» »

Osvetljava stopnišča/hodnika na senzor

Osvetljava stopnišča/hodnika na senzor

Dzhimen ::

Lp.

Iščem kako dobro idejo kako osvetliti eno stopnišče/hodnik.

Stopnišce izgleda približno tako

Elektrika je približno tam kjer je na zgornji sliki obešena slika. Ideja je, da bi se luč vžgala na senzor (zaznat mora na vrhu ko greš dol in spodaj ko greš gor). In pa da luč res močno konkretno osvetli celotno stopnišče.

Trenutno razmišljam da bi dal eno močno stensko luč na sredo in da bi montiral paralelno dva senzorja (enga usmerjenega gor in enega dol).

Je kdo že reševal kak podoben problem in lahko priporoča kako močno stensko luč ali pa kvaliteten senzor. Če izgleda moderno/minimalistično še toliko bolje.

Vsak predlog dobrodošel. Hvala!
  • spremenil: Dzhimen ()

starfotr ::

Vzameš senzorje, ki se montirajo v doze namesto stikal.

Luči pa lahko daš kakršne koli, jaz sem za stopnice osvetlit vzel LED trak.

mirator ::

Ja, kar se senzorjev tiče, kot je predlagal @starfotr, glede luči pa se mi ne zdi tvoj izbor optimalen. Sicer svetlobo boš imel povsod, vendar nekje presvetljeno, drugje podsvetljeno. Moraš zagotoviti, tudi če gre samo za stopnišče, približno enako osvetlitev, zato ti predlagam na vsako ramo stopnišča po eno svetilko. Ker pa so s stopniščem hočeš nočeš povezani ni tudi hodniki (z različnimi vhodi) v posameznih etažah, je treba tudi njih vključiti v kobinacijo osvetlitve.

</head> ::

Preveri tudi Philips HUE. Ima samostojne senzorje (na baterijo) in smart luči. Ne spregledat, da rabiš kupit tudi Hue bridge.

dope1337 ::

Glede senzorja bi tudi jaz uporabil idejo od stargaforta, sploh ce imas trenutno stikala spodaj/zgoraj - deluje kot zelis out-of-the-box, ni potrebno loviti optimalne pozicije vklopa, kot pri PIR senzorjih. V kolikor obstaja opicija, da prestavis luc nad stresno okno/strop hodnika bos tudi glede same osvetlitve hodnika bolj zadovoljen. Katero luc izbrati je pa bolj stvar okusa, kot pa karkoli druga imho.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461137 (5379) dela
»

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Oddelek: Novice / Varnost
419881 (6715) MrStein
»

led osvetlitev stopnišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023397 (19015) Map
»

Električno senzorsko stikalo v klasično, pomoč!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144111 (3703) einstein :P

Več podobnih tem