» »

Termometer za merjenje telesne temperature

Termometer za merjenje telesne temperature

Mare2 ::

Katerega priporočate?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

Jaz imam najraje navadnega. Včasih so bili živosrebrni, danes je v njih galij. Uporabljam pa tudi PiC elektronskega, pa sem kar zadovoljen. https://www.ideo.si/termometri_in_dodat...

Sem imel Philips avent s prožno konico. Bil je še kar drag, pokazal je pa vsakič drugače. Nezadovoljen.

Malo popravka. Philips je bil kupljen v takšnem kompletu, tako da sem prehitro rekel, da je drag. Dokaj drag se mi je zdel ta komplet. https://www.mimovrste.com/otroci-kozmet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

yayo ::

navaden, galijev, stiskat 10-15 minut pod pazduho. Elektronski so en navaden blef, čisto nezanesljivi.

Daliborg ::

Digitalnega za v uho pa ene 2 paketa vložkov. Samo naučit se moraš uporabljati, npr. Če si ležal na enem ušesu bo temp. Višja.
Kupil sem tudi tistega brez dotika, pa ni vreden svojega denarja.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

GupeM ::

yayo je izjavil:

navaden, galijev, stiskat 10-15 minut pod pazduho. Elektronski so en navaden blef, čisto nezanesljivi.

Uff, več kot 5 minut me rabiš. Če po 5 minutah ne pokaže niti 37, tako ali tako nimaš vročine. Če pa pokaže 38.5, potem pa daš še malo pod pazduho, pa čez minuto spet preveriš, ali se je vsaj malo premaknilo, ali je isto. Mislim, da prej kot v 5 minutah pokaže že precej točno.

Drugače je pa ta PiC elektronski ki ga imam jaz, kar zanesljiv. Tudi meri dlje časa kot tisti Philipsov, ki je "zmeril" v 15 sekundah. Ta PiC rabi kakšne 3 minute. Odvisno od vročine.

MadMax ::

Najbolj ziher je kak stari DDR ali CCCP živosrebrni.
v 5 minutah pokaže če imaš vročino, v 10 minutah končni rezultat.

Namenska elektronska jajca so premalo zanesljiva, pa naj bo za pod pazduho ali pa IR.

Conradov IR Mini termometerček pa "pogled" v uho se je zelo dobro izkazal, čeprav rabiš malo prakse pri iskanju najvišje temperature, pa za sebi merit je malce neroden, a gre.

Sicer je pa Flir zakon, le zaradi cene ne najde poti v vsak dom ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

starfotr ::

Čakaj, zakaj sploh meritev telesne temperature? Kaj ti to pove?

Meni že telo samo sporoča, če imam vročino. Ni potrebe po meritvah, dovolj je ta binarni podatek, je ali ni povišane temperature.

Če imaš 39 ali pa 40 stopinj Celzija, je ista figa.

Zanesljivost termometrov in ponovljivost meritev je tudi zelo vprašljiva, zato so te meritve brezpredmetne.

Dohtarju poveš, da imaš 39 stopinj, on to izmeri v ambulanti 40 stopinj in napiše v kartoteko. Ta podatek je povsem neuporaben za zdravljenje.

MadMax ::

Ni glih ista figa, sploh pri otrocih, ali pa če si sam recimo.
Če greš recimo spat z 38 ne bo hudega, če greš pa s 40 in med spanjem še malce zakuhaš si pa hitro rožica ali pa kar gnojivo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

yayo ::

starfotr je izjavil:

Čakaj, zakaj sploh meritev telesne temperature? Kaj ti to pove?

Meni že telo samo sporoča, če imam vročino. Ni potrebe po meritvah, dovolj je ta binarni podatek, je ali ni povišane temperature.

Če imaš 39 ali pa 40 stopinj Celzija, je ista figa.

Zanesljivost termometrov in ponovljivost meritev je tudi zelo vprašljiva, zato so te meritve brezpredmetne.

Dohtarju poveš, da imaš 39 stopinj, on to izmeri v ambulanti 40 stopinj in napiše v kartoteko. Ta podatek je povsem neuporaben za zdravljenje.

to ti pove, da nimaš samo prehlad, torej ne hodi v službo prenašat gripo na sodelavce. Pa za otroke ga potrebuješ, pa za starejše ljudi, pa zato, da ugotoviš kdaj zbijat vročino z lekadoli, pa za kakšno patologijo lahko gre, itd.
Vedno se najde en genij... :))

starfotr ::

Aha, se mi zdelo. Na termometer je treba pogledat, da veš, če si bolan in da nisi za v službo.

