» »

Kateri termometer za telesno temperaturo uporabljate?

Kateri termometer za telesno temperaturo uporabljate?

barakus ::

Na kateri termometer prisegate? Kako se vam zdi zanesljiv?

Sam sem pred kratkim naročil digitalni termometer za pod pazduho pri Conradu pa ima kar velika odstopanja napram staremu steklenemu.

Razmišljam da bi poskusil še tistega, ki bere temperaturo s čela ampak sem slišal da je baje še manj zanesljiv?

Kakšne so vaše izkušnje?

hendriks ::

Steklen. Vse ostalo kar smo probali (digitalni za v uho, digitalni za pod pazduho) so bila taka odstopanja, da je joj.

Badwolff ::

Xiaomi za čelo. Kaže dobro, izmerjena temperatura ustreza pričakovanemu.
Je pa celo precej odvisno od zunanje temperature in pota. Eni priporočajo merjenje nad karotido. Bom mal sprobal.

dope1337 ::

hendriks je izjavil:

Steklen. Vse ostalo kar smo probali (digitalni za v uho, digitalni za pod pazduho) so bila taka odstopanja, da je joj.


Za digitalnega ušesnega lahko za Braun ThermoScan6 dam roko v ogenj, da sploh nima zaznavnih odstopanj. Nabavili zaradi dojencka in ga imamo ze cca leto dni. Za lastno uporabo ne bi odstel toliko, na otroku pa ne mislim sparat xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Dri3r ::

Na pediatriji UKC sem videl, da uporabljajo čisto osnovnega digitalnega Beurer-ja z mehko konico. Če je dober za njih je tudi zame :D
dri3r

barakus ::

Lahko date kak link na omenjene termometre? Za omenjene znamke najdem na internetu več različnih produktov...

krneki ::

Xiaomi za čelo. Meni kaže isto kot živosrebrni za pod pajsko. Ampak pri ženi pa na čelu vedno kaže ene +0.5C, kot pa živosrebrni. Kot da je bolj vročeglava :8)

Badwolff ::

#000000 ::

DAm babi curo v usta in če je še toplo, vročine ni, če pa bi bilo mrzlo pa pomeni da je kaput in treba menjat za mlajšo.

Mislm tud jest sem včasih na tem forumu vprašal kao neumno, ampak tole s toplomerjem pa je TOP ŠIT

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

GupeM ::

Včasih si neumnosti spraševal, zdaj jih pa samo govoriš. In to TOP SHIT neumnosti.

HappyPills ::

Imamo tega ušesnega se mi zdi kar zanesljiv. Od Brauna.

Badwolff ::

Za vsak termometer je važno, kako ga uporabljaš in da se navadiš na njegove posebnosti. Važno je, da dobiš konsistenten rezultate. razlike po pol stopinje niso pomembne. Ušesni je zelo odvisen od tega, kkao globoko ga porine v uho. Čelni od pota.

#000000 ::

GupeM je izjavil:

Včasih si neumnosti spraševal, zdaj jih pa samo govoriš. In to TOP SHIT neumnosti.


Sej veš kaj ti bom reku čeprav ne bom zapisal :) ajd čau


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termometer za merjenje telesne temperature

Oddelek: Loža
437721 (5373) d0rK
»

Digitalni termometer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81263 (1114) tikitoki
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460448 (40397) Riff
»

Poceni infrardeči termometer

Oddelek: Loža
156374 (4241) mojca
»

Telesna temperatura

Oddelek: Loža
229729 (8978) marsovcek

Več podobnih tem