» »

Pritrditev nosilca v siporeks

Pritrditev nosilca v siporeks

IL_DIAVOLO ::

Zdravo folk,

siporeks je sorazmerno mehak material, kako bi zadevo ojačal, da bi mi držalo TV gor? Obstajajo kake zadeve posebej za take stvari?

Let me know.

FrRoSt ::

!?????

Kaj ima tvoj TV 500kg!??? 8-O

Zvrtaš luknje, zamažeš z gipsom ali lepilom, vstaviš vložke in privijačiš polico/nosilec za TV! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

lotar123 ::

So posebni vložki za siporeks:

https://www.hobistudio.si/spletna-trgov...

janezvalva ::

je treba vedno uporabiti vijake in vložke za siporeks
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Uizi ::

Razporedi težo na več točk, na siporex pritrdi leseno tanko plato na 6+ točkah z vložki in lepilom in potem na to plato nosilec od tvja..

lotar123 ::

janezvalva je izjavil:

je treba vedno uporabiti vijake in vložke za siporeks


Ni potrebno, je pa najbolj elegantna rešitev.

bobiii16 ::

Siporex ščasoma spusti vložek jaz sem imel polico 20kg in se je po 6 mesecih izpulila

FrRoSt je izjavil:

!?????

Kaj ima tvoj TV 500kg!??? 8-O

Zvrtaš luknje, zamažeš z gipsom ali lepilom, vstaviš vložke in privijačiš polico/nosilec za TV! :)


ti pa si res en genij, zvrtaš in zagibsaš , nimaš ti pojma

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobiii16 ()

IL_DIAVOLO ::

lotar123 je izjavil:

So posebni vložki za siporeks:

https://www.hobistudio.si/spletna-trgov...


Tole izgleda precej dobro. Mislim, da bi moglo drzat.

Hvala

floyd1 ::

Po mojih izkušnjah je tisto zgoraj čisto dober nasvet. Vse do sedaj sem tako naredil in drži. Jaz sem v dobro očiščeno izvrtano luknjo navadno dodal malo siporex lepila, pol pa dibl not. Ne vem, kako bi to spustilo.

Seveda uporabiš namenski porobeton dibl in če si res paranoik po vstavljanju dibla počakaš kak dan, da se lepilo posuši in šele potem montiraš.

Ti posebni zidni vložki so fajn, ker ga tudi ob "hard" vijačenju ne moreš zavrtet. Navadnega pa zaradi mehkega siporeksa lahko zavrtiš precej hitro.

Mogoče le še to, da ne "povrtavaj" preveč. In res uporabi sveder prave debeline. Pri siporeksu je to še bolj pomembno, kot pri klasičnih zidovih.

Oxford ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

lotar123 je izjavil:

So posebni vložki za siporeks:

https://www.hobistudio.si/spletna-trgov...


Tole izgleda precej dobro. Mislim, da bi moglo drzat.

Hvala


Jaz ti odsvetujem uporabo teh vložkov, ker imam slabe izkušnje z njimi. Če hočeš biti miren, ti priporočam tak tip Fisherjevih vložkov+vijakov:

LINK

POZOR (!): dal sem ti ZGOLJ PRIMER (50 mm)! Priporočam, da kupiš daljši vijak (100 ali 120 mm) - predvidevam, da je stena debelejša.
Doma sem prišraufal v steno visečo, po meri narejeno omarico v otroški sobi in definitivno nisem želel tvegati, da pade otroku na glavo. Zadeva je narejena iz iverala 19 mm in je konkretno težka...
Ti vložki in vijaki zagrabijo tako močno, da je dobesedno zdrobilo iveral pri prvem vijaku. Pri naslednjih sem bil precej bolj konzervativen pri uporabi udarnega vijačnika. :))

Vijake z vložki dobiš posamično v Bauhausu. Imaš pa možnost dveh glav pri vijakih: takšno, vgreznjeno, kot sem ti dal link (za TORX nastavek) ali pa s šestrobo glavo.

w0mbat ::

Oxford je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

lotar123 je izjavil:

So posebni vložki za siporeks:

https://www.hobistudio.si/spletna-trgov...


Tole izgleda precej dobro. Mislim, da bi moglo drzat.