Ja, seveda zaradi vročine te bo pobralo, če bo ena stopinja gor ali dol, dajte malo nehat pretiravat.

Stikalo ::

MadMax je izjavil:

Ni glih ista figa, sploh pri otrocih, ali pa če si sam recimo.
Če greš recimo spat z 38 ne bo hudega, če greš pa s 40 in med spanjem še malce zakuhaš si pa hitro rožica ali pa kar gnojivo.


Bolje je pomembno spremljati znake, če so otroci aktivni in pri sebi ni potrebno zbijati vročine. Pri nas eno otrok skače s 40°C vročine, šele pri 41°C obleži. Drug pa obleži že pri 38°C. Sama absolutna številka ni tako pomembna. Podatek je bolj binaren.

MadMax ::

Ne glede na to kako kdo prenaša visoko temperaturo so zgornje biološke mejne vrednosti enake.
Tisti ki prej obležijo so po tej strani na boljšem kot drugi (zgornji) ekstrem.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ales ::

starfotr je izjavil:

Aha, se mi zdelo. Na termometer je treba pogledat, da veš, če si bolan in da nisi za v službo.

Ja, seveda zaradi vročine te bo pobralo, če bo ena stopinja gor ali dol, dajte malo nehat pretiravat.

Odvisno o kateri stopinji govoriš. Prej ali slej pride tista, pri kateri te dejansko lahko pobere. :D

PINki ::

Sami panicarji glede vrocine. Tudi ce imas 40 stopinj te ne bo pobralo. In nobena rozica ne bos ce bos imel previsoko temperaturo, ker ima telo varnostni mehanizem, ce samo ne bo znalo spustiti vrocine in to je vrocinski krc, ki ni skodljiv ceprav ne izgleda prijetno, te pa zresetira. Seveda ga dobis tudi pri nizjih temperaturah ce tenperatura prehitro naraste ali pa upade. Zato ne pretiravajte z lekadoli in obkladki in ne vem cim vsem, ker telo se z vrocino bojuje proti patogenim mikroorganizmom. Visja kot je temp, prej jih pobije, z zbijanjem temp. samo podaljsujes bolezen in otezujes telesu da se brani z mehanizmom, ki ga je izbralo.

Sam sebi nikoli ne merim temperature, cutim pa da jo imam. Lepo se zadekas, presvicas, odspis in se zbudis kot nov.

Tudi enoletniku je ne zbijam nikoli pa jo ima 40 stopinj. Seveda spremljas znake, da se odziva, da dovolj pije ali se doji, apetit je seveda zmanjsan.

Noben bavbav ni vrocina in ne razumem zakaj vsi strasijo z nekimi poskadbami mozgan. Telo ni neumno, da bi ga vrocina zaradi viroze selfdestructala.

DePalmo ::

Ker pač ljudje radi strašijo. Tudi sam mislim da nekateri pretiravajo, ampak dopovedal pa njim ne boš nič.

Kar me bolj preseneča je da še vedno nimamo zanesljivih digitalnih termometrov kateri bi praktično instantno izmeril temperaturo (za domačo uporabo!) in da če hočeš imeti realno temperaturo, rabiš termometer na živo srebro (oz. kot zgoraj omenjeno, galij) in da traja par minut da ti izmeri temperaturo. WTF? Tako smo merili cca. 30 let nazaj, a tehnologija na tem področju ni nič napredovala?

starfotr ::

Ne, ker zakoni termodinamike se ne spreminjajo.

V celoti se strinjam s PINkijem.

mirator ::

Bilo je povsem preprosto vprašanje kateri termometer priporočamo, potem nekaj korektnih odgovorov in zopet pametovanje brez veze. Jaz uporabljam še vedno živosrebrnega imam pa tudi elektronskega. Glede merjenja temperature pa zaenkrat bolj verjamem moji zdravnici, kot pa pametovalcem na forumu.

