» »

Ali je RAM PC133???

Ali je RAM PC133???

Smily ::

Danes sem dobil nov sdram modul. Pazi foro-naročil sem pc-133, dobil pa pc 100, vsaj dimm_id tako kaže. Ali je to zanesljiv program in ali je še kakšen za preverjanje hitrosti ram-a?


Hvala

alien-w ::

kje si ga pa kupu?? jest mam tut 133Mhz, pa mi napise 100. Pr mojmu je prov na tablci nalepka, da je 133Mhz

Smily ::

Mega hit. Na mojmu je tut ena nalepka da je 133 sam kaže pa pc 100. Pojma nimam*?*

alien-w ::

pol pa ze more bit. drgac, ce mas pa obcutek, da so te zaj****, ga pa nesi nazaj, pa s sabo vzem dimm_id pa jim demonstriraj.

Smily ::

Koko ne more bit drgač. Nalepko nabijejo na PC100 ram pa jih boli nekej-sej itak nebo vedu kaj kupu-hehe(nategnil)

Senitel ::

Ja dejta mašino na 133MHz zunanjo, pa če ram zdrži, pol je 133MHz...:D

OrlyTM ::

To tut ni sigurna varianta ... jest mam vse tri rame kupljene kot pc100 ... dva modula sta stara več kot 6 mesecev, pa mi vsi trije lepo delajo na 138fsb.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BlackAdder ::

Pričujoča debata je še ena potrditev mojega mnenja, da naši trgovci:

1. Nimajo dosti pojma, kaj prodajajo.
2. Če le morejo, nategnejo kupca.
BlackAdder stroke again!

NoUse4AName ::

mislim da obstaja nek program ki preveri to, na tem forumu ga je nekdo enkrat omenu.

andro ::

Zato zdaj vemo zakaj ti ga pri MEGAHIT-u oni noter vstavijo in garancijsko nalepko gor počijo.:\

To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Sergio ::

btw, men tut pc100 napise, pa mam preizkuseno pc133, k dela na cas3 160
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

miguell ::

ja napise ti 100MHz ram. Poglej kulk ma dostopni cas pa bos vedu kolk je MHz. 10 ms je 100MHz, 7,5 ms je 133 MHz. Simple 1000/7,5=133. Men se zdi da je to vsa logika. Tud boljsi 100MHz rami lahko veljajo za 133MHz. Na njih so pac samo testiral, da je dostopni cas max 10 ms.

mojsterpeter ::

najdi na netu progi GoldMemory recmo na www.voodoofiles.com

Simko ::

Ancient samo ta program ne pove specifikacije...ali pač?
Ker tisti dimm_id ne dela na AMD-ju...
LP

freserovski ::

Ejte jaz sem ga tudi kupil v megahitu, pa je na koncu -10 to je torej PC 100. Ejte jaz res ne vem kaj bi naredu, bom tja nesu nazaj, pa jih bom nekam poslal. Ram sem kupil danes, in glejte foro, prejšnji stari je tudi PC 100 pa mi dela na 124 CAS 2 vsepovsod, a tega pizduna sem moral nastavit na CAS 3 ker drugače kar neke erorje dela, dajte SVETOVAT
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

marek ::

HALO !
Dober program za preverjanje DIMM modulov je CtSPD, ki ga dobite na:
www.heise.de/ct/ftp/ - na seznamu donloadajte ctspd progi.
Je full vredu preveri SPD (flash eeprom) od modula in izpise, ce je 133 Mhz ali ne pa koliko je popoln EEPROM od DIMMA.

P.S.: NAJ VAS OPOZORIM, DA NOBEN DIMM NIMA POPOLNEGA SPD EEPROMA, ŠE CELO NE OD NPR. INFINEONA - FIRMA.

