» »

Električno senzorsko stikalo v klasično, pomoč!

Električno senzorsko stikalo v klasično, pomoč!

moat ::

Pozdravljeni!

Imam problem z elektriko, pa sam nisem električar, niti malo :). Torej, na stopnišču za v klet imam senzorsko stikalo vgrajeno v stropno luč, ki jo senzor po potrebi vklopi in izklopi. S senzorjem, ki sem ga nastavljal že n-tič nisem zadovoljen, zato bi vgradil klasični stikali, s katerima bi na vrhu stopnišča luč vklopil na dnu stopnic pa izklopil in obratno, če bi se iz kleti vračal v zgornje prostore. V luč je zdaj direktno napeljan trožilni kabel. No, vem, da moram posebni kabel napeljati iz enega stikala z vrha stopnic na dno, v klet. Vendar moram vgraditi tudi dozo in jo pravilno povezati. Torej zdajšnji kabel, ki vodi direktno v luč moram prekiniti in ga povezati z dozo. Kako potem povežem kabel v dozi za obe stikali, da bosta pravilno delovali?

  • premaknilo iz Loža: STASI ()

milica ::

V tem postu imaš narisano vezavo menjalnih stikal: vezava stikal Križnega ne vgradiš ampak ostanejo na njegovem mestu samo povezani žici. Tukaj je samo menjalna vezava

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: milica ()

moat ::

Se opravičujem, sem bil odsoten. Hvala milica za post in povezavo. Bom malce preštudiral. Če ne bo kaj jasno bi še prosil za pojanila.
Lep pozdrav, moat.

francek1 ::

Kaj te pa pri senzorju moti?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

moat ::

Hojla.
Senzor se vklaplja, že ko grem po hodniku (vmes med stopniščem in kletjo je stena iz opečnega zidu z ometom okoli 18 cm). Na tleh imam laminat. Ko pa grem po stopnišču v klet, se mi vklopi šele, ko sem že na pol poti, klet pa je temna. Ni mi ga uspelo nastaviti tako, da bi deloval zadovoljivo. To je to.
Lep pozdrav, moat.

NeMeTko ::

Skozi zid te senzor zagotovo ne bo zaznal, tudi če je samo 1 cm debel....

Moral bi senzor prestaviti na bolj optimalno mesto, od koder te lahko dejansko 'vidi', ali pa celo dodati dodaten senzor, kar pa zna biti problem pri lučeh z vgrajenim senzorjem.

moat ::

Hojla.
Mogoče sem malce slabo razložil. Torej, senzor se mi vklaplja, ko še nisem na stopnišču, ki vodi v klet, temveč hodim po hodniku, kjer so štiri vrata. Ena vodijo do kuhinje, ena v WC, ena v kopalnico in ena, ki vodijo v klet. Senzor zazna moje gibanje (sicer ne vedno) že na hodniku, torej skozi opečno steno. Ko pa odprem vrata (mimogrede takrat ne reagira) za v klet se mi sproži šele, ko sem že na pol stopnišča proti kletnim prostorom. Senzor (oziroma luč) sem že obrnil stran od stene, ki ločuje stopnišče in hodnik, vendar tudi tako ne dela pravilno. Če mu povečam občutljivost, se vedno sproži (preko zidu), že ko hodim po hodniku, če mu zmanjšam občutljivost, pa se sproži šele na zadnjih stopnicah stopnišča v kletne prostore. Res pa je, da je to bolj kot ne, cenena zadeva.
LP, moat

NeMeTko ::

Ceneno gor ali dol - SKOZI zid te ne more zaznati, ker bi to negiralo fizikalne zakone.

Edina logična razlaga, ki se mi ponuja, je ta, da senzor zazna kakšne čudne odboje in se zaradi tega sproži. Ne vem, če to lahko povzroči laminat, ki ima dokaj reflektirajočo površino. Si kdaj poskusil položiti nekaj tepiha na laminat?

Drugače, če senzor zaobjame prevelik kot, se da del senzorja prekriti z malo izolirtraka v tisti smeri, kjer ne želimo da 'vidi'.

Tomay ::

Senzor je verjetno mikrovaloven, ker ti vlečejo tudi skozi zid. Če senzor nima nastavitve občutljivosti je morda bolje, da ga zamenjaš s kakim ir.
Voodoo 4Ever

SplitCookie ::

Mikrovaloven senzor ? Ste to kakšen army tech pobrali ?

--
Na kratko - Vsi senzorji še vedno nimajo za burek proti klasičnemu stikalu. Sam imam enake izkušnje - ne vklaplja se ko bi ga potreboval

moat ::

Pozdravljeni gospodje!

Torej, kaj naj rečem. Senzor dejansko zazna mojo hojo po laminatu skozi zid. Ko pa grem po stopnišču v klet, se sproži šele na polovici poti in je zato kot tak neuporaben. Ne bi vedel kakšne vrste senzor je, dokumentacije žal več nimam. Razni poizkusi nastavitev niso izboljšali delovanje senzorja. Torej, senzor pač gre ven. Hvala vam za pomoč.

Želim van prijeten, čeprav vroč dan, moat.

Tomay ::

SplitCookie je izjavil:

Mikrovaloven senzor ? Ste to kakšen army tech pobrali ?

--
Na kratko - Vsi senzorji še vedno nimajo za burek proti klasičnemu stikalu. Sam imam enake izkušnje - ne vklaplja se ko bi ga potreboval


Ne to je vgrajeno v večino plafonjer s senzorjem gibanja, lahko pa dobiš tudi ločeno tukaj na primer.

Ta "poceni" bau... senzorji pač delujejo skladno z njihovo ceno.
Voodoo 4Ever

NeMeTko ::

Od 'ta poceni' bi pričakoval, da je IR-only....

Pri mikrovalovnem, pa po moje ni vidi SKOZI zid, temveč OKOLI njega.
Mikrovalovni oddaja signale, podobno kot netopir in reagira, ko zazna spremembo na odbitem signalu.
IR senzor pri tem bolje zaznava gibanje levo-desno od senzorje, Mikrovalovni pa približevanje in oddaljevanje.

Ponavadi kombinirajo IR+Mikrowave, tako da senzor preklopi le, če oba senzorja zaznata gibanje, s čemer se zmanjša število 'lažnih alarmov'.

V primeru zgoraj omenjenega 'ta poceni' senzorja, bi tako posumil, da je čisti mikrovalovni in ne kombinirani, saj sicer nebi vklopil 'preko zidu'.

Kako optimalno rešiti zadevo, je teško pametovati. Že tako pod optimalno zastopi nekaj drugega. Če hočeš na vsak način senzorsko zadevo, bi bilo verjetno potrebno rešiti zadevo z navadno lučjo in enim ali celo dvema optimalno postavljenima senzorjema, da se pokrije celotno območje, ki ga želimo imeti osvetljenega.

Druga varianta pa je vrnitev na klasično izmenično stensko stikalo na vrhu in na dnu stopnišča.

SplitCookie ::

Lahko se tudi postavi ločen IR senzor

einstein :P ::

Ali pa ob vratih pri vhodu v klet preprosto zmontiraš eno fotocelico in ne bo več težav.
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arduino - razdalja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172055 (1371) TheBlueOne
»

Casovno stikalo za bojler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
436728 (5636) dreta
»

Senzorska svetilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
185170 (2564) umexteacher
»

Steklena vrata

Oddelek: Loža
178395 (4032) martincek1

Kako vežemo luči!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82011 (1679) drVrh

Več podobnih tem