DePalmo ::

Mogoče sem res malo neumen kar se tiče termodinamike, ampak bi nekako pričakoval da se bo tehnologija v teh 30 letih razvila da bo elektronsko merjenje temperature oz. celo daljinsko / brezstično razvilo do te mere, da bomo lahko to uporabljali doma.

A je res tako težko narediti elektronski senzor ki bi praktično takoj odčital temperaturo? Se ne delam norca in resno sprašujem, ker mi je to neznano področje.

MadMax ::

IR je takojšnji, meri temperaturo površine, torej kože. Slednja je preveč izpostavljena da bi na njej določal hudo natančne odčitke. Čelo je še najboljši približek, vendar znoj in maščobe kvarijo rezultat zaradi emisivnosti. Ušesni je soliden približek dobrega, ker je ušesni kanal dovolj globoko v telesu.

Kontaktno tipalo pa ima določeno maso in s tem temperaturno vztrajnost. Pa spet, pod pazduho bo precej neponovljivo, prav tako pod jezikom. V rit si ga pa nihče ne želi...

Ni problem narediti termometer.
Problem ga je narediti današnjemu povprečnemu škrtuhu dovolj cenenega.
Pa ga narediš, ampak nekdo naredi še cenejšega.
Potrošništvo tako samo sproducira nepregledno množico nekih v tem primeru termometrov, med katerimi je težko najti solidnega, še težje ponovljivega.

Aja, poleg vsega je potrebno upoštevat da mora biti dumb user friendly, da ga torej zna vsak takoj uporabit brez navodil...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

OK.d ::

https://www.aliexpress.com/item/3288479...
Hitro, natančno, poceni, imam doma primerjava meritve narejena z živosrebrnim - skoraj do desetinke enak rezultat, edini minus da moraš pazit da komu ne posvetiš v oči.
LPOK.d

dope1337 ::

Ima kdo izkusnje z Braun termoscan 5/7?

Sprasujem predvsem zaradi merjenja usesne temparature pri dojencku. Trenutno imamo nekega genericnega IR, pa prikazuje zelo pavsalne rezultate.

Ni mi skoda teh 60€, sam da stvar deluje psevdo natancno, pa da mam jz mir pr bajti xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

mulc007 ::

alkoholni termometer je za merjenje zunanje temperature
hik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

kogledom ::

PINki je izjavil:

Sami panicarji glede vrocine. Tudi ce imas 40 stopinj te ne bo pobralo. In nobena rozica ne bos ce bos imel previsoko temperaturo, ker ima telo varnostni mehanizem, ce samo ne bo znalo spustiti vrocine in to je vrocinski krc, ki ni skodljiv ceprav ne izgleda prijetno, te pa zresetira. Seveda ga dobis tudi pri nizjih temperaturah ce tenperatura prehitro naraste ali pa upade. Zato ne pretiravajte z lekadoli in obkladki in ne vem cim vsem, ker telo se z vrocino bojuje proti patogenim mikroorganizmom. Visja kot je temp, prej jih pobije, z zbijanjem temp. samo podaljsujes bolezen in otezujes telesu da se brani z mehanizmom, ki ga je izbralo.

Sam sebi nikoli ne merim temperature, cutim pa da jo imam. Lepo se zadekas, presvicas, odspis in se zbudis kot nov.

Tudi enoletniku je ne zbijam nikoli pa jo ima 40 stopinj. Seveda spremljas znake, da se odziva, da dovolj pije ali se doji, apetit je seveda zmanjsan.

Noben bavbav ni vrocina in ne razumem zakaj vsi strasijo z nekimi poskadbami mozgan. Telo ni neumno, da bi ga vrocina zaradi viroze selfdestructala.

Daj preberi si kaj na to temo. TT nad 38,5°C je potrebno zniževati, še zlati pri enoletniku! Ponovitev vročinskega krča je sicer redka, pa vendar lahko pusti trajne posledice pri otroku. Ne širiti krive vere, če lahko s tem drugim škodiš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kogledom ()

mahoni ::

kogledom je izjavil:

PINki je izjavil:

Sami panicarji glede vrocine. Tudi ce imas 40 stopinj te ne bo pobralo. In nobena rozica ne bos ce bos imel previsoko temperaturo, ker ima telo varnostni mehanizem, ce samo ne bo znalo spustiti vrocine in to je vrocinski krc, ki ni skodljiv ceprav ne izgleda prijetno, te pa zresetira. Seveda ga dobis tudi pri nizjih temperaturah ce tenperatura prehitro naraste ali pa upade. Zato ne pretiravajte z lekadoli in obkladki in ne vem cim vsem, ker telo se z vrocino bojuje proti patogenim mikroorganizmom. Visja kot je temp, prej jih pobije, z zbijanjem temp. samo podaljsujes bolezen in otezujes telesu da se brani z mehanizmom, ki ga je izbralo.