Marko:))

Simko ::

Heh fantje! Vam povem kaj me zelo razjezi v življenju? Če me hoče kdo nas*at! Jaz bi šel nazaj v ta megahit in jim tolko stvari povedal,da bi mi pol dali novi ram zastonj :D Ne res....ne vem kako si lahko kaj takšnega privoščijo... To bi morali kakšne članke napisat v vseh vplivnih slovenskih računalniških revijah pa jim ful antireklame naredit! Ok bi blo, da bi oni povedali, da je to PC100 RAM ter da fajn dela na 133, ne pa da tak nateguejo!

StarY ::

Ce ti pise na cipih na koncu 10ns, pol to pomen PC66 ram, 8ns je ta prav PC100 ram, 7.5ns pa pomen PC133 ram.:\

Smily ::

Ejga marek hvala za inf.. Ctspd pokaže da je ram 133mhz in sploh je zakon programčič za preverjanje specifikacij naših pomnilnikov. No zdej sem pa potolažen -če je še kdo v dvomih takoj po njem.8-)

NiggerBob ::

Cobra, pojdi lepo nazaj v Megahit, razloži situacijo in zahtevaj zamenjavo.
Simko, vse pripombe glede Megahita lepo mailaj gospodu Perko Ediju iz firme Megahit, pa bo ta poskrbel za izboljšavo:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

freserovski ::

Torej če je na koncu neke oznake pomišljaj in piše 10 je to celo PC66 RAM? Zaj jih pa mam dosti bom šel v ponedeljek nazaj v maribor, tam sem namreč kupil, celo to na starem ramu sem pregledal kodo na čipu in piše na koncu -8 torej je ta ram boljši kot tisti, ki sem ga kupil v Megahitu! JOJ če mi v ponedeljek ne zamenjajo rama, vam povem, da me bo domov dobila samo policija, mi je prodajalec zagarantiral da bo delal na 130 MHz na cas 2, a zdaj ne dela, če česa ne prenesem je pa to, da mi kdo laže v obraz in me po vrhu še hoče "nategnit"! Dajte fantje če mate kakšne slabe izkušnje z tem ramom kupljenim pri megahitu, gremo jih zajebat nazaj! Pa oproščam se za kako tako bolj "slabo" besedo pa tega foruma itak ne berejo 7 letniki:);((
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

NiggerBob ::

Cobra, saj sem ti rekel, da idi nazaj in zgrabi Borisa ( tisti prodajalec) za vrat:D Če ne bo pomagalo, pa pošlji kak mail Ediju od Megahita, pa mu zateži, da mu ne bom težil samo jaz. Verjetno boš pri Luniju ostal dobro zapisan, pa še pripisal ti bo kakšno točko več..LOL:D:D:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

miguell ::

cuj Cobra, a prodajalc ti je zagarantiro :P:P:P Sej sm pred kakim letom kupoval 133/cas2 ram, pa u megahitu sploh ni vedu ka cas pomeni :P pusti ti prodajalce.

Simko ::

Cobra, kaj še delaš doma? Idi v trgovino! :D:D:P
LP

yjj ::

In eno okoli kepe

freserovski ::

>:DEto gospodu Perku sem že napisal mail, tako za vsak slučaj, če bo tisti Fideršek v ponedeljek kaj težel, da on se ne spozna in take finte. Drugače pa hočem met tak ram, ki sem ga v lepi veri plačal, na računu tako lepo piše PC 133, 7,5 ns:|pa še nekaj bi vprašal- tisti nemški tester za ram, kako to sploh deluje?

LP
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

NiggerBob ::

LUNI!!!!!, LUNI!!!!!, LUNI!!!!!, Cobri takoj eno zvezdico več!:D
Cobra, zdaj pa lahko pričakuješ "sočen" odgovor od Edija von Megahit, po možnosti v več barvah, napovedujem, eh kaj trobentam, STAVIM!!!, da bo rdeča prevladovala, pa še verjetno odebeljena pisava bo. Seveda boš ti najslabši, kako si sploh upaš metati gnoj na njih (takšen odgovor sem dobil jaz..LOL,..LOL), ti pacek ti, pa še da si nesramen,..itd.,..itd. Če boš imel srečo, ti bo na koncu še celo obljubil nagrado, če ti uspe najti PC133 7.5ns RAM, ROTFL, HA, HA, HA, ROTFL, JOJ, JOJ, JOJ:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

freserovski ::

