» »

Merjenje temparatur in prikaz le teh na LCDju

Merjenje temparatur in prikaz le teh na LCDju

HroSCeK ::

Torej, MOD ki sem si ga zamislil za sedaj vkljucuje naslednje.. Rad bi po PCju razporedil kaksne 4 senzorje za temparaturo in na stranico dodal majhen LCD ekrancek ki bi prikazoval temparaturo in zraven se gumbek ki bi spreminjal senzorje.. To ze OBSTAJA samo je za utaknit v rezo za CD-ROM

Rad bi naredil sam tako da me zanima ce je kje na netu kaksen nacrt tega, ce ima kdo link.. Pa niti ni nujno da moar biti na LCDju, lahko je na tistih elementih k so recimo u budilkah (nisem ravno elektronik zato ne vem kako se rece, vem samo da ima "lucke" v obliki osmice pa se tako potem sestavljajo crke) Ce bi bilo to, potem bi rabil zraven se toliko luck da se identificira katera lucka je za kater senzor.. (zmedeno, saj vem :8) )

LP, HroSCeK
  • spremenil: HroSCeK ()

Lio ::

lohk kupš že narjeno(sam lcd in senzor) sam je sam en senzor. Pomoje je blo v elektrotehinki in elektronike neki cajta en tak topic, sam se mi ne da zdele iskat.

sash ::

tako je o tem se je že debatiralo in to na veliko, tema vključuje praktično vse kaj rabiš - načrte/programje/trgovine/ideje/... .
--------------------
Think different...
TOROiD Group

HroSCeK ::

A bi se dalo se kksn link nalimat kle? Usi vemo da iskanje na slo-techu ne deluje ravno roznato :/

sash ::

iskanje deluje zelo dobro, sploh če veš kaj iščeš

drugač pa lenobe nebom(o) podirali ;((
--------------------
Think different...
TOROiD Group

frenk ::

sash: iskanje ne deluje najbolje ker pregleda le naslov in prvi post:|

sash ::

in če pravilno vpišeš iskalni niz dobiš vse željene rezultate, sem malo posegel po iskanju in našel v trenutku kr 3 teme o teh prikazovalnikih, tak da nevem al uporabljamo vsi isto iskanje al ne :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

frenk ::

ne sej nism reku da je zanč ampak se pa kdaj pa kdaj zgodi da poznaš temo in veš o čem govori, ne poznaš pa naslova...vpišeš nekaj besed in ti teme ne najde...zakaj?...zato ker teh besed ni v prvem postu ali naslovu, so pa v naslednjih postih

steev ::

Kva pa če b kupu en LCD termometer in še tri senzorje pol bi jih preklaplov s stikalom.

HroSCeK ::

Prisegam na radosti "Made by ME!" Ce skurs kej si si sam kriv, ce pa dela si pa nadvse ponosen! Btw: poleg sem napisal da bi lahko naredil tudi s tistimi elementi ki so v digitalnih budilkah za prokaz casa! Tega pa res ni nikjer, pa po mojem skromnem mnenju bi bilo se ceneje! Ce se ni jasno s katerih elementov bi naredil.. Stare 486 so imele take cifre za prikaz frekvence (66 in 100MHz)

Lio ::

te prikazovalnike mam jst doma, če bi kdo slučajn nucu. Mam ene dva. Mrbit pa še jst kj ustvarm.

HroSCeK ::

Ma sej to ma usak doma! Sam jst nikjer ne najdem nobenga nacrta da bi to sam naredu.. Zard mene ma lahko tut samo en senzor pa pac tist prikaz s ciframi. A to kje obstaja? Men je nekak zmankal idej kako bi se isku po googlu :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatika za sončni kolektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5510732 (6896) FX6300B
»

izdelava avtomatske klime v avtu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
345140 (3861) korenje_ver2
»

temp data logger

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323202 (2622) maticm
»

Kako narediti LCD prikazovalnik - da prikazuje CPU temperaturo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121665 (1438) HyperKiller
»

Prikaz temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202653 (2313) Bungee-

Več podobnih tem