Sam sebi nikoli ne merim temperature, cutim pa da jo imam. Lepo se zadekas, presvicas, odspis in se zbudis kot nov.

Tudi enoletniku je ne zbijam nikoli pa jo ima 40 stopinj. Seveda spremljas znake, da se odziva, da dovolj pije ali se doji, apetit je seveda zmanjsan.

Noben bavbav ni vrocina in ne razumem zakaj vsi strasijo z nekimi poskadbami mozgan. Telo ni neumno, da bi ga vrocina zaradi viroze selfdestructala.

Daj preberi si kaj na to temo. TT nad 38,5°C je potrebno zniževati, še zlati pri enoletniku!


Ne bos ga preprical v nasprotno, tako kot ne zagrizenega vegana, da naj zacne jest meso. Ekstremisti pac.

BuDi79 ::

OK.d je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/3288479...
Hitro, natančno, poceni, imam doma primerjava meritve narejena z živosrebrnim - skoraj do desetinke enak rezultat, edini minus da moraš pazit da komu ne posvetiš v oči.
Povsod piše opozorilo da ni primeren za merjenje telesne teperature (?)

GupeM ::

Verjetno ravno zato, ker ne smeš posvetiti v oči. Glede na to, da meriš temperaturo na čelu, ki je zelo blizu oči, to res ni najbolj pametno. Sploh pri otrocih, ki ne znajo biti pri miru niti 2 sekundi :D ko pa vidi še lučko, mora pa obvezno direkt tja pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

starfotr ::

No, pametnjakoviči ali dajete svoje termometre za meritve telesne temperature kalibrirat vsako leto v akreditiran laboratorij? So vaše merilne metode potrjene?

Amater, ki izmeri nekaj ima preprosto preveliko merilno negotovost, prvič zaradi termometra, drugič zaradi amaterske merilne metode, ki jo uporablja. Zagotovo je to v rangu +-2 °C, če ne več.

Tudi zdravstveni delavci niso usposobljeni za merjenje temperature, enostavno ne vedo vsega, kar se tiče meritev, so pa lahko vrhunski strokovnjaki na svojem področju.

V dokumentu zgoraj piše 38,5 °C. Me prav zanima, kdaj pade odločitev in s čim merijo in kakšno merilno negotovost upoštevajo. Se mi zdi, da prav nobene.

Ales ::

Po moje se ti kar narobe zdi...

Isto kot se kar nekaj ljudem tukaj narobe zdi, da telesne temperature v nobenem primeru ni potrebno meriti ali zniževati.

Pravzaprav mi je to eden od bolj uaaau pribitkov na forumu v zadnjem času. :O

St235 ::

dope1337 je izjavil:

Ima kdo izkusnje z Braun termoscan 5/7?

Sprasujem predvsem zaradi merjenja usesne temparature pri dojencku. Trenutno imamo nekega genericnega IR, pa prikazuje zelo pavsalne rezultate.

Ni mi skoda teh 60€, sam da stvar deluje psevdo natancno, pa da mam jz mir pr bajti xD


ja, mi ga imamo in dela solidno in relativn hitro. Vseeno pa rabi 2-3 sekunde. Pri dojenčku ni bilo težav, pri letu in pol pa odvisno od tega kaj pravijo zvezde v danem trenutku :)

Meritve so za domačo rabo zanesljive, hudih odstopanj pri ponovitvah merjenja ni. Glede na to, da tako ali tako ne gre za eksaktno znanost, kejr bil pol stopinje karkoli spremenilo niti ni panike.

2dark ::

Tile poceni digitalni merilniki so vsi po vrsti neuporabni, saj niso natačni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mahoni ::

starfotr je izjavil:

No, pametnjakoviči ali dajete svoje termometre za meritve telesne temperature kalibrirat vsako leto v akreditiran laboratorij? So vaše merilne metode potrjene?