Hvala


Jaz ti odsvetujem uporabo teh vložkov, ker imam slabe izkušnje z njimi. Če hočeš biti miren, ti priporočam tak tip Fisherjevih vložkov+vijakov:

LINK

POZOR (!): dal sem ti ZGOLJ PRIMER (50 mm)! Priporočam, da kupiš daljši vijak (100 ali 120 mm) - predvidevam, da je stena debelejša.
Doma sem prišraufal v steno visečo, po meri narejeno omarico v otroški sobi in definitivno nisem želel tvegati, da pade otroku na glavo. Zadeva je narejena iz iverala 19 mm in je konkretno težka...
Ti vložki in vijaki zagrabijo tako močno, da je dobesedno zdrobilo iveral pri prvem vijaku. Pri naslednjih sem bil precej bolj konzervativen pri uporabi udarnega vijačnika. :))

Vijake z vložki dobiš posamično v Bauhausu. Imaš pa možnost dveh glav pri vijakih: takšno, vgreznjeno, kot sem ti dal link (za TORX nastavek) ali pa s šestrobo glavo.

zelo močno

floyd1 ::

Kakšne slabe izkušnje?

V vogalu otroške sobe imam diagonalno nameščen nosilec, privijačen s štirimi 10 cm vijaki (2 na vsaki steni) v zgoraj linkane siporex vložke. Na ta nosilec sem se ob vgradnji probal obesit in ni niti mrdnil. Garantiram vam, da sem precej težji od današnjih 65" TV-jev z nosilcem.
Kot sem napisal zgoraj - zvrtaš točno tako debelo ljuknjo za dibl, razprašiš (posesaš in če je luknja bolj globoka še izpihaš - slamica), daš notri malo siporex lepila in vstaviš vložek. Naslednji dan, ko je lepilo suho, namontiraš. Bo prej vijak počil, kot ta vložek v lepilu spustil. Po treh letih pri nas še vedno drži kot prvi dan, pa se mali veliko vesi na tisto boks vrečo.

Oxford ::

floyd1 je izjavil:

Kakšne slabe izkušnje?

V vogalu otroške sobe imam diagonalno nameščen nosilec, privijačen s štirimi 10 cm vijaki (2 na vsaki steni) v zgoraj linkane siporex vložke. Na ta nosilec sem se ob vgradnji probal obesit in ni niti mrdnil. Garantiram vam, da sem precej težji od današnjih 65" TV-jev z nosilcem.
Kot sem napisal zgoraj - zvrtaš točno tako debelo ljuknjo za dibl, razprašiš (posesaš in če je luknja bolj globoka še izpihaš - slamica), daš notri malo siporex lepila in vstaviš vložek. Naslednji dan, ko je lepilo suho, namontiraš. Bo prej vijak počil, kot ta vložek v lepilu spustil. Po treh letih pri nas še vedno drži kot prvi dan, pa se mali veliko vesi na tisto boks vrečo.


Mah ... zadeva se mi je spulila iz stene. Predvidevam, da je težava ta, da oblika dveh 'kajl' (zagozd), ki sta postavljeni križno enostavno preveč zdrobi siporex. Ko pa se enkrat spremeni v 'moko' ne drži več. Seveda pa lepilo za siporex pomaga.

Če sem te pravilno razumel si ti uporabil križno pritrditev 2 × 2 vijaka pod kotom 90°? V tej konfiguraciji bi dobro držalo, tudi če bi uporabil štiri žeblje, ker enostavno ne dopustijo, da bi jih istočasno vlekel v dve smeri. :)

Tisti vijaki + vložki, ki sem jih linkal so res neverjetni. Še nikoli nisem videl, da bi bili vijaki tako 'debeli' v primerjavi z luknjo vložka. Običajno 'tlačimo' navadne Spax vijake v zidne vložke (no ... vsaj jaz sem jih ;((), in tam se vijak zareže v vložek ter ne ustvarja bog ve kakšne sile na izvrtano luknjo. V tem primeru pa se vijak bolj 'zrine' v luknjo vložka in po celotni dolžini vložka tišči navzven (radialno) kot nor. S tem dobiš zares visoko silo s tem nosilnost.

floyd1 ::

Imam podobne (Fisher) vložke, a za siporeks jih še nisem uporabljal. Sem pa uspel enkrat s tem vložkom in nabijalno šraufarco zlomit (staro, polno) opeko, tako da malo previdnosti tudi tu ne škodi. Zgleda, da v luknji nastane res ogromna sila, jaz pa sem malo pretiraval z debelino vijaka in je počila. Z navadnim vložkom bi verjetno šlo.

