» »

Apple App store in Google Play - prodaja aplikacij

Apple App store in Google Play - prodaja aplikacij

krneki ::

Kako gre zdaj to pri nas (aplikacije sem sicer že lansiral na obe trgovini)? Nekaj sem bral tole: https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k... samo je iz leta 2015, ko npr. Google Play še ni podpiral Slovenije za prodajo aplikacij.
Imam normiran sp in sem atipičen zavezanec za DDV. Kako to vi počnete z davčnega vidika? Kolikor mi je znano Google in Apple baš boli za tvoje probleme in ti sam nakažeta keš na račun. Ali je stvar ista kot za npr. Adsense (izdaš račun, to vneseš v DDV-O in RP)?

krneki ::

Zgleda ni veliko ljudi, ki se s tem ukvarjajo, ampak ok imam čas še cel mesec.

Sicer se mi pa zdaj najbolj logično zdi, da bi bilo treba dejansko seštet EU prihodke iz mesečnega poročila, ki ga dobiš pri Google/Apple in za to zgenerirat račun (en tip je celo naredil generator). Tega potem upoštevaš pri DDV-O in RP-O. Potem pa še zgenerirati drug račun za ostali svet, ki pa ne gre v DDV-O in RP-O.

krneki ::

Mesec je skoraj naokoli. Kar ne morem verjet da nihče ne prodaja aplikacij na teh dveh trgovinah... Bom kar naredil kar sem zgoraj napisal.

vid88 ::

Pozdravljeni, imam vprašanje ali lahko prodajam legalno v Sloveniji aplikacijo na googe play store? Seveda brez s.p. in d.o.o..

Mnenja so dobrodošla od vseh, bi pa bilo lepo če pove mnenje tudi nekdo ki dejansko prodaja app v play store.

Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

normirani sp in problem z izdajo računov

Oddelek: Loža
176867 (725) ITFleet
»

Oddaja DDV-O za atipičnega zavezanca

Oddelek: Loža
245122 (685) Likalnik
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419535 (18155) LuiIII
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614455 (13017) pirx

Več podobnih tem