Amater, ki izmeri nekaj ima preprosto preveliko merilno negotovost, prvič zaradi termometra, drugič zaradi amaterske merilne metode, ki jo uporablja. Zagotovo je to v rangu +-2 °C, če ne več.

Tudi zdravstveni delavci niso usposobljeni za merjenje temperature, enostavno ne vedo vsega, kar se tiče meritev, so pa lahko vrhunski strokovnjaki na svojem področju.

V dokumentu zgoraj piše 38,5 °C. Me prav zanima, kdaj pade odločitev in s čim merijo in kakšno merilno negotovost upoštevajo. Se mi zdi, da prav nobene.

Ja seveda, dej rec rajs kar +5. Kaj ti ni jasn +-2 stopinje ni zajebancija.

starfotr ::

Svoj termometer si vtakni v rit, nato v usta in nato še pod pazduho. Lahko tudi v tem vrstnem redu, če ti paše.

In zapiši meritve, ki si jih dobil. Že samo s tem, ko si telesno temperaturo meril na 3 različnih koncih, boš dobil 3 različne rezultate.

Meritve ponavljaj, saj le s ponovljivostjo dobiš realno sliko.

Nato tudi zraven prišteješ še termometer in njegovo napako pa smo tam, kjer ni muh in je mogoče +/- 2 stopinji Celzija še premalo.

St235 ::

2dark je izjavil:

Tile poceni digitalni merilniki so vsi po vrsti neuporabni, saj niso natačni.


res je, ker vsi vemo, da je pri domačem merjenju telesne temperature ključno, da vemo vsaj na pet decimalk natančno.

starfotr je izjavil:

Svoj termometer si vtakni v rit, nato v usta in nato še pod pazduho. Lahko tudi v tem vrstnem redu, če ti paše.

In zapiši meritve, ki si jih dobil. Že samo s tem, ko si telesno temperaturo meril na 3 različnih koncih, boš dobil 3 različne rezultate.

Meritve ponavljaj, saj le s ponovljivostjo dobiš realno sliko.

Nato tudi zraven prišteješ še termometer in njegovo napako pa smo tam, kjer ni muh in je mogoče +/- 2 stopinji Celzija še premalo.


Razlike med merilnim mestom niso stvar napake merilnega inštrumenta ampak znanih in dokumentiranih razlik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Matevz96 ::

St235 je izjavil:

2dark je izjavil:

Tile poceni digitalni merilniki so vsi po vrsti neuporabni, saj niso natačni.


res je, ker vsi vemo, da je pri domačem merjenju telesne temperature ključno, da vemo vsaj na pet decimalk natančno.


Problem je ker elektronski termometri lezejo, za točno uporabo bi jih moral vsaj enkrat letno dati umerit, česar pa zagotovo ne bo nihče storil ker se pogovarjamo o trimestni € številki. Tako pa imaš termometer ki letos kaže 36°C drugo leto 36.5°C, leto zatem 38°C medtem ko ti misliš da vedno dela perfektno ker če dvakrat zmeriš temperaturo je še kar enaka.
#hooldthedoor

starfotr ::

lakotnik: Napak je več vrst. Napaka zaradi samega procesa merjenja in napaka termometra so samo 2 izmed mnogih drugih.

St235 ::

Matevz96 je izjavil:

St235 je izjavil:

2dark je izjavil:

Tile poceni digitalni merilniki so vsi po vrsti neuporabni, saj niso natačni.


res je, ker vsi vemo, da je pri domačem merjenju telesne temperature ključno, da vemo vsaj na pet decimalk natančno.


Problem je ker elektronski termometri lezejo, za točno uporabo bi jih moral vsaj enkrat letno dati umerit, česar pa zagotovo ne bo nihče storil ker se pogovarjamo o trimestni € številki. Tako pa imaš termometer ki letos kaže 36°C drugo leto 36.5°C, leto zatem 38°C medtem ko ti misliš da vedno dela perfektno ker če dvakrat zmeriš temperaturo je še kar enaka.


Vir? al kar tako malo v tri dni? Ker po tej logiki bi moj elektronski termoter moral po treh letih kazat vse med 30 in 50 stopinj, pa s ezačuda to še ni zgodilo.

starfotr je izjavil:

lakotnik: Napak je več vrst. Napaka zaradi samega procesa merjenja in napaka termometra so samo 2 izmed mnogih drugih.


