» »

MOD tipkovnice

MOD tipkovnice

HroSCeK ::

Ne netu sem ze veliko brskal kako bi lepo predelal tipkovnico pa nekako kar ni nobene modifikacije.. Usaj take ne, da bi mi bila usec. Rad bi pod tipke montiral modre led-diode vendar se problem pojavi pri tem, da nocem da bi bila vsa svetloba na enem kupu, ampak bi bila lepo razporejena po celi tipkovnici. En lep primer je na nasledni strani:

..:: Klik ::..

Tukaj so uporabljena opticna vlakna, samo ne vem kje bi se dalo tole dobit. Prav tako ne vem kako se da tukaj lepo razporediti svetlobo.. A pride v vsako luknico eno vlakno?

Skratka, vase ideje so skrajno dobrodosle..

Lio ::

neki na to temo je že blo govora, lahko namontiraš par ledic, ki ti osvetljujejo vsaka po en del tipkovnice, nekateri namontirajo noter celo neonko.

HroSCeK ::

Mnja! Sej to sm napisu, da nocem dat sam ledice ker pol svetloba ni enakomerno razporejena po tipkovnici ampk jo mas v "kupih".. Kej drugacnga nucam!

Lio ::

sej jst sm mislu, da ti ledica kao mal 'razprši'. Tko da je ne daš med tipke, ampak por, tko da se svetloba širi pod tipkami.

HroSCeK ::

Ce te jst prou razumem kaj bi naredu bi ponucu ene 20 ledic.. Ce pa pogledam ceno ene ledice me pa kr mal mine da bi tko delu :))

Zoidberg ::

če ledice usmeriš v grobo brušen plexi je svetloba lepo razpršena.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

TribesMan ::

Jest mam pa doma eno plahto elektroluminiscentne "foljie" ki sem jo pobral iz enega starega fotokopirca, kjer je služil za osvetlitev LCDja, zadeva je velika probližmo toliko kot tipkovnica brez numeričnega dela... Ampk svetilo bi pa enakomerno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

HroSCeK ::

Hm.. Kolk je debela? Pa kaksne barve je? Dej mi sporoc na moj ..:: Mail ::..

Iztok Smolic ::

HroSCeK
Ce pa pogledam ceno ene ledice me pa kr mal mine da bi tko delu :))


Ja kok pa stane ena ledica? (ne vem kero si ti mislu, sam a niso tiste navadne 3mm kar pocen btw: a kdo ve kje bi se dal v Novem mestu kupit ledice?)

LP Iztok

TribesMan ::

A sem kje napisal da jo prodam... To je blo sam moje glasno razmišljanje. Sveti turkizno (bolj vleče na modro) debela je 0,3mm. gnau za u tipkovnico sam ne vsako, ker nekatere tipkovnice imajo pod tipkami neprosojno plastiko (recimo KeyTronicove so dobre, ker je plastika prosojna bolj mlečna ubistvu, zato bi se najbrž zadeva lepo prenesla po vsej tipklanici.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

HroSCeK ::

TribesMan: A sem kje napisal da jo prodam...

Hehe :8) Sorch an..

Btw: u mestu nimas nikjer modrih ledic, usaj da bi jst vedu jih ni! Res da sm jih iskau ene pou leta nazaj sam tkrat jih niso mel nikjer, samo u LJ!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HroSCeK ()

mare_ ::

off-topic: kaj je tle v nm sploh kakšna trgovina z elektro materialom (led, upori,..)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

sidney ::

super zgleda tale mod z blu-ledicami .... sam dela je pa precej
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Slowenc ::

Ali je važno ali imaš tipkovnico na usb, ali ps2?
In kam vežeš sploh tolk ledic, saj ponucajo kar nekaj štroma.

Pa če mogoče kdo ve kolk voltov porablja tipkovnica?
Skiny gate.

Iztok Smolic ::

Jst sm su enkrat mal spraševat, pa so me spraševal kaj je to ledica :D . No če bi že šel v ljubljano ... kam priporočate da grem, pa kolk zares stanejo ledice (nekje sem videl da so 80 sit :\ )

LP iztok

HroSCeK ::

Hja, kle je cist odvisn katere ledice bi ti rad! Une rdece pa zelene pa rumene jo cist pocen.. Za te bi reku da so po 80sit! Une modre oziroma use k majo visoko svetilnost so pa mal drazje! Modra je recimo od 200sit pa do 1500sit, odvisn kksna je pa koksno svetilnost ma. Tko da najprej povej kaksne bi sploh rad..

Iztok Smolic ::

Kaj pa vem, mislim da ravno veliko svetilnost ne rabim :\ Je pa res da me zanimajo modre - koga pa ne :) ampak jurja pa ne dam za eno malo lučko - mislim da je 200sit meja. Sej pri meni ne bi bil drgač problem razen tega da moram v LJ

HroSCeK ::

Sej u ICju znajo posiljat tut po posti! Poklic mal okol pa upras..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led osvetljava stopnic

Oddelek: Loža
174733 (4150) K0K0
»

Zamenjava Led diode v mišaku (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
644824 (3731) profii
»

Hardcano 9 Blue led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141597 (1147) _spirit_
»

kako luc mate za ponoci za racunalnik

Oddelek: Loža
161099 (832) Alec999
»

O zamenjavi LED-ic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161347 (1188) Vexto

Več podobnih tem