveniji firm, ki bi sploh pobirale podatke po satelitih, ni. V Belgiji so. Zato je tam dodana vrednost večja = tvoje plačilo je večje.

Obstaja.

kuall ::

Cveto je izjavil:

lotijo dela in DELAJO. Bolgari (oziroma imam izkušnje iz Srbije, kar pa ni toliko drugače) pa malo "surfajo"

Ja si prav predstavljm, koliko je potem pravih ur dela v tednu, ne 40 ampak prej 20. Jaz ko delam od doma si prav merim, da bom ja oddelal 40 ur čistega programiranja, ker to lahko vmes toliko prezabušavaš, da oddelaš 3x manj časa kot bi, če bi delal na polno. Opažam, da je Slovenska mentaliteta taka, da čimbolj goljufaš firmo, čimmanj delaš, čimbolj zabušavaš med delovnim časom za večjega carja se imaš, za večji življenski uspeh to šteješ. In ne dvomim, da bo kdo zdajle ko to bere, kako si jaz merim, da odprogramiram čistih 40 ur dobil kratek stik v glavi, kako sem neumen, zakaj se toliko matram za gnilega kapitalista. LOL Slovenčki.

showsover ::

antrim je izjavil:

Linkanje vsevprek, brez poznavanja vsebine in konotacij. Značilno v Sloveniji ... Preberi si vsebino, ki si jo linkal. Predvsem Middle-class squeeze del.

Torej, v Ameriki imajo samo zelo bogate, ki živijo od rente, in samo reveže, ki spijo na cesti in ne hodijo v službo?
No, moji poslovni stiki drugače trdijo, pa niso lastniki.
Z drugimi besedami, še vedno se več ljudi priseljuje v ZDA kot iz nje.
Verjetno za to, da bodo revni spali na pločnikih in v kanalizaciji.
Ali kako ti to tolmačiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

HotBurek ::

Se pravi, razlike so v:
- Mentaliteti, da na severu takrat ko se dela, se dela, medtem ko na jugu se zabušava. Je lahko posledica tega višja korupcija na jugi, kjer posledično začneš furat lajf-stajl, bolj kot "oni" (država..) kadejo, bolj bom jst len, ker se mi ne splača. Itak gre pa vse v lulek.
- Ter seveda organizacija dela. Ta je zelo pomembna, ker dobro organizirano delo motivira, pripelje do boljših rezultatov in več denarja.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

bbbbbb2015 ::

Smurf je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

V Sloveniji firm, ki bi sploh pobirale podatke po satelitih, ni. V Belgiji so. Zato je tam dodana vrednost večja = tvoje plačilo je večje.

Obstaja.


Daj pošlji mi prosim link na to firmo.

galu ::

Ni vse v "mentaliteti" naroda. Obstajajo tudi ogromne razlike med firmami samimi (znotraj države).

Also, če si recimo Dropbox in pokrivaš celoten svet, je outsourcing v bistvu mikrooptimizacija zaradi relativno majhnih stroškov dela.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

c3p0 ::

borut_p je izjavil:


V drzavah, kjer je prisotna nafta, se da preseravat. Se jih enostavno ne da primerjat z drugimi.
Tako kot se ne da primerjat slovenije z drzavami, ki so mnogo vecje od nas, saj je ze notranji trg ogromen potrosnik
Tako kot se ne da primerjati drzave, ki obstaja 30let z drzavami s 300let zgodovine


Norveška je velika izvoznica nafte, ampak Skandinavija ni le Norveška.

Sicer pa se gre za mentaliteto naroda (ne rabimo pisat vseh razlik Balkan/Skand.?), zato tam komu delujejo kot komunisti, čeprav so daleč od tega. Si pa zadnje čase vrtajo luknjo v koleno z uvozom kulture iz tretjega sveta, sploh Švedska.

Smurf ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Smurf je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

V Sloveniji firm, ki bi sploh pobirale podatke po satelitih, ni. V Belgiji so. Zato je tam dodana vrednost večja = tvoje plačilo je večje.

Obstaja.


Daj pošlji mi prosim link na to firmo.

Zacnes tukaj, je lep povzetek podjetij/tehnologij:

borut_p ::

showsover je izjavil:

antrim je izjavil:

Linkanje vsevprek, brez poznavanja vsebine in konotacij. Značilno v Sloveniji ... Preberi si vsebino, ki si jo linkal. Predvsem Middle-class squeeze del.

Torej, v Ameriki imajo samo zelo bogate, ki živijo od rente, in samo reveže, ki spijo na cesti in ne hodijo v službo?
No, moji poslovni stiki drugače trdijo, pa niso lastniki.
Z drugimi besedami, še vedno se več ljudi priseljuje v ZDA kot iz nje.
Verjetno za to, da bodo revni spali na pločnikih in v kanalizaciji.
Ali kako ti to tolmačiš?


Amerika kot obljubljena dežela to že dolgo ni več. Tudi v Evropo migrira še vedno ogromno ljudi - verjetno ti je jasno kakšnih. Za Ameriko pa kaj drugače ni.
Koliko teh tvojih stikov ima dolgove, hipoteke na hiše, živijo v najemu itd ... naslednjič jih vprašaj kaj bi se zgodilo, če 6 mesecev nebi dobili plače (pa ne v trenutnem obdobju kjer država vseeno subvencionira kar nekaj). Koliko od teh stikov bi še vedno živeli kjer živijo sedaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

EU - Evropska Unija ali tekma držav za prevlado na kontinentu

Oddelek: Problemi človeštva
121929 (1657) zee
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35178592 (69479) Unknown_001
»

ena gospodarska :)

Oddelek: Loža
243362 (2358) Meizu

Več podobnih tem