Ti si konkretno govoril o razlikah v merilnem mestu. To so razlike ki so dokumentirane in znane, tako da ne vem kaj naj bi to imelo z napakami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Svoj termometer si vtakni v rit, nato v usta in nato še pod pazduho. Lahko tudi v tem vrstnem redu, če ti paše.

In zapiši meritve, ki si jih dobil. Že samo s tem, ko si telesno temperaturo meril na 3 različnih koncih, boš dobil 3 različne rezultate.

Meritve ponavljaj, saj le s ponovljivostjo dobiš realno sliko.

Nato tudi zraven prišteješ še termometer in njegovo napako pa smo tam, kjer ni muh in je mogoče +/- 2 stopinji Celzija še premalo.

Ja seveda. Galijevi imajo natančnost +- 0,1°C. Razlika med merjenjem v ustih, pod pazduho in v riti pa je nekje 0,5°C. Zato je normalna telesna temperatura pod pazduho okrog 36.5, kar je dejanska temperatura telesa okrog 37°C. In kjer je izmerjena temperatura pomembna, se vedno navaja tudi mesto merjenja.

Obstajajo tudi ljudje, ki imajo normalno telesno temperaturo višjo ali nižjo. Zato je pomembno, da otroku izmeriš temperaturo tudi ko je zdrav. Punca redko nameri 36 ali več pri sebi. Kadar ima občutek vročine in si izmeri temperaturo, bo pokazalo nekaj nad 36. Razen, kadar je res bolna. Takrat lahko gre tudi preko 37 ali 38. Kadar je zdrava, pa okrog 35.6.

SeMiNeSanja ::

Kaj to komplicirate s temi termometri?

Najbolj kritični so za mene tisti, s katerimi meriš v ušesu, ker dejansko moraš 'zadeti' na pravi način, da izmeriš pravo temperaturo. Za nameček je ta druga (višja), kot tista, ki jo običajno izmerimo pod pazduho.
Mi smo ga imeli, pa razmeroma malo uporabljali, ker si prehitro narobe meril.

Klasični (stekleni) termometri so zagotovo najbolj natančni, je pa izredno pogosto problem z zbijanjem teh termometrov. Le redko kdaj dobiš takega, ki ga z lahkoto zbiješ. Veliko večja je možnost, da si boš roko izpahnil pri zbijanju (ali ti zleti iz roke, po nesreči kam udariš, ga razbiješ, po možnosti se še porežeš, da ne omenjam še kakšen Hg po tleh...).

Elektronski / digitalni... ko smo imeli male otroke, smo jih imeli kar nekaj....pa ne vem, kam so izginili. Služili pa so svojemu namenu.
Koneckoncev ni važno, ali smo izmerili 36,8 ali 36,9 stopinj - da ima nekdo vročino, tako in tako že z roko otipaš.

Bolj pomembno je, da z termometrom lahko merimo ali temperatura še narašča, ali pa pada (so ukrepi/zdravila prijeli). Tu pa je pomembno predvsem to, da nam pri dveh zaporednih meritvah izmeri enako vrednost. Če ta od realne odstopa za 0,2 stopinje pa nima bistvene veze. Več pa tudi tisti ceneni za 3€ ne bi smeli odstopati.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Glugy ::

Fajn bi blo da bi kdo ki ima tako elektronskega kot klasičnega pri obeh zmeril temperaturo na seb pa vidu če je res tok odstopnja. Dolg nazaj so v Lidlu prodajal enga pa sm vidu v navodilih za uporabo da je odstopanje blo dost hudo; se ne spomnm kok točno ampak tam nekje pol stopinje vsaj. To je pa že lahko velika razlike. To je razlika med vročino pa normalno temperaturo lahko. Zdej sigurno so kkšni elektronski termometri k so bolj natančni; ampak ja verjetno je tud med elektronskimi termometri dost odstopanj med kvalitetnimi in manj kvalitetnimi.