Ej NiggerBob a celo odgovor si dobil, no vidiš jaz pa še tega ne pričakujem, sem jim napisal lepo uradno pismo, sem bil vljuden! Zato pričakujem tudi od njega, da bo drugače, jih pa dam v časopis, so sigurno vse kupce "nategnili"! No upam, da bom imel jutri srečo in mi bo uspelo, saj je razlika med CAS 2 in CAS 3 očitna, vsaj po mojih testih.
LP8-)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

AvAkI ::

uhh.. ki problem:|

NiggerBob ::

Cobra, pa daj zmailaj Ediju še to grožnjo o časopisu, potem pa lahko verjetno pričakuješ osebni obisk, ampak pazi, da ti jih Edi ne bo z golf palico pošteno naložil...:D:D:D
No, na odgovor boš moral verjetno malo počakat, da si Edi malo oddahne od igranja golfa, pa še mogoče kak dan bo hotel imeti za sebe..LOL, LOL:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

NiggerBob ::

No, če koga zanima stil pisanja gospoda Edija Perka od Megahita, je del njegovega maila meni objavljen spodaj:
.....Več konstruktivnosti vam ne bi škodovalo! Pričakujem vaš odgovor kakršen koli že bo! Na slovenske distributerje ste s takimi in podobnimi akcijami pač zmetali preveč gnoja, da bi ga še lahko nosili!

Torej, Cobra, pazi se!!!:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Milko ::

Hmmm, sem probu CtSPD programcic...Napise mi pa naslednje: At least one DIMM with wrong or missing DIMM found. Sicer mam 64 RAMOV, ki naj bi bli 100Mhz...Kdo ve zakaj mi noce prepoznat?

StarY ::

ma... ko kupujete ram dajte čipe gledat, ne pa nalepke. Sam glede na izjemno majhno razliko v ceni PC100 in PC133 ramov si sploh ne znam predstvljat da bi katerakoli firma izgubljala čas z limanjem nekih nalepk na rame. Iz ekonomskega stališča je to čista potrata časa, denarja in ne nazadnje kupcev, ki niso vec tako glupi kot so bli leta nazaj. Več al manj so nalepke "PC100" al "PC133" ze tovarnisko gor prlimane tok da je treba ta staro nekak odstanit, pa novo gor dat... in to za 100 SIT razlike...brez veze.:\

NiggerBob ::

Milko, to so največje sr**je PC100 CAS 3 moduli in program se zbuni.
Žal.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

freserovski ::

Ejte pobje jaz sem šel ram lepo zamenjat, se mi je prodajalec lepo opraviču in je rekel le kako se je lahko to zgodilo, drugače sem pa zdaj dobil OK ram:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

NiggerBob ::

Bravo Cobra, way to go!:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

miguell ::

cuj Cobra. Mogoc pa prodajalc bere tale forum, pa se je mal usral :P;):)

freserovski ::

Ne vem če bere, pa še od šefa sem dobil odgovor, da je to pač prodajalčeva napaka, pa sem se njemu opraviču ker sem mu težil, pol pa je napisal nazaj, da upa da ta napaka ni razdrla "prijateljstva" med trgovino, mano. Tako ta ram pa zdaj dela OK>:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

norvalk ::

lep pozdrav vsem...

tudi sam sem pred dnevi v ljubljanski poslovalnici megahita "prezivel" podoben pripetljaj in sprico sorodnosti vasih izkusenj bi si celo upal trditi, da gre pri vsem za "uradno" prodajno politiko omenjenega podjetja ter ne vec zgolj za nenamerne nerodnosti posameznih prodajalcev...

enako kot vi, sem kupil sdram pc133 (kar je dovolj octino zapisano tudi na racunu, ki ga se hranim) in dejansko tudi dobil pomnilniski modul malodane popolnoma obljepljen z nalepkami, ki naj bi izpricevale taksne tehnicne lastnosti - vendar pa so v nasprotju z njimi oznake na samem modulu pricale drugace in sicer o 8ns dostopnem casu, ki (kakor sami veste) upravici kvecejmu oznako pc100...