Vijakov nimam križno, so pa res malo pod kotom.

Seveda pa lepilo za siporex pomaga.

Ja, lepilo in točno izvrtana luknja, pa ne bi smelo biti težav z "moko", ki jih opisuješ. Je pa pri siporeksu problem, ker sveder kar "pade" noter in dostikrat narediš preveliko luknjo. Potem pa se res začnejo problemi.

Invictus ::

Izmeriš debelino stene, izvrtaš do 2/3, mogoče 1mm večjo luknjo, noter Siko in vložek. Nima kam iti.

Pa naj bo to siporex, navadna opeka, slab beton, ni važno. To bo držalo. Razen knaufa seveda...

Dostikrat so pa priloženi vijaki preprosto premajhni in prekratki, če si malo paranoika. Pač daš 2 EUR za nove, večje in je zadeva opravljena.

Če si pa še večjo paranoik, pa daš med steno in vijake eno tanko vezano ploščo, ki ti težo porazdeli čez večjo površino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

IL_DIAVOLO ::

....

Naredilo se mi je točno to kar nisem želel. Malo preveč sem povrtal in zdaj vložek ne prime nič. Torej katero lepilo naj vzamem, jaz nič ne najdem pametega. Vložki so dovolj dolgi cca 60mm in debeline 10mm. Sicer precej gladki, ampak predvidevam, da bi moglo držat z lepilom. Ali bo bilo celo boljše z 12mm vložki in malo bolj robate oblike, brez lepila?

Likalnik ::

V siporeks moraš čisto na rahlo vrtati pa nič vrtalnika obračati...samo not in ven...da se luknja ne širi...ker se zelo hitro..

Probaj večji vložek oziroma večji fi...če gre notri brez da vrtaš....v nasprotnem primeru malo povečaj luknjo in vstavi večji vložek in večji vijak....

Jaz ne bi z lepilom nič šaril(vsaj v siporeksu ne) ker lahko na veliko lažji način to popraviš...da kot rečeno daš 12mm vložek.
Drugače imaš pa dvokomponentno lepilo (dve različni masi v tubi->silikon tuba) stisneš notri...takoj vstaviš vložek...počakaš par minut in je trdo...imaš v merkurju...vendar je kar drago..

IL_DIAVOLO ::

Ok hvala.

Xserces ::

Jaz zmeraj uporabim 10 ali 12 vložek in sidrirno maso. Ziher je ziher :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

floyd1 ::

Dvokomponentna (sidrirna) masa je super, moraš pa biti zelo hiter s tem. Nekaj minut pustiš stat in se masa strdi, mešalna konica (nastavek) pa je fuč. Obvezno kupit tisto z več konicami, da lahko maso porabiš do konca. Dobra pištola (tista z "vzvodom") tudi ne škodi. In ta hudič je tudi kar drag, pa eno leto ne moreš imet odprte.
Nasvet za "prevrtane" luknje pa je še vedno enak. Lepilo (za siporex ali keramiko) v izpihano luknjo, vložek not in počakat kak dan, da dobro zategne. Potem vijak. Ga ne spraviš več ven. Z dvokomponentno pa je suho v 5 minutah in že šraufaš.

IL_DIAVOLO ::

Bi lahko prosim dal kaksen link :)

Invictus ::

Greš, ko bo mogoče, v Bauhas/Obi/Merkur, in vprašaš prodajalca za sidrirno maso...

Za vijake in vložke sam hodim v Kamm... Punce takoj vedo kaj rabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

floyd1 ::

Npr to.

Poguglaj še "kemično sidranje" ali "dvokomponentna sidrna masa"

Rabiš še pištolo - enako kot za silikon.

Za drugo varianto pa "lepolo za porobeton" ali "ytong lepilo".

IL_DIAVOLO ::

Se mi ni dalo cakat, sem kar se 3 lukne poleg navrtal. Tokrat drzi :)

S cim naj zalijem lukne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instantna grelna pipa ali bojler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
555362 (999) energetik
»

plastični zidni vložek

Oddelek: Loža
153421 (2061) Machete
»

knauf stena + TV nosilec 65"

Oddelek: Loža
326193 (5303) Anney
»

Kateri svedri za siporex?

Oddelek: Loža
162896 (2101) Malajlo
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018106 (17174) madmitch

Več podobnih tem