PINki ::

kogledom je izjavil:

PINki je izjavil:

Sami panicarji glede vrocine. Tudi ce imas 40 stopinj te ne bo pobralo. In nobena rozica ne bos ce bos imel previsoko temperaturo, ker ima telo varnostni mehanizem, ce samo ne bo znalo spustiti vrocine in to je vrocinski krc, ki ni skodljiv ceprav ne izgleda prijetno, te pa zresetira. Seveda ga dobis tudi pri nizjih temperaturah ce tenperatura prehitro naraste ali pa upade. Zato ne pretiravajte z lekadoli in obkladki in ne vem cim vsem, ker telo se z vrocino bojuje proti patogenim mikroorganizmom. Visja kot je temp, prej jih pobije, z zbijanjem temp. samo podaljsujes bolezen in otezujes telesu da se brani z mehanizmom, ki ga je izbralo.

Sam sebi nikoli ne merim temperature, cutim pa da jo imam. Lepo se zadekas, presvicas, odspis in se zbudis kot nov.

Tudi enoletniku je ne zbijam nikoli pa jo ima 40 stopinj. Seveda spremljas znake, da se odziva, da dovolj pije ali se doji, apetit je seveda zmanjsan.

Noben bavbav ni vrocina in ne razumem zakaj vsi strasijo z nekimi poskadbami mozgan. Telo ni neumno, da bi ga vrocina zaradi viroze selfdestructala.

Daj preberi si kaj na to temo. TT nad 38,5°C je potrebno zniževati, še zlati pri enoletniku! Ponovitev vročinskega krča je sicer redka, pa vendar lahko pusti trajne posledice pri otroku. Ne širiti krive vere, če lahko s tem drugim škodiš!

Pise tocno to kar sem napisal. Da vrocinski krc sprozi prehitro narascanje ali upadanje temperature (ta del z upadanjem sicer niso napisali). To da das otroka z vrocino v mlacno kopel je pa odlicen recept za vrocinski krc. Ce ze ohlajas telo ga das v kopel z enako temperaturo kot si jo izmeril na termometru in pustis toliko casa v vodi da se voda ohladi na zeljeno temperaturo (termometer v vodi).

Sem si prebral o tej temi kar veliko in vrocina je prijatelj, ne sovraznik telesa. Seveda pa mora kdo zraven kaj tudi zasluziti zato je treba vrocino za vsako ceno zbijati in jesti tablete.

dope1337 ::

St235 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Ima kdo izkusnje z Braun termoscan 5/7?

Sprasujem predvsem zaradi merjenja usesne temparature pri dojencku. Trenutno imamo nekega genericnega IR, pa prikazuje zelo pavsalne rezultate.

Ni mi skoda teh 60€, sam da stvar deluje psevdo natancno, pa da mam jz mir pr bajti xD


ja, mi ga imamo in dela solidno in relativn hitro. Vseeno pa rabi 2-3 sekunde. Pri dojenčku ni bilo težav, pri letu in pol pa odvisno od tega kaj pravijo zvezde v danem trenutku :)

Meritve so za domačo rabo zanesljive, hudih odstopanj pri ponovitvah merjenja ni. Glede na to, da tako ali tako ne gre za eksaktno znanost, kejr bil pol stopinje karkoli spremenilo niti ni panike.


Kak je pa kej s temi nastavki za konico? To je misljen vsak za enkratno rabo? Kulk pride pa komplet nastavkov?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

St235 ::

ja, po specifikacijah bi moral menjat vsakič. Pri nas jih menjamo kadar se menja "pacient". Mislim, da sem 100 nastavkov naročil online za okrog 20€, sam je že kaki dve leti od takrat.

dope1337 ::

Super,

Tnx za info
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

d0rK ::

Kaj pa elektronski termometri za pod pazduho, z recimo cca 8 ali manj sekundami za meritev? So za kaj?

Otrok je živc in pri obstoječem ki rabi minuto in več vmes popizdi in ga potegne ven. Recimo Braun PRT 2000? (katerega zanimivo na najdem ne na amazon.de ne na amazon.co.uk)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460422 (40371) Riff
»

Poceni infrardeči termometer

Oddelek: Loža
156373 (4240) mojca
»

Julij najtoplejši mesec od začetka meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3411878 (9511) Gavran
»

Telesna temperatura

Oddelek: Loža
229729 (8978) marsovcek
»

Povišana temperatura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9525921 (24404) BigWhale

Več podobnih tem