povsem iz radovednosti sem modul preizkusil v svojem racunalniku (asus a7v) in potrdil svoj sum - modul sem vrnil, pri tem pa od prodajalca izvedel, da so pri njih dobili samo taksen "pc133 sdram"! kometarja k temu se raje vzdrzim...

vrnjeni denar sem sedaj namenil nakupu pomnilnika pri mlacomu - vendar kakor kaze spet nisem imel srece... modul je sicer oznacen kot 7.5ns, vendar ne zmore stabilnega delovanja pri 133mhz (navkljub skrajno konzervativnim korakom dostopanja: 3-3-3). ze danes zjutraj se torej moja odisejada nadaljuje...

drzite fige, da gre v tretje (oz. v cetrto) res rado!

StarY ::

Tako A7V kot Abitove so zlo muhaste plate... lahk je kaj narobe s tvojo plato.:\

BlackAdder ::

>>modul je sicer oznacen kot 7.5ns, vendar ne zmore stabilnega delovanja pri 133mhz (navkljub skrajno konzervativnim korakom dostopanja: 3-3-3)<<

Norvalk, kateri ram si kupil, "navadni" ali Micron?
BlackAdder stroke again!

norvalk ::

stary, hvala za misel... :P vendar je "mamaplata" bp - podobni infineonov pc133 sdram lahko namrec uporabljam brez tezav in sicer pri CAS nastavitvah 3-2-2 ter 140mhz (pomnilka sem testiral loceno)...



da je defekten pomnilnik sem popolnoma preprican, saj mi napake javlja tudi izvrstni memtest (ki si ga mimogrede lahko snamete iz http://ftp.eq.uc.pt/software/unix/Linux... - toplo priporocam vsem o/c-jem!)



se odgovor na b.adderjevo vprasanje: ctspd mi je pokazal da gre za xeroxov sdram, po trditvah mlacomovega serviserja pa naj bi slo za micronov cip... kakorkoli - moj post je bil misljen zgolj v potrditev tega, da je potrebno biti resnicno previden kaj kupujes - ocitno pa se posebno ce kupujes pri megahitu ;(



lp

StarY ::

V masini mam dva modula 128MB MT (Micron Technologies) -75 C, in men delata cist lepo CAS2 PC133 (Abit plata) CAS3 pa bi moral se vec, ceprav po specifikacijah ne bi smel... res pa je, da je proc Intelov. Teb pa verjetno tud mora gor nekaj tazga pisat.. vec info dobis na http://www.micronsemi.com/en/products/d...



mojsterpeter ::

ja trgovci nategujejo kupce do nezavesti - pri tem s pridom uporabljajo sprenevedanje ter protinapad (pa kaj si nor, mi pa že vemo kaj prodajamo)...
jst pravm kar na grmado z njimi...

Marjan ::

Norvalk jest sem tud kupu pr mlacomu 128/133/MT in mi tud Sandra 2001 napise da je to Xerox firma rama????

norvalk ::

:) ne se obremenjevat s tem kar ti o ramu pove nek program - taksen nacin njegovega prepoznavanja pac ni pretirano zanesljiv...



"brandname" nekega izdelka sicer lahko nekaj pove tudi o verjetnosti njegove kakovosti, vendar se sam na to ne oziram pretirano; dokler se kupljeno obnasa v skladu s pricakovanji... >:D



lp

StarY ::

Se strinjam, saj Sandra tud Mosel Vitelicov ram (PC150 CAS2) oznaci za Xeroxovega!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlike med spominski moduli in ostalo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
7957 (864) MadMax
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644477 (3851) XtX
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382111 (1455) Enzo77
»

Najcenejsi RAM v Slo

Oddelek: Kaj kupiti
182744 (2365) Marjan
»

Ram >>> V čem je razlika???

Oddelek: Pomoč in nasveti
53493 (830) NiggerBob

Več